Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Rayners Ln

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • Sour Patch Kids Blue Raspberry Flavour Sweets 120G

    120g · £13.33/kg
    £1.60
    £1.50 Clubcard (£12.50/kg)
  • Activia Kefir Mango Gut Health Yoghurt Drink 280g

    280g · £7.14/kg
    £2.00
    £1.40 Clubcard (£5.00/kg)
  • Bio&Me Cocoa Gluten Free Porridge Pot 58g

    58g · £32.76/kg
    £1.90
    £0.85 Clubcard (£14.66/kg)
  • Tesco Watermelon Wedges 550G

    550g · £7.82/kg
    £4.30
    £3.50 Clubcard (£6.36/kg)
  • Oatly Whole Oat Drink Chilled 1L

    £3.10
    £2.40 Clubcard
  • Boursin Garlic and Herb Soft French Cream Cheese 150g

    150g · £28.00/kg
    £4.20
    £3.25 Clubcard (£21.67/kg)
  • Philadelphia Protein Cottage Cheese 200g

    200g · £12.50/kg
    £2.50
    £2.10 Clubcard (£10.50/kg)
  • Tesco Finest Aged Blue Stilton 215G

    215g · £22.09/kg
    £4.75
    £4.25 Clubcard (£19.77/kg)
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
    £2.00 Clubcard (£4.44/kg)
  • Oatly Semi Oat Drink Chilled 1L

    £3.10
    £2.40 Clubcard
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g

    4pk · £28.82/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£22.35/kg)
  • Activia Kefir Strawberry Gut Health Yoghurt Drink 280ml

    £2.15
    £1.40 Clubcard
  • Royal Chai Masala Tea With Out Sugar 180G

    180g · £23.89/kg
    £4.30
    £3.80 Clubcard (£21.11/kg)
  • Tesco Prosciutto Crudo & Salami Platter 120G

    120g · £33.33/kg
    £4.00
    £3.50 Clubcard (£29.17/kg)
  • Tesco BBQ Roast Chicken Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
    £3.85 Clubcard (£22.65/kg)
  • Rajah Whole Green Cardamoms 50g

    50g · £92.00/kg
    £4.60
    £3.80 Clubcard (£76.00/kg)
  • Arctic Coffee Cafe Latte 1 Litre

    £3.00
    £2.70 Clubcard
  • Pro Mlk Protein Shake Chocolate 1L

    £3.60
    £2.00 Clubcard
  • Remedy Kombucha Ginger Lemon 700Ml

    £3.85
    £3.15 Clubcard
  • Soreen Original Fruited Malt Loaf 260g

    260g · £7.50/kg
    £1.95
    £1.70 Clubcard (£6.54/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Clay Oven Bakery Hand Stretched Garlic & Coriander Naan Bread 2 Pack 360g

    360g · £8.89/kg
    £3.20
  • Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread 800g

    800g · £1.75/kg
    £1.40
  • Brioche Pasquier Pain Au Chocolat 6 Pack

    6pk · £58.89/kg
    £2.65
  • Tesco Coriander 15G (C)

    15g · £56.67/kg
    £0.85
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 300G (C)

    300g · £3.33/kg
    £1.00
  • Hartley's Sugar Free Raspberry Jelly 125g

    115g · £8.70/kg
    £1.00
  • Tesco Finest 6 Cumberland Sausage 400G

    400g · £10.50/kg
    £4.20
  • Tesco Baby Corn 130G

    130g · £10.77/kg
    £1.40
  • Tesco Feta Semi Dried Tomato Pasta 290G

    290g · £11.03/kg
    £3.20
  • Rachel's Organic Divine Rice 2 X150g

    2pk · £18.33/kg
    £2.75
  • Cully & Sully Chicken & Vegetable Soup 400G

    400g · £7.13/kg
    £2.85
  • Rustlers Quarter Pounder Cheese Burger 190 G

    190g · £15.53/kg
    £2.95
  • Tesco Mashed Potato 450G

    450g · £3.00/kg
    £1.35
  • Cucumber Whole Each (C)

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Leerdammer Light Cheese Slices 160g

    160g · £19.38/kg
    £3.10
  • Anchor Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g

    400g · £11.75/kg
    £4.70
  • Tesco Finest Ham Mushroom Mascarpone Woodfired Pizza 450g

    450g · £13.33/kg
    £6.00
  • Tesco Brioche Burger Buns 4 Pack

    4pk · £0.30 each
    £1.20
  • Pizza Express American Pizza 250G

    250g · £24.00/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£14.00/kg)
  • Nestle Rolo Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)
  • Tesco Express Green Beans 220G

    220g · £5.45/kg
    £1.20
  • Dairylea Cheese Slices x8 150g

    150g · £15.33/kg
    £2.30
  • Tesco Finest Baby Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
  • St Pierre Sesame Seeds Brioche Burger Buns 4 Pack

    4pk · £0.99 each
    £3.95
  • Tesco 10 Red Leicester Slices 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
  • Tesco Finest Chicken, King Prawn & Chorizo Paella 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Soreen Original Fruited Malt Loaf 260g

    260g · £7.50/kg
    £1.95
    £1.70 Clubcard (£6.54/kg)
  • Tesco Sweet Vine Ripened Tomatoes 255G

    255g · £6.08/kg
    £1.55
  • Tesco Pork Belly Slices 500g Express

    500g · £12.40/kg
    £6.20
  • Tesco Fajita Chicken Grain Bowl 370g

    370g · £15.81/kg
    £5.85
  • Tesco Chicken Jalfrezi and Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Royal Rassomalai Dessert 500G

    500g · £9.90/kg
    £4.95
    £3.95 Clubcard (£7.90/kg)
  • Serious Pig Snacking Cheese, 24g

    24g · £85.42/kg
    £2.05
  • Tesco Fat Free Quark 250g

    250g · £6.60/kg
    £1.65
  • Tesco Smoked Cheese 125G

    125g · £19.60/kg
    £2.45
  • Tesco Soft Cheese Plain Full Fat 200G

    200g · £9.00/kg
    £1.80
  • Tesco Wensleydale Cheese with Cranberries 200g

    200g · £17.25/kg
    £3.45
  • Port Royal Jamaican Chicken Patty 140g

    140g · £12.14/kg
    £1.70
  • Tarczynski Extra Poultry Kabanos with Pork 130g

    130g · £30.00/kg
    £3.90
  • Tesco Pickled Pink Slaw 140G

    140g · £14.64/kg
    £2.05
  • Kohinoor Bombay Potatoes 300G

    300g · £9.50/kg
    £2.85
    £2.35 Clubcard (£7.83/kg)
  • Yakult Original 8 X 65Ml

    8pk · £0.64 each
    £5.15
  • Tesco Leeks 320G

    320g · £3.75/kg
    £1.20
  • Tesco Blueberries 150G

    150g · £14.67/kg
    £2.20
  • Tesco Organic Tomatoes On The Vine 400G

    400g · £7.75/kg
    £3.10
  • Boursin Garlic and Herb Soft French Cream Cheese 150g

    150g · £28.00/kg
    £4.20
    £3.25 Clubcard (£21.67/kg)
  • Tesco Cooked & Peeled King Prawns 150G

    150g · £29.33/kg
    £4.40
  • Tesco Prosciutto Crudo & Salami Platter 120G

    120g · £33.33/kg
    £4.00
    £3.50 Clubcard (£29.17/kg)
  • Tesco British Chicken Breast Mini Fillets 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
  • Tesco Chicken Chow Mein 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Finest Aged Blue Stilton 215G

    215g · £22.09/kg
    £4.75
    £4.25 Clubcard (£19.77/kg)
  • Philadelphia Protein Cottage Cheese 200g

    200g · £12.50/kg
    £2.50
    £2.10 Clubcard (£10.50/kg)
  • Tesco Chicken, Tomato & Basil Pasta 300g

    300g · £10.67/kg
    £3.20
  • Tesco Limes Minimum 5 Pack

    5pk · £0.27 each
    £1.35

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Rayners Ln

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo