Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Maidenhead Bath Rd

Allergens and info

0.80 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g

    4pk · £28.82/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£22.35/kg)
  • NIVEA MEN Black & White Original Anti-Perspirant Deodorant Spray 150ml

    £2.75
    £2.20 Clubcard
  • Quaker Oat So Simple Original Big Pack Porridge Sachets 22x27g

    594g · £11.28/kg
    £6.70
    £4.25 Clubcard (£7.15/kg)
  • Dolmio Bolognese Smooth Tomato Red Pasta Sauce 450g

    450g · £7.33/kg
    £3.30
    £2.75 Clubcard (£6.11/kg)
  • Tesco Mini Carrot 320G

    320g · £5.47/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Kerrygold Salted Butter Stick 100g

    100g · £26.50/kg
    £2.65
    £2.30 Clubcard (£23.00/kg)
  • Cathedral City Minis Mature Cheddar Cheese 6x20g

    6pk · £145.00/kg
    £2.90
    £2.60 Clubcard (£130.00/kg)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • Activia Kefir Strawberry Gut Health Yoghurt Drink 280ml

    £2.15
    £1.40 Clubcard
  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Tesco Soft Cheese Stuffed Peppers 145g

    145g · £26.55/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Rustlers Bbq Pork Rib Sandwich 157G

    157g · £18.79/kg
    £2.95
    £2.45 Clubcard (£15.61/kg)
  • Tesco Milled Flax Seed Mix 175G

    175g · £13.71/kg
    £2.40
    £1.90 Clubcard (£10.86/kg)
  • Tesco 8 Crispy Tempura King Prawns 140g

    140g · £18.93/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 10 Halloumi-Style Fries 170G

    170g · £16.18/kg
    £2.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 12 Pigs in Blankets 240g

    240g · £12.50/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard
  • Lindt Lindor Mini Milk Chocolate Truffles 80G

    80g · £37.50/kg
    £3.00
    £2.50 Clubcard (£31.25/kg)
  • Activia Kefir Mango Gut Health Yoghurt Drink 280g

    280g · £7.14/kg
    £2.00
    £1.40 Clubcard (£5.00/kg)
  • Rustlers All Day Breakfast Sausage Muffin 155G

    155g · £15.48/kg
    £2.40
    £1.80 Clubcard (£11.61/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Bbq Chicken, Bacon & Cheese Sandwich

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • YO! Rainbow Salmon Poke 289g

    289g · £16.78/kg
    £4.85
  • Tesco Finest Bourbon Pulled Beef With Creamy Mash 400G

    400kg · £0.02/kg
    £6.00
  • Onken Set Natural Yogurt 450g

    450g · £6.22/kg
    £2.80
  • Tesco 2 Boneless Salmon Fillets 260G

    260g · £22.50/kg
    £5.85
  • Tesco Soft Cheese Stuffed Peppers 145g

    145g · £26.55/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Rustlers Bbq Pork Rib Sandwich 157G

    157g · £18.79/kg
    £2.95
    £2.45 Clubcard (£15.61/kg)
  • Tesco Beef Lasagne 750G

    750g · £7.20/kg
    £5.40
  • Tesco Tuna & Cucumber Sandwich

    1pk · £2.35 each
    £2.35
  • Cheestrings Original Cheese Snacks 4 Pack 80G

    4pk · £112.50/kg
    £2.25
  • Cheestrings Twisted Cheese Snacks 4 Pk, 80 G

    4pk · £112.50/kg
    £2.25
  • Tesco Chicken Tikka Masala With Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Rustlers All Day Breakfast Sausage Muffin 155G

    155g · £15.48/kg
    £2.40
    £1.80 Clubcard (£11.61/kg)
  • Tesco Finest Slow Cooked Beef Ragu Ravioli 250G

    250g · £16.60/kg
    £4.15
  • Kerrygold Salted Butter Stick 100g

    100g · £26.50/kg
    £2.65
    £2.30 Clubcard (£23.00/kg)
  • Tesco 2 Apple Crumbles 270g

    2pk · £25.56/kg
    £3.45
  • Lemons Each

    1pk · £0.45 each
    £0.45
  • Jason's Recipe No 08 White Sourdough Ciabattin Bread 580g

    580g · £5.00/kg
    £2.90
  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g

    4pk · £28.82/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£22.35/kg)
  • Petits Filous Kids Yoghurt Drink - Strawberry Flavour 100g

    100g · £11.00/kg
    £1.10
  • Activia Kefir Strawberry Gut Health Yoghurt Drink 280ml

    £2.15
    £1.40 Clubcard
  • Activia Kefir Mango Gut Health Yoghurt Drink 280g

    280g · £7.14/kg
    £2.00
    £1.40 Clubcard (£5.00/kg)
  • Kinder Milk Slice Milk And Honey 3 X 28G

    3pk · £57.14/kg
    £1.60
  • Tesco Finest Extra Fruity Hot Cross Buns 4 Pack

    4pk · £0.61 each
    £2.45
  • Cathedral City Minis Mature Cheddar Cheese 6x20g

    6pk · £145.00/kg
    £2.90
    £2.60 Clubcard (£130.00/kg)
  • Tesco Ready to Eat Large Avocado Each

    1pk · £1.35 each
    £1.35
  • Auntys Golden Syrup Steamed Puddings 2 X 95G

    95g · £20.53/kg
    £1.95
  • Tesco Unsmoked Back Bacon Rashers 10 Pack 300g

    300g · £5.50/kg
    £1.65
  • Tesco Mixed Peppers 420G (C)

    420g · £5.24/kg
    £2.20
  • Tesco Penne 300G

    300g · £6.83/kg
    £2.05
  • Tesco Sweetcorn Cobettes 4 Pack

    4pk · £0.43 each
    £1.70
  • Tesco Baby Corn 130G

    130g · £10.77/kg
    £1.40
  • Tesco Mini Carrot 320G

    320g · £5.47/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Bunched Spring Onions 100G (C)

    100g · £7.00/kg
    £0.70
  • Tesco Wild Rocket 60G

    60g · £20.00/kg
    £1.20
  • Cucumber Whole Each (C)

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Tesco Piri Piri Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
  • Tesco Maris Piper Potatoes 1.25Kg (c)

    1kg · £1.75/kg
    £1.75
  • Dairylea Cheese Spread Triangles 8 pack 8x15.6G

    125g · £18.40/kg
    £2.30
  • Tesco Finest Ham Mushroom Mascarpone Woodfired Pizza 450g

    450g · £12.44/kg
    £5.60
  • Tesco Large Wholemeal Baps 4 Pack

    4pk · £0.20 each
    £0.80
  • Tesco Smoked Ham And Cheddar Cheese Sandwich

    1pk · £2.85 each
    £2.85
  • Tesco Kale 180G (C)

    180g · £5.56/kg
    £1.00
  • Limes Each

    1pk · £0.30 each
    £0.30
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.35 each
    £2.10
  • Tesco Egg Protein Pot 90G

    90g · £15.56/kg
    £1.40
  • Two Chicks Liquid Egg Whites 500 Ml

    £4.65
  • Tesco Chocolate Filled Crepes 6 pack

    192g · £14.58/kg
    £2.80
  • Tesco Sausage Bacon & & Egg Triple

    1pk · £3.50 each
    £3.50
  • Tesco Finest Dine In Green Vegetable Medley 220g

    220g · £17.05/kg
    £3.75
  • Tesco Chicken Caesar Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Charlie Bigham's Macaroni Cheese with Crispy Bacon 340g

    340g · £21.18/kg
    £7.20
  • Crosta & Mollica Sourdough Pizza Base with Tomato Sauce 270g

    270g · £13.52/kg
    £3.65
  • Fage Total 0% Fat Greek Recipe Yogurt 150G

    150g · £14.00/kg
    £2.10

Meal deals

View all (5)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Maidenhead Bath Rd

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo