- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Clubcard
Link or sign up now to save on your order
Going the extra mile
This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Save with Clubcard
Chicago Town Tiger Crust Pizza - Cheese Medley 305g
305g · £17.38/kg£5.30£3.45 Clubcard (£11.31/kg)Kohinoor Lucknowi Adraki Bhuna Sauce 375G
375g · £7.33/kg£2.75£2.25 Clubcard (£6.00/kg)Tesco Health Extra Strong Fabric Plasters 20s
20pk · £0.08 each£1.50£1.35 Clubcard (£0.07 each)Palmolive Sensitive Handwash Soap 300Ml
£1.85£1.25 ClubcardGarnier Ultimate Blends Hair Food Papaya Conditioner 350ml
£8.00£4.75 ClubcardTesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Tesco Sweet Gem Lettuce
2pk · £0.63 each£1.25£1.00 Clubcard (£0.50 each)Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight
10pk · £0.48 each£4.80£3.25 Clubcard (£0.33 each)Bertolli Original Spread 450G
450g · £9.00/kg£4.05£3.60 Clubcard (£8.00/kg)Tesco British Diced Chicken Breast 400G
400g · £12.88/kg£5.15£4.60 Clubcard (£11.50/kg)Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg
1kg · £4.50/kg£4.50£4.45 Clubcard (£4.45/kg)Tesco Smoked Salmon 100g
100g · £47.50/kg£4.75£3.95 Clubcard (£39.50/kg)Tesco Finest 2 Yellowfin Tuna Steaks 240g
240g · £47.92/kg£11.50£7.50 Clubcard (£31.25/kg)Tesco Finest Vintage Cheddar & Caramelised Onion Quiche 400g
400g · £14.25/kg£5.70£5.10 Clubcard (£12.75/kg)Warburtons Thin Sliced Seeded Protein Bagels 4 Pack
4pk · £0.59 each£2.35£1.85 Clubcard (£0.46 each)Garnier Ultimate Blends Hair Food Banana & Coconut Shampoo 350ml
£8.00£4.75 ClubcardMr Kipling Reduced Sugar Bramley Apple Pies 6 Pack
6pk · £0.72 each£4.30£2.50 Clubcard (£0.42 each)Tesco Boneless Salmon Fillets 4 Pack 520g
520g · £23.56/kg£12.25£10.85 Clubcard (£20.87/kg)Dove Advanced Care Original 72h Antiperspirant Deodorant 150ml
£4.90£3.15 Clubcard
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Tesco Roast Chicken Thighs 450g
450g · £10.00/kg£4.50Tesco Finest Smoked Pancetta & Wild Garlic Scotch Eggs Limited Edition 260g
260g · £22.69/kg£5.90Wotsits Mac n Cheese Really Cheesy 400g
400g · £12.38/kg£4.95Tesco Aromatic Shredded Duck & Pancakes 230G
230g · £25.43/kg£5.85Tesco British Diced Chicken Breast 400G
400g · £12.88/kg£5.15£4.60 Clubcard (£11.50/kg)Tesco Finest Thai Red Chicken Curry with Coconut Jasmin Rice 400g
400g · £15.00/kg£6.00Tesco Finest Spanish Spicy Chorizo Ring 225G
225g · £15.11/kg£3.40Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight
10pk · £0.48 each£4.80£3.25 Clubcard (£0.33 each)Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack
6pk · £0.35 each£2.10Tesco Grated Mozzarella 250G
250g · £11.60/kg£2.90Tesco Finest Vintage Cheddar & Caramelised Onion Quiche 400g
400g · £14.25/kg£5.70£5.10 Clubcard (£12.75/kg)Muller Light Greek Boost Bowl Strawberry & Raspberry Yogurt with Granola 170g
170g · £13.53/kg£2.30Tesco Shepherd's Pie 400G
400g · £11.00/kg£4.40Charlie Bigham's Lasagne 690G
690g · £17.03/kg£11.75Danone Skyr 0% Fat High Protein Natural Yoghurt 450g
450g · £6.11/kg£2.75Gressingham Chinese Style Pancakes 115g
115g · £22.17/kg£2.55Tesco Roast In Bag Ready Basted Whole Chicken 1.5Kg
1kg · £9.90/kg£9.90Ashoka Paneer (Tofu) Makhani 280G
280g · £8.75/kg£2.45£2.15 Clubcard (£7.68/kg)Fage Total 5% Fat Greek Recipe Yogurt 450G
450g · £10.78/kg£4.85Tesco Strawberries 400G
400g · £7.25/kg£2.90Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)Tesco Finest 2 Yellowfin Tuna Steaks 240g
240g · £47.92/kg£11.50£7.50 Clubcard (£31.25/kg)Creamfields Grated Mozzarella 500g
500g · £7.60/kg£3.80Tesco Chicken Tikka Masala With Pilau Rice 400g
400g · £11.00/kg£4.40Tesco Large Vegetable Stir Fry 570g
570g · £4.82/kg£2.75Tesco Large Free Range Eggs 12 Pack
12pk · £0.34 each£4.05Tesco Chicken Salad Sandwich
1pk · £3.10 each£3.10Saint Agur Blue Cheese 150G
150g · £30.00/kg£4.50Tesco British Chicken Drumsticks 1Kg
1kg · £2.80/kg£2.80Nomadic Low Fat Yogurt & Oat Clusters - Strawberry 169g
169g · £14.20/kg£2.40Najma Halal Spicy Breaded Chicken Fillets 300G
300g · £18.00/kg£5.40Tesco Lamb Chops 300G
300g · £23.67/kg£7.10Tesco Whole Cucumber Each
1pk · £1.00 each£1.00Tesco Finest Coleslaw 180g
180g · £11.11/kg£2.00Tesco Falafel and Houmous Wrap
1pk · £3.35 each£3.35Tesco Roast Beef Dinner 400G
400g · £12.75/kg£5.10Tesco Perfectly Ripe Avocados Twin Pack
2pk · £0.90 each£1.80Tesco British Pastrami Slices 100g
100g · £24.00/kg£2.40Tesco Finest 0% Fat Greek Yogurt 500G
500g · £6.20/kg£3.10Two Chicks Liquid Egg Whites 500 Ml
£4.65Tesco Boneless Salmon Fillets 4 Pack 520g
520g · £23.56/kg£12.25£10.85 Clubcard (£20.87/kg)Cathedral City Cheesy Lasagne 400g
400g · £13.13/kg£5.25£4.70 Clubcard (£11.75/kg)Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg
1kg · £4.50/kg£4.50£4.45 Clubcard (£4.45/kg)Tesco Chicken Caesar Salad 185G
185g · £20.27/kg£3.75Tesco Smoky BBQ Rib Rack 460g
460g · £12.83/kg£5.90Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Tesco Slower Grown Chicken Breast Fillets 650g
650g · £16.92/kg£11.00Tesco Smoked Salmon 100g
100g · £47.50/kg£4.75£3.95 Clubcard (£39.50/kg)Tesco Rocket & Babyleaf Salad 90g
90g · £17.78/kg£1.60Shazans Halal Large Chicken Breast 950G
950g · £10.21/kg£9.70Tesco Finest Extra Fruity Hot Cross Buns 4 pack
4pk · £0.61 each£2.45
Meal deals
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£4.25£3.85 ClubcardWASABI DINE Meal Deal for £10 Clubcard Price
Buy 1 Main, 1 Sauce & 1 Side£10.00Unlock with ClubcardLA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price
Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce£6.00Unlock with ClubcardITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price
Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza£7.00Unlock with Clubcard