Skip to:ContentFooter
Deliveroo

ASDA - Woking Sheerwater

Allergens and info

2.00 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (2092)

  • 0

    Walkers Classic Pack 20 x 25g

    500g · £10.02/kg

    23% off

    £5.01

    £6.51

  • 0

    Exceptional by ASDA Aberdeen Angus 8oz Sirloin Steak 227g

    227g · £32.82/kg

    24% off

    £7.45

    £9.80

  • 0

    Appletiser 6 x 250ml

    1.5L · £2.89/L

    29% off

    £4.33

    £6.10

  • 0

    Coca-Cola Original Taste 12 x 330ml Cans

    3.96L · £1.88/L

    29% off

    £7.46

    £10.50

  • 0

    Doritos Cool Original Tortilla Chips Sharing Crisps 180g

    180g · £12.06/kg

    2 for £3.70

    £2.17

  • 0

    Doritos Chilli Heatwave Tortilla Chips Sharing Crisps 180g

    180g · £12.06/kg

    2 for £3.70

    £2.17

  • 0

    Doritos Tangy Cheese Tortilla Chips Sharing Crisps 180g

    180g · £12.06/kg

    2 for £3.70

    £2.17

  • 0

    Red Bull Sugar Free 12 x 250ml

    3L · £4.56/L

    28% off

    £13.68

    £19.00

  • 0

    Strings & Things Cheestrings 8pk

    160g · £19.38/kg

    14% off

    £3.10

    £3.60

  • 0

    Diet Coke Bottle 2L

    2L · £1.28/L

    2 for £3.70

    £2.55

  • 0

    SensationsThai Sweet Chilli Multipack Crisps 5x25g

    125g · £21.36/kg

    2 for £3.70

    £2.67

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar 2L Bottle

    2L · £1.28/L

    2 for £3.70

    £2.55

  • 0

    Fanta Fruit Twist Zero 8 x 330ml Cans

    2.64L · £1.63/L

    12% off

    £4.31

    £4.90

  • 0

    ASDA 24 Beef Meatballs 672g

    672g · £10.06/kg

    15% off

    £6.76

    £7.95

  • 0

    East End Premium Gold Chakki (Stoneground) Wholewheat Chapatti Atta 5kg

    5kg · £1.43/kg

    46% off

    £7.13

    £13.20

  • 0

    Strings & Things Cheestrings 80g

    80g · £23.63/kg

    16% off

    £1.89

    £2.25

  • 0

    Asda Tender Chicken Breast Fillets 600g

    600g · £9.25/kg

    3 for £14.75

    £5.55

  • 0

    Asda BBQ Pulled Pork Slow Cooked 500g

    500g · £13.50/kg

    3 for £14.75

    £6.75

  • 0

    Asda Succulent Boneless Chicken Thigh Fillets 650g

    650g · £11.46/kg

    3 for £14.75

    £7.45

  • 0

    Walkers Roast Chicken Multipack Crisps 6x25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • View all (2092)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • ASDA Half Salmon Side 500g

    500g · £21.50/kg
    £10.75
  • Asda Succulent Extra Tasty Large Chicken in a bag 1.6kg

    1.6kg · £4.36/kg
    19% off
    £6.97£8.60
  • Bernard Matthews Turkey Ham Wafer Thin 100g

    90g · £16.11/kg
    £1.45
  • ASDA 12 Free Range Large Eggs

    12pk · £0.34 each
    £4.05
  • Bluey Celebration Cake

    1pk · £17.20 each
    £17.20
  • Fage Total 0% Fat Greek Recipe Strained Yoghurt 450g

    450g · £10.22/kg
    £4.60
  • Müller Corner Vanilla Chocolate Balls and Banana Chocolate Flakes Yogurts 6 x 124g (744g)

    744g · £6.25/kg
    2 for £6.15
    £4.65
  • Asda Earthy & Crisp Cauliflower & Broccoli Florets 400g

    400g · £4.13/kg
    £1.65
  • Asda Tender Chicken Breast Fillets 600g

    600g · £9.25/kg
    3 for £14.75
    £5.55
  • Wildlife Choobs Strawberry, Raspberry and Apricot Flavour Yogurt Tubes 6x37g

    222g · £6.08/kg
    £1.35
  • ASDA Strawberries 400g

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Müller Corner Chocolate Digestive and Strawberry Shortcake Yogurts 6 x 124g (744g)

    744g · £6.25/kg
    2 for £6.15
    £4.65
  • ASDA British Chicken Breast Fillets

    1kg · £8.55/kg
    £8.55
  • Asda Tender Lean Diced Beef

    700g · £14.00/kg
    £9.80
  • Asda Succulent Large Chicken 1.70kg

    1.7kg · £3.76/kg
    £6.40
  • Asda Light & Fluffy Maris Piper Potatoes 2kg

    2kg · £1.10/kg
    £2.20
  • Asda Green Peppers

    1pk · £0.85 each
    £0.85
  • ASDA Mango

    1pk · £1.15 each
    £1.15
  • Asda Tikka Chicken Breast Slices

    160g · £22.50/kg
    3 for £8.60
    £3.60
  • ASDA 2 Salmon Fishcakes 270g

    270g · £11.48/kg
    £3.10
  • Asda Tender & Nutty Asparagus 180g

    180g · £11.39/kg
    £2.05
  • Muller Rice Chocolate, Hazelnut and Caramel Low Fat Desserts

    1.02kg · £4.56/kg
    2 for £6.15
    £4.65
  • Asda Large Avocado

    1pk · £1.08 each
    £1.08
  • Just Essentials by Asda Chunky Chicken Breast 240g

    240g · £10.21/kg
    £2.45
  • Yoplait Frubes Strawberry Flavour Yogurt Tubes 9 x 37g (333g)

    333g · £5.32/kg
    32% off
    £1.77£2.60
  • Little Dish Chicken & Veg Pie 1-5 Yrs 200g

    200g · £18.00/kg
    £3.60

Autumn Comforts

View all (25)
  • Asda Bake at Home 4 Cinnamon Swirls 318g

    318g · £11.86/kg
    18% off
    £3.77£4.60
  • Mug Shot Pasta Snack Creamy Cheese 68g

    68g · £8.82/kg
    £0.60
  • Asda Chunky Minestrone Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Asda Chicken & Mushroom Soup 600G

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • The Bakery at ASDA Delicious Apple Crumble 500g

    500g · £9.80/kg
    £4.90
  • Kenco Smooth Instant Coffee 190g

    190g · £38.84/kg
    28% off
    £7.38£10.25
  • Taylors of Harrogate Yorkshire Gold 80 Tea Bags 250g

    250g · £19.60/kg
    £4.90
  • Asda Buttery Classic Mash 400g

    400g · £2.88/kg
    £1.15
  • Asda Oatie Crumbles 300g

    300g · £2.33/kg
    18% off
    £0.70£0.85
  • Cadbury Drinking Hot Chocolate 500g

    500g · £9.14/kg
    17% off
    £4.57£5.50
  • Ovaltine Original 300g

    300g · £17.67/kg
    £5.30
  • ASDA The Bakery Sticky Toffee Puddings 2 x 105g (210g)

    2pk · £1.63 each
    £3.25
  • Asda Carrot & Coriander Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • ASDA Root Veg Mash 400g

    400g · £4.00/kg
    £1.60
  • Mug Shot Pasta Snack Tomato & Herb 64g

    64g · £9.38/kg
    £0.60
  • ASDA British Roast Potatoes 400g

    400g · £4.50/kg
    £1.80
  • Ambrosia Rice Pudding 400g

    400g · £5.13/kg
    2 for £2.85
    £2.05
  • Asda Giant Yorkshire Pudding 110g

    110g · £10.82/kg
    8% off
    £1.19£1.29
  • Asda Sweet Potato & Chilli Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Asda Beef Stew & Dumplings Ready Meal 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40

Off to Uni

View all (28)
  • Chicago Town Meat Supreme Pizza Subs 2 x 125g (250g)

    250g · £9.40/kg
    4 for £6.15
    £2.35
  • Pot Noodle Beef & Tomato 90 g

    90g · £10.00/kg
    £0.90
  • Pot Noodle Original Curry 90 g

    90g · £10.00/kg
    £0.90
  • Bens Original Chinese Style Microwave Rice 220g

    220g · £7.73/kg
    3 for £3.70
    £1.70
  • George Home Toilet Brush

    1pk · £1.70 each
    £1.70
  • Asda Everyday White Shades 4 Rolls

    4pk · £0.56 each
    £2.25
  • George Home Utensil Set

    1pk · £3.69 each
    £3.69
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Tomato, Onion & Herb 99g

    99g · £15.15/kg
    4 for £4.30
    £1.50
  • Ben's Original Pilau 220g

    220g · £7.73/kg
    3 for £3.70
    £1.70
  • Birds Eye Southern Fried Breaded Chicken Popstars 150g

    150g · £24.67/kg
    4 for £6.15
    £3.70
  • Madrí Excepcional 10 x 440ml

    4.4L · £4.44/L
    £19.55
  • Asda Zesty Lemon Washing Up Liquid 500ml

    500ml · £1.70/L
    £0.85
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Cheese, Leek & Ham Flavour Pasta Sachet 99g

    99g · £15.15/kg
    4 for £4.30
    £1.50
  • George Home York Stainless Steel Teaspoons 4pk

    4pk · £0.77 each
    £3.08
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Chicken & Mushroom Flavour Pasta Sachet 99g

    99g · £15.15/kg
    4 for £4.30
    £1.50
  • Shades by Asda Everyday Kitchen Towels 2 Rolls

    2pk · £1.50 each
    £3.00
  • Starbucks Multiserve Caramel Macchiato Iced Coffee 750ml

    750ml · £4.13/L
    28% off
    £3.10£4.30
  • Frozen Chicago Town Fully Loaded Deep Dish Pepperoni Pizzas 2x155g

    310g · £7.90/kg
    4 for £6.15
    £2.45
  • Ariel Washing Liquid, 72 Washes, Original

    2.42L · £5.60/L
    £13.55
  • Yorkshire Tea 160 Tea Bags 500g

    500g · £15.20/kg
    £7.60

Too Early for Christmas? Never!

View all (20)
  • Maltesers Reindeer Gingerbread Chocolate Christmas Mini Treats Bag 59g

    59g · £26.27/kg
    £1.55
  • Kinder Milk Chocolate Christmas Mini Figures 6 x 15g

    90g · £34.44/kg
    £3.10
  • Lindt Lindor Christmas Milk Chocolate Mini Truffles Bag 80g

    80g · £38.75/kg
    £3.10
  • Cadbury Dairy Milk Chocolate Christmas Mini Snow Balls 74g

    74g · £25.00/kg
    £1.85
  • Maltesers Reindeer Chocolate Christmas Advent Calendar 108g

    104g · £35.58/kg
    £3.70
  • Milkybar White Chocolate Advent Calendar 85g

    85g · £36.47/kg
    £3.10
  • ASDA 6 Tasty Iced Mince Pies

    6pk · £0.38 each
    £2.30
  • Ferrero Rocher Chocolate Pralines Gift Box of Chocolate 16 Pieces (200g)

    200g · £43.00/kg
    £8.60
  • Mr Kipling Christmas Deep Filled Mince Pies 6 Pack

    6pk · £0.62 each
    £3.70
  • Mr Kipling Festive Bakewells Christmas Tarts 6 Pack

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Maltesers Reindeer Gingerbread Chocolate Christmas Treat 29g

    29g · £20.69/kg
    £0.60
  • Swizzels Sweet Shop Advent Calendar 220g

    220g · £33.64/kg
    £7.40
  • Cadbury Heroes Chocolate Assortment Tub 475 g

    475g · £12.95/kg
    £6.15
  • Mr Kipling Signature All Butter Christmas Mince Pies 4 Pack

    4pk · £0.54 each
    50% off
    £2.15£4.30
  • Lindt Christmas Chocolate Advent Calendar 160g

    160g · £65.31/kg
    £10.45
  • Quality Street 550g

    550g · £12.82/kg
    £7.05
  • Terry's Chocolate Orange Advent Calendar 106g

    106g · £34.91/kg
    £3.70
  • Kinder Chocolate Hollow Santa Figure 55g

    55g · £28.18/kg
    £1.55
  • Cadbury Dairy Milk Christmas Chocolate Advent Calendar 90g

    90g · £34.44/kg
    £3.10
  • Terry's Chocolate Orange Milk 157g

    145g · £20.34/kg
    £2.95

Easy Midweek Meals

View all (22)
  • ASDA Carbonara Pasta Bake 1.4kg

    1.4kg · £6.64/kg
    £9.30
  • ASDA Flavourful Lean Beef Steak Mince (Typically Less Than 5% Fat)

    500g · £12.70/kg
    £6.35
  • Asda 3 Crunchy & Fragrant Brown Onions

    3pk · £0.39 each
    £1.16
  • ASDA Firm & Flavoursome Baby Potatoes 1kg

    1kg · £1.20/kg
    £1.20
  • Heinz Chicken Noodle Tinned Soup 400g

    400g · £5.00/kg
    5 for £6.15
    £2.00
  • ASDA Meal for Four Cottage Pie 1.4kg

    1.4kg · £6.64/kg
    £9.30
  • ASDA Meal for Four Beef Lasagne 1.4kg

    1.4kg · £6.64/kg
    £9.30
  • Asda Fusilli Pasta 500g

    500g · £1.80/kg
    £0.90
  • ASDA Breaded Chicken Goujons 600g

    600g · £9.83/kg
    £5.90
  • Branston Baked Beans in Tomato Sauce 4 x 410g

    1.64kg · £2.26/kg
    £3.70
  • Heinz Beef & Vegetable Chunky Big Soup 400g

    400g · £6.63/kg
    3 for £5.55
    £2.65
  • Dolmio Stir in Pasta Sauce Carbonara 150g

    150g · £12.33/kg
    14% off
    £1.85£2.15
  • Dolmio Bolognese Smooth Tomato Pasta Sauce 450g

    450g · £7.11/kg
    2 for £4.30
    £3.20
  • ASDA 12 Beef Meatballs 340g

    340g · £13.56/kg
    £4.61
  • Dolmio Bolognese Original Pasta Sauce 450g

    450g · £7.11/kg
    2 for £4.30
    £3.20
  • ASDA Penne 500g

    500g · £1.70/kg
    £0.85
  • ASDA White Mushrooms 400g

    400g · £3.98/kg
    £1.59
  • Asda Steam Bags Carrot, Peas & Sweetcorn 4 x 160g (640g)

    640g · £4.22/kg
    £2.70
  • ASDA British Fluffy & Golden Large Baking Potatoes 4pk

    4pk · £0.23 each
    £0.92
  • Dolmio Stir In Pasta Sauce Smoked Bacon & Tomato 150G

    150g · £12.00/kg
    £1.80

Indulge In Something Exceptional

View all (25)
  • Exceptional by ASDA Pinot Grigio Trentino 75cl

    750ml · £12.33/L
    3 for £26.20
    £9.25
  • Exceptional by ASDA Mild & Delicate Scottish Smoked Salmon 100g

    100g · £58.50/kg
    3 for £14.75
    £5.85
  • Exceptional by ASDA 4 All-Butter Pains Au Chocolat

    4pk · £0.74 each
    £2.95
  • Exceptional by ASDA Sweet Pointed Peppers

    2pk · £0.93 each
    10% off
    £1.85£2.05
  • ASDA Exceptional Best in Season Easy Peelers 600g

    600g · £3.10/kg
    27% off
    £1.86£2.55
  • Exceptional by ASDA Aberdeen Angus 8oz Sirloin Steak 227g

    227g · £32.82/kg
    24% off
    £7.45£9.80
  • Exceptional by Asda 6 Bramley Apple Pork Sausages 400g

    400g · £9.75/kg
    2 for £6.15
    £3.90
  • Asda Exceptional Manchego DOP 150g

    150g · £32.67/kg
    3 for £8.60
    £4.90
  • Exceptional by Asda Authentic Greek Yogurt 500g

    500g · £5.80/kg
    £2.90
  • Exceptional by Asda Classic Coleslaw 300g

    300g · £6.97/kg
    5% off
    £2.09£2.20
  • Exceptional by Asda Chocolate Fudge Cake

    1pk · £4.90 each
    £4.90
  • Exceptional by ASDA British Aberdeen Angus Lean Beef Mince

    500g · £15.90/kg
    £7.95
  • Exceptional by ASDA Italian Orzo 500g

    500g · £3.14/kg
    33% off
    £1.57£2.35
  • Exceptional by ASDA Malbec 75cl

    750ml · £12.33/L
    3 for £26.20
    £9.25
  • Exceptional by ASDA British Potatoes 2kg

    2kg · £1.40/kg
    £2.80
  • Exceptional by Asda 6 Bacon & Maple Syrup Pork Sausages 400g

    400g · £9.75/kg
    2 for £6.15
    £3.90
  • ASDA Extra Special Prosecco Brut 75cl

    750ml · £13.13/L
    3 for £26.20
    £9.85
  • Exceptional by Asda 6 Triple Chilli Pork Sausages 400g

    400g · £9.75/kg
    2 for £6.15
    £3.90
  • Exceptional by Asda Apple & Blackcurrant Crumble Cake

    1pk · £4.90 each
    £4.90
  • Exceptional by ASDA Spanish Chorizo 225g

    225g · £14.44/kg
    £3.25

Tickled Pink

View all (18)
  • Dove Pink Beauty Bar 2x 90 g

    180g · £13.39/kg
    £2.41
  • Whitby Seafoods Scampi 360g

    370g · £11.68/kg
    9% off
    £4.32£4.75
  • Kellogg's Corn Flakes 670g

    670g · £6.42/kg
    2 for £6.15
    £4.30
  • Extra Watermelon Flavour Sugarfree Chewing Gum Bottle 46 pieces

    64g · £46.88/kg
    £3.00
  • Walkers Classic Pack 20 x 25g

    500g · £10.02/kg
    23% off
    £5.01£6.51
  • Pukka Chicken & Mushroom Pie

    212g · £9.81/kg
    33% off
    £2.08£3.10
  • Swizzels Drumstick Squashies Original Raspberry & Milk Flavour 140g

    140g · £7.50/kg
    £1.05
  • Rowntree's Fruit Pastilles Ice Lollies 8x65ml

    520ml · £5.94/L
    37% off
    £3.09£4.90
  • itsu hoisin duck 8 bao buns 256g

    256g · £18.95/kg
    £4.85
  • Kopparberg Alcohol-Free Variety Pack 10 x 330ml

    3.3L · £2.80/L
    12% off
    £9.24£10.50
  • Young's 4 Fish Fillets in Golden Breadcrumb 600g

    600g · £9.50/kg
    £5.70
  • Napolina Rigatoni Pasta 500g

    500g · £3.70/kg
    £1.85
  • Pizza Express Dough Boobs with Garlic Butter 200g

    200g · £11.05/kg
    52% off
    £2.21£4.60
  • Sanex Skin Therapy Anti-Dryness Shower Gel Body Wash 450ml

    450ml · £15.00/L
    3 for £12.30
    £6.75
  • Nairn's Fruit & Seed Oatcakes 225g

    200g · £9.75/kg
    £1.95
  • Dr. Oetker Ristorante Pizza Funghi 365g

    365g · £5.92/kg
    44% off
    £2.16£3.85
  • The Bakery at Asda Pink Drip Cake

    1pk · £19.70 each
    £19.70
  • Young's Chip Shop 4 Omega 3 Fish Fillets 400g

    400g · £7.68/kg
    1% off
    £3.07£3.10

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • ASDA - Woking Sheerwater

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo