Chilled Meat Alternatives
Dole Tropical Gold Pineapple Slices 432g
272g · £5.88/kg£1.60Quorn Vegetarian Roast 400g
400g · £13.50/kg£5.40Beyond Meat Beyond Burger Plant-Based Burger 226g
226g · £23.89/kg£5.40Quorn Vegetarian 8 Sausages 336g
336g · £10.57/kg£3.55
Tofu
The Tofoo Co. Naked Tofu 280g
280g · £7.79/kg25% off£2.18£2.90Tiba Tempeh Southern Style Protein Bites 60g
60g · £24.00/kg20% off£1.44£1.80The Tofoo Co. Stir Fry XL 490g
490g · £10.41/kg£5.10
Frozen Meat Alternatives
Moving Mountains Plant Based No Chicken Burgers 180g
180g · £20.00/kg£3.60Quorn Vegetarian Mince 300g
300g · £11.83/kg£3.55Quorn Vegetarian Pieces 300g
300g · £11.83/kg£3.55Linda McCartney's Frozen Vegan Sausages 270g
270g · £9.19/kg20% off£2.48£3.10Linda McCartney's Vegan Vegemince 500g
500g · £8.30/kg£4.15Linda McCartney's 2 Frozen Vegetarian Mozzarella 1/4lb Burgers 227g
227g · £10.93/kg20% off£2.48£3.10PlantLiving: Frozen Mushroom Wellington with Seeded Stuffing 450g
450g · £11.73/kg20% off£5.28£6.60Linda McCartney Vegetable Burger 200g
1pk · £3.10 each£3.10Waitrose PlantLiving 2 Ultimate No Meat Burgers 210g
210g · £13.10/kg£2.75