Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Offers
    Offers
  • My Waitrose
    My Waitrose
  • Recently Added Products 👀
    Recently Added Products 👀
  • New Lower Prices 👇
    New Lower Prices 👇
  • Bake of the Week ⭐
    Bake of the Week ⭐
  • The Organic Shop 🥦
    The Organic Shop 🥦
  • Back to Routine 🎒
    Back to Routine 🎒
  • Picky Bits 😍
    Picky Bits 😍
  • Snacks😋
    Snacks😋
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Bundles
    Bundles
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Cheddar

  • Essential Medium Cheddar Cheese Strength 3 350g

    350g · £9.43/kg
    £3.30
  • Duchy Organic Medium Cheddar Cheese Strength 3 350g

    350g · £16.29/kg
    £5.70
  • No. 1 Cornish Quartz Vintage Reserve Mature Cheddar Cheese Strength 7 200g

    200g · £21.00/kg
    £4.20
  • Essential Extra Mature Cheddar Cheese Strength 6 Large 750g

    750g · £8.00/kg
    £6.00
  • No. 1 Cornish Quartz Extra Mature Cheddar Cheese Strength 6 200g

    200g · £21.00/kg
    £4.20
  • Cathedral City Lighter Mature Cheddar Cheese 350g

    350g · £14.57/kg
    £5.10
  • No.1 Smoked Silver Fox 200g

    200g · £21.50/kg
    £4.30
  • Cathedral City Extra Mature Cheddar Cheese 350g

    350g · £14.57/kg
    £5.10
  • Waitrose Davidstow Cornish Cheddar Cheese Vintage 150g

    150g · £16.00/kg
    £2.40
  • Essential Medium Cheddar Cheese Strength 3 Extra Large 750g

    750g · £6.80/kg
    15% off
    £5.10£6.00
  • Belton Farm Silver Fox Vintage Cheddar 200g

    200g · £20.50/kg
    £4.10
  • Snowdonia Rock Star Vintage Cheddar Truckle 200g

    200g · £33.00/kg
    £6.60
  • Sussex Charmer Mature Cheddar Cheese 200g

    200g · £24.00/kg
    £4.80
  • Cathedral City "Our Strongest" Vintage Mature Cheddar Cheese 300g

    300g · £17.00/kg
    £5.10
  • Essential Mature Cheddar Cheese Strength 4 350g

    350g · £8.03/kg
    15% off
    £2.81£3.30
  • Duchy Organic Mature Cheddar Cheese Strength 4 350g

    350g · £13.03/kg
    20% off
    £4.56£5.70
  • Essential Mature Cheddar Cheese Strength 4 Extra Large 750g

    750g · £6.80/kg
    15% off
    £5.10£6.00

Grated & Sliced Cheese

  • Essential Mature Grated Cheddar Cheese Strength 4 250g

    250g · £13.40/kg
    £3.35
  • Waitrose Grated Red Leicester 250g

    250g · £13.40/kg
    £3.35
  • Waitrose Grated Cheddar & Mozzarella Cheese Strength 2 250g

    250g · £10.52/kg
    25% off
    £2.63£3.50
  • Essential Sliced Gouda Cheese Strength 2 250g

    250g · £14.80/kg
    £3.70
  • Dairylea Cheese Slices 8 Pack 150g

    150g · £11.00/kg
    25% off
    £1.65£2.20
  • Leerdammer Original Sliced Cheese 160g

    160g · £18.75/kg
    £3.00
  • Leerdammer Light Sliced Cheese 160g

    160g · £18.75/kg
    £3.00
  • Essential Sliced Mozzarella Cheese Strength 1 250g

    250g · £14.40/kg
    £3.60

Cheese Snacks

  • Dairylea Triangles 125g

    125g · £18.80/kg
    2 for £3.60
    £2.35
  • Strings & Things Cheestrings 4x20g

    80g · £29.38/kg
    £2.35
  • Dairylea Lunchers Ham 'n' Cheese Lunchbox Snack Cheese 65g

    65g · £24.31/kg
    25% off
    £1.58£2.10
  • The Laughing Cow Lunchbox Snack Cheese Triangles Large Pack 240g

    240g · £15.42/kg
    £3.70

Spreadable Cheese

  • Essential Soft Cheese Strength 1 250g

    250g · £7.20/kg
    £1.80
  • Dairylea Cheese Spread 145g

    145g · £17.24/kg
    2 for £3.60
    £2.50
  • Seriously Spreadable Original Spreadable Cheese 125g

    125g · £19.60/kg
    £2.45
  • Philadelphia Original Family Pack 280g

    280g · £9.11/kg
    25% off
    £2.55£3.40

Brie, Camembert & Soft Cheese

  • Waitrose Baking Camembert Cheese Strength 3 250g

    250g · £16.80/kg
    £4.20
  • No. 1 Saint Vernier French Soft Cheese Strength 3 100g

    100g · £50.50/kg
    £5.05
  • Isigny Ste Mere Pasteurised Camembert Cheese 250g

    250g · £19.20/kg
    £4.80
  • Duchy Organic Bix Strength 2 100g

    100g · £69.50/kg
    £6.95

Mozzarella & Burrata

  • Waitrose Italian Mozzarella Cheese Strength 1 270g

    150g · £13.67/kg
    £2.05
  • Bart Nutmeg Whole 28g

    28g · £107.14/kg
    £3.00
  • Waitrose Italian Mozzarella Cheese Strength 1 Large 2 x 125g

    250g · £13.00/kg
    £3.25

Feta & Goats Cheese

  • Chavroux Soft Ripened Goats Cheese Log 150g

    150g · £24.00/kg
    £3.60
  • No. 1 Moody's Rosary Ash Goat's Cheese Strength 2 100g

    100g · £49.00/kg
    £4.90
  • Waitrose British Soft Goats Cheese 125g

    125g · £26.40/kg
    £3.30

Speciality & Other Cheese

  • Waitrose Long Clawson Stilton Cheese Strength 4 Large 227g

    227g · £23.35/kg
    £5.30
  • Butlers Blacksticks Blue Cheese 150g

    150g · £25.33/kg
    £3.80
  • 1912 Artisan Cheese Golden Blue 150g

    150g · £25.33/kg
    £3.80
  • Waitrose Baking Camembert Cheese with Red Onion Relish 290g

    290g · £17.59/kg
    £5.10
  • Haute Fromagerie French Cheese Selection 155g

    155g · £54.84/kg
    £8.50
  • Violife Original Dairy Free Creamy Spreadable Cheese Alternative 200g

    200g · £13.30/kg
    25% off
    £2.66£3.55
  • Violife 100% Plant Based Supreme Cheddarton 200g

    200g · £19.50/kg
    £3.90
  • Cathedral City Plant Based Sliced Dairy Free Cheese 150g

    150g · £22.00/kg
    £3.30
  • Essential Red Leicester Cheese Strength 3 350g

    350g · £9.66/kg
    25% off
    £3.38£4.50
  • Belton Farm Red Fox Aged Red Leicester Cheese 200g

    200g · £20.50/kg
    £4.10
  • Waitrose Yorkshire Wensleydale Cheese with Mango & Ginger Strength 2 180g

    180g · £20.00/kg
    £3.60
  • No. 1 Smoked Red Fox Vintage Red Leicester Cheese Strength 4 200g

    200g · £21.50/kg
    £4.30
  • Waitrose Spanish Manchego Cheese DOP Strength 3 200g

    200g · £31.00/kg
    £6.20
  • Duchy Organic Truffle Gouda 180g

    180g · £40.00/kg
    £7.20
  • Waitrose Beechwood Smoked Cheese Strength 3 150g

    150g · £20.00/kg
    £3.00
  • Duchy Organic Cypriot Halloumi 250g

    250g · £14.56/kg
    20% off
    £3.64£4.55

Offers

  • Essential Medium Cheddar Cheese Strength 3 Extra Large 750g

    750g · £6.80/kg
    15% off
    £5.10£6.00
  • Essential Mature Cheddar Cheese Strength 4 350g

    350g · £8.03/kg
    15% off
    £2.81£3.30
  • Duchy Organic Mature Cheddar Cheese Strength 4 350g

    350g · £13.03/kg
    20% off
    £4.56£5.70
  • Essential Mature Cheddar Cheese Strength 4 Extra Large 750g

    750g · £6.80/kg
    15% off
    £5.10£6.00
  • Waitrose Grated Cheddar & Mozzarella Cheese Strength 2 250g

    250g · £10.52/kg
    25% off
    £2.63£3.50
  • Dairylea Cheese Slices 8 Pack 150g

    150g · £11.00/kg
    25% off
    £1.65£2.20
  • Dairylea Triangles 125g

    125g · £18.80/kg
    2 for £3.60
    £2.35
  • Dairylea Lunchers Ham 'n' Cheese Lunchbox Snack Cheese 65g

    65g · £24.31/kg
    25% off
    £1.58£2.10
  • Dairylea Cheese Spread 145g

    145g · £17.24/kg
    2 for £3.60
    £2.50
  • Philadelphia Original Family Pack 280g

    280g · £9.11/kg
    25% off
    £2.55£3.40
  • Violife Original Dairy Free Creamy Spreadable Cheese Alternative 200g

    200g · £13.30/kg
    25% off
    £2.66£3.55
  • Essential Red Leicester Cheese Strength 3 350g

    350g · £9.66/kg
    25% off
    £3.38£4.50
  • Duchy Organic Cypriot Halloumi 250g

    250g · £14.56/kg
    20% off
    £3.64£4.55
  • View Yoghurt

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo