Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Stevenage Broadwater

Allergens and info

5.60 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight

    10pk · £0.48 each
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£0.33 each)
  • Cathedral City Mature Lighter Cheddar Cheese 550G

    550g · £12.91/kg
    £7.10
    £5.40 Clubcard (£9.82/kg)
  • Yeo Valley Organic 0% Greek Recipe Yogurt 450g

    450g · £10.67/kg
    £4.80
    £3.80 Clubcard (£8.44/kg)
  • Tesco Spiced Chicken Pops with Hot Maple Dip 240g

    240g · £14.58/kg
    £3.50
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Finest Arctic Circle Prime Sharing Salmon Fillet 500g

    500g · £36.20/kg
    £18.10
    £15.10 Clubcard (£30.20/kg)
  • Tesco 10 No-Prawn Bubble Tempuras 150g

    150g · £16.67/kg
    £2.50
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 18 Mini Savoury Eggs 216g

    216g · £11.34/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Applewood Original Smoky Cheddar Cheese Bar 185g

    185g · £18.38/kg
    £3.40
    £2.90 Clubcard (£15.68/kg)
  • Tesco Finest Arctic Circle Prime Salmon Fillet 200g

    200g · £39.50/kg
    £7.90
    £5.90 Clubcard (£29.50/kg)
  • TESCO 12 MIXED SEAFOOD SELECTION 250G

    250g · £17.80/kg
    £4.45
    3 for 2 Clubcard
  • Hovis Sourdough White 450g

    450g · £6.00/kg
    £2.70
    £2.40 Clubcard (£5.33/kg)
  • Cadbury Milk Chocolate Caramel Mini Rolls Cakes 10 pack

    10pk · £0.52 each
    £5.15
    £3.50 Clubcard (£0.35 each)
  • Tesco Sweet & Sour & Chow Mein Chicken Meal For 2 995G

    955g · £9.79/kg
    £9.35
    £7.10 Clubcard (£7.43/kg)
  • Nanna Tate Yummy Cheesy Mash Bake 400g

    400g · £7.13/kg
    £2.85
    3 for 2 Clubcard
  • Ambrosia Deluxe Custard - Madagascan Vanilla 2 x 120g

    2pk · £20.00/kg
    £2.40
    £2.05 Clubcard (£17.08/kg)
  • Tesco Camembert Bites 12 Pack 200g

    204g · £14.71/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard
  • TESCO 8 PULLED PORK BBQ CRUMPETS 152G

    152g · £26.64/kg
    £4.05
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Onion Bhajis 10 Pack 200g

    200g · £8.75/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Yeo Valley Organic 0% Greek Recipe Yogurt 450g

    450g · £10.67/kg
    £4.80
    £3.80 Clubcard (£8.44/kg)
  • Promise Gluten Free Wholesome Brown Sliced Bread Loaf 480g

    480g · £10.52/kg
    £5.05
  • Tesco 2 Beef Medallion Steaks 340G

    340g · £20.00/kg
    £6.80
  • Tesco Lean Diced Beef 400G

    400g · £17.75/kg
    £7.10
  • Tesco Cholesterol Lowering Peach & Apricot Yogurt Drinks 6 x 100g

    600g · £6.83/kg
    £4.10
  • Tesco Greek Style Natural Yogurt 1Kg

    1kg · £2.05/kg
    £2.05
  • Tesco Finest 10 Pigs In Blankets 210G

    210g · £20.48/kg
    £4.30
  • Beyond Meat Beyond Burger Plant Based Burger

    2pk · £47.35/kg
    £5.35
  • Tesco Sweet & Sour & Chow Mein Chicken Meal For 2 995G

    955g · £9.79/kg
    £9.35
    £7.10 Clubcard (£7.43/kg)
  • Munch Bunch Double Up Strawberry Banana Fromage Frais 4X85g

    4pk · £25.88/kg
    £2.20
  • Hovis Sourdough White 450g

    450g · £6.00/kg
    £2.70
    £2.40 Clubcard (£5.33/kg)
  • Tesco Finest Raw Jumbo King Prawns 165G

    165g · £30.00/kg
    £4.95
  • Tesco Finest Green Grapes Seedless 500G

    500g · £7.10/kg
    £3.55
  • Tesco Little Gem Lettuce Twin Pack

    2pk · £0.45 each
    £0.90
  • Tesco Paneer Cheese 200G

    200g · £11.75/kg
    £2.35
  • Cypressa Halloumi Cheese 200g

    200g · £20.75/kg
    £4.15
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 650G

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco Finest Garlic & Parsley Ciabatta 255G

    255g · £13.53/kg
    £3.45
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 750g

    750g · £10.93/kg
    £8.20
  • Nanna Tate Yummy Cheesy Mash Bake 400g

    400g · £7.13/kg
    £2.85
    3 for 2 Clubcard
  • Cathedral City Mature Lighter Cheddar Cheese 550G

    550g · £12.91/kg
    £7.10
    £5.40 Clubcard (£9.82/kg)
  • Tesco 2X Lamb Shanks In Red Wine Gravy 780G

    780g · £15.71/kg
    £12.25
  • Tesco Apple, Grape & Cheese Snack Pack 110g

    110g · £17.27/kg
    £1.90
  • Tesco White Toastie Bread Thick Sliced 800g

    800g · £1.00/kg
    £0.80
  • Tesco Raspberries 150G

    150g · £17.00/kg
    £2.55
  • Tesco Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 125g

    125g · £12.80/kg
    £1.60
  • Tesco Ripe Bananas 5 Pack

    5pk · £0.18 each
    £0.90
  • Tesco Beef Mince 20% Fat 500g

    500g · £7.60/kg
    £3.80
  • Tesco Chicken Chow Mein 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Whole Roast Chicken 1kg

    1kg · £7.50/kg
    £7.50
  • Richmond Meat-Free Back Bacon Rashers 120g

    120g · £22.92/kg
    £2.75
  • Tesco Lean Pork Mince 5% Fat 500g

    500g · £6.20/kg
    £3.10
  • Creamfields Grated Cheddar 500G

    500g · £6.70/kg
    £3.35
  • Tesco Baby Spinach 250G

    250g · £6.80/kg
    £1.70
  • Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight

    10pk · £0.48 each
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£0.33 each)
  • Rosedene Farms Strawberries 227G

    227g · £8.81/kg
    £2.00
  • Hovis Premium Burger Buns 4 Pack

    4pk · £0.49 each
    £1.95
  • Tesco 2 Boneless Salmon Fillets 260G

    260g · £22.50/kg
    £5.85
  • Tesco Green Beans 220G

    220g · £5.68/kg
    £1.25
  • Tesco Red Potatoes 2KG

    2kg · £1.10/kg
    £2.20
  • Suntrail Farms Grapes 500G

    500g · £3.40/kg
    £1.70
  • Tesco 18 Mini Savoury Eggs 216g

    216g · £11.34/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Stevenage Broadwater

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo