Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Cosy Coffee - Ruislip

4.9 Excellent (45)

Allergens and info

Popular with other people

  • Tomato and Mozzarella Panini

    £7.50
  • Fatigue Fighter

    454g · £17.62/kg
    £8.00
  • Detox

    454g · £17.62/kg
    £8.00
  • Gingerbread Cream Latte (Medium)

    £5.00
  • Ham and Cheese Croissant

    £5.00
  • Ham and Cheese Toasties

    £5.50
  • Sausage Baguettes

    £5.50

Sandwich

  • Tomato and Mozzarella Panini

    pesto, Mozzarella,tomatoes
    £7.50
    Popular
  • Ham and Cheese Toasties

    Bechaml sauce, ham, slice cheese and topped with Mozzarella cheese
    £5.50
    Popular
  • Ham and Cheese Croissant

    Butter, cheese, Ham
    £5.00
  • Tuna Sandwich

    tuna, slice cheese, red onion
    £7.50
  • Falafel Sandwich

    Mayo,falafel, salad, tomatoes
    £7.50
  • Tomato and Mozzarella Baguettes Sandwich

    pesto, Mozzarella,tomatoes
    £7.50
  • Brie and Cranberry

    Brie,Butter, cranberry in a fresh Made Sourdough Baguettes (Our Baguettes are baked daily )
    £7.50
  • Smoked Salmon

    smoked salmon, soft cheese, cucumber, salad
    £8.00
  • Focaccia Sandwich

    Mayo, ham, chicken, cheese
    £8.00
  • Ham and Cheese Panini

    Mayo, ham, tomato, slice cheese
    £7.50
  • Ham Sandwich

    Mayo, ham, salad, tomatoes
    £7.50
  • Chicken Panini

    Mayo, chicken, slice cheese, Tomatoes
    £7.50
  • Chicken Salad Sandwich

    Mayo, chicken, salad, tomatoes
    £7.50

Quiche and Sausage Roll

  • Sausage Baguettes

    Freshly made Baguettes, sausages, butter Option to be toasted Or Not Toasted
    £5.50
  • Sausage Roll

    £4.00
  • Quiche Lorraine

    £5.00
  • Bacon Panini

    Smoked streaky Bacon ( soft rolls ( panini with butter)
    £6.50

Pastries

  • Croissant

    Currently sold out
    £2.50
  • Muffin

    £3.50
  • Argostine

    please choose your flavors when ordering (Pistachio or hazelnut)
    £2.70
  • Macarons

    please choose your flavor ;Vanilla, pistachio, citrus , strawberry, chocolates , coffee.
    £1.50
  • Apricot Danish

    £3.50
  • Pain Aux Raisin

    Currently sold out
    £2.50
  • Gluten Free Cannoli

    please choose your flavors when ordering: Chocolate, hazelnut, pistachio and salted caramel.
    £2.70
  • Vegan peanut Butter brownie

    Currently sold out
    £3.95

Impulse

  • Walkers Biscuit 100g

    £1.50
  • Wafer 45g

    £3.00

Crisps

  • Cheese and Onion

    £2.00
  • Sea Salt and Malt Vinegar

    £2.00
  • Sea Salt

    £2.00

Cakes

  • Eclair Chocolate or Coffee Eclair

    100g · £45.00/kg
    £4.50
  • Passion Fruit cake Bar

    £5.00

Hot Drinks

  • Chai Latte

    £4.50
  • Gingerbread Cream Latte (Medium)

    £5.00
    Popular
  • Matcha Latte

    £4.69
  • Turmeric Latte

    £4.70
  • Hot Chocolate

    Real chocolate.
    £4.65
  • Vegan Hot Chocolate

    £4.60
  • White Hot Chocolate

    £4.75
  • Kinder Bueno Hot Chocolate

    £4.80
  • Pumpkin Spiced Latte (Medium)

    £4.80

Coffee

  • Latte

    £4.50
  • Espresso

    £2.90
  • Cappuccino

    £4.30
  • Flat White

    £3.90
  • Americano

    £3.75
  • Mocha

    £4.40
  • Caramel Macchiato (Medium)

    £4.50
  • Cortado (Medium)

    £3.50
  • Macchiato

    £3.20
  • Oat Milk

    £0.60
  • Almond Milk

    £0.60
  • Coconut MIlk

    £0.60

Teas

  • English Breakfast

    £2.70
  • Earl Grey

    £2.70
  • Peppermint

    £2.70
  • Lemon and Ginger

    £2.70
  • Red Berry

    £2.70
  • Spiced Chai

    £2.70
  • Chamomile

    £2.70
  • Green Tea

    £2.70

Fresh Smoothies

  • Strawberry Banana ( Good for Energy)

    Strawberry + banana+ apple juiceit helps to restock muscle glycogen levels and stops muscle breakdown,
    £6.00
    Popular
  • Berry Energiser

    Blackberry, blackcurrant, strawberry.
    £5.50
  • Tropical Delight

    Peach, passion fruit, mango + apple juice
    £6.00
    Dairy free
  • Organic Superfood Smoothies

    Banana, Pineapple, kale, lime, Spirulina, avocado, Ginger
    £7.00
  • Mango & Dragon

    £6.50

Shakes

  • Strawberry Shake

    £5.50
  • Chocolate Shake

    £5.50
  • Vanilla Shake

    £5.50
  • Oreo Shake

    £5.50
  • Kinder Bueno Shake

    £5.50

Frappe (Large)

  • Latte Frappe

    £5.50
  • Mocha frappe

    £6.00

Iced Tea

  • Peach Iced Tea

    £4.40
  • Lemon Ice tea

    £4.40

Coffee on Ice

  • Iced Latte

    £4.50
  • Iced Cappuccino

    £4.50
  • Iced Mocha

    £4.50
  • Iced Americano

    £4.00
  • Iced Caramel Macchiato

    £4.55

Fresh Fruit Drinks

  • Fatigue Fighter

    Orange, Apple, beetroot, ginger
    454g · £17.62/kg
    £8.00
  • Detox

    Apple, Celery, ginger, lemon, cucumber
    454g · £17.62/kg
    £8.00
  • Cosy Mint Lemonade

    £5.50
  • Squeezed Orange Juice

    £6.00
  • Celery Juice

    £7.00
  • Pineapple Juice

    £7.00

Soft Drink

  • Detox

    Apple, Celery, ginger, lemon, cucumber
    454g · £17.62/kg
    £8.00
  • Coconut Water 330ml

    £2.70
  • San Pellegrino 330ml

    £3.00
  • Innocent Raspberry and Apple 150ml

    £3.00
  • Coca-Cola Glass 330ml

    £3.00
  • Spring Water

    £2.00

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo