Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Extra - Streatham

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Tesco Finest Whipped Feta & Sunblush Tomato Tarts 270g

    270g · £22.41/kg
    £6.05
    3 for £10 Clubcard
  • Reese's Peanut Butter & Milk Chocolate Ice Cream 460ml

    £7.80
    £5.30 Clubcard
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
    £1.75 Clubcard (£2.92/kg)
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • St Ewe Original Large Free Range Eggs 10 Pack

    10pk · £0.51 each
    £5.10
    £4.15 Clubcard (£0.42 each)
  • Tesco Grated Four Cheese 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco British Medium Cheddar 10 Slices, 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Finest Mozzarella Pearls & Sicilian Semi-dried Tomatoes 180g

    180g · £27.78/kg
    £5.00
    3 for £10 Clubcard
  • Tesco Mozzarella & Cheese Mix 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Chicken Breast Mini Fillets 650g

    650g · £10.77/kg
    £7.00
    £6.15 Clubcard (£9.46/kg)
  • Tesco Finest Pork Cocktails 225g

    225g · £19.78/kg
    £4.45
    3 for £10 Clubcard
  • L'Oreal Revitalift Core White Serum 30Ml

    £20.25
    £10.00 Clubcard
  • PURINA ONE High Protein Chicken Adult Cat Food 650g

    650g · £11.15/kg
    £7.25
    £6.30 Clubcard (£9.69/kg)
  • Mr Muscle Platinum Bathroom Mandarin Orange 750Ml

    £3.40
    £3.05 Clubcard
  • Tesco Unsmoked Gammon Joint 750G

    750g · £9.07/kg
    £6.80
    £5.85 Clubcard (£7.80/kg)
  • Tesco Finest Semi Dried Tomato and Burrata Arancini with Basil Pesto 225g

    225g · £22.89/kg
    £5.15
    3 for £10 Clubcard
  • Tesco Finest Prosciutto Crudo & Cheese Rollitos 105g

    105g · £50.00/kg
    £5.25
    3 for £10 Clubcard
  • Tesco Finest Honey & Mustard Cocktails 225g

    225g · £19.78/kg
    £4.45
    3 for £10 Clubcard
  • Tesco finest Bruschetta with Iberico Cheese & Serrano Ham 184g

    184g · £33.15/kg
    £6.10
    3 for £10 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Cadbury Dairy Milk Caramel Trifle 550G

    550g · £9.00/kg
    £4.95
  • Tesco Chicken Madras with Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Arla Protein Chocolate Flavour Pudding 200g

    200g · £13.00/kg
    £2.60
  • Tesco Indian Saag Aloo 300G

    300g · £11.17/kg
    £3.35
  • Tesco 2 Lemon & Pepper Sea Bass Fillets 200G

    200g · £35.75/kg
    £7.15
  • Activia Gut Health Fusion Yoghurt - Prune 4x120g

    4pk · £32.08/kg
    £3.85
  • Gressingham Chinese Style Pancakes 115g

    115g · £22.17/kg
    £2.55
  • Tesco Roast In Bag Ready Basted Whole Chicken 1.5Kg

    1kg · £9.90/kg
    £9.90
  • Tesco Organic Unsalted Butter 250G

    250g · £15.00/kg
    £3.75
  • Charlie Bigham's Lasagne 690G

    690g · £17.03/kg
    £11.75
  • Tesco Diced Beef 400G

    400g · £14.38/kg
    £5.75
  • Tesco Chicken Jalfrezi and Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Whole Cucumber Each

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Najma Halal Spicy Breaded Chicken Fillets 300G

    300g · £18.00/kg
    £5.40
  • Fage Total 5% Fat Greek Recipe Yogurt 450G

    450g · £9.56/kg
    £4.30
  • Tesco Chicken Tikka Masala With Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Chicken Jalfrezi With Pilau Rice 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
    £2.50 Clubcard (£6.25/kg)
  • Nomadic Yogurt & Oat Clusters - Double Choc 169g

    169g · £14.20/kg
    £2.40
  • Tesco Finest Chicken, King Prawn & Chorizo Paella 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Mozzarella & Cheese Mix 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Pork Ribs 700G

    700g · £11.07/kg
    £7.75
  • Cathedral City Lactose Free Mature Cheddar Cheese 200G

    200g · £26.50/kg
    £5.30
  • Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
    £1.75 Clubcard (£2.92/kg)
  • Tesco Finest Spanish Spicy Chorizo Ring 225G

    225g · £15.11/kg
    £3.40
  • Tesco Chicken Salad Sandwich

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Danone Skyr 0% Fat High Protein Natural Yoghurt 450g

    450g · £6.11/kg
    £2.75
  • Saint Agur Blue Cheese 150G

    150g · £30.00/kg
    £4.50
  • Royal Port Beef & Cheese Patty 140G

    140g · £12.14/kg
    £1.70
    £1.50 Clubcard (£10.71/kg)
  • Tesco Ready To Eat Large Avocados Each

    1pk · £1.35 each
    £1.35
  • Tesco Grated Four Cheese 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Chicken Breast Mini Fillets 650g

    650g · £10.77/kg
    £7.00
    £6.15 Clubcard (£9.46/kg)
  • Tesco Organic White Potatoes 1.5Kg

    1kg · £2.45/kg
    £2.45
  • Gü Victoria Sponge Cake Pots Dessert 2x 74g

    2pk · £70.27/kg
    £5.20
    £3.75 Clubcard (£50.68/kg)
  • Tesco Finest 0% Fat Greek Yogurt 500G

    500g · £6.20/kg
    £3.10
  • Tesco Finest Coleslaw 180g

    180g · £11.11/kg
    £2.00
  • Jaffa Easy Peelers 600g

    600g · £5.25/kg
    £3.15
  • Two Chicks Liquid Egg Whites 500 Ml

    £4.65
  • Tesco British Medium Cheddar 10 Slices, 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Slower Grown Chicken Breast Fillets 650g

    650g · £16.92/kg
    £11.00
  • Tesco Unsmoked Gammon Joint 750G

    750g · £9.07/kg
    £6.80
    £5.85 Clubcard (£7.80/kg)
  • Shazans Tandoori Chicken Portions 1.6kg

    1kg · £8.60/kg
    £8.60
  • St Ewe Original Large Free Range Eggs 10 Pack

    10pk · £0.51 each
    £5.10
    £4.15 Clubcard (£0.42 each)
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Tesco Finest Spaghetti Bolognese 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Shazans Halal Large Chicken Breast 950G

    950g · £10.21/kg
    £9.70

Meal deals

View all (5)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • WASABI DINE Meal Deal for £10 Clubcard Price

    Buy 1 Main, 1 Sauce & 1 Side
    £10.00
    Unlock with Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Extra - Streatham

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo