Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Save with Clubcard
    Save with Clubcard
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Cat Food

  • Tesco Adult Cat Fish Selection in Jelly Pouch 48x100g

    48pk · £0.24 each
    £11.50
  • Felix Soup Original Wet Cat Food - Fish Selection 6x48g

    6pk · £55.21/kg
    £2.65
  • FELIX Soup Farm Selection Chicken; Beef and Lamb Wet Cat Food 6x48g

    6pk · £55.21/kg
    £2.65
  • Tesco Kitten Food Mixed Selection In Jelly 12X100g

    12pk · £0.24 each
    £2.90
  • GOURMET Perle Country Medley in Jelly Wet Cat Food 12x85g

    1.02kg · £7.16/kg
    £7.30
    £5.35 Clubcard (£5.25/kg)
  • FELIX Gravy Time Chicken and Turkey Wet Cat Food 6x40g

    6pk · £66.25/kg
    £2.65
  • GOURMET Perle Connoisseur's Collection in Gravy Wet Cat Food 12x85g

    1.02kg · £7.16/kg
    £7.30
    £5.35 Clubcard (£5.25/kg)
  • GOURMET Perle Ocean Delicacies in Gravy Wet Cat Food 12x85g

    1.02kg · £7.16/kg
    £7.30
    £5.35 Clubcard (£5.25/kg)
  • FELIX Doubly Delicious Countryside Selection in Jelly Wet Cat Food 12x85g

    1kg · £6.60/kg
    £6.60
    £5.00 Clubcard (£5.00/kg)
  • GOURMET Perle Connoisseur's Selection in Gravy Wet Cat Food 12x85g

    1.02kg · £7.16/kg
    £7.30
    £5.35 Clubcard (£5.25/kg)
  • GOURMET Revelations Mousse Salmon Wet Cat Food 4x57g

    4pk · £68.42/kg
    £3.90
  • FELIX Gravy Time Chicken and Salmon Wet Cat Food 6x40g

    6pk · £66.25/kg
    £2.65
  • GOURMET Revelations Mousse Tuna Wet Cat Food 4x57g

    4pk · £68.42/kg
    £3.90
  • Felix As Good As it Looks Favourites Selection Wet Cat Food 12x85g

    1kg · £6.55/kg
    £6.55
    £5.00 Clubcard (£5.00/kg)
  • GOURMET Gold Savoury Cake Chicken Wet Cat Food 85g

    85g · £10.00/kg
    £0.85
  • Sheba Fine Flakes Wet Cat Food Pouches Succulent Mix Jelly 12x85g

    12pk · £0.62 each
    £7.40
  • Sheba Classics Wet Cat Food Soup Pouches Chicken Fillet 4x40g

    4pk · £78.75/kg
    £3.15
  • Sheba Classics Wet Cat Food Soup Pouches Tuna Fillet 4x40g

    4pk · £78.75/kg
    £3.15
  • Gourmet Gold Senior Cat Food Tinned Pate Salmon 8X85g

    8pk · £72.94/kg
    £6.20
    £4.00 Clubcard (£47.06/kg)
  • Purina Gourmet Gold Gravy Collection 8X85g

    8pk · £72.94/kg
    £6.20
    £4.00 Clubcard (£47.06/kg)
  • GOURMET Gold Double Delicacies Wet Cat Food 8x85g

    8pk · £72.94/kg
    £6.20
    £4.00 Clubcard (£47.06/kg)
  • Tesco Adult Cat Fish Selection In Jelly 6X400g

    6pk · £13.50/kg
    £5.40
  • Sheba Select Slices Wet Cat Food Trays Poultry in Gravy 8x85g

    8pk · £63.53/kg
    £5.40
  • FELIX Tasty Shreds Farm Selection in Gravy Wet Cat Food 12x80g

    960g · £6.67/kg
    £6.40
  • Tesco Adult Cat Poultry Selection In Jelly 48x100g

    48pk · £115.00/kg
    £11.50
  • FELIX Doubly Delicious Beef, Chicken & Veg Dry Cat Food 750g

    750g · £7.20/kg
    £5.40
  • GOURMET Revelations Mousse Chicken Wet Cat Food 4x57g

    4pk · £68.42/kg
    £3.90
  • Tesco Adult Cat Fish Selection in Jelly Pouch 12x100g

    12pk · £32.00/kg
    £3.20
  • PURINA ONE Mini Fillets Selective Palate Wet Cat Food 8x85g

    680g · £7.21/kg
    £4.90
  • FELIX Tasty Shreds Mixed Selection in Gravy Wet Cat Food 12x80g

    12pk · £80.00/kg
    £6.40
  • FELIX ORIGINAL Senior Farm Selection in Jelly Wet Cat Food 12x85g

    12pk · £0.39 each
    £4.65
  • FELIX ORIGINAL Mixed Selection in Jelly Wet Cat Food 12x85g

    1kg · £4.65/kg
    £4.65
  • Sheba Fine Flakes Wet Cat Food Pouches Fish in Jelly 12x85g

    12pk · £87.06/kg
    £7.40
  • Sheba Fine Flakes Wet Cat Food Pouches Poultry in Jelly 12x85g

    12pk · £87.06/kg
    £7.40
  • FELIX Tasty Shreds Fish Selection in Gravy Wet Cat Food 12x80g

    960g · £6.67/kg
    £6.40
  • Tesco Adult Cat Pate with Chicken 100g

    100g · £5.50/kg
    £0.55
  • WHISKAS 1+ Wet Cat Food Pouches Variety pack in Gravy and Jelly 12 x 85g

    12pk · £0.51 each
    £6.15
  • GOURMET Perle Chef's Collection in Gravy Wet Cat Food 12x85g

    1.02kg · £7.16/kg
    £7.30
    £5.35 Clubcard (£5.25/kg)
  • SHEBA Fresh & Fine Wet Cat Food Pouches with Tuna & Cod & Whitefish in Gravy 6x50g

    6pk · £60.00/kg
    £3.00
  • SHEBA Fresh & Fine Wet Cat Food Pouches with Salmon & Tuna & Trout in Gravy 6x50g

    6pk · £60.00/kg
    £3.00
  • SHEBA Fresh & Fine Wet Cat Food Pouches with Chicken & Turkey & Poultry in Jelly 6x50g

    6pk · £60.00/kg
    £3.00
  • Tesco Adult Cat Pate with Salmon 100g

    100g · £5.50/kg
    £0.55
  • GOURMET Soup Royale with Salmon, Cod & Plaice Wet Cat Food 6x45g

    270g · £15.74/kg
    £4.25
  • SHEBA Fresh & Fine Wet Cat Food Pouches with Tuna & Salmon & Whitefish in Jelly 6x50g

    6pk · £60.00/kg
    £3.00
  • SHEBA Fresh Cuisine Taste of Tokyo Wet Cat Food Pouches with Salmon & Tuna & Whitefish in Gravy 6x50g

    6pk · £60.00/kg
    £3.00
  • Sheba Select Slices Wet Cat Food Pouches Succulent Mix Gravy 12x85g

    12pk · £87.06/kg
    £7.40
  • Sheba Select Slices Wet Cat Food Pouches Fish in Gravy 12x85g

    12pk · £95.88/kg
    £8.15
  • Sheba Select Slices Wet Cat Food Pouches Poultry in Gravy 12x85g

    12pk · £87.06/kg
    £7.40
  • PURINA ONE Mini Fillets Chicken and Beef Wet Cat Food 8x85g

    680g · £7.21/kg
    £4.90
  • GOURMET Mon Petit Meaty Variety Beef; Chicken; Lamb Wet Cat Food 6x50g

    6pk · £63.00/kg
    £3.15
  • View all (214)

Cat Litter

  • Catsan Hygiene Non-Clumping Odour Control Cat Litter 10L

    £8.95
  • Meowee! Clean & Kind Compostable Cat Litter Tray Liners 6 Pack

    6pk · £0.44 each
    £2.65
  • CATSAN Active Fresh Cat Litter 8L

    £15.50

Dog Food

  • Tesco Chunks In Jelly Chicken Tinned Dog Food 400G

    400g · £1.88/kg
    £0.75
  • CESAR Senior 8+ Dog Pouches Creations in Jelly 12x100g

    12pk · £0.68 each
    £8.15
  • Naturo Adult Lamb & Rice Vegetable Dog Food Tray 400G

    400g · £5.25/kg
    £2.10
  • PEDIGREE Adult Wet Dog Food Pouches Mixed Selection in Jelly 12x100g

    12pk · £58.00/kg
    £5.80
  • CESAR Dog Pouches Creations in Jelly 12x100g

    12pk · £0.73 each
    £8.75
  • WINALOT Meaty Chunks Mixed in Gravy Wet Dog Food 12x100g

    12pk · £62.50/kg
    £6.25
    £4.00 Clubcard (£40.00/kg)
  • Tesco Adult Dog Food in Jelly Selection 12 x 400g

    4kg · £1.86/kg
    £7.45
  • Cesar Classics Terrine Wet Dog Food Trays Mixed in Loaf 8 x 150g

    8pk · £51.67/kg
    £7.75
  • Cesar Garden Terrine Wet Dog Food Tray Mixed in Loaf 8x150g

    8pk · £0.97 each
    £7.75
  • Pedigree Adult Wet Dog Food Tin Cans Mixed Selection in Gravy 12x400g

    12pk · £40.00/kg
    £16.00
  • Encore Natural Wet Dog Food Finest Selection in Jelly Pouches 5 x 100g

    5pk · £81.50/kg
    £8.15
  • WINALOT Sunday Dinner Mixed in Gravy Wet Dog Food 12x100g

    1kg · £6.25/kg
    £6.25
    £4.00 Clubcard (£4.00/kg)
  • Lily's Kitchen Grain Free Variety 6X400g

    6pk · £59.38/kg
    £23.75
  • Lily's Kitchen Classic Variety 6 X 400G

    6pk · £63.38/kg
    £25.35
  • Tesco Adult Dog Mixed Selection in Jelly Pouches 40 x 100g

    40pk · £130.00/kg
    £13.00
  • Cesar Country Stew Wet Dog Food Tray Beef, Lamb & Chicken in Gravy 8x150g

    8pk · £51.67/kg
    £7.75
  • Tesco Dog Pouch Cuts In Gravy 12 X100g

    12pk · £37.50/kg
    £3.75
  • Cesar Senior Wet Dog Food Trays Meat in Delicate Jelly 8 x 150g

    8pk · £51.67/kg
    £7.75
  • Cesar Country Stew Wet Dog Food Tray Poultry, Beef & Lamb in Gravy 8x150g

    8pk · £51.67/kg
    £7.75
  • Harringtons Adult Dog Mixed Selection Box 6X400g

    6pk · £1.70 each
    £10.20
  • Lily's Kitchen Weekend Favourites Trays Dog Food 6x150g

    6pk · £70.00/kg
    £10.50
  • Webbox Supreme Chub Roll Chicken & Turkey 720G

    720g · £2.22/kg
    £1.60
  • Butcher's Wholegrain Simply Gentle Dog Food Tins 12x390g

    12pk · £40.51/kg
    £15.80
  • Chappie Adult Wet Dog Food Tins Favourites in Loaf 6 x 412g

    6pk · £35.19/kg
    £14.50
  • Forthglade Grain Free Chicken & Chicken with Liver Variety 6 Pack 6x395g

    6pk · £36.08/kg
    £14.25
    £11.00 Clubcard (£27.85/kg)
  • Lily's Kitchen Sunday Lunch Tin Dog Food 400G

    400g · £10.25/kg
    £4.10
  • Naturo Dog Grain Free Variety 400G 6 Pack

    6pk · £25.63/kg
    £10.25
  • Tesco Tender Pate With Chicken Tray 300G

    300g · £2.83/kg
    £0.85
  • Butcher's Tripe Dog Food Tins 6X400g

    6pk · £19.63/kg
    £7.85
  • Butcher's Tripe Dog Food Tin 400G

    400g · £3.50/kg
    £1.40
  • Butcher's Simply Gentle Dog Food Tins 6X390g

    6pk · £18.72/kg
    £7.30
  • Butcher's Tripe Loaf Dog Food Tins 6X400g

    6pk · £19.63/kg
    £7.85
  • WINALOT Friday Suppers Mixed Variety Fish in Gravy Wet Dog Food 12x100g

    12pk · £62.50/kg
    £6.25
    £4.00 Clubcard (£40.00/kg)
  • WINALOT Meaty Chunks Mixed in Jelly Wet Dog Food 12x100g

    12pk · £62.50/kg
    £6.25
    £4.00 Clubcard (£40.00/kg)
  • Butcher's Tripe Loaf Dog Food Tins 12X400g

    12pk · £35.63/kg
    £14.25
  • Butcher's Recipe In Jelly Dog Food Tin 12X400g

    12pk · £35.63/kg
    £14.25
  • Lily's Kitchen Grain Free Dog Food Mixed Selection 6 X 150G

    6pk · £75.00/kg
    £11.25
  • Butcher's Recipe In Gravy Dog Food Tin 12X400g

    12pk · £35.63/kg
    £14.25
  • Tesco Beef Chunks In Gravy Tray 300G

    300g · £4.67/kg
    £1.40
  • Lily's Kitchen Chicken Turkey Tin Casserole Dog Food 400G

    400g · £10.25/kg
    £4.10
  • Lily's Kitchen Lamb Hotpot Tin Dog Food 400G

    400g · £10.25/kg
    £4.10
  • Lily's Kitchen Beef, Potato Vegetable Dog Food 400G

    400g · £10.25/kg
    £4.10
  • Naturo Natural Dog Food Senior Turkey with Rice & Vegetables 400g

    400g · £5.25/kg
    £2.10
  • Butchers Grain Free Healthy Heart Dog Food 6X390g

    6pk · £18.72/kg
    £7.30
  • Pedigree Adult Wet Dog Food Pouches Mixed in Gravy 12x100g

    12pk · £0.48 each
    £5.80
  • Butcher's Lean & Tasty Low Fat Dog Food Tins 6x390g

    6pk · £19.87/kg
    £7.75
  • Pedigree Adult Wet Dog Food Tins Mixed in Jelly 12 x 385g

    12pk · £1.33 each
    £16.00
  • Pedigree Puppy Wet Dog Food Pouches Mixed in Jelly 12x100g

    12pk · £0.48 each
    £5.80
  • Butcher's Lean & Tasty Low Fat Dog Food 12X390g

    12pk · £1.32 each
    £15.80
  • Pedigree Senior Wet Dog Food Pouches Mixed in Jelly 12x100g

    12pk · £0.48 each
    £5.80
  • View all (251)

Grooming, Healthcare & Accessories

  • Good Boy Degradable Poo Bag Rolls Lavender Scented 60 Bags

    60pk · £0.06 each
    £3.50
  • Tesco Dog Poop Bags 75'S

    75pk · £0.03 each
    £2.35
  • Good Boy Antibacterial Degradable Poo Bags X 100

    100pk · £0.01 each
    £1.40
  • G Boy Wagtastic Training Pads For Dogs 30'S

    30pk · £0.20 each
    £6.00
  • Harry Potter Golden Snitch Pet Cat Toy Stick

    1pk · £5.00 each
    £5.00
  • Webbox Pounce Laser Pointer Cat Toy

    1pk · £3.50 each
    £3.50
  • Good Boy Wagtastic Flyer Dog Toy

    1pk · £7.10 each
    £7.10
  • Good Boy Large Monkey Tug Dog Toy

    1pk · £12.65 each
    £12.65
  • Good Boy Wagtastic Soft Dog Toy

    1pk · £5.70 each
    £5.70
  • Good Boy Woolies Dog Toy Assorted

    1pk · £7.05 each
    £7.05
  • Good Boy Wagtastic Piggy Dog Toy

    1pk · £8.15 each
    £8.15
  • Wagtastic Face Balls Dog Toys

    1pk · £1.35 each
    £1.35
  • The Grinch Rope Pet Toy

    1pk · £5.00 each
    £5.00
  • Fizz Creations Cat Laser Mouse Beam Toy

    1pk · £4.00 each
    £4.00

Other Pet Needs

  • Frontline Spot On Cat Flea X1 0.5Ml

    £10.20
  • Bob Martin Clear Plus Flea & Tick Home Spray 200ml

    £7.75
  • Bob Martin Joint Skin and Coat Daily Supplements 200g

    200g · £105.75/kg
    £21.15
  • Bob Martin Spot On Cat 24Wk Flea 6 Pipettes

    6pk · £1.83 each
    £11.00
  • Bob Martin Clear Plus Cat Flea & Tick 2 Tube

    2pk · £7.33 each
    £14.65
  • Bob Martin Clear Plus Small Dog 1 Tube

    1pk · £9.10 each
    £9.10
  • Bob Martin Clear Plus Medium Dog 1 Tube

    1pk · £13.00 each
    £13.00
  • Bob Martin Clear Plus Large Dog Spot Dog

    1pk · £13.30 each
    £13.30
  • Tesco Biodegradable Pet Wipes Deodorising 20 Wipes

    £4.40
    £3.20 Clubcard
  • Keep It Handy Pet Grooming Mitt

    1pk · £1.75 each
    £1.75
  • Peckish Complete Suet Bites 1Kg

    1kg · £6.45/kg
    £6.45
  • Peckish Extra Goodness Nuggets 800g

    800g · £7.94/kg
    £6.35
  • Tesco Wild Bird Food Peanuts 1Kg

    1kg · £4.20/kg
    £4.20
  • Tesco Everyday Seed Mix 1Kg

    1kg · £1.90/kg
    £1.90
  • Peckish Complete Seed Mix For Birds 1.7Kg

    1kg · £5.10/kg
    £5.10
    £4.55 Clubcard (£4.55/kg)
  • Peckish Extra Goodness Energy Balls 12 Pack 840G

    12pk · £60.00/kg
    £4.20
  • Aquarian Goldfish Fish Food Flakes 50g

    50g · £92.00/kg
    £4.60
  • Burgess Excel Rabbit Nuggets 1.5Kg

    1kg · £6.70/kg
    £6.70
  • Burgess Excel Guinea Pig Nuggets 1.5Kg

    1kg · £6.70/kg
    £6.70
  • Tesco Wild Bird Suet Balls 10 Pack

    10pk · £0.19 each
    £1.85
  • Tesco Wild Bird Mealworms 100g

    100g · £24.50/kg
    £2.45
  • Tesco Wild Bird Sunflower Hearts 1Kg

    1kg · £4.20/kg
    £4.20
  • Keep It Handy Portable Pet Bowl

    1pk · £1.75 each
    £1.75
  • Harry Potter Cauldron Pet Cat Bowl

    1pk · £6.00 each
    £6.00
  • Bob Martin Clear 3 In 1 Wormer Dog 2 Tablets Pack

    2pk · £4.28 each
    £8.55
  • View Sexual Wellness

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo