Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Sainsbury's Supermarket - Richmond

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Earn with Nectar

    Earn points on your order. Link or sign up now.

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (517)

  • 0

    Coca-Cola Zero sugar 8 x 330ml

    2.64L · £1.42/L

    £2 off

    £3.75

    £5.75

  • 0

    Arla Lacto Free Semi Skimmed Milk Drink 1 Litre

    1L · £1.35/L

    £0.80 off

    £1.35

    £2.15

  • 0

    Sainsbury's British Diced Chicken Breast 400g

    400g · £13.38/kg

    3 for £12

    £5.35

  • 0

    Sainsbury's British or Irish 20% Fat Beef Mince 500g

    500g · £10.00/kg

    3 for £12

    £5.00

  • 0

    Sainsbury's British Chicken Thigh Fillets 320g

    320g · £16.56/kg

    3 for £12

    £5.30

  • 0

    Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g

    250g · £8.40/kg

    25% off

    £2.10

    £2.80

  • 0

    McCain Crispy French Fries 900g

    900g · £2.22/kg

    £1.50 off

    £2.00

    £3.50

  • 0

    Sainsbury's Easy Peelers, Taste the Difference 600g

    600g · £3.38/kg

    25% off

    £2.03

    £2.70

  • 0

    Andrex Ultimate Quilts 9 Rolls

    9pk · £0.63 each

    £1.05 off

    £5.70

    £6.75

  • 0

    Sainsbury's British or Irish 5% Fat 12 Beef Meatballs 350g

    350g · £15.14/kg

    3 for £12

    £5.30

  • 0

    Sainsbury's ASC Scottish Mild Smoked Salmon 100g (Ready to Eat)

    100g · £53.00/kg

    3 for £12

    £5.30

  • 0

    Sainsbury's British Chicken Thighs 1kg

    1kg · £4.25/kg

    3 for £12

    £4.25

  • 0

    Arla Lacto Free Whole Milk Drink 1 Litre

    1L · £1.35/L

    £0.80 off

    £1.35

    £2.15

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar 2L Bottle

    2L · £0.88/L

    £1 off

    £1.75

    £2.75

  • 0

    Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Sharing Bag Crisps 150g

    150g · £12.33/kg

    £0.90 off

    £1.85

    £2.75

  • 0

    Lu Le Petit Chocolat Chocolate Topped Biscuits 100g

    100g · £12.50/kg

    £1.25 off

    £1.25

    £2.50

  • 0

    The Collective Great Dairy Strawberry Suckies 90g

    90g · £6.67/kg

    £0.60 off

    £0.60

    £1.20

  • 0

    innocent Berry Defence, Raspberry, Cranberry, Pomegranate & Apple Super Smoothie 750ml

    750ml · £4.00/L

    £1.95 off

    £3.00

    £4.95

  • 0

    Sainsbury's British 7% Fat Turkey Mince 500g

    500g · £9.30/kg

    3 for £12

    £4.65

  • 0

    Sainsbury's Peeled Coldwater Prawns MSC 150g

    150g · £33.33/kg

    3 for £12

    £5.00

  • View all (517)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Sainsbury's Taste the Difference Ham & Leek Gratin 800g

    800g · £11.63/kg
    £9.30
  • Hartley's Raspberry Flavour Jelly 690g (6 x 115g)

    6pk · £4.57/kg
    £3.15
  • Modern Baker Superloaf Seeded & Sliced 400g

    400g · £7.50/kg
    £3.00
  • Sainsbury's Just Cook 21 Day Matured Beef Steaks with a Peppercorn Sauce 370g

    370g · £23.65/kg
    £8.75
  • Sainsbury's Mango & Coconut British Chicken Breast Grills 180g

    180g · £24.72/kg
    £4.45
  • Getpro Forest Fruits Protein Yoghurt Pouch 200g

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Sainsbury's 8 British Cumberland Pork Sausages 454g

    454g · £6.94/kg
    £3.15
  • Sainsbury's Boneless Sea Bass 4 Fillets 360g

    360g · £37.78/kg
    £13.60
  • Sainsbury's 10 Cooked Beef Slices 115g

    115g · £18.70/kg
    £2.15
  • Alterego Original Cottage Cheese 450g

    450g · £8.33/kg
    £3.75
  • Gressingham Duck Breast Portions 250g

    250g · £27.20/kg
    £6.80
  • Midas Grilling Cheese 400g

    400g · £11.13/kg
    £4.45
  • Sainsbury's 30 Days Matured British Beef Ribeye Steak, Taste the Difference 285g

    285g · £46.14/kg
    £13.15
  • Arla Protein Raspberry 200g

    200g · £8.75/kg
    £1.75
  • Tariq Halal Halal British Beef Sirloin Steak

    200g · £48.50/kg
    £9.70
  • Fage Total 0% Fat Greek Recipe Strained Yoghurt 450g

    450g · £10.78/kg
    £4.85
  • Müller Myprotein Chocolate Flavor Mousse 200g

    200g · £16.00/kg
    £3.20
  • Sainsbury's Chargrilled British Chicken Breast Slices 180g

    180g · £25.00/kg
    £4.50
  • Sainsbury's British Mature Cheddar Cheese 400g

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Sainsbury's Unsalted British Butter 250g

    250g · £8.60/kg
    £2.15
  • Charlie Bigham's Meatballs Al Forno 325g

    325g · £22.15/kg
    £7.20
  • Sainsbury's 21 Day Matured Rump Steak 225g

    225g · £20.89/kg
    £4.70
  • Sainsbury's ASC Scottish Mild Smoked Salmon 100g (Ready to Eat)

    100g · £53.00/kg
    3 for £12
    £5.30
  • Bonne Maman Apricot Yoghurt (4 x 115g) 460g

    4pk · £8.37/kg
    £3.85
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Fage Total 0% Fat Natural Fat Free Greek Recipe Strained Yoghurt 150g

    150g · £14.00/kg
    £2.10
  • Leap Wild Keta Salmon 220g

    220g · £39.55/kg
    £8.70
  • Sainsbury's Crispy Sweet & Sour Chicken with Egg Fried Rice 400g

    400g · £12.25/kg
    £4.90
  • Sainsbury's Tomato & Basil Pasta 470g

    470g · £6.81/kg
    £3.20
  • Charlie Bigham's Lasagne 690g

    690g · £17.61/kg
    £12.15
  • Activia Fusions Blueberry Acai Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x120g

    4pk · £8.02/kg
    £3.85
  • Yeo Valley Organic Kefir Mango & Passion Fruit 4 x 100g (400g)

    4pk · £9.00/kg
    £3.60
  • Sainsbury's Roast British Whole Chicken

    1kg · £8.33/kg
    £8.35
  • Cauldron Middle Eastern Falafels 200g

    200g · £15.00/kg
    £3.00
  • Black Sheep Craft Tiger Bloomer Bread 800g

    800g · £3.38/kg
    £2.70
  • Sainsbury's Closed Cup Chestnut Mushrooms 300g

    300g · £5.00/kg
    £1.50

Save with Nectar Prices

View all (24)
  • Mr Kipling Pies

    6pk · £0.58 each
    £3.50
    £1.75 Nectar Price (£0.29 each)
  • Mr Kipling 8 Angel Slices

    8pk · £0.38 each
    £3.00
    £2.00 Nectar Price (£0.25 each)
  • Wotsits Giants Really Cheesy Sharing Cheese Snacks Crisps 130g

    130g · £19.23/kg
    £2.50
    £1.35 Nectar Price (£10.38/kg)
  • Maltesers White Chocolate Gift Box 88g

    88g · £36.93/kg
    £3.25
    £1.75 Nectar Price (£19.89/kg)
  • Cadbury Dairy Milk 4 x 18g Freddo Chocolate Bar

    72g · £22.92/kg
    £1.65
    £1.00 Nectar Price (£13.89/kg)
  • Galaxy Milk Chocolate Bar 180g

    180g · £18.33/kg
    £3.30
    £2.50 Nectar Price (£13.89/kg)
  • Galaxy Minstrels Buttons Chocolate Bag 195g

    195g · £22.56/kg
    £4.40
    £2.70 Nectar Price (£13.85/kg)
  • Fanta Lemon 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)
  • Dr Pepper 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)
  • Mr Kipling 6 Bramley Apple Pies

    6pk · £0.58 each
    £3.50
    £1.75 Nectar Price (£0.29 each)
  • Mr Kipling 6 Bakewell Slices

    6pk · £0.54 each
    £3.25
    £1.47 Nectar Price (£0.25 each)
  • Walkers Wotsits Giants Snacks Sweet & Spicy Sharing Crisps 130g

    130g · £19.23/kg
    £2.50
    £1.35 Nectar Price (£10.38/kg)
  • Cadbury Dairy Milk Little Bars Chocolate Bars Multipack 4 x 18g

    72g · £22.92/kg
    £1.65
    £1.00 Nectar Price (£13.89/kg)
  • Maltesers White Chocolate Bag 126g

    126g · £34.92/kg
    £4.40
    £2.70 Nectar Price (£21.43/kg)
  • Dr Pepper Zero 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)
  • Mr Kipling 6 Country Slices

    6pk · £0.54 each
    £3.25
    £1.47 Nectar Price (£0.25 each)
  • Cadbury Dairy Milk 4 x 19.5g Caramel Freddo Chocolate Bar

    78g · £21.15/kg
    £1.65
    £1.00 Nectar Price (£12.82/kg)
  • Fanta Orange 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)
  • Mr Kipling 6 Victoria Slices

    6pk · £0.54 each
    £3.25
    £1.47 Nectar Price (£0.25 each)
  • Cadbury Fudge Chocolate Bar Multipack 4 x 22g

    88g · £18.75/kg
    £1.65
    £1.00 Nectar Price (£11.36/kg)

Meal deals

View all (5)
  • TTD Pasta and Sauce for £5.50

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £5.50
  • Taste the Difference Dine in for two

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £18.00
  • Lunch Meal Deal

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £5.50
  • Premium Lunch Meal Deal

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £6.50
  • Taste the Difference Dine in for 2

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £18.00

Grab and Go Snacks

View all (4)
  • Cadbury Brunch 4 x 26g Light Orange Chocolate Cereal Bars

    104g · £17.79/kg
    £1.85
  • belVita Soft Bakes Breakfast Apricot Filled 250g

    250g · £13.80/kg
    £3.45
  • Philadelphia Garlic & Herbs 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Philadelphia Light 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85

Autumn is here

View all (25)
  • Walkers Wavy Worcester Sauce Ridged Sharing Crisps 140g

    140g · £15.00/kg
    £2.10
  • Walkers Wavy Sticky Teriyaki Ridged Sharing Crisps 140g

    140g · £15.00/kg
    £2.10
  • Sainsbury's Taste the Difference Cauliflower Cheese 400g

    400g · £9.50/kg
    £3.80
  • Sainsbury's British Baking Potatoes

    4pk · £0.21 each
    £0.85
  • Fox's Fabulous Triple Chocolate Cookies 180g

    180g · £18.89/kg
    £3.40
  • Sainsbury's Sweetcorn Cobettes x4

    4pk · £0.36 each
    £1.45
  • Sainsbury's Taste the Difference Belgian Chocolate Cake 395g

    395g · £12.66/kg
    £5.00
  • Fox's Party Rings 125g

    125g · £10.40/kg
    £1.30
  • Sainsbury's British Potato Carrot & Swede Mash 400g

    400g · £5.63/kg
    £2.25
  • Sainsbury's Pancetta & Three Cheese Carbonara Ready Meal For 1, Taste the Difference 375g

    375g · £14.67/kg
    £5.50
  • Sainsbury's Sausages & Mash 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Sainsbury's British Asparagus Tips 125g

    100g · £23.00/kg
    £2.30
  • Sainsbury's Chicken Pesto Pasta 400g

    400g · £9.88/kg
    £3.95
  • Nescafé Double Choc Mocha 7 x 20.9g (146.3g)

    7pk · £19.14/kg
    £2.80
  • Sainsbury's Taste the Difference Victoria Sponge Cake 345g

    345g · £14.49/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Broccoli & Cauliflower 240g

    240g · £6.88/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Taste the Difference Macaroni Cheese 375g

    375g · £14.67/kg
    £5.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Chocolate Chunk Scottish Shortbread 175g

    175g · £21.71/kg
    £3.80
  • Sainsbury's SO Organic Broccoli

    300g · £5.33/kg
    £1.60
  • Sainsbury's Mashed Potato 400g

    400g · £3.38/kg
    £1.35

Why Wait For Christmas?

View all (23)
  • KitKat 2 Finger Gingerbread Flavour Bars 8 x 20.7g (165.6g)

    8pk · £15.10/kg
    £2.50
  • Cadbury Heroes Chocolate Assortment Tub 475 g

    475g · £19.26/kg
    £9.15
  • Cadbury Roses Chocolate Assortment Tub 475 g

    475g · £19.26/kg
    £9.15
  • Celebrations Milk Chocolate Tub 500g

    500g · £18.30/kg
    £9.15
  • Quality Street 550g

    550g · £16.64/kg
    £9.15
  • Sainsbury's Festive Edition Bourbon Twists with a Tiramisù Flavour Filling 150g

    150g · £5.33/kg
    £0.80
  • Sainsbury's Festive Edition Malted Milk Twists 150g

    150g · £5.33/kg
    £0.80
  • Sainsbury's Cinnamon Spice and All Things Nice Biscuits 200g

    200g · £4.00/kg
    £0.80
  • McVitie's Family Circle 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Fox's Viennese Biscuit Selection 350g

    350g · £21.43/kg
    £7.50
  • Oreo 154g Gingerbread Flavour Sandwich Biscuit, Limited Edition

    154g · £11.69/kg
    £1.80
  • Sainsbury's Free From 4 Mini Yule Logs 176g

    176g · £19.03/kg
    £3.35
  • Oreo 6 White Enrobed 246g

    246g · £9.76/kg
    £2.40
  • Sainsbury's Taste the Difference 6 Stollen Slices 200g

    6pk · £23.75/kg
    £4.75
  • M&M's Multipack Crispy Chocolate Santa 5 x 29g

    5pk · £23.10/kg
    £3.35
  • Maltesers Reindeer Gingerbread Chocolate Christmas Treat 29g

    29g · £24.14/kg
    £0.10 off
    £0.70£0.80
  • Maltesers Multipack Chocolate Reindeers 5 x 29g

    5pk · £3.45/kg
    £0.60 off
    £2.50£3.10
  • Cadbury Dairy Milk 100g Winter Wonderland Chocolate Bar

    100g · £22.00/kg
    £2.20
  • Sainsbury's Milk Chocolate Coins 70g

    70g · £22.14/kg
    £1.55
  • Cadbury Puds Egg 35g

    35g · £28.57/kg
    £1.00

Autumn Flavours

View all (20)
  • Sainsbury's Taste the Difference Masala Spiced Cauliflower Soup 600g

    600g · £4.25/kg
    25% off
    £2.55£3.40
  • Starbucks Limited Edition Pumpkin Spice Latte 4 x 24g (96g)

    4pk · £24.48/kg
    £2.35
  • Gü Hot Puds Toffee Apple 144g (2 x 72g)

    2pk · £29.51/kg
    £4.25
  • La Famiglia Rana Slow-Cooked Braised Beef Lasagne 700g

    700g · £13.57/kg
    £9.50
  • Starbucks Holiday Edition White Chocolate Mocha Flavour Chilled Coffee 750ml

    750ml · £5.53/L
    £4.15
  • Sainsbury's Taste the Difference Sweet Potato Coconut & Chilli Soup 600g

    600g · £4.43/kg
    25% off
    £2.66£3.55
  • Sainsbury's Sticky Toffee Rum Liqueur, Taste the Difference 50cl

    500ml · £36.30/L
    £18.15
  • Califia Farms Limited Edition Oat Pumpkin Spice Barista Blend 1L

    1L · £3.10/L
    £3.10
  • Tideford Organics Mexican Style Corn & Red Pepper 560g

    560g · £6.52/kg
    £3.65
  • Guinness Guinness Ale & Steak Pie Mix 40g

    40g · £21.25/kg
    £0.85
  • Sainsbury's Taste the Difference Moroccan Style Chicken & Chickpea Soup 600g

    600g · £4.43/kg
    25% off
    £2.66£3.55
  • Sainsbury's Taste the Difference Discovery Slow-Cooked Tuscan Style Pork Belly with Beans 688g

    688g · £12.35/kg
    £8.50
  • Sainsbury's British Munchkin Pumpkin

    100g · £14.50/kg
    £1.45
  • Alpro Barista Cinnamon Roll Dairy Free Drink 1L

    1L · £2.55/L
    £2.55
  • Yorkshire Provender Roast Chicken and Vegetables 560g

    560g · £5.18/kg
    £0.75 off
    £2.90£3.65
  • Sainsbury's Taste the Difference Carrot & Honey Roast Parsnip Soup 600g

    600g · £4.25/kg
    25% off
    £2.55£3.40
  • Sainsbury's British Cooking Pumpkin

    1pk · £1.45 each
    £1.45
  • Sainsbury's Taste the Difference Jamaican Jerk Style Chicken Soup 600g

    600g · £4.25/kg
    25% off
    £2.55£3.40
  • Yorkshire Provender Thai Green Chicken Noodle 560g

    560g · £6.52/kg
    £3.65
  • Yorkshire Provender Cauliflower, Cheese & Kale 560g

    560g · £6.52/kg
    £3.65

Save 25% on Selected Taste The Difference

View all (105)
  • Sainsbury's Easy Peelers, Taste the Difference 600g

    600g · £3.38/kg
    25% off
    £2.03£2.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Macaroni Cheese 750g

    750g · £9.31/kg
    25% off
    £6.98£9.30
  • Sainsbury's Taste the Difference Pistachio & Milk Chocolate Cookies 200g

    200g · £12.20/kg
    25% off
    £2.44£3.25
  • Sainsbury's Taste the Difference Quadruple Chocolate Cookies 200g

    200g · £13.90/kg
    25% off
    £2.78£3.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Fine Green Beans

    200g · £8.65/kg
    25% off
    £1.73£2.30
  • Sainsbury's Taste the Difference Stem Ginger Cookies 200g

    200g · £13.90/kg
    25% off
    £2.78£3.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Fish Pie 800g

    800g · £8.95/kg
    25% off
    £7.16£9.55
  • Sainsbury's Taste the Difference Cottage Pie 800g

    800g · £8.73/kg
    25% off
    £6.98£9.30
  • Sainsbury's Bake at Home Stonebaked White Pave Rolls, Taste the Difference x4 300g

    4pk · £0.45 each
    25% off
    £1.80£2.40
  • Sainsbury's Bake at Home Stonebaked White Baguettes, Taste the Difference x2 250g

    2pk · £0.90 each
    25% off
    £1.80£2.40
  • Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g

    250g · £8.40/kg
    25% off
    £2.10£2.80
  • TTD Slmi P'ciutto ham Chorizo Pizza 455g

    455g · £9.80/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • TTD Mozzarella &Cherry Tomato Pizza 484g

    484g · £9.21/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • TTD P'ciutto Mushroom Masc Pizza 480g

    480g · £9.29/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • TTD Spicy Pepperoni & Roquito Pizza 475g

    472g · £9.45/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • Sainsbury's Freshly Squeezed Orange Juice with Bits, Taste the Difference 1L

    1L · £2.81/L
    25% off
    £2.81£3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Blackcurrant Conserve 340g

    340g · £7.62/kg
    25% off
    £2.59£3.45
  • Sainsbury's Taste the Difference Beef Gravy Granules 200g

    200g · £9.95/kg
    25% off
    £1.99£2.65
  • Sainsbury's Taste the Difference Authentic Greek Yogurt 500g

    500g · £4.58/kg
    25% off
    £2.29£3.05
  • Sainsbury's Taste the Difference Chicken Gravy Granules 200g

    200g · £9.95/kg
    25% off
    £1.99£2.65

Dine In Like You're Dining Out

View all (20)
  • The Spice Tailor Classic Butter Chicken 300g

    300g · £17.33/kg
    £5.20
  • The Spice Tailor Original Tikka Masala 300g

    300g · £17.33/kg
    £5.20
  • Tilda Wholegrain Basmati Rice 250g

    250g · £4.80/kg
    £1.20
  • Sainsbury's British Chicken Breast Fillets 640g

    640g · £9.06/kg
    £5.80
  • The Spice Tailor Southern Pepper Curry 300g

    300g · £17.33/kg
    £5.20
  • The Spice Tailor Thai Red Curry 275g

    275g · £18.36/kg
    £5.05
  • Sharwood's 8 Plain Poppadoms

    8pk · £40.97/kg
    £2.95
  • Tilda Microwave Fragrant Jasmine Rice 250g

    250g · £5.00/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Large King Prawns 150g

    150g · £25.00/kg
    £3.75
  • Sharwood's 2 Garlic & Coriander Flame-Baked Naans

    2pk · £10.19/kg
    £2.65
  • Sainsbury's British Chicken Thigh Fillets 640g

    640g · £12.19/kg
    £7.80
  • Sainsbury's Peeled Coldwater Prawns MSC 150g

    150g · £33.33/kg
    3 for £12
    £5.00
  • Sainsbury's British 2 Chicken Breast Fillets 320g

    320g · £10.78/kg
    £3.45
  • The Spice Tailor Spicy Bengali Jalfrezi 300g

    300g · £17.33/kg
    £5.20
  • Tilda Pure Microwave Basmati Rice Classics 250g

    250g · £4.80/kg
    £1.20
  • The Spice Tailor Delicate Korma Curry 300g

    300g · £17.33/kg
    £5.20
  • Tilda Classics Sticky Rice 250g

    250g · £5.00/kg
    £1.25
  • The Spice Tailor Classic Balti Curry 300g

    300g · £17.33/kg
    £5.20
  • Sainsbury's SO Organic Super Firm Tofu 300g

    300g · £6.67/kg
    £2.00
  • The Spice Tailor Japanese Katsu Curry 245g

    245g · £20.82/kg
    £5.10

Spooky Season

View all (21)
  • HARIBO Bone Shakers 160g

    160g · £7.81/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Milk Chocolate Ghoulish Ghosts with a Caramel Crème Filling 72g

    72g · £22.92/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Carving Pumpkin

    1pk · £2.35 each
    £2.35
  • Sainsbury's Home Mini Pumpkins Assortment

    £4.00
  • Cadbury 5 Mini Bonfire Logs Honeycomb Flavour

    5pk · £0.51 each
    £2.55
  • Sainsbury's Popping Candy Fright Bites 110g

    110g · £18.18/kg
    £2.00
  • Sainsbury's Sour Spiders 130g

    130g · £9.62/kg
    £1.25
  • Decorated White Chocolate Lollipop 27g

    27g · £46.30/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Salted Bats and Ghosts 100g

    100g · £17.50/kg
    £1.75
  • Sainsbury's Home Carving Spoon

    £1.50
  • Mr Kipling 6 Terrifying Toffee Whirls

    6pk · £0.33 each
    £2.00
  • Oreo Spooky Vanilla Flavour 154g

    154g · £10.71/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Monster Islands Sour Seas 170g

    170g · £7.94/kg
    £1.35
  • Cadbury 5 Spooky Mallow Marshmallow Flavour Cake Bars

    5pk · £0.36 each
    £1.80
  • The Toffee Apple Co. Toffee Apple

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • The Toffee Apple Co. Milk Chocolate Apple with Marshmallows

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Bat Fizzer 120g

    1pk · £4.00 each
    £4.00
  • Sainsbury's Home Halloweem Mini Light Up Pumpkin

    £2.00
  • Sainsbury's Monster Islands Original Foamies 170g

    170g · £7.94/kg
    £1.35
  • Sainsbury's Milk Chocolate Popping Candy Eyeballs 75g

    75g · £22.00/kg
    £1.65

Meal Deals & Bundles

  • Takeaway Pizza Meal Deal (Serves 4)

    £13.00

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Sainsbury's Supermarket - Richmond

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo