Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Sainsbury's Local - Tower Hamlets Commercial Road

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Earn with Nectar

    Earn points on your order. Link or sign up now.

Offers (155)

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar 2L Bottle

    2L · £0.88/L

    £1 off

    £1.75

    £2.75

  • 0

    Taste the Difference Prosecco Rosé 75cl

    75cl · £10.67/L

    £3 off

    £8.00

    £11.00

  • 0

    Sainsbury's ASC Scottish Mild Smoked Salmon 100g (Ready to Eat)

    100g · £53.00/kg

    3 for £12

    £5.30

  • 0

    Sainsbury's Breaded MSC Cod Fillets x2 300g

    300g · £14.17/kg

    3 for £12

    £4.25

  • 0

    Sainsbury's Roast British Chicken Thighs 450g

    450g · £7.78/kg

    £1 off

    £3.50

    £4.50

  • 0

    Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g

    250g · £8.40/kg

    25% off

    £2.10

    £2.80

  • 0

    Lu Le Petit Chocolat Chocolate Topped Biscuits 100g

    100g · £12.50/kg

    £1.25 off

    £1.25

    £2.50

  • 0

    Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Sharing Bag Crisps 150g

    150g · £12.33/kg

    £0.90 off

    £1.85

    £2.75

  • 0

    Red Bull Energy Drink 8 x 250ml

    8pk · £4.63/L

    £3.15 off

    £9.25

    £12.40

  • 0

    Sainsbury's Conegliano Prosecco, Taste the Difference 75cl

    750ml · £10.67/L

    £3 off

    £8.00

    £11.00

  • 0

    Coca-Cola Zero sugar 8 x 330ml

    2.64L · £1.42/L

    £2 off

    £3.75

    £5.75

  • 0

    Arla Lacto Free Whole Milk Drink 1 Litre

    1L · £1.35/L

    £0.80 off

    £1.35

    £2.15

  • 0

    Magnum Double Gold Caramel Billionaire Ice Cream Sticks 3x 85 ml

    255ml · £13.73/L

    £1.20 off

    £3.50

    £4.70

  • 0

    Thorntons 10 Millionaires Bites

    10pk · £0.13 each

    £1.05 off

    £1.25

    £2.30

  • 0

    Alpro Vanilla Dairy Free Soya Yoghurt Alternative 500g

    500g · £4.50/kg

    £0.50 off

    £2.25

    £2.75

  • 0

    Aero Milk Chocolate 90g

    90g · £13.89/kg

    £0.95 off

    £1.25

    £2.20

  • 0

    Rowntrees Randoms Other Soft Sugar 150g

    9pk · £8.98/kg

    £0.40 off

    £1.35

    £1.75

  • 0

    innocent Green Energise, Kiwi, Cucumber, Apple & Matcha Super Smoothie 750ml

    750ml · £4.00/L

    £1.95 off

    £3.00

    £4.95

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar Zero Caffeine 2L Bottle

    2L · £0.88/L

    £1 off

    £1.75

    £2.75

  • 0

    Arla Lacto Free Semi Skimmed Milk Drink 1 Litre

    1L · £1.35/L

    £0.80 off

    £1.35

    £2.15

  • View all (155)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Nomadic Clusters Yogurt & Oats & Double Choc 169g

    169g · £14.20/kg
    £2.40
  • Sainsbury's ASC Scottish Mild Smoked Salmon 100g (Ready to Eat)

    100g · £53.00/kg
    3 for £12
    £5.30
  • Clarence Court 6 Mabel Pearman's Burford Browns Medium Free Range Eggs

    6pk · £0.72 each
    £4.30
  • Sainsbury's Roast British Chicken Thighs 450g

    450g · £7.78/kg
    £1 off
    £3.50£4.50
  • Sainsbury's Brie, Bacon & Chilli Chutney on Malted Bread

    1pk · £3.75 each
    £3.75
  • Sainsbury's 12 Large British Free Range Eggs

    12pk · £0.34 each
    £4.05
  • Sainsbury's Greek Style Fat Free Natural Yogurt 500g

    500g · £2.10/kg
    £1.05
  • Tariq Halal Fresh Grade A Chicken Skinless Drumsticks

    1kg · £6.75/kg
    £6.75
  • Sainsbury's 2 Boneless Scottish Salmon Fillets 240g

    240g · £25.83/kg
    £6.20
  • Sainsbury's Classic Triple Chicken & Bacon, Egg & Cress and Smoked Ham & Cheddar

    1pk · £4.00 each
    £4.00
  • Black Sheep Craft Tiger Bloomer Bread 800g

    800g · £3.38/kg
    £2.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Fish Pie 400g

    400g · £15.88/kg
    £6.35
  • Tariq Halal British Keema Mince 500g

    500g · £14.80/kg
    £7.40
  • Sainsbury's Yellow Flesh Nectarines

    4pk · £0.69 each
    £2.75
  • Jason's No1 The Great White Sourdough 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
  • Najma Original Turkey Slices 150g

    150g · £26.33/kg
    £3.95
  • Sainsbury's Chicken & Bacon Caesar

    1pk · £3.90 each
    £3.90
  • Sainsbury's Fresh Grated Parmigiano Cheese 60g

    60g · £51.67/kg
    £3.10
  • Yorkshire Provender Roast Chicken and Vegetables 560g

    560g · £5.18/kg
    £0.75 off
    £2.90£3.65
  • Sainsbury's Chicken Caesar Salad 180g

    180g · £21.67/kg
    £3.90
  • Biotiful Gut Health Kefir Protein Original 250g

    250g · £8.80/kg
    £2.20
  • Sainsbury's Mixed Berries 200g

    200g · £18.50/kg
    £3.70
  • Sainsbury's Wafer Thin Brunswick Ham Slices 125g

    125g · £22.40/kg
    £2.80
  • Sainsbury's Raw King Prawns 165g

    165g · £22.73/kg
    £3.75
  • Sainsbury's British 5% Fat Pork Mince 500g

    500g · £6.90/kg
    £3.45
  • Yoplait Petits Filous Raspberry & Strawberry Fromage Frais Big Pots 4 x 100g

    4pk · £1.34/kg
    £2.15
  • Le Rustique Jean Verrier Fromager Camembert 250g

    250g · £17.40/kg
    £4.35
  • Sainsbury's British Chicken Breast Fillets 640g

    640g · £9.06/kg
    £5.80
  • Sainsbury's Taste the Difference Best of British Vine Tomatoes

    250g · £11.20/kg
    £2.80
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Sainsbury's Smoked Back Bacon Rashers x10 300g

    300g · £9.00/kg
    £2.70
  • Sainsbury's Parmigiano Reggiano Cheese 200g

    200g · £27.75/kg
    £5.55
  • Fage Total 0% Fat Greek Recipe Strained Yoghurt 450g

    450g · £10.78/kg
    £4.85
  • Sainsburys 21 Day matured ribeye steak 225g

    225g · £39.56/kg
    £8.90
  • Sainsbury's Italian Style Salad 100g

    100g · £17.00/kg
    £1.70
  • Sainsbury's British Mature Grated Cheddar Cheese 250g

    250g · £15.00/kg
    £3.75
  • Sainsbury's Whole Cucumber

    1pk · £1.05 each
    £1.05
  • Sainsbury's Sweet Peppers

    3pk · £0.77 each
    £2.30
  • Galbani Mozzarella 125g

    225g · £9.56/kg
    £2.15
  • Sainsbury's SO Organic Royal Gala Apples

    6pk · £0.50 each
    £3.00
  • Sainsbury's British or Irish 5% Fat Beef Mince 500g

    500g · £11.60/kg
    £5.80
  • Sainsbury's 21 Day Matured Rump Steak 225g

    225g · £20.89/kg
    £4.70

Save with Nectar Prices

  • Mr Kipling 6 Bramley Apple Pies

    6pk · £0.58 each
    £3.50
    £1.75 Nectar Price (£0.29 each)
  • Mr Kipling 6 Bakewell Slices

    6pk · £0.54 each
    £3.25
    £1.47 Nectar Price (£0.25 each)
  • Wotsits Giants Really Cheesy Sharing Cheese Snacks Crisps 130g

    130g · £19.23/kg
    £2.50
    £1.35 Nectar Price (£10.38/kg)
  • Cadbury Dairy Milk 4 x 18g Freddo Chocolate Bar

    72g · £22.92/kg
    £1.65
    £1.00 Nectar Price (£13.89/kg)
  • Galaxy Milk Chocolate Bar 180g

    180g · £18.33/kg
    £3.30
    £2.50 Nectar Price (£13.89/kg)
  • Galaxy Minstrels Buttons Chocolate Bag 195g

    195g · £22.56/kg
    £4.40
    £2.70 Nectar Price (£13.85/kg)
  • Dr Pepper 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)
  • Mr Kipling 6 Country Slices

    6pk · £0.54 each
    £3.25
    £1.47 Nectar Price (£0.25 each)
  • Cadbury Dairy Milk Little Bars Chocolate Bars Multipack 4 x 18g

    72g · £22.92/kg
    £1.65
    £1.00 Nectar Price (£13.89/kg)
  • Fanta Orange Zero 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)
  • Fanta Fruit Twist 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)

Meal deals

View all (5)
  • Lunch Meal Deal

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £5.50
  • Premium Lunch Meal Deal

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £6.50
  • 2 for £6.50 Ready Meals

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £6.50
  • Taste the Difference Pizza and Bread

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £7.50
  • Takeaway Pizza Meal Deal (Serves 2)

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £8.50

Grab and Go Snacks

  • Philadelphia Garlic & Herbs 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Philadelphia Light 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85

In Store Prices

View all (20)
  • Evian Natural Mineral Water 75cl

    75cl · £2.67/L
    £2.00
  • Bounty Coconut & Milk Chocolate Snack Bar Duo 57g

    57g · £22.81/kg
    £1.30
  • Buxton Still Natural Mineral Water 1L

    1L · £1.95/L
    £1.95
  • Dr. Oetker Bicarbonate of Soda 200g

    200g · £8.75/kg
    £1.75
  • Lucozade Sport Drink Orange 500ml

    500ml · £4.30/L
    £2.15
  • Mug Shot Roast Chicken Flavour Pasta 60g

    60g · £19.17/kg
    £1.15
  • Nando's Bag & Bake Medium 20g

    20g · £80.00/kg
    £1.60
  • Sainsbury’s Cat Milk 3x200ml

    600ml · £4.42/L
    £2.65
  • Sainsbury's Inspired to Cook Creamy Peppercorn Sauce Mix 25g

    25g · £26.00/kg
    £0.65
  • Sainsbury's 100 Round Cotton Wool Double Faced Pads

    100pk · £0.02 each
    £2.00
  • Sainsbury's Click & Seal Food & Freezer Bags 20 Bags Medium

    20pk · £0.09 each
    £1.85
  • Sainsbury's Garlic Granules 58g

    58g · £21.55/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Harissa Paste, Inspired to Cook 90g

    90g · £23.89/kg
    £2.15
  • Sainsbury's + Healthcare Ibuprofen 200mg Capsules 16 Capsules

    16pk · £0.07 each
    £1.10
    Restricted
  • Sainsbury's Mixed Herbs 14g

    14g · £89.29/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Non Stick Baking Paper

    £2.45
  • Sainsbury's Paprika 44g

    44g · £28.41/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Peanut Butter Smooth 340g

    340g · £5.59/kg
    £1.90
  • Sainsbury's Red Kidney Beans in Water 400g

    400g · £2.00/kg
    £0.80
  • Sainsbury's Sparkling Lemon and Lime Flavoured Spring Water 1L

    1L · £1.05/L
    £1.05

Autumn is here

View all (21)
  • Sainsbury's British Baking Potatoes

    4pk · £0.21 each
    £0.85
  • Sainsbury's Sweetcorn Cobettes x4

    4pk · £0.36 each
    £1.45
  • Sainsbury's Taste the Difference Belgian Chocolate Cake 395g

    395g · £12.66/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Sausages & Mash 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Sainsbury's British Asparagus Tips 125g

    100g · £23.00/kg
    £2.30
  • Sainsbury's Taste the Difference Victoria Sponge Cake 345g

    345g · £14.49/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Broccoli & Cauliflower 240g

    240g · £6.88/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Taste the Difference Macaroni Cheese 375g

    375g · £14.67/kg
    £5.50
  • Sainsbury's Mashed Potato 400g

    400g · £3.38/kg
    £1.35
  • Lu Le Petit Chocolat Chocolate Topped Biscuits 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25 off
    £1.25£2.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Beef Lasagne 400g

    400g · £13.75/kg
    £5.50
  • Sainsbury's Taste The Difference Carrot Cake 395g

    395g · £12.66/kg
    £5.00
  • Sainsbury's White Cabbage

    1pk · £1.20 each
    £1.20
  • Sainsbury's Curly Leaf Kale

    200g · £6.25/kg
    £1.25
  • Cadbury Instant Hot Chocolate 300g

    300g · £10.00/kg
    £1.40 off
    £3.00£4.40
  • Sainsbury's Cauliflower

    1pk · £1.50 each
    £1.50
  • Flipz Milk Chocolate Coated Pretzels 90g

    90g · £24.44/kg
    £2.20
  • Sainsbury's Taste the Difference Cottage Pie 400g

    400g · £11.35/kg
    25% off
    £4.54£6.05
  • Sainsbury's Fine Beans 120g C

    120g · £11.25/kg
    £1.35
  • Sainsbury's Taste the Difference Coffee & Walnut Cake 400g

    400g · £12.50/kg
    £5.00

Autumn Flavours

  • Starbucks Limited Edition Pumpkin Spice Latte 4 x 24g (96g)

    4pk · £24.48/kg
    £2.35
  • Yorkshire Provender Roast Chicken and Vegetables 560g

    560g · £5.18/kg
    £0.75 off
    £2.90£3.65
  • Sainsbury's Chocolate & Pistachio Sticky Buns 165g

    165g · £30.00/kg
    £4.95

Why Wait For Christmas?

View all (21)
  • KitKat 2 Finger Gingerbread Flavour Bars 8 x 20.7g (165.6g)

    8pk · £15.10/kg
    £2.50
  • Cadbury Heroes Chocolate Assortment Tub 475 g

    475g · £19.26/kg
    £9.15
  • Celebrations Milk Chocolate Tub 500g

    500g · £18.30/kg
    £9.15
  • Quality Street 550g

    550g · £16.64/kg
    £9.15
  • Oreo 154g Gingerbread Flavour Sandwich Biscuit, Limited Edition

    154g · £11.69/kg
    £1.80
  • Oreo 6 White Enrobed 246g

    246g · £9.76/kg
    £2.40
  • M&M's Multipack Crispy Chocolate Santa 5 x 29g

    5pk · £23.10/kg
    £3.35
  • Maltesers Reindeer Gingerbread Chocolate Christmas Treat 29g

    29g · £24.14/kg
    £0.10 off
    £0.70£0.80
  • Maltesers Multipack Chocolate Reindeers 5 x 29g

    5pk · £3.45/kg
    £0.60 off
    £2.50£3.10
  • Cadbury Dairy Milk 100g Winter Wonderland Chocolate Bar

    100g · £22.00/kg
    £2.20
  • Sainsbury's Milk Chocolate Coins 70g

    70g · £22.14/kg
    £1.55
  • Cadbury Puds Egg 35g

    35g · £28.57/kg
    £1.00
  • Cadbury Dairy Milk Mini Snowballs Bar 110g

    110g · £20.91/kg
    £2.30
  • Cadbury Christmas Mini Snowballs Bag 74 g

    74g · £29.73/kg
    £2.20
  • Cadbury Biscoff Filled Centres 3 Pack 100.5 g

    101g · £24.75/kg
    £2.50
  • Cadbury Biscoff 33.5g Filled Centres Chocolate

    34g · £25.37/kg
    £0.85
  • Maltesers Reindeer Chocolate Christmas Treat 29g

    29g · £31.03/kg
    £0.90
  • M&M's Crispy Milk Chocolate Christmas Santa Treat 29g

    29g · £24.14/kg
    £0.10 off
    £0.70£0.80
  • M&M's Christmas Mini Santa Chocolate Bag 55g

    4pk · £7.73/kg
    £1.70
  • Maltesers Mini Reindeer Gingerbread Chocolate Christmas Treats Bag 59g

    59g · £28.81/kg
    £1.70

Save 25% on Selected Taste The Difference

View all (20)
  • Sainsbury's Easy Peelers, Taste the Difference 600g

    600g · £3.38/kg
    25% off
    £2.03£2.70
  • Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g

    250g · £8.40/kg
    25% off
    £2.10£2.80
  • TTD Slmi P'ciutto ham Chorizo Pizza 455g

    455g · £9.80/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • TTD Mozzarella &Cherry Tomato Pizza 484g

    484g · £9.21/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • Sainsbury's Freshly Squeezed Smooth Orange Juice, Taste the Difference 1L

    1L · £2.81/L
    25% off
    £2.81£3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference 6 Smoked Air Dried Dry Cured Back Bacon Rashers 220g

    220g · £16.55/kg
    25% off
    £3.64£4.85
  • Sainsbury's Buttermilk Pancakes, Taste the Difference x4

    4pk · £0.45 each
    25% off
    £1.80£2.40
  • Sainsbury's Sultana Scones, Taste the Difference x4

    4pk · £0.51 each
    25% off
    £2.03£2.70
  • Sainsbury's Half Ciabatta, Taste the Difference x2

    270g · £8.07/kg
    25% off
    £2.18£2.90
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Mature Cheddar & Red Onion Flatbread 255g

    255g · £9.84/kg
    25% off
    £2.51£3.35
  • Sainsbury's Taste the Difference 6 Unsmoked Air Dried Dry Cured Back Bacon Rashers 220g

    6pk · £2.76/kg
    25% off
    £3.64£4.85
  • Sainsbury's Orzo Pasta, Taste the Difference 500g

    500g · £3.60/kg
    25% off
    £1.80£2.40
  • Sainsbury's Tomato & Mascarpone Pasta Sauce, Taste the Difference 350g

    340g · £6.94/kg
    25% off
    £2.36£3.15
  • Sainsbury's Taste the Difference Coleslaw 300g

    300g · £5.27/kg
    25% off
    £1.58£2.10
  • Sainsbury's British Pork Sausages, Taste the Difference x6 400g

    400g · £8.15/kg
    25% off
    £3.26£4.35
  • Sainsburys British Pork Chipolata sausages, Taste the Difference x12 375g

    375g · £8.69/kg
    25% off
    £3.26£4.35
  • Sainsbury's Gourmet Sea Salt Crisps, Taste the Difference 150g

    150g · £8.73/kg
    25% off
    £1.31£1.75
  • Sainsbury's Oranges, Taste the Difference x4

    4pk · £0.54 each
    25% off
    £2.14£2.85
  • Sainsbury's Taste the Difference Roasted Garlic & Extra Virgin Olive Oil Flatbread 195g

    195g · £12.87/kg
    25% off
    £2.51£3.35
  • Sainsbury's West Country Black Cherry Yogurt, Taste the Difference 150g

    150g · £5.73/kg
    25% off
    £0.86£1.15

Dine In Like You're Dining Out

View all (11)
  • The Spice Tailor Original Tikka Masala 300g

    300g · £17.33/kg
    £5.20
  • Tilda Wholegrain Basmati Rice 250g

    250g · £4.80/kg
    £1.20
  • Sainsbury's British Chicken Breast Fillets 640g

    640g · £9.06/kg
    £5.80
  • The Spice Tailor Thai Red Curry 275g

    275g · £18.36/kg
    £5.05
  • Sainsbury's Large King Prawns 150g

    150g · £25.00/kg
    £3.75
  • Sainsbury's British Chicken Thigh Fillets 640g

    640g · £12.19/kg
    £7.80
  • Sainsbury's British 2 Chicken Breast Fillets 320g

    320g · £10.78/kg
    £3.45
  • Tilda Pure Microwave Basmati Rice Classics 250g

    250g · £4.80/kg
    £1.20
  • Sainsbury's Baby Leaf Spinach 100g

    120g · £11.67/kg
    £1.40
  • The Spice Tailor Keralan Coconut Curry 225g

    225g · £23.11/kg
    £5.20
  • Sainsbury's Young Spinach 260g

    260g · £7.31/kg
    £1.90

Spooky Season

View all (16)
  • Cadbury 5 Mini Bonfire Logs Honeycomb Flavour

    5pk · £0.51 each
    £2.55
  • Sainsbury's Sour Spiders 130g

    130g · £9.62/kg
    £1.25
  • Decorated White Chocolate Lollipop 27g

    27g · £46.30/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Salted Bats and Ghosts 100g

    100g · £17.50/kg
    £1.75
  • Mr Kipling 6 Terrifying Toffee Whirls

    6pk · £0.33 each
    £2.00
  • Oreo Spooky Vanilla Flavour 154g

    154g · £10.71/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Monster Islands Original Foamies 170g

    170g · £7.94/kg
    £1.35
  • Sainsbury's Monster Islands Fizzy Foamies 170g

    170g · £7.94/kg
    £1.35
  • Sainsbury's Mallow-Ween Marshmallows 130g

    130g · £9.62/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Milk Chocolate Pumpkins Net 75g

    75g · £22.00/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Gruesome Gummies 6 x 11g (66g)

    6pk · £21.21/kg
    £1.40
  • Cadbury 4 Pumpkin Patch Cakes

    4pk · £0.85 each
    £3.40
  • Mr Kipling 8 Fiendish Fancies

    8pk · £0.39 each
    £3.15
  • HARIBO 600g

    600g · £6.67/kg
    £1 off
    £4.00£5.00
  • Wotsits Bag of Bones Cheese Corn Puffs Sharing Snacks 120g

    120g · £22.92/kg
    £2.75
  • Sainsbury's Carving Pumpkin

    1pk · £2.50 each
    £2.50

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Sainsbury's Local - Tower Hamlets Commercial Road

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo