Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Extra - Streatham

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    £6.00
    Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    £7.00
    Clubcard
  • Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
    £1.75 Clubcard (£2.92/kg)
  • Zespri SunGold Kiwi 4pk

    4pk · £0.89 each
    £3.55
    £3.05 Clubcard (£0.76 each)
  • Tesco Maris Piper Potatoes 1.25Kg

    1kg · £1.60/kg
    £1.60
    £1.20 Clubcard (£1.20/kg)
  • Tesco Finest Shiitake Mushrooms 125g

    125g · £18.80/kg
    £2.35
    £2.10 Clubcard (£16.80/kg)
  • Tesco British Mature Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Actimel Original Immune Support Yogurt Drink Family Pack 14x100g

    1kg · £6.75/kg
    £6.75
    £3.75 Clubcard (£3.75/kg)
  • Tesco Spiced Chicken Pops with Hot Maple Dip 240g

    240g · £14.58/kg
    £3.50
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Finest 4 Scottish Salmon Fillets 520g

    520g · £29.04/kg
    £15.10
    £12.60 Clubcard (£24.23/kg)
  • Tesco 10 No-Prawn Bubble Tempuras 150g

    150g · £16.67/kg
    £2.50
    3 for 2 Clubcard
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 5X22.5G

    5pk · £140.91/kg
    £3.10
    £1.95 Clubcard (£88.64/kg)
  • Tesco Finest Buffalo Potato Salad 270g

    270g · £18.33/kg
    £4.95
    3 for £10 Clubcard
  • Wildfarmed Simply Sourdough 640g

    640g · £5.31/kg
    £3.40
    £3.05 Clubcard (£4.77/kg)
  • Warburtons Farmhouse Seeded Blend of 8 Seeds 800g

    800g · £3.38/kg
    £2.70
    £1.95 Clubcard (£2.44/kg)
  • TESCO 8 Golden Fish Finger with Mushy Peas 280g

    280g · £12.50/kg
    £3.50
    3 for 2 Clubcard
  • Ambrosia Deluxe Custard - Madagascan Vanilla 2 x 120g

    2pk · £20.00/kg
    £2.40
    £2.05 Clubcard (£17.08/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Arla Protein Mango Yogurt Pouch 200g

    200g · £8.75/kg
    £1.75
  • Linda McCartney's 6 Vegan Lincolnshire Sausages 270g

    270g · £10.93/kg
    £2.95
  • Tesco Raspberry Jam Roly Poly 460G

    460g · £12.07/kg
    £5.55
  • Isla Delice Halal Chicken Slices 4 Pack 100g

    4pk · £33.00/kg
    £3.30
  • Tesco Mature Grated Cheddar 500g

    500g · £10.70/kg
    £5.35
  • The Gym Kitchen High Protein Maple Pancakes 4 pack

    200g · £14.25/kg
    £2.85
  • Hide Jerk BBQ Chicken with Jollof Rice 380g

    380g · £18.68/kg
    £7.10
  • Tesco British Mature Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Wasabi Chicken Katsu Curry With Rice 450G

    450g · £13.89/kg
    £6.25
  • Bonne Maman Creme Caramel Dessert 4 x 100g

    4pk · £41.50/kg
    £4.15
  • Tesco Greek Style Yogurt with Honey 450g

    450g · £4.67/kg
    £2.10
  • Tesco Finest Bourbon Pulled Beef With Creamy Mash 400G

    400kg · £0.02/kg
    £6.00
  • Quorn Garlic & Herb Bites 180G

    180g · £18.61/kg
    £3.35
  • Tesco Mixed Leaf Salad 120G

    120g · £12.92/kg
    £1.55
  • Petits Filous Strawberry Raspberry & Apricot Kids Yoghurt Pots Multipack 18x47g

    6pk · £87.23/kg
    £4.10
  • Actimel Original Immune Support Yogurt Drink Family Pack 14x100g

    1kg · £6.75/kg
    £6.75
    £3.75 Clubcard (£3.75/kg)
  • Tesco Maris Piper Potatoes 1.25Kg

    1kg · £1.60/kg
    £1.60
    £1.20 Clubcard (£1.20/kg)
  • Tesco Finest Buffalo Potato Salad 270g

    270g · £18.33/kg
    £4.95
    3 for £10 Clubcard
  • Oykos Strawberry Luxury Greek Style Yoghurt Dessert 4x110g

    4pk · £26.82/kg
    £2.95
  • Purely Organic Eggs Mixed Weight 10 Pack

    10pk · £0.59 each
    £5.90
  • Tesco Ginger 100g

    100g · £15.00/kg
    £1.50
  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Zespri SunGold Kiwi 4pk

    4pk · £0.89 each
    £3.55
    £3.05 Clubcard (£0.76 each)
  • Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
    £1.75 Clubcard (£2.92/kg)
  • Tesco Finest Beef Dripping Roast Potatoes 800G

    800g · £4.63/kg
    £3.70
  • Warburtons Farmhouse Seeded Blend of 8 Seeds 800g

    800g · £3.38/kg
    £2.70
    £1.95 Clubcard (£2.44/kg)
  • Dole Fruit In Orange Flavour Jelly - Mandarins 4 x 123g

    4pk · £23.98/kg
    £2.95
  • Quorn Sausage Rolls 3 Pack 210g

    210g · £18.57/kg
    £3.90
  • Herta Classic Frankfurter Hot Dogs 10 Pack 350G

    350g · £10.14/kg
    £3.55
  • Oykos Temptations Blueberry Cheesecake Luxury Greek Style Yoghurt 2x110g

    2pk · £19.50/kg
    £1.95
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 5X22.5G

    5pk · £140.91/kg
    £3.10
    £1.95 Clubcard (£88.64/kg)
  • Rachel's Organic Divine Rice 2 X150g

    2pk · £18.33/kg
    £2.75
  • Tesco Kiwi, Melon & Strawberries 250G

    250g · £12.40/kg
    £3.10
  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Tesco All Rounder Potatoes 2Kg

    2kg · £0.93/kg
    £1.85
  • Tesco 2 Boneless Mackerel Fillets 160G

    160g · £31.25/kg
    £5.00
  • Tesco Iceberg Lettuce Each

    1pk · £0.95 each
    £0.95
  • Quorn Sausages 336G

    £2.60
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g

    500g · £10.60/kg
    £5.30
  • Tesco Medium Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45

Meal deals

View all (4)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Extra - Streatham

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo