Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Stockwell

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • M&M'S Minis Milk Chocolate Funsize 220g

    220g · £28.64/kg
    £6.30
    £4.35 Clubcard (£19.77/kg)
  • Mini Babybel Light Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Galbani Italian Mozzarella Cheese 125g

    225g · £9.56/kg
    £2.15
    £1.60 Clubcard (£7.11/kg)
  • Philadelphia Protein Cottage Cheese 200g

    200g · £12.50/kg
    £2.50
    £2.10 Clubcard (£10.50/kg)
  • Quorn 7 Picnic Eggs 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
    £2.10 Clubcard (£15.00/kg)
  • Tesco 30 Pork Cocktail Sausages 240g

    240g · £10.21/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack

    6pk · £0.73 each
    £4.35
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • Tesco Edam Cheese 10 Slice 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Old El Paso Smoky Bbq Fajita Dinner Kit 500G

    500g · £9.60/kg
    £4.80
    £3.80 Clubcard (£7.60/kg)
  • Old El Paso Nachips Original 185G

    185g · £15.41/kg
    £2.85
    £2.20 Clubcard (£11.89/kg)
  • Original Source Mint Shower Gel 250M

    £2.25
    £1.60 Clubcard
  • Dettol Antibacterial Limescale Bathroom Cleaning Spray 750ml

    £3.55
    £3.10 Clubcard
  • Jack Links Beef Jerky Sweet & Hot 60g

    60g · £84.17/kg
    £5.05
    £3.80 Clubcard (£63.33/kg)
  • Haribo Share The Happy Fizzy & Fruit Gums 352G

    352g · £11.08/kg
    £3.90
    £2.35 Clubcard (£6.68/kg)
  • Nestle Rolo Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)
  • Pro Mlk Protein Shake Chocolate 1L

    £3.60
    £2.00 Clubcard
  • Milkybar White Chocolate Pieces 80G

    80g · £21.88/kg
    £1.75
    £1.25 Clubcard (£15.63/kg)
  • Old El Paso Cheesy Baked Enchilada Kit 663G

    663g · £7.24/kg
    £4.80
    £3.80 Clubcard (£5.73/kg)
  • M&M's Crispy Milk Chocolate Santa 29g

    29g · £31.03/kg
    £0.90
    £0.75 Clubcard (£25.86/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Fage Total 0%Fat Greek Recipe Yogurt 450G

    450g · £9.56/kg
    £4.30
  • Tesco Finest 6 Pork Sausages 400g

    400g · £9.38/kg
    £3.75
  • Dairylea Cheese Slices x8 150g

    150g · £15.33/kg
    £2.30
  • Tesco Thai Green Chicken Curry & Jasmine Rice 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco 30 Pork Cocktail Sausages 240g

    240g · £10.21/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco 0% Fat Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Tesco Butter Brioche Rolls 8 Pack

    8pk · £0.24 each
    £1.95
  • Tesco Green Seedless Grapes Pack 500G (C)

    500g · £4.80/kg
    £2.40
  • Quorn 7 Picnic Eggs 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
    £2.10 Clubcard (£15.00/kg)
  • Tesco Large Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Philadelphia Protein Cottage Cheese 200g

    200g · £12.50/kg
    £2.50
    £2.10 Clubcard (£10.50/kg)
  • Tesco British Cooked Ham Slices 120g

    120g · £20.42/kg
    £2.45
  • Tesco Finest Rump Steak 255G

    255g · £33.14/kg
    £8.45
  • Tesco Blueberries 150G

    150g · £14.67/kg
    £2.20
  • Yop Strawberry Yoghurt Drink 500g

    500g · £3.50/kg
    £1.75
  • Galbani Italian Mozzarella Cheese 125g

    225g · £9.56/kg
    £2.15
    £1.60 Clubcard (£7.11/kg)
  • Tesco All Butter Croissants 8 Pack

    8pk · £0.34 each
    £2.75
  • Tesco White Pitta Bread 6 Pack

    6pk · £0.10 each
    £0.60
  • Tesco British Chicken Breast Mini Fillets 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
  • Tesco Finest 12 Pork Chipolata 375G

    375g · £10.00/kg
    £3.75
  • Tesco Express Baby Plum Tomatoes 300G

    300g · £3.83/kg
    £1.15
  • Tesco Ripe & Ready Avocado (C)

    1pk · £0.85 each
    £0.85
  • Dina Paninette 5 Large Traditional Lebanese White Bread Wraps

    5pk · £0.32 each
    £1.60
  • Hovis Soft White Medium Sliced Bread 800g

    800g · £1.75/kg
    £1.40
  • Onken Fat Free Vanilla Yogurt 450G

    450g · £5.00/kg
    £2.25
  • Fage Total 0% Fat Greek Recipe Yogurt 150G

    150g · £14.00/kg
    £2.10
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.35 each
    £2.10
  • Tesco British Unsalted Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread 800g

    800g · £1.75/kg
    £1.40
  • Tesco Large Wholemeal Baps 4 Pack

    4pk · £0.20 each
    £0.80
  • Tesco Chicken Breast Fillets 650g (c)

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco Sweet Vine Ripened Tomatoes 255G

    255g · £6.47/kg
    £1.65
  • Mini Babybel Light Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Cheestrings Original Cheese Snacks 4 Pack 80G

    4pk · £112.50/kg
    £2.25
  • Nestle Rolo Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)
  • Tesco Egg & Cress Sandwich

    1pk · £1.60 each
    £1.60
  • Grapefruit Each

    1pk · £0.80 each
    £0.80
  • Wasabi Spicy Korean Chicken with Fried Rice 400g

    400g · £15.63/kg
    £6.25
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 45g

    45g · £30.00/kg
    £1.35
  • Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack

    6pk · £0.73 each
    £4.35
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • The Gym Kitchen Chicken Tikka

    300g · £11.17/kg
    £3.35
  • Schar Gluten-Free Soft Seeded Loaf Bread 300g

    300g · £12.67/kg
    £3.80
  • Tesco Honey & Mustard Chicken Pasta 300G

    300g · £10.67/kg
    £3.20
  • Banana Each (C)

    1pk · £0.29 each
    £0.29
  • Tesco Okra 175G (C)

    175g · £13.71/kg
    £2.40
  • Clay Oven Bakery Hand Stretched Mini Naans Garlic & Coriander 4 PACK 240g

    240g · £13.33/kg
    £3.20
  • Aero Chocolate Mousse 4 X59g

    4pk · £41.53/kg
    £2.45
  • Tesco Watermelon 130G

    130g · £14.62/kg
    £1.90
  • Tesco Finest Parmigiano Reggiano 170 G

    170g · £31.76/kg
    £5.40
  • Muller Corner Vanilla Chocolate Yogurt 124g

    124g · £8.87/kg
    £1.10
  • Tesco BBQ Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
  • Tesco Bacon, Lettuce & Tomato Sandwich

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Tesco Edam Cheese 10 Slice 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Roast Chicken Drumsticks 350g

    350g · £11.43/kg
    £4.00
  • Tesco Finest Belgian Sugar Waffles 90g

    90g · £15.56/kg
    £1.40
  • Tesco Mature Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • The Pizza Company The Big Cheese Pizza 611g

    611g · £12.03/kg
    £7.35

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Stockwell

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo