Tinned Tomatoes & Puree
Napolina Chopped Tomatoes 4 X 400G
4pk · £11.63/kg£4.65£3.90 Clubcard (£9.75/kg)Tesco Italian Chopped Tomatoes 400G
400g · £1.25/kg£0.50Tesco Tomato Passata 500G
500g · £1.40/kg£0.70Napolina Double Concentrate Tomato Puree 142G
142g · £12.68/kg£1.80Summer Pride Chopped Tomatoes 400G
400g · £2.00/kg£0.80£0.60 Clubcard (£1.50/kg)Tesco Italian Peeled Plum Tomatoes 400G
400g · £1.25/kg£0.50
Baked Beans
Tesco Baked Beans In Tomato Sauce 420G
420g · £0.95/kg£0.40Heinz No Added Sugar Beanz 415g
415g · £4.46/kg£1.85Heinz Beanz In Tomato Sauce 415G
415g · £4.46/kg£1.85Heinz Beanz With Richmond Pork Sausages 415g
415g · £6.27/kg£2.60Heinz Baked Beans In Tomato Sauce 4X415g
415g · £10.48/kg£4.35
Tinned Vegetables, Beans & Pulses
Old El Paso Refried Beans 435G
435g · £7.24/kg£3.15£2.25 Clubcard (£5.17/kg)Tesco Red Kidney Beans In Water 400G
400g · £1.25/kg£0.50Summer Pride Chickpeas In Salted Water 380g
380g · £2.76/kg£1.05£0.75 Clubcard (£1.97/kg)Summer Pride Butter Beans In Water 400G
400g · £1.75/kg£0.70Tesco Chickpeas In Water 400G
400g · £1.25/kg£0.50Tesco Black Beans 400G
400g · £1.25/kg£0.50Tesco British Garden Peas In Water 290G
290g · £1.72/kg£0.50Tesco Peeled New Potatoes In Water 300G
180g · £6.94/kg£1.25Tesco Naturally Sweet Sweetcorn 200G
160g · £4.38/kg£0.70Green Giant Original Sweet Corn 198G
198g · £6.57/kg£1.30Tesco Sun Dried Tomatoes 285G
285g · £12.63/kg£3.60
Tinned Soup
Heinz Cream Of Tomato Soup 400G
400g · £4.75/kg£1.90Heinz Cream Of Chicken Soup 400G
400g · £4.75/kg£1.90Heinz Vegetable Soup 400G
400g · £4.75/kg£1.90Heinz Cream Of Tomato Soup 4 X 400G
400g · £12.13/kg£4.85Heinz Cream Of Tomato Cup Soup 4 Pack 88G
22g · £88.64/kg£1.95Tesco Cream Of Tomato Soup 400G
400g · £1.63/kg£0.65
Tinned Fish & Seafood
Tesco Skinless Boneless Scottish Mackerel In Tomato Sauce 125G
125g · £13.20/kg£1.65Alva Sardines in Sunflower Oil 120g
120g · £8.75/kg£1.05Tesco Tuna Chunks In Spring Water 145G
145g · £4.83/kg£0.70Princes Tuna Chunks In Brine 4X145g
4pk · £39.66/kg£5.75£4.75 Clubcard (£32.76/kg)Princes Tuna Chunks In Sunflower Oil 4X145g
4pk · £39.66/kg£5.75£4.75 Clubcard (£32.76/kg)Princes Tuna Chunks In Spring Water 4X145g
4pk · £39.66/kg£5.75£4.75 Clubcard (£32.76/kg)GLENRYCK SARDINES IN TOMATO SAUCE 120G
120g · £8.75/kg£1.05
Other Tinned & Pickled Food
Tesco Whole Pickled Gherkins 680G
680g · £2.57/kg£1.75Princes Corned Beef 340G
340g · £15.44/kg£5.25Spam Chopped Pork And Ham 340G
340g · £13.97/kg£4.75Wikinger 8 Hot Dogs 550G
550g · £5.45/kg£3.00£2.55 Clubcard (£4.64/kg)Heinz Spaghetti Hoops In Tomato Sauce 400G
400g · £4.00/kg£1.60Dunns River Coconut Milk 400Ml
£1.85Tesco Coconut Milk 400Ml
£0.85Tesco Chilli Con Carne 392G
392g · £6.63/kg£2.60Tesco Capers 190G
190g · £14.21/kg£2.70Tesco Finest Sweet & Fiery Beetroot 180G
180g · £10.83/kg£1.95Old El Paso Sliced Green Jalapenos 215G
215g · £11.86/kg£2.55£2.10 Clubcard (£9.77/kg)Aleyna Roasted Red Peppers 480G
480g · £6.04/kg£2.90Tesco Pickled Sliced Beetroot 710G
710g · £3.03/kg£2.15Tesco Pickled Red Cabbage 340G
340g · £4.26/kg£1.45Sarsons Medium & Tangy Silverskin Onions 460G
460g · £7.17/kg£3.30Del Monte Peach Slices In Juice 415G
415g · £3.98/kg£1.65Del Monte Pear Halves In Juice 415G
415g · £3.98/kg£1.65Dunns River Ackee In Salted Water 540G
540g · £20.83/kg£11.25Del Monte Mandarins In Juice 300G
300g · £5.50/kg£1.65Dole Gold Pineapple Slices In Juice 432G
432g · £4.05/kg£1.75Laila Rich & Creamy Coconut Milk 400ml
£1.65£0.95 ClubcardDel Monte Fruit Cocktail In Juice 415G
415g · £3.98/kg£1.65