Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Iceland - Downham

Allergens and info

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Exclusive Brands
  • Soft Drinks
  • Ice Cream & Lollies
  • Crisps Snacks & Biscuits
  • Frozen Chicken & Meat Products
  • Sweets & Chocolate
  • Dairy
  • Best Ever Pizza Range!
  • Party Food
  • Fresh Fruit, Veg & Salad
  • Frozen Chips & Potato Products
  • Frozen Ready Meals
  • Bakery
  • Vape & Accessories
  • Tea, Coffee & Beverages
  • Food Cupboard
  • Fresh Meat & Poultry
  • Chilled Snacks & Cooked Meats
  • Yoghurts & Desserts
  • The Meat Free Range
  • World Foods
  • Frozen Pies & Pasties
  • Frozen Fruit & Veg
  • Frozen Fish & Seafood
  • Frozen Desserts
  • Toiletries
  • Baby & Infant
  • Household
  • Pet

Offers (857)

  • 0

    Birds Eye 22 Chicken Dippers 403g

    403g · £6.70/kg

    £2.70 off

    £2.70

    £5.40

  • 0

    Birds Eye Steamfresh Creamy Cheese Pasta Steam Whole Bag 400g

    400g · £5.25/kg

    £2.10 off

    £2.10

    £4.20

  • 0

    Iceland Ready Cooked Sweet Chilli Chicken Skewers 340g

    340g · £14.12/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland 750g Salt & Pepper Chickn Wings

    750g · £6.40/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland 600g Southern Fried Chicken Popsters

    600g · £7.00/kg

    3 for £12

    £4.20

  • 0

    Coca Cola 24pk Zero

    7.92L · £1.26/L

    £4.41 off

    £9.99

    £14.40

  • 0

    Fanta Orange Zero 2L Bottle

    2L · £1.44/L

    2 for £3.60

    £2.88

  • 0

    Yazoo Strawberry Milk Drink 1L

    1L · £2.52/L

    2 for £3.60

    £2.52

  • 0

    Yazoo Banana Milk Drink 1L

    1L · £2.52/L

    2 for £3.60

    £2.52

  • 0

    Iceland Hot & Spicy Crunchy Coated Chicken Strips 500g

    500g · £9.60/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland 40 Pack Crispy Chicken Nuggets

    840g · £5.71/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland Barbeque Chicken Wings 850 g

    850g · £5.65/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Fanta Lemon 2L Bottle

    2L · £1.44/L

    2 for £3.60

    £2.88

  • 0

    Shloer White Grape Sparkling Juice Drink 750 ml

    750ml · £3.60/L

    2 for £3.60

    £2.70

  • 0

    Cup Noodles Soba Wok Style Classic 90g

    90g · £26.67/kg

    2 for £3.60

    £2.40

  • 0

    Goodfella's Stonebaked Thin Pepperoni 332g

    332g · £10.84/kg

    3 for £6

    £3.60

  • 0

    Iceland 9 Pack Mini Deep Dish Pepperoni Pizzas (Non Flashed)

    234g · £12.82/kg

    3 for £6

    £3.00

  • 0

    Iceland 320g Mozzarella & Cheddar Balls

    320g · £9.38/kg

    3 for £6

    £3.00

  • 0

    Iceland Southern Fried Crunchy Coated Chicken Strips 500g

    500g · £9.60/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland Southern Fried Chicken Drumsticks 600g

    600g · £7.50/kg

    3 for £12

    £4.50

  • View all (857)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Iceland 180g Scallops

    180g · £36.67/kg
    £6.60
  • Iceland Luxury -800 Aberdeen Angus Roasting Jnt

    800g · £22.50/kg
    £18.00
  • Iceland 750g Chicken Thigh Fillets

    750g · £10.80/kg
    £8.10
  • Iceland 4 Pack Wild Pink Salmon Fillets

    400g · £13.50/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 450g Beef Mince 23% Fat

    450g · £11.33/kg
    £5.10
  • Pastry Pantry 8 Pack Chicken Tikka Pasties

    240g · £12.00/kg
    £2.88
  • Iceland 2 Pack Ripe & Ready Mangoes

    600g · £5.00/kg
    £3.00
  • Iceland 10 Pack Red Leicester Slices

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • The Daily Bakery 6pk White Finger Rolls

    £1.02
  • Iceland 500g 21% Fat Pork Mince

    500g · £7.20/kg
    £3.60
  • The Daily Bakery 4pk White Deli Rolls

    £1.02
  • Fyffes Premium Bananas

    £1.91
  • Iceland 1.2kg Jacket Potatoes

    1.2kg · £2.00/kg
    £2.40
  • Mixed Size 30 Pack Mixed size Eggs

    £6.00
  • Iceland 250g Grated Cheddar & Mozzarella

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Iceland 6 Pack Gala Apples

    £2.27
  • La Boulangere 6 Pack Croissants

    240g · £9.00/kg
    £2.16
  • Iceland 500g Plain Pork Belly Slices

    500g · £10.80/kg
    £5.40
  • Iceland 750g Chicken Breast Fillets

    750g · £11.20/kg
    £8.40
  • Iceland 1.5kg Chicken Fillets

    1.5kg · £8.00/kg
    £12.00
  • Iceland 750g Maris Peer Potatoes

    750g · £3.20/kg
    £2.40
  • Iceland 400g Beef Rump Steaks

    400g · £18.00/kg
    £2.40 off
    £7.20£9.60
  • Olympus Feta Original 200g

    200g · £16.80/kg
    £3.36
  • Greggs 8 Sausage Rolls 854g

    854g · £8.08/kg
    £6.90
  • Iceland 800g Thick Sliced Soft White

    800g · £1.50/kg
    £1.20
  • Iceland 360g Cmbld Sausge

    360g · £7.50/kg
    £2.70
  • Iceland 3 Pack Lemons

    £1.20
  • Iceland 2 Boneless Lightly Smoked Salmon Fillets 200g

    200g · £27.00/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 6 Pack Kiwi

    £2.40
  • Cathedral City 4 Mature Cheddar Slices Crackers & Pickle 122g

    122g · £22.62/kg
    3 for £6
    £2.76
  • Iceland 24 Pack Thick Cumberland Sausages

    1.2kg · £4.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Yop Strawberry Yoghurt Drink 825g

    825g · £2.18/kg
    £0.60 off
    £1.80£2.40
  • Iceland 1u Watermelon

    £4.20
  • Pukka Steak Slice 117g

    117g · £15.38/kg
    5 for £6
    £1.80
  • Jahan 10 Chicken Sausages 560g

    560g · £9.64/kg
    £5.40
  • Iceland 325g 5% Lean Beef Mince

    325g · £16.62/kg
    £5.40
  • Onken Strawberry 450g

    450g · £5.20/kg
    £2.34

Month End Madness!

View all (30)
  • Clover 1kg

    1kg · £5.10/kg
    2 for £6
    £5.10
  • Dairylea 6pk Jumbo Dunkers

    246g · £16.10/kg
    2 for £6
    £3.96
  • Dairylea Dunkers Ritz Cheese Snacks 6 x 43g

    6pk · £15.35/kg
    2 for £6
    £3.96
  • Activia Peach Fat Free No Added Sugar Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Activia Strawberry Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Activia Rhubarb Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    4pk · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Heinz Baked Beans 4 x 415g

    415g · £7.23/kg
    £0.60 off
    £3.00£3.60
  • Heinz No Added Sugar Baked Beans in a Rich Tomato Sauce 4 x 415g

    415g · £7.23/kg
    £0.60 off
    £3.00£3.60
  • HP Brown Sauce 600g

    600g · £5.00/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz Seriously Good Mayonnaise 775g

    775g · £3.87/kg
    £1.80 off
    £3.00£4.80
  • Heinz Salad Cream Original 605g

    605g · £4.96/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz Barbecue Sauce 570ml

    570ml · £5.26/L
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz 700g Tomato Ketchup

    700g · £4.29/kg
    £1.38 off
    £3.00£4.38
  • Heinz Light Mayonnaise 815g

    815g · £3.68/kg
    £1.80 off
    £3.00£4.80
  • Heinz Salad Cream Light 30% Less Fat 605g

    605g · £4.96/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Kellogg's Frosties 470g

    470g · £6.38/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Kellogg's Corn Flakes 670g

    670g · £4.48/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Walkers Wotsits Really Cheesy Snacks Multipack Cheese Crisps 20x16.5g

    20pk · £13.64/kg
    £0.60 off
    £4.50£5.10
  • Walkers French Fries Flavour Crispy Potato Snacks 20 x 18g

    20pk · £12.50/kg
    £0.60 off
    £4.50£5.10
  • Walkers 20 Pack Variety Crisps

    500g · £9.00/kg
    £1.32 off
    £4.50£5.82

Viral Picks & Customer Favourites!

View all (23)
  • Birds Eye Southern Fried Chicken Popstars 150g

    150g · £22.00/kg
    £3.30
  • Iceland 4 Pack Flamegrilled Tandoori Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    £4.80
  • Cater-Now Meats 2.5kg Chicken Breast Fillets

    2.5kg · £4.80/kg
    £12.00
  • Iceland 300g Halloween Spooky Chicken Shapes

    300g · £8.00/kg
    £2.40
  • Myprotein 350g Chicken Korma With Rice

    350g · £14.57/kg
    3 for £14.40
    £5.10
  • TGI Fridays 6 Pack Seasoned Tornado Potato Skewers

    450g · £10.67/kg
    £4.80
  • Myprotein 350g Chicken Carbonara

    350g · £14.57/kg
    3 for £14.40
    £5.10
  • Myprotein 350g Mango & Habanero Chicken With Rice

    350g · £14.57/kg
    3 for £14.40
    £5.10
  • Slimming World 550g Tomato & Mozzarella Pasta

    550g · £10.36/kg
    3 for £15
    £5.70
  • Myprotein 600g Sticky Honey Special Fried Rice

    600g · £12.00/kg
    £7.20
  • Myprotein 600g Chicken Arrabbiata

    600g · £12.00/kg
    £7.20
  • Myprotein 600g Chicken Tikka Makhani

    600g · £12.00/kg
    £7.20
  • Myprotein 600g Chicken Fajita Mac & Cheese

    600g · £12.00/kg
    £7.20
  • Myprotein 375g Takeaway Hot Chicken Tikka Masala

    375g · £15.20/kg
    2 for £10.80
    £5.70
  • Myprotein 375g Char Siu Honey Chicken

    375g · £15.20/kg
    2 for £10.80
    £5.70
  • Slimming World 550g Chicken Burrito Lasagne

    550g · £10.36/kg
    3 for £15
    £5.70
  • Slimming World Free Food Lunch Bowls Chicken Tikka & Rice 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Greggs Limited Edition 2 Katsu Chicken Bakes 316g

    316g · £13.29/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Iceland 20 Pack Breaded Chicken Goujons (Non Flashed)

    320g · £9.38/kg
    3 for £6
    £3.00
  • Goodfella's New York Style Deli Slice Pepperoni 140g

    140g · £17.14/kg
    £2.40

Traitors - Who Can You Trust?

View all (97)
  • The Traitors 12 Pack The Round Table Jalapeno Wheel

    288g · £20.83/kg
    £6.00
  • Bernard Matthews 6 Cheesy Hamwich 345g

    345g · £7.83/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Bernard Matthews 7 Chicken Dinosaurs 350g

    350g · £7.71/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Bernard Matthews Chicken Mini Kievs 295g

    295g · £9.15/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Bernard Matthews 6 Golden Chicken Drummers 300g

    300g · £9.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • The Traitors 45.5g Chocolate Biscuit

    45.5g · £26.37/kg
    £1.20
  • The Traitors 2 Pack Death By Chocolate Brownies

    166g · £18.07/kg
    £3.00
  • The Traitors 4 Pack Chocolate Muffins

    380g · £14.21/kg
    £5.40
  • Iceland 2 Pack Scotch Eggs

    226g · £9.29/kg
    3 for £6
    £2.10
  • Iceland 7 Slices Extra Free Honey Roast Ham

    117g · £23.08/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 7 Slice Extra Free Peppered Ham

    117g · £23.08/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 100g Cooked Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 6 Roast Chicken

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 4 Pack Sliced Thick Gammon Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 100g Finely Sliced Honey Roast Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 100g Finely Sliced Roast Chicken

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland Tuna & Sweetcorn Deli Filler 250g

    250g · £9.60/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Chicken Tikka 250g

    250g · £9.60/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Iceland 300g Nacho Cheese Pasta

    300g · £9.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Pastry Pantry 2 Pack Steak Bakes

    216g · £13.33/kg
    3 for £6
    £2.88

New For October!

View all (25)
  • Fang-Tastic 2 Pack Fright Tape

    £1.20
  • Jelly Beans 80g

    80g · £15.00/kg
    £1.20
  • Vanilla Flavour Marshmallows 40g

    40g · £30.00/kg
    £1.20
  • Brompton House Halloween Brownies 6 x 20g (120g)

    6pk · £10.00/kg
    £1.20
  • TGI Fridays 2 Pack Rocky Road Slices

    136g · £22.06/kg
    £3.00
  • TGI Fridays 2 Pack S'Mores Brownies

    146g · £20.55/kg
    £3.00
  • TGI Fridays 2 Pack Cookies & Cream Muffins

    204g · £14.71/kg
    £3.00
  • TGI Fridays 2 Pack Indulgent Chocolate Muffins

    214g · £14.02/kg
    £3.00
  • McVitie's 5 Dessert Cake Bars Raspberry Ripple Flavour

    5pk · £0.48 each
    £2.40
  • Roberts 608g Build Your Own Haunted Chocolate House

    608g · £10.86/kg
    £6.60
  • Scream 5 Toffee Apple Mini Loaves 150g

    150g · £10.00/kg
    £1.50
  • Scream 5 Cookies & Cream Flavour Mini Loaves 150g

    150g · £10.00/kg
    £1.50
  • Cadbury 4 Pumpkin Patch Cakes

    4pk · £0.90 each
    £3.60
  • Warburtons 6 Pizza Flavour Crumpets

    6pk · £0.30 each
    £1.80
  • The Traitors 2 Pack Death By Chocolate Brownies

    166g · £18.07/kg
    £3.00
  • The Traitors 4 Pack Chocolate Muffins

    380g · £14.21/kg
    £5.40
  • Daily Bakery 4 Pack Halloween Mini Fairy Cakes

    £3.00
  • Daily Bakery 4 Pack Halloween Spooky Slices

    £2.70
  • Cadbury 5 Mini Bonfire Logs Honeycomb Flavour

    5pk · £0.48 each
    £2.40
  • Mr Kipling 6 Chocolate & Orange Slices

    6pk · £0.30 each
    £1.80

Protein Picks!

View all (93)
  • Iceland 270g Chinese Chicken Wings

    270g · £11.56/kg
    3 for £6
    £3.12
  • Iceland 130g Cooked Chicken Breast Chunks

    130g · £22.15/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 5sl Roast Turkey

    80g · £33.75/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland Roast Chicken Breast Fillets 385g

    385g · £14.03/kg
    £5.40
  • Chicken Tikka 250g

    250g · £9.60/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Iceland 80g BBQ Chicken Slices

    80g · £15.00/kg
    £1.20
  • Iceland 370g Barbecue Chicken Drumsticks

    370g · £8.43/kg
    3 for £6
    £3.12
  • Iceland 160g Tikka Chicken Slc

    160g · £18.00/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 80g Cooked Chicken Tikka Slices

    80g · £15.00/kg
    £1.20
  • Iceland 370g Roasted Chkn Drumstk

    370g · £8.43/kg
    3 for £6
    £3.12
  • Iceland 160g Cooked Chicken Slc

    160g · £18.00/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland Cooked Chicken Breast Slices 190g

    190g · £15.16/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 80g Cooked Chicken Breast Slices

    80g · £15.00/kg
    £1.20
  • Müller Myprotein Yogurt Strawberry Flavour 210g

    210g · £8.57/kg
    £1.80
  • Müller Myprotein Chocolate Flavor Mousse 200g

    200g · £15.00/kg
    5 for £6
    £3.00
  • Müller Myprotein Vanilla Flavour Pudding 200g

    200g · £11.70/kg
    5 for £6
    £2.34
  • Whey Hey Blueberry Yogurt 200g

    200g · £7.50/kg
    5 for £6
    £1.50
  • Arla Protein Blueberry 200g

    200g · £8.70/kg
    5 for £6
    £1.74
  • Arla Protein Strawberry 200g

    200g · £8.70/kg
    5 for £6
    £1.74
  • Müller Myprotein Salted Caramel Flavor Mousse 200g

    200g · £15.00/kg
    5 for £6
    £3.00

Trending Now!

View all (46)
  • Najma Original Wafer Thin Turkey Slices 125g

    125g · £27.84/kg
    £3.48
  • Najma Smoked Turkey Rashers 150g

    150g · £22.40/kg
    £3.36
  • Najma Original Turkey Slices 150g

    150g · £23.20/kg
    £3.48
  • Najma Original Chicken Slices 150g

    150g · £23.20/kg
    £3.48
  • Najma Smoked Mini Chicken Sausages 400g

    400g · £8.85/kg
    £3.54
  • Najma Dry Cured Spanish Selection 120g

    120g · £26.50/kg
    £3.18
  • Iceland 120g Fully Loaded Hunters Chicken

    120g · £25.00/kg
    £3.00
  • Pukka Lamb Pea & Mint

    205g · £13.17/kg
    £2.70
  • Deli Speciale Pickle Platter 240g

    240g · £22.50/kg
    £5.40
  • Ginsters BBQ Hunters Chicken Slice 170g

    170g · £17.65/kg
    £3.00
  • Pastry Pantry 2 Pack Butter Enriched Ultimate Sausage Rolls

    240g · £12.00/kg
    £2.88
  • Pastry Pantry 2 Pack Hog Roast Sausage Rolls

    140g · £21.43/kg
    £3.00
  • McVitie's 5 Dessert Cake Bars Raspberry Ripple Flavour

    5pk · £0.48 each
    £2.40
  • Brompton House Halloween Brownies 6 x 20g (120g)

    6pk · £10.00/kg
    £1.20
  • TGI Fridays 2 Pack Rocky Road Slices

    136g · £22.06/kg
    £3.00
  • TGI Fridays 2 Pack S'Mores Brownies

    146g · £20.55/kg
    £3.00
  • TGI Fridays 2 Pack Cookies & Cream Muffins

    204g · £14.71/kg
    £3.00
  • TGI Fridays 2 Pack Indulgent Chocolate Muffins

    214g · £14.02/kg
    £3.00
  • Warburtons 6 Pizza Flavour Crumpets

    6pk · £0.30 each
    £1.80
  • Roberts 608g Build Your Own Haunted Chocolate House

    608g · £10.86/kg
    £6.60

Food Hall Chicken Shack

View all (19)
  • Iceland 600g Southern Fried Chicken Popsters

    600g · £7.00/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Iceland Takeaway 500g Southern Fried Boneless Thighs

    500g · £9.60/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 450g Southern Fried Crsp Shrd Ch

    450g · £10.67/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Takeaway 600g Southern Fried Chicken Thighs

    600g · £7.50/kg
    £4.50
  • Iceland Southern Fried Chicken Drumsticks 600g

    600g · £7.50/kg
    3 for £12
    £4.50
  • Iceland Southern Fried Crunchy Coated Chicken Strips 500g

    500g · £9.60/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 475g Southern Fried Chicken Chunks

    475g · £10.11/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Southern Fried Chicken Wings 600g

    600g · £7.50/kg
    3 for £12
    £4.50
  • Branston Baked Beans in a Rich, Thick, Tomatoey Sauce 410g

    410g · £2.93/kg
    £1.20
  • Coca-Cola Original Taste 1.25L Bottle

    1.25L · £2.26/L
    £2.82
  • Diet Coke Cola 1.25L Bottle

    1.25L · £1.92/L
    £2.40
  • Coca-Cola Zero Sugar 1.25L Bottle

    1.25L · £1.92/L
    £2.40
  • Pepsi Max Cherry 1.25 Litres

    1.25L · £1.58/L
    2 for £3
    £1.98
  • Pepsi Max 1.25 Litres

    1.25L · £1.58/L
    2 for £3
    £1.98
  • Coca-Cola Original Taste 1.75L Bottle

    1.75L · £1.85/L
    £3.24
  • Pepsi 1.25 Litres

    1.25L · £1.58/L
    £1.98
  • Iceland Ridiculously Crispy Skin on French Fries 1.2kg

    1.2kg · £2.75/kg
    £3.30
  • Iceland Luxury 330g Coleslaw

    330g · £8.18/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 875g Mini Corn Cobs

    875g · £2.74/kg
    3 for £6
    £2.40

Food Hall Steak Night

View all (7)
  • Iceland Luxury 400g Cheddar Cheese Mash

    400g · £6.75/kg
    £2.70
  • Iceland Luxury 400g Mashed Potato

    400g · £6.75/kg
    £2.70
  • Iceland 1.25 Steak Cut Chips

    1.25kg · £1.92/kg
    £2.40
  • Cathedral City 500g Our Cheesy Potato Dauphinoise

    500g · £10.80/kg
    £5.40
  • Iceland 400g Beef Rump Steaks

    400g · £18.00/kg
    £2.40 off
    £7.20£9.60
  • Iceland 1 Thick Cut Sirloin Steak

    340g · £35.29/kg
    £12.00
  • Iceland 1 Thick Cut Rump Steak

    454g · £26.43/kg
    £12.00

Food Hall Burger Night

View all (17)
  • Iceland Luxury 4 Sliced Brioche Rolls

    4pk · £0.45 each
    £1.80
  • Iceland 4 Beef Smashed Quarter Pounders 454g

    454g · £11.89/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 4 Pack Crispy Chicken Burgers

    400g · £10.50/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Iceland 4 Pack Spicy Chicken Burgers

    400g · £10.50/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Iceland 40 Pack Crispy Chicken Nuggets

    840g · £5.71/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack British Beef Quarter Pounders

    454g · £9.25/kg
    £4.20
  • Iceland 4 Minted Lamb Quarter Pounder 454g

    454g · £11.89/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 4 Pack Double Cheeseburger

    454g · £11.89/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland Battered Onion Rings 600g

    600g · £4.00/kg
    £2.40
  • Iceland Sweet Potato Fries 600g

    600g · £5.50/kg
    £3.30
  • Iceland 1.25 Steak Cut Chips

    1.25kg · £1.92/kg
    £2.40
  • Iceland 1.25 Crinkle Cut Chips

    1.25kg · £1.92/kg
    £2.40
  • Iceland 10 Pack Mature Cheddar 10 Slices

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Iceland 10 Pack Mild Cheddar Slices

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Iceland 4 Quarterpounder Burgers

    454g · £11.89/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 440g Creamy Coleslaw

    440g · £6.14/kg
    £2.70
  • Florette Sweet & Crunchy 180g

    180g · £6.67/kg
    £1.20

Food Hall The Big Slice

View all (4)
  • Ben & Jerry's Cookie Dough Ice Cream Tub 465ml

    465ml · £9.68/L
    £2.10 off
    £4.50£6.60
  • Iceland 320g Mozzarella & Cheddar Balls

    320g · £9.38/kg
    3 for £6
    £3.00
  • Iceland 10 Pack Crispy Chilli Cheese Nuggets (Non Flashed)

    200g · £15.00/kg
    £3.00
  • Iceland 900g Ridic Crispy Wedges

    900g · £3.67/kg
    £3.30

Food Hall China Town

View all (7)
  • Iceland Special Fried Rice 350g

    350g · £8.57/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chinese Style Chicken Curry 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Sweet & Sour Chicken 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chicken Chow Mein 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Sharwood's Prawn Crackers 60g

    60g · £40.00/kg
    £2.40
  • Mayflower Chinese Style Extra Hot Curry Sauce Mix 255g

    255g · £7.06/kg
    £1.80
  • Sharwood's Chinese Curry Sauce 425g

    425g · £7.62/kg
    £3.24

Food Hall Curry Classics

View all (11)
  • Sharwood's 8 Plain Poppadoms

    8pk · £0.35 each
    £2.76
  • Sharwood's Mango Chutney 227g

    227g · £11.89/kg
    £2.70
  • Iceland Chicken Tikka Masala 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chicken Korma 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Creamy Butter Chicken 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chicken Jalfrezi 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Pilau Rice 350g

    350g · £6.00/kg
    £2.10
  • Iceland 2 Garlic & Coriander Naan Breads 220g

    220g · £6.55/kg
    £1.44
  • Iceland 2 Naan Breads 220g

    220g · £6.55/kg
    £1.44
  • Leicester Bakery Limited 2 Hand Made Garlic & Coriander Naan Breads

    2pk · £4.50/kg
    £1.80
  • Iceland 1.25 Straight Cut Chips

    1.25kg · £1.92/kg
    £2.40

Food Hall Chippy Tea

View all (14)
  • Harry Ramsden's 2 Pack Salt & Vinegar Battered Cod Fillets

    300g · £22.00/kg
    £6.60
  • Harry Ramsden's 350g Cod Goujons

    350g · £18.86/kg
    £6.60
  • Harry Ramsden's 2 Pack Battered Atlantic Cod Fillets

    300g · £22.00/kg
    £6.60
  • Harry Ramsdens 2 Chip Shop Style Jumbo Haddock Fishcakes 300g

    300g · £14.00/kg
    £4.20
  • Harry Ramsden's 2 Jumbo Battered Atlantic Haddock Fillets 500g

    500g · £20.40/kg
    £10.20
  • Harry Ramsden's 2 Jumbo Battered Atlantic Cod Fillets 500g

    500g · £20.40/kg
    £10.20
  • Harry Ramsden's 6 Jambo Battered Cod Fillet Fish Fingers 500g

    500g · £13.20/kg
    £6.60
  • Harry Ramsden's Jumbo Crispy Battered Wholetail Scampi 300g

    300g · £22.00/kg
    £6.60
  • Harry Ramsden's 850g Triple Cooked Beef Dripping Chips

    850g · £4.94/kg
    £4.20
  • Harry Ramsden's Chip Shop Chips 1kg

    1kg · £4.20/kg
    £4.20
  • Harry Ramsden's Battered Potato Slices 500g

    500g · £8.40/kg
    £4.20
  • Harry Ramsden's 4 Battered Jumbo Pork Sausages 528g

    528g · £9.09/kg
    £4.80
  • Harry Ramsdens 14 Pack Mini Battered Sausages With Curry Sauce

    364g · £13.19/kg
    £4.80
  • Harry Ramsden's Chip Shop Mushy Pea Pots 2 x 150g (300g)

    2pk · £7.00/kg
    £2.10

Chilled 2 For £4.80

View all (37)
  • Happy Monkey Orange & Mango Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 100% Pressed Apple Juice 1 Litre

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Don Simon Mango Passionfruit Smoothie 1L

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Happy Monkey Strawberry & Banana Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Happy Monkey Apple & Blackcurrant Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Don Simon Mixed Berries Smoothie 1L

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 100% Pure Squeezed Orange Juice 1 Litre

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Rustlers The Champion Southern Fried Chicken Sub 158g

    158g · £18.99/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 10 Pack Mixed Weight Eggs

    2 for £4.80
    £2.52
  • Cravendale Whole 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Cravendale Semi Skimmed 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Arla BOB Skimmed 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Actimel Strawberry Immune Support Yoghurt Drink Multipack, 8x100g

    8pk · £5.63/kg
    2 for £4.80
    £4.50
  • Alpro Almond No Sugar Chilled Dairy Free Drink 1L

    1L · £2.64/L
    2 for £4.80
    £2.64
  • Actimel Multifruit Immune Support Yoghurt Drink Multipack, 8x100g

    800g · £5.63/kg
    2 for £4.80
    £4.50
  • Alpro Soya Plant-Based Chilled Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £4.80
    £2.52
  • Iceland Luxury 220g Vine Tomatoes

    220g · £13.64/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 4 Pack Oranges

    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 400g Seedless Red Grapes

    400g · £6.75/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 400g Seedless Mixed Grapes

    400g · £7.50/kg
    2 for £4.80
    £3.00

Grocery 2 For £4.80

View all (20)
  • Tetley Pure Green 50 Tea Bags 100g

    100g · £33.00/kg
    2 for £4.80
    £3.30
  • Furocity 60g Chocolate Orange Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Furocity 60g Caramel Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Furocity 60g Brownie Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Heinz Tomato Ketchup Zero Added Sugar & Salt 400ml

    400ml · £9.00/L
    2 for £4.80
    £3.60
  • HP Brown Sauce 450g

    450g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Heinz Salad Cream Original 425g

    425g · £8.47/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Blue Dragon Original Sweet Chilli Sauce 315g

    315g · £11.43/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • HP Fruity 470g

    470g · £7.66/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Heinz 460g Top Down Tom Ketchup

    460g · £8.61/kg
    2 for £4.80
    £3.96
  • HP Honey BBQ Sauce 465g

    465g · £7.74/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Nando's Sweet Chilli Jam Medium 285g

    285g · £10.53/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Nando's Peri-Ketchup 280g

    280g · £10.71/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Blue Dragon Reduced Sugar Sweet Chilli Sauce 295g

    295g · £12.20/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Hellmann's Light Mayonnaise 430ml

    430ml · £7.53/L
    2 for £4.80
    £3.24
  • Hellmann's Real Mayonnaise 430ml

    430ml · £7.53/L
    2 for £4.80
    £3.24
  • Fanta Orange 3L Bottle

    3L · £1.30/L
    2 for £4.80
    £3.90
  • Diet Coke Cola 3L Bottle

    3L · £1.30/L
    2 for £4.80
    £3.90
  • Coca-Cola Zero Sugar 3L Bottle

    3L · £1.30/L
    2 for £4.80
    £3.90
  • Dr Pepper 3L Bottle

    3L · £1.30/L
    2 for £4.80
    £3.90

Frozen 3 For £12

View all (39)
  • Iceland Made With 100% Fish Fillet Strips Crispy 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Birds Eye 8 Wonderful Cod Breaded Fish Fingers 240g

    240g · £20.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 400g Chip Shop Curry Fish Fillet Strips

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Young's 4 Fish Steaks in a Creamy Parsley Sauce 560g

    560g · £9.64/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Iceland 300g Cooked & Peeled King Prawns

    300g · £18.00/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Young's Golden Scampi in Our Crispy Breadcrumb 220g

    220g · £24.55/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Iceland 14 Breaded Cod Fishcakes 700g

    700g · £6.86/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Young's 4 Fish Steaks in a Creamy Butter Sauce 560g

    560g · £9.64/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Iceland 400g Breaded Fish Goujons

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Young's Chip Shop 2 Extra Large Beer Batter Fish 300g

    300g · £18.00/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Birds Eye 6 Proper Chunky Breaded Fish Fingers 360g

    360g · £13.33/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 280g Breaded Wholetail Scampi

    280g · £17.14/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Made with 100% Fish Fillet Strips Salt & Vinegar 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Birds Eye 14 Fish Fingers 350g

    350g · £13.71/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 260g Peeled, Raw King Prawns

    260g · £20.77/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Iceland 600g Minced Beef & Onion

    600g · £8.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 1.2kg Chicken Thighs

    1.2kg · £4.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 600g Boneless Chicken Thigh Fillets

    600g · £8.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 1.7k Chicken Drumsticks

    1.7kg · £2.82/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 600g Chicken Breast Fillets

    600g · £8.00/kg
    3 for £12
    £4.80

Frozen 5 For £6

View all (15)
  • Birds Eye 8 The Original Potato Waffles 454g

    454g · £5.29/kg
    5 for £6
    £2.40
  • McCain Naked Oven Chips Straight Cut 550g

    550g · £4.36/kg
    5 for £6
    £2.40
  • Whitby Seafoods Fish Bites 140g

    140g · £19.29/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Birds Eye 8 Battered Fish Fingers 224g

    224g · £12.05/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Whitby Seafoods Battered Scampi Poppers 140g

    140g · £19.29/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Whitby Seafoods Mini Fish Goujons 140g

    140g · £19.29/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Whitby Seafoods Scampi Poppers 140g

    140g · £19.29/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Whitby Seafoods Breaded Prawns 132g

    132g · £20.45/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Birds Eye 4 Breaded Cod Fish Cakes 198g

    198g · £13.64/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Crown Farms The First 5 Original Paratha Plain Roti Paratha 400g

    400g · £4.50/kg
    £1.80
  • Richmond 8 Thick Pork Sausages 344g

    344g · £6.98/kg
    5 for £6
    £2.40
  • Chicago Town Rapid Slice Ham & Cheese Pizza Stonebaked Crust 140g

    140g · £21.43/kg
    5 for £6
    £3.00
  • Chicago Town Rapid Slice Beef Kebab Pizza Stonebaked Crust 140g

    140g · £21.43/kg
    5 for £6
    £3.00
  • Birds Eye Garden Peas 375g

    375g · £5.60/kg
    5 for £6
    £2.10
  • Birds Eye Green Cuisine 10 Veggie Fingers 284g

    284g · £7.61/kg
    5 for £6
    £2.16

Slimming World 3 For £12

View all (4)
  • Slimming World chips 1kg

    1kg · £4.20/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Slimming World Free Food Lunch Bowls Chicken Tikka & Rice 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World 400g Bang Bang Chicken Lunch Bowl

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World 2 Pack Apple Blackberry Cinnamon Crumbles

    230g · £20.87/kg
    3 for £12
    £4.80

Summer BBQ Skewers!

View all (14)
  • Iceland 4 Pack Glazed Skewer Sweet & Sour

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4pk Glazed Skewer Teriyaki

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Plain Chicken Skewers With Pepper & Onions

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack BBQ Chicken Skewer With Pepper & Onions

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Hot & Spicy Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 340g Flamegrilled Salt & Chilli Chicken skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Flamegrilled Shawarma Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Garlic & Herb Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Peri Peri Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Ready Cooked Satay Chicken Skewers 340g

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Ready Cooked Chicken Breast Skewers 340g

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Salt & Pepper Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Ready Cooked Sweet Chilli Chicken Skewers 340g

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 340g Barbecue Chick Skew

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80

Shop by category

  • Exclusive Brands
  • Soft Drinks
  • Ice Cream & Lollies
  • Crisps Snacks & Biscuits
  • Frozen Chicken & Meat Products
  • Sweets & Chocolate
  • Dairy
  • Best Ever Pizza Range!
  • Party Food
  • Fresh Fruit, Veg & Salad
  • Frozen Chips & Potato Products
  • Frozen Ready Meals
  • Bakery
  • Vape & Accessories
  • Tea, Coffee & Beverages
  • Food Cupboard
  • Fresh Meat & Poultry
  • Chilled Snacks & Cooked Meats
  • Yoghurts & Desserts
  • The Meat Free Range
  • World Foods
  • Frozen Pies & Pasties
  • Frozen Fruit & Veg
  • Frozen Fish & Seafood
  • Frozen Desserts
  • Toiletries
  • Baby & Infant
  • Household
  • Pet
  • Iceland - Downham

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo