Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Offers
    Offers
  • My Waitrose
    My Waitrose
  • Recently Added Products 👀
    Recently Added Products 👀
  • New Lower Prices 👇
    New Lower Prices 👇
  • Bake of the Week ⭐
    Bake of the Week ⭐
  • The Organic Shop 🥦
    The Organic Shop 🥦
  • Back to Routine 🎒
    Back to Routine 🎒
  • Picky Bits 😍
    Picky Bits 😍
  • Snacks😋
    Snacks😋
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Bundles
    Bundles
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Cough, Cold & Flu

  • Nurofen Cold & Flu Relief Ibuprofen Tablets 16s

    16pk · £0.49 each
    £7.80
    Restricted
  • Otrivine Blocked Nose Relief Decongestant Nasal Spray 10ml

    10ml · £620.00/L
    £6.20
  • Vicks Inhaler Nasal Stick 0.5ml

    15% off
    £3.06£3.60
  • Sudafed Sinus Capsules 16s

    16pk · £0.43 each
    £6.95
    Restricted
  • Calpol Vapour Plug Refill Pads 5s

    5pk · £1.98 each
    £9.90
  • Covonia Dry & Tickly Cough Linctus 150ml

    150ml · £37.73/L
    25% off
    £5.66£7.55
  • Covonia Chesty Cough Mixture 150ml

    150ml · £37.73/L
    25% off
    £5.66£7.55
  • Ultra Chloraseptic Throat Spray 15ml

    15ml · £520.00/L
    £7.80
  • Strepsils Strawberry Sugar Free Lozenges 36s

    36pk · £0.20 each
    £7.30

Pain Relief

  • Essential Oval Paracetamol Tablets 16s

    1pk · £0.54 each
    40% off
    £0.54£0.90Restricted
  • Essential Paracetamol Capsules 16s

    1pk · £0.90 each
    10% off
    £0.90£1.00Restricted
  • Panadol Extra Advance Tablets 16s

    16pk · £0.19 each
    35% off
    £3.09£4.75Restricted
  • Galpharm Paracetamol 500mg Ibuprofen 200mg 16s

    16pk · £0.23 each
    £3.60
    Restricted
  • Essential Aspirin 16s

    1pk · £0.54 each
    40% off
    £0.54£0.90Restricted
  • Galpharm Aspirin Gastro-Resistant 28s

    28pk · £0.09 each
    £2.40
    Restricted
  • Essential Oval Ibuprofen Tablets 16s

    1pk · £0.81 each
    10% off
    £0.81£0.90Restricted
  • Bonjela Cool Mint Gel For Mouth Ulcers 15g

    15g · £516.67/kg
    £7.75
  • Deep Heat Heat Patch 4s

    4pk · £2.10 each
    £8.40
  • Ibuleve Pain Relief 10% Gel 50g

    50g · £240.00/kg
    £12.00
    Restricted
  • Voltarol Back & Muscle Pain Relief 1.16% Gel 100g

    100g · £182.50/kg
    £18.25
    Restricted

Pharmacy

  • Together Health Magnesium Night Time Capsules 60s

    60pk · £0.21 each
    25% off
    £12.60£16.80

Digestive Health

  • Biomel Belgian Dark Chocolate Milk Alternative Shot 125ml

    125ml · £12.00/L
    £1.50
  • Pukka Organic Three Mint Tea 20 Tea Bags 32g

    32g · £109.06/kg
    45% off
    £3.49£6.35

Allergy & Hayfever

  • Beconase Nasal Spray for Hayfever & Allergy Relief 100 Sprays

    100pk · £0.08 each
    £8.20
  • Galpharm Hayfever & Allergy Relief Cetirizine Tablets 30s

    30pk · £0.13 each
    £3.90
  • Galpharm Hayfever & Allergy Relief Loratadine Tablets 30s

    30pk · £0.13 each
    £3.90
  • Benadryl One A Day Tablets 30s

    30pk · £0.46 each
    £13.85

Sexual Health & Wellness

  • Clearblue Digital Test with Weeks 2s

    2pk · £10.50 each
    £21.00

Vitamins & Supplements

  • Haliborange Softies Vitamins Strawberry 30s

    30pk · £0.27 each
    £8.10
  • A.Vogel Echinaforce Tablets 120s

    120pk · £0.14 each
    £16.80
  • Zooki Super Strength Collagen 11,000mg, Sour Cherry 18.5ml

    18.5ml · £227.03/L
    £4.20
  • Waitrose Vitamin C & Zinc 90Each

    1pk · £4.60 each
    £4.60
  • Seven Seas One-A-Day Cod Liver Oil 120s

    120pk · £0.12 each
    15% off
    £13.94£16.40
  • Bassetts Vitamins Multivitamins Raspberry 7-11 Years 30s

    30pk · £0.22 each
    20% off
    £6.72£8.40
  • BetterYou Vitamin D 4000 IU Oral Spray 15ml

    15ml · £647.33/L
    25% off
    £9.71£12.95
  • Waitrose Evening Primrose Oil 60s

    1pk · £9.20 each
    £9.20
  • Wellman 70+ Tablets 30s

    30pk · £0.40 each
    £12.00
  • Wellwoman 70+ Tablets 30s

    30pk · £0.40 each
    £12.00

Eye & Ear Care

  • Essential Saline Solution 360ml

    360ml · £9.03/L
    £3.25

First Aid

  • Compeed Blisters Plasters Medium 6s

    6pk · £1.30 each
    £7.80
  • Elastoplast Extra Tough Strips 16Each

    16pk · £0.30 each
    £4.80
  • Elastoplast Fabric Plasters 40s

    40pk · £0.08 each
    20% off
    £3.12£3.90
  • Essential Blister Plasters 5s

    1pk · £4.50 each
    £4.50

Foot Care

  • Canesten Dual Action Cream 30g

    30g · £260.00/kg
    £7.80

Stings & Bites

  • Incognito Anti-Mosquito Spray 100ml

    100ml · £134.40/L
    20% off
    £13.44£16.80
  • Galpharm Cream Bite & Sting Relief 10g

    10g · £710.00/kg
    £7.10

Incontinence

  • TENA Silhouette Incontinence Pants Cream Medium 9Each

    9pk · £1.26 each
    £11.35

Offers

  • Vicks Inhaler Nasal Stick 0.5ml

    15% off
    £3.06£3.60
  • Covonia Dry & Tickly Cough Linctus 150ml

    150ml · £37.73/L
    25% off
    £5.66£7.55
  • Covonia Chesty Cough Mixture 150ml

    150ml · £37.73/L
    25% off
    £5.66£7.55
  • Essential Oval Paracetamol Tablets 16s

    1pk · £0.54 each
    40% off
    £0.54£0.90Restricted
  • Essential Paracetamol Capsules 16s

    1pk · £0.90 each
    10% off
    £0.90£1.00Restricted
  • Panadol Extra Advance Tablets 16s

    16pk · £0.19 each
    35% off
    £3.09£4.75Restricted
  • Essential Aspirin 16s

    1pk · £0.54 each
    40% off
    £0.54£0.90Restricted
  • Essential Oval Ibuprofen Tablets 16s

    1pk · £0.81 each
    10% off
    £0.81£0.90Restricted
  • Together Health Magnesium Night Time Capsules 60s

    60pk · £0.21 each
    25% off
    £12.60£16.80
  • Pukka Organic Three Mint Tea 20 Tea Bags 32g

    32g · £109.06/kg
    45% off
    £3.49£6.35
  • Seven Seas One-A-Day Cod Liver Oil 120s

    120pk · £0.12 each
    15% off
    £13.94£16.40
  • Bassetts Vitamins Multivitamins Raspberry 7-11 Years 30s

    30pk · £0.22 each
    20% off
    £6.72£8.40
  • BetterYou Vitamin D 4000 IU Oral Spray 15ml

    15ml · £647.33/L
    25% off
    £9.71£12.95
  • Elastoplast Fabric Plasters 40s

    40pk · £0.08 each
    20% off
    £3.12£3.90
  • Incognito Anti-Mosquito Spray 100ml

    100ml · £134.40/L
    20% off
    £13.44£16.80
  • View Flowers

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo