Berries
Waitrose Blueberries 300g
300g ¡ £16.00/kg£4.80Duchy Organic Blueberries 125g
125g ¡ £25.60/kg£3.20Waitrose Blackberries 150g
150g ¡ £23.33/kg£3.50Waitrose Raspberries 225g
225g ¡ £20.00/kg£4.50No.1 Speciality Raspberries 150g
150g ¡ £25.33/kg£3.80Waitrose Strawberries 230g
230g ¡ £13.04/kg£3.00
Bananas
Essential Fairtrade Bananas 5s
1pk ¡ £1.20 each£1.20Waitrose Single Banana Each
1pk ¡ £0.30 each£0.30Duchy Organic Fairtrade Bananas 6s
1pk ¡ £2.35 each£2.35
Citrus Fruit
Waitrose Large Oranges 6s
1pk ¡ £4.45 each£4.45Waitrose Red Grapefruit Each
1pk ¡ £0.72 each15% off£0.72£0.85Waitrose Tangerines 600g
600g ¡ £5.00/kg2 for £4.80£3.00Waitrose Seedless Easy Peelers 600g
600g ¡ £5.33/kg2 for £4.80£3.20Essential Easy Peelers 600g
600g ¡ £3.15/kg10% off£1.89£2.10Waitrose Loose Limes each
1pk ¡ £0.34 each15% off£0.34£0.40Waitrose Loose Lemons each
1pk ¡ £0.55 each£0.55Essential Limes 5s 5s
1pk ¡ £1.66 each15% off£1.66£1.95Cooks' Ingredients Unwaxed Lemons 4s
1pk ¡ £2.30 each£2.30
Apples & Pears
Waitrose Royal Gala Apples 4s
1pk ¡ £2.39 each10% off£2.39£2.65Waitrose Granny Smith Apples 6s
1pk ¡ £2.39 each10% off£2.39£2.65Waitrose Braeburn Apples minimum 5
1pk ¡ £2.20 each£2.20Husband Anniversary Pear each
1pk ¡ £4.20 each£4.20Waitrose Conference Pears 4s
1pk ¡ £2.40 each20% off£2.40£3.00Waitrose Pink Lady Apples 4s
1pk ¡ £3.15 each£3.15
Grapes
Waitrose Black Seedless Grapes 400g
400g ¡ £8.50/kg2 for £4.80£3.40Waitrose Green Seedless Grapes 500g
500g ¡ £6.00/kg2 for £4.80£3.00Waitrose Red Seedless Grapes 500g
500g ¡ £6.00/kg2 for £4.80£3.00
Prepared Fruit
Waitrose Watermelon 300g
300g ¡ £12.60/kg15% off£3.78£4.45Waitrose Mango Chunks 280g
280g ¡ £16.07/kg£4.50Waitrose Pineapple 275g
275g ¡ £10.98/kg15% off£3.02£3.55Waitrose Orange Melon Chunks 250g
250g ¡ £12.08/kg15% off£3.02£3.55Waitrose Classic Fruit Salad 310g
310g ¡ £12.26/kg20% off£3.80£4.75Waitrose Mango & Watermelon Fingers 300g
300g ¡ £15.83/kg£4.75Waitrose Strawberry and Grape 115g
115g ¡ £18.26/kg£2.10GOOD TO GO Mango 130g
130g ¡ £16.15/kg£2.10Waitrose Mango Chunks 450g
450g ¡ £12.78/kg£5.75Waitrose Pineapple 500g
500g ¡ £9.50/kg£4.75Waitrose Watermelon Fingers 600g
600g ¡ £10.50/kg£6.30Waitrose Berry Medley 230g
230g ¡ £15.43/kg£3.55Waitrose Pomegranate 210g
210g ¡ £17.38/kg£3.65Waitrose Melon Slices 280g
280g ¡ £12.68/kg£3.55GOOD TO GO Pineapple 120g
120g ¡ £17.50/kg£2.10
Other Fruit
Waitrose Passion Fruit 3s
1pk ¡ £1.90 each£1.90Waitrose Perfectly Ripe Golden Kiwi 4s
1pk ¡ £4.60 each2 for £6£4.60Waitrose Perfectly Ripe Mango 2s
1pk ¡ £3.70 each£3.70Waitrose Perfectly Ripe Kiwi 4s
1pk ¡ £3.40 each£3.40Waitrose Supersweet Medium Pineapple Each
1pk ¡ £2.05 each£2.05£1.44 loyalty card (£1.44 each)Waitrose Yellow Flesh Nectarines Min 4
1pk ¡ £3.70 each£3.70Waitrose Peaches Min 4
1pk ¡ £4.20 each£4.20Waitrose Golden Blush Nectarines 4s
1pk ¡ £4.80 each£4.80Waitrose Cantaloupe Melon Each
1pk ¡ £3.55 each£3.55Waitrose Speciality Figs 200g
200g ¡ £20.00/kg£4.00Waitrose Mini Watermelon Each
1pk ¡ £4.25 each£4.25