- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Clubcard
Link or sign up now to save on your order
Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Save with Clubcard
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
£4.25£3.85 ClubcardLA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price
£6.00ClubcardITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price
£7.00ClubcardTesco Finest Salsa Verde Pasta Dressing 235ml
£3.60£2.35 ClubcardAlpro Barista Caramel Flavour Oat Soya Drink 1L
£2.95£2.20 ClubcardAlpro Blueberry & Cherry Soya Dairy Free Yoghurt Alternative 4x125g
500g · £6.80/kg£3.40£2.80 Clubcard (£5.60/kg)Tesco Finest 20 Mini Meatballs 336G
336g · £18.30/kg£6.15£5.30 Clubcard (£15.77/kg)Tesco Pork Shoulder Steaks 1Kg
1kg · £11.20/kg£11.20£5.65 Clubcard (£5.65/kg)Quorn Meat Free Crispy Nuggets 300G
300g · £11.33/kg£3.403 for 2 ClubcardQuorn Cumberland Sausages 336g
336g · £8.93/kg£3.003 for 2 ClubcardQuorn Takeaway 2 Crunchy Fillet Burgers 190g
190g · £21.84/kg£4.153 for 2 ClubcardTesco Salami and Cheese Pot 100g
100g · £42.50/kg£4.252 for £6.50 ClubcardPort Royal Jamaican Chicken Patty 140g
140g · £12.14/kg£1.70£1.50 Clubcard (£10.71/kg)Mr Kipling Strawberries & Cream Cake Tarts 4 pack
4pk · £0.68 each£2.70£1.45 Clubcard (£0.36 each)Mr Kipling Reduced Sugar Bramley Apple Pies 6 Pack
6pk · £0.72 each£4.30£2.50 Clubcard (£0.42 each)Mr Kipling Signature Collection 2 All Butter Mince Pies Cakes
2pk · £1.25 each£2.50£1.25 Clubcard (£0.63 each)Tesco Meal For One Chicken Jalfrezi 500g
500g · £11.00/kg£5.50£3.90 Clubcard (£7.80/kg)Quorn Takeaway Salt & Pepper Tenders 240g
240g · £15.42/kg£3.703 for 2 ClubcardQuorn Swedish Style Balls 300G
£3.503 for 2 Clubcard
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Tesco 2 Roast Cooked Chicken Breast Fillets 245 G
245g · £19.80/kg£4.85Lurpak Spreadable Slightly Salted 500g
500g · £12.00/kg£6.00Arla Protein Peach & Raspberry Yogurt Pouch 200g
200g · £8.50/kg£1.70Tesco Flamegrilled Roast Chicken Slices 160g
160g · £24.69/kg£3.95Tesco Finest Sirloin Steak 227G
227g · £44.93/kg£10.20Polli Grilled Artichokes in Oil 185g
185g · £18.11/kg£3.35Tesco Finest Chicken Pad Thai 380G
380g · £15.79/kg£6.00Tesco Finest Mortadella 140G
140g · £28.21/kg£3.95Tarczynski Pork Tender Kabanos 150g
150g · £28.33/kg£4.25Tarczynski Exclusive Kabanos with Cheese 105g
105g · £34.76/kg£3.65Tesco Finest 20 Mini Meatballs 336G
336g · £18.30/kg£6.15£5.30 Clubcard (£15.77/kg)MULLER X MY PROTEIN Mousse Chocolate Flavour 200g
200g · £14.75/kg£2.95Tesco Baby Spinach 250G
250g · £6.80/kg£1.70Tesco Fully Loaded Battered Chicken, BBQ & Jalapeno Cheese Sauce Wrap
1pk · £4.60 each£4.60Tesco Pink Lady Apples 5 Pack
5pk · £0.67 each£3.35Tesco Pork Shoulder Steaks 1Kg
1kg · £11.20/kg£11.20£5.65 Clubcard (£5.65/kg)Tesco Meal For One Chicken Jalfrezi 500g
500g · £11.00/kg£5.50£3.90 Clubcard (£7.80/kg)Tesco British Barn Eggs 10 Pack
10pk · £0.23 each£2.30Tesco Greek Feta Cheese 200 G
200g · £13.00/kg£2.60Tesco Diced Chorizo 130G
2pk · £49.23/kg£3.20Tesco Finest King Prawn Linguine 400G
400g · £15.00/kg£6.00Tesco British Chicken Breast Fillets 650G
650g · £7.92/kg£5.15Tesco Blueberries 150G
150g · £14.67/kg£2.20Tesco Salami and Cheese Pot 100g
100g · £42.50/kg£4.252 for £6.50 ClubcardBiotiful Gut Health Kefir Yogurt Vanilla 350g
350g · £7.14/kg£2.50The Gym Kitchen High Protein Banoffee Pie Yogurt 200g
200g · £9.50/kg£1.90TESCO Pomegranate 200g
200g · £14.25/kg£2.85Tesco Limes Minimum 5 Pack
5pk · £0.27 each£1.35Tesco Finest Shepherd's Pie 400G
400g · £15.00/kg£6.00Tesco Wild Rocket 60G
60g · £20.00/kg£1.20Tesco Finest Dine In Salted Caramel Profiteroles 6pk
124g · £37.50/kg£4.65Tesco Red Onions 3Pack Minimum
3pk · £0.40 each£1.20Tesco Chicken Wings 1KG
1kg · £2.80/kg£2.80Tesco Brown Onions 3 Pack
3pk · £0.37 each£1.10Cathedral City Mature Cheddar Cheese 350 G
350g · £13.43/kg£4.70Yeo Valley Honey Greek Style Yogurt 4 X100g
4pk · £35.00/kg£3.50Tesco Free From Sliced Seeded Bread 550g
550g · £4.09/kg£2.25Rosedene Farms Strawberries 227G
227g · £8.81/kg£2.00Tesco Raspberries 150G
150g · £17.00/kg£2.55Tesco 4 Quarter Pounder Beef Burger 454g
454g · £11.12/kg£5.05Leerdammer Original Cheese Slices 160g
160g · £19.38/kg£3.10Tesco Sweet Potatoes 1Kg
1kg · £1.40/kg£1.40Gu Toffee Apple Hot Dessert 2x72g
2pk · £66.67/kg£4.80£3.80 Clubcard (£52.78/kg)Fage Total 5% Fat Greek Recipe Yogurt 950G
950g · £7.16/kg£6.80Port Royal Jamaican Chicken Patty 140g
140g · £12.14/kg£1.70£1.50 Clubcard (£10.71/kg)
Meal deals
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£4.25£3.85 ClubcardLA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price
Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce£6.00Unlock with ClubcardITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price
Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza£7.00Unlock with Clubcard