- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Wine & Sparkling
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Offers (186)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Shazans Chicken Drumsticks & Thighs 1kg
1kg · £5.50/kg£5.50Asda Grower's Selection Raspberries 150g
150g · £19.33/kg£2.90Exceptional by ASDA Aromatico Tomatoes 220g
220g · £11.59/kg£2.55Asda 4 Tender Lamb Chops 300g
300g · £24.33/kg2 for £11£7.30Patak's The Original 2 Flame Baked Garlic & Coriander Naans
220g · £10.45/kg£2.30Asda Grower's Selection British Strawberries 227g
227g · £11.45/kg£2.60Lurpak Slightly Salted Spreadable 400g
200g · £8.35/kg£1.43 off£1.67£3.10Asda Meal for One Beef Stew & Dumplings 400g
400g · £10.25/kg2 for £6.50£4.10Exceptional by ASDA British Potatoes 2kg
2kg · £1.35/kg£2.70Asda Refreshing & Sweet Seedless Red Grapes 500g
500g · £5.20/kg£2.60Myprotein Chilli Chipotle Beef with Rice 310g
300g · £16.50/kg£4.95Asda Sweet & Fruity Baby Plum Tomatoes 300g
300g · £4.33/kg2 for £1.90£1.30Asda Breaded Chicken Mini Fillets 305g
305g · £12.62/kg£3.85Warburtons Medium Soft White Bread 800g
800g · £2.19/kg£1.75Asda Sweet & Bursting Blueberries 150g
150g · £15.67/kg£2.35ASDA Succulent Boneless Chicken Thigh Fillets 650g
650g · £10.85/kg2 for £11£7.05ASDA Sweet & Crunchy Carrot Batons 400g
1pk · £1.30 each£1.30Asda Royal Gala Apples
6pk · £0.33 each£1.95Asda Sliced Mature British Cheddar 10 Slices 250g
250g · £13.40/kg2 for £5.45£3.35Warburtons 8 Crumpet Thins
8pk · £0.21 each£1.70Asda Iceberg Lettuce
1pk · £1.15 each2 for £1.90£1.15Warburtons Soft Thick White Toastie Bread 800g
800g · £2.19/kg£1.75Asda Cucumber
1pk · £1.25 each2 for £1.90£1.25Asda 4 Soft & Sweet Kiwi Fruit
4pk · £0.60 each£2.40Asda White Mushrooms 250g
250g · £5.00/kg£1.25Asda Grower's Selection Sweetclems 600g
600g · £3.25/kg£1.95Asda Grated Mature British Cheddar 250g
250g · £12.60/kg2 for £5.45£3.15Asda British Red Leicester 400g
400g · £10.13/kg2 for £5.45£4.05Asda Tangy & Zesty Lemons
4pk · £0.41 each£1.65Asda Grower's Selection British Baby Potatoes 1kg
1kg · £1.60/kg2 for £1.90£1.60Exceptional by ASDA British Baby Potatoes 750g
750g · £2.13/kg£1.60ASDA 10 Smoked Back Bacon Rashers 310g
310g · £8.06/kg£2.50Asda Grated Parmigiano Reggiano 100g
100g · £34.00/kg2 for £5.45£3.40Asda Sliced Mild British Cheddar 10 Slices 250g
250g · £12.60/kg2 for £5.45£3.15ASDA Flavourful Reduced Fat Beef Steak Mince 500g
500g · £13.20/kg£6.60Asda Grower's Selection Honeydew Melon
1pk · £2.55 each£2.55Asda British Mature Cheddar 400g
400g · £10.13/kg2 for £5.45£4.05Asda Grated Mozzarella 250g
250g · £12.60/kg2 for £5.45£3.15Asda Exceptional 12 Classic Pork Chipolata Sausages 375g
375g · £11.33/kg£4.25Lurpak Butter Slightly Salted 200g
200g · £16.25/kg£3.25Strings & Things Cheestrings 4 x 20g (80g)
80g · £27.50/kg£2.20
Best Sellers 📈
Calpol Infant Sugar-Free Oral Suspension Paracetamol 2+ Months 100ml
100ml · £44.00/L£4.40RestrictedCalpol SixPlus Sugar-Free Suspension Paracetamol 6+ Years 80ml
80ml · £56.88/L£4.55RestrictedAsda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets
16pk · £0.04 each£0.60RestrictedAsda Shades So Soft 6 White Long-Lasting Rolls
6pk · £0.88 each£5.25Asda Zesty Lemon Washing Up Liquid 500ml
500ml · £1.90/L£0.95Fairy Max Power Washing Up Liquid 660ML
660ml · £6.59/L£0.55 off£4.35£4.90Asda Iceberg Lettuce
1pk · £1.15 each2 for £1.90£1.15Asda Cucumber
1pk · £1.25 each2 for £1.90£1.25Asda Banana Each (Single)
1pk · £0.35 each£0.35Asda 6 Sweet & Creamy Bananas
6pk · £0.20 each2 for £1.90£1.20Asda Grower's Selection British Strawberries 227g
227g · £11.45/kg£2.60Asda Refreshing & Sweet Seedless Red Grapes 500g
500g · £5.20/kg£2.60ASDA Flavourful Lean Beef Steak Mince
500g · £13.00/kg2 for £11£6.50ASDA Flavourful Reduced Fat Beef Steak Mince 500g
500g · £13.20/kg£6.60ASDA Tender Diced Chicken Breast 400g
400g · £12.00/kg£4.80Cadbury Crunchie Rocks Chocolate 100g
100g · £26.50/kg£2.65Betty Crocker Velvety Vanilla Cake Mix 425g
425g · £9.41/kg£4.00Betty Crocker Triple Chocolate Chunk Brownie Mix 415g
415g · £9.40/kg£3.90Asda Milk Chocolate Digestives 300g
300g · £5.00/kg£1.50Cadbury Fingers Milk Chocolate Biscuits 114 Gr
114g · £24.56/kg£2.80
Cosy Nights In🍂
Walkers Sensations Lime & Coriander Chutney Sharing Poppadoms Crisps 82.5g
82.5g · £38.18/kg£3.15Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Coated Sharing Peanuts 150g
150g · £23.00/kg£3.45That’s Nuts Walkers Smoky Bacon Coated Peanuts Grab Bag 40g
40g · £31.25/kg£1.25Thats Nuts Walkers Salt & Vinegar Coated Peanuts Grab Bag 40g
40g · £31.25/kg£1.25Butterkist Sweet & Salty Popcorn 100g
100g · £23.50/kg£2.35Walkers BBQ Sauce Grab Bag Crisps 45g
45g · £30.00/kg£1.35Walkers Bugles Southern Style BBQ Sharing Snacks Crisps 110g
110g · £16.82/kg£1.85Galaxy Counters Milk Chocolate Buttons Pouch Bag 112g
112g · £21.43/kg£2.40Galaxy Instant Hot Chocolate 370g
370g · £13.38/kg£4.95GU Banoffee Cheesecake 2 x 86g (172g)
172g · £24.71/kg£4.25GU Salted Caramel Cheesecake 2 x 82g (164g)
164g · £28.66/kg£4.70
Life in the Express Lane 💚🚀
Feelin' Fresh
1pk · £1.90 each£1.90Fill Your Freezer
1pk · £7.50 each£7.50Heinz Mix & Match
1pk · £4.65 each£4.65Meat, Fish and Poultry
1pk · £11.00 each£11.00Meals in Minutes
1pk · £6.50 each£6.50Meal Deal
1pk · £5.00 each£5.00Pasta & Sauce
1pk · £3.00 each£3.00Picnic Picky Bits
1pk · £7.00 each£7.00Premium Meal Deal
1pk · £6.00 each£6.00The Big Brekkie
1pk · £10.00 each£10.00Yogurt Bowl
1pk · £6.00 each£6.00
In-Store Price Match
Nurofen for Children Strawberry Oral Suspension 3mths to 9yrs Ibuprofen 100ml
100ml · £50.00/L£5.00RestrictedCalpol SixPlus Fast Melts Paracetamol Strawberry Flavour 6+ Years 12s
12pk · £0.52 each£6.25RestrictedAsda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets
16pk · £0.04 each£0.60RestrictedAsda Max Strength Cold & Flu Day & Night Capsules 16 Capsules
16pk · £0.16 each£2.55RestrictedAsda Paracetamol Plus Caplets 16 Caplets
16pk · £0.06 each£0.90RestrictedAsda Paracetamol 500mg Capsules 16 Capsules
16pk · £0.06 each£0.90RestrictedCalpol Infant Oral Suspension Paracetamol For 2+ Months 100ml
100ml · £40.50/L£4.05RestrictedAsda Shades So Soft 6 White Long-Lasting Rolls
6pk · £0.88 each£5.25Asda Hero Adult Dog Gravy Selection Meaty & Poultry 6 x 400g (2.4kg)
2.4kg · £1.92/kg£4.60Fairy Original Washing Up Liquid Green with LiftAction 320ML
320ml · £3.91/L£1.25Asda Original Thick Bleach 750ml
750ml · £1.40/L£1.05Aptamil 3 Toddler Milk 1-3 Years 200ml
200ml · £6.00/L£1.20Asda Grower's Selection British Strawberries 227g
227g · £11.45/kg£2.60Asda Sweet & Bursting Blueberries 150g
150g · £15.67/kg£2.35Asda Fresh Tastes Mango Fingers 140g
140g · £14.29/kg£2.00Asda Fresh Tastes Pineapple Fingers 200g
200g · £10.25/kg£2.05ASDA Flavourful Lean Beef Steak Mince
500g · £13.00/kg2 for £11£6.50Kinder Surprise 20g
20g · £77.50/kg£1.55Barratt Flumps 20g
20g · £25.00/kg£0.50Eazy Pop Magicorn Salted Microwave Popcorn 85g
85g · £12.94/kg£1.10
Deals You'll Love 💚
Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Sharing Bag Crisps 150grams
150g · £21.00/kg£3.15Walkers Sensations Roasted Chicken & Thyme Sharing Crisps 150g
150g · £21.00/kg£3.15KP Original Salted Peanuts 250g
250g · £15.40/kg£3.85KP Dry Roasted Peanuts 250g
250g · £15.40/kg£3.85McCoy's Classic Variety Multipack Crisps 6 Pack
150g · £19.67/kg£2.95McCoy's Flame Grilled Steak Flavour Potato Crisps 6 x 25g
150g · £19.67/kg£2.95Nexium Control Heartburn & Indigestion Tablets, 7 Tablets
7pk · £1.24 each£8.70Anadin Extra Soluble Pain Relief Tablets 12s
12pk · £0.42 each£5.00RestrictedGermolene Antiseptic Cream 55g
55g · £68.18/kg£3.75Benylin Chesty Coughs (Non-Drowsy)
150ml · £49.33/L£7.40RestrictedSudafed Blocked Nose Spray
15ml · £433.33/L£6.50RestrictedGrenade White Chocolate Cookie Flavour Protein Bar 60g
60g · £54.17/kg£3.25Grenade Chocolate Chip Salted Caramel Flavour Protein Bar 60g
60g · £54.17/kg£3.25Grenade Oreo 60g
60g · £54.17/kg£3.25Grenade Oreo White 60g
60g · £54.17/kg£3.25Andrex Family Soft 9 Rolls
9pk · £0.53 each£1.25 off£4.80£6.05Nicky Elite Toilet Tissue 3 Ply 9 Rolls
9pk · £0.48 each£0.65 off£4.35£5.00Dreamies Cat Treat Biscuits with Tasty Chicken 6x200g
200g · £17.00/kg£0.80 off£3.40£4.20Whiskas Cat Food with Delicious Chicken 1+ 800g
800g · £5.33/kg£1.19 off£4.26£5.45Fairy Max Power Washing Up Liquid 660ML
660ml · £6.59/L£0.55 off£4.35£4.90