Chips, Fries & Potatoes
Sainsbury's Sweet Potato Fries 500g
500g · £7.90/kg£3.95Sainsbury's Hash Browns 700g
700g · £4.21/kg£2.95Sainsbury's Extra Crispy Chips 900g
900g · £4.00/kg£3.60McCain Crinkle Home Chips 1.6kg
1.6kg · £3.69/kg£5.90Sainsbury's French Fries 900g
900g · £2.44/kg£2.20Aunt Bessie's Glorious Duck Fat Roast Potatoes 700g
700g · £8.57/kg£6.00Sainsbury's Mashed Potato 900g
900g · £3.00/kg£2.70Albert Bartlett Classic Fries 300g
300g · £9.00/kg£2.70Sainsbury's Lightly Spiced Wedges 900g
900g · £3.67/kg£3.30McCain Straight Home Chips 1.6kg
1.6kg · £3.69/kg£5.90McCain Crispy French Fries 900g
900g · £2.22/kg£1.50 off£2.00£3.50Sainsbury's Taste the Difference Triple Cook Chips 400g
400g · £9.38/kg£3.75McCain 4 Slow Baked Jackets 800g
800g · £6.13/kg£4.90Aunt Bessie's Crispy & Fluffy Roasties 600g
600g · £5.58/kg£3.35Birds Eye 10 The Original Potato Waffles 567g
567g · £5.47/kg£3.10Sainsbury's Taste the Difference Sweet Potato Fries 300g
300g · £12.67/kg£3.80McCain Crispy French Fries 1.4kg
1.4kg · £4.21/kg£5.90McCain Straight Home Chips 1kg
1kg · £4.45/kg£4.45McCain Gastro Triple Cooked Chips 600g
600g · £5.50/kg£3.30McCain Straight Home Chips 2.1kg
2.1kg · £3.07/kg£6.45LEON Lightly Seasoned Waffle Fries 550g
550g · £7.09/kg£3.90
Side Dishes
itsu 12 Chicken Gyoza Dinner Dumplings 240g
240g · £24.17/kg£5.80itsu Chicken Soup' Dumplings 168g
168g · £21.13/kg£3.55itsu 12 Sizzling Pork Gyoza Dinner Dumplings 240g
240g · £22.08/kg£5.30Sainsbury's 12 Yorkshire Puddings 220g
220g · £8.18/kg£1.80itsu Vegetable Fusion Gyoza 20 Dinner Dumplings 270g
270g · £21.48/kg£5.80Sainsbury's Battered Onion Rings 800g
800g · £4.44/kg£3.55Sainsbury's Chargrilled Mediterranean Vegetables (Aubergine, Courgette, Red & Yellow Peppers) 500g
500g · £7.00/kg£3.50Sainsbury's Free From Tomato & Mozzarella Arancini Balls 200g
200g · £20.00/kg£4.00Aunt Bessie's Honey Glazed Parsnips 500g
500g · £8.20/kg£4.10Sainsbury's 12 Mozzarella Sticks 180g
180g · £18.89/kg£3.40Sainsbury's Takeaway Sides Halloumi Fries 204g
204g · £18.63/kg£3.80Sainsbury's Vegetable Spring Rolls x16 288g
288g · £11.81/kg£3.40
Frozen Vegetables
Birds Eye Petits Pois 960g
960g · £5.47/kg£5.25Sainsbury's Garden Peas 910g
910g · £2.25/kg£2.05Sainsbury's Supersweet Sweetcorn 1kg
1kg · £2.60/kg£2.60Sainsbury's Mixed Vegetables 1kg
1kg · £2.25/kg£2.25Sainsbury's Vegetable Medley 1kg
1kg · £2.35/kg£2.35Sainsbury's Inspired to Cook Chopped Spinach 900g
900g · £2.39/kg£2.15Birds Eye Garden Peas 1.2kg
1.2kg · £4.46/kg£5.35Sainsbury's Whole Green Beans 900g
900g · £1.83/kg£1.65Sainsbury's Button Sprouts 1kg
1kg · £1.90/kg£1.90Sainsbury's Chopped Onions 500g
500g · £3.30/kg£1.65Sainsbury's Taste The Difference Petits Pois 750g
750g · £4.93/kg£3.70Sainsbury's Vegetable Stewpack 1kg
1kg · £2.15/kg£2.15Birds Eye Garden Peas & Sweetcorn 640g
640g · £6.56/kg£4.20Sainsbury's Edamame Beans 500g
500g · £7.40/kg£3.70
Pizza
Chicago Town Stuffed Crust Loaded Pepperoni Pizza 645g
645g · £10.70/kg£6.90Sainsbury's Vegetable Pizza 390g
390g · £6.67/kg£2.60Chicago Town Original Deep Dish Pepperoni Pizza 2 x 155g (310g)
2pk · £10.48/kg£3.25Goodfella's Stonebaked Thin Pepperoni 332g
332g · £11.60/kg£3.85Sainsbury's Double Pepperoni Thin Pizza 339g
339g · £7.67/kg£2.60Crosta Mollica Fiorentina Sourdough Pizza 453g
453g · £16.89/kg£7.65Chicago Town Original Deep Dish Four Cheese Pizza 2 x 148g (296g)
2pk · £10.98/kg£3.25Crosta Mollica Margherita Sourdough Pizza 403g
403g · £18.98/kg£7.65Sainsbury's Thin & Crispy Four Cheese Pizza 354g
354g · £7.34/kg£2.60Sainsbury's Free From Pepperoni Pizza 305g
305g · £11.31/kg£3.45Sainsbury's Free From Margherita Pizza 301g
301g · £11.46/kg£3.45Goodfella's Gluten Free Pepperoni 317g
317g · £16.72/kg£5.30Goodfella's Stonebaked Thin Margherita 334g
334g · £11.53/kg£3.85Sainsbury's Classic Crust BBQ Chicken Pizza 540g
540g · £11.67/kg£6.30Crosta Mollica Verdure Sourdough Pizza 471g
471g · £16.24/kg£7.65Sainsbury's Takeaway Fully Loaded Meat Feast Pizza 567g
567g · £8.29/kg£4.70White Rabbit Sourdough Pepperoni Pizzetta 175g
175g · £19.14/kg£3.35Dr. Oetker Ristorante Mozzarella Pizza 335g
335g · £6.72/kg£1.55 off£2.25£3.80Sainsbury's Free From BBQ Chicken Pizza 302g
302g · £11.42/kg£3.45
Ready Meals
Birds Eye Captain's Cod, Chips & Peas 395g
395g · £13.04/kg£5.15Birds Eye 4 Shortcrust Chicken Pies 620g
620g · £9.27/kg£5.75Young's Admiral's Pie 300g
300g · £12.17/kg£3.65Sainsbury's Free From Beef Lasagne 300g
300g · £14.00/kg£4.20Aunt Bessie's Toad in the Hole 190g
190g · £11.58/kg£2.20Stamford Street Co. Cottage Pie Ready Meal For 1 400g
400g · £3.13/kg£1.25Sainsbury's Roast Beef Dinner Ready Meal For 1 400g
400g · £8.75/kg£3.50Cooks Pie & Mash with Herb Liquor 450g
450g · £7.56/kg£3.40Stamford Street Co. Spaghetti Bolognese Ready Meal For 1 400g
400g · £3.13/kg£1.25Stamford Street Co. Beef Lasagne Ready Meal For 1 400g
400g · £3.13/kg£1.25Cathedral City Macaroni Cheese 400g
400g · £13.13/kg£5.25Sainsbury's Beef Bourguignon, Taste the Difference Ready Meal For 1 400g
400g · £8.08/kg25% off£3.23£4.30Sainsbury's Beef Lasagne, Taste the Difference Ready Meal For 1 400g
400g · £8.08/kg25% off£3.23£4.30Cathedral City Chicken & Bacon Pasta Bake 400g
400g · £13.13/kg£5.25Young's Fisherman's Pie 300g
300g · £12.17/kg£3.65Sainsbury's Chicken Dinner 400g
400g · £8.75/kg£3.50Sainsbury's Chicken Tikka Masala & Pilau Rice Ready Meal For 1 400g
400g · £7.00/kg£2.80Sainsbury's Sweet & Sour Chicken & Rice Ready Meal For 1 400g
400g · £7.00/kg£2.80Stamford Street Co. Minced Beef Hotpot Ready Meal For 1 400g
400g · £3.13/kg£1.25Stamford Street Co. Chicken Curry with Rice Ready Meal For 1 400g
400g · £2.88/kg£1.15Stamford Street Co. Chicken Hotpot Ready Meal For 1 400g
400g · £3.13/kg£1.25Young's Salmon Fillet Dinner 380g
380g · £12.11/kg£4.60Cathedral City Lasagne 400g
400g · £13.13/kg£5.25Sainsbury's Free From Macaroni Cheese 300g
300g · £12.83/kg£3.85Sainsbury's Lamb Dinner 400g
400g · £8.75/kg£3.50
Garlic Bread
Sainsbury's Free From Cheesy Garlic Bread 140g
140g · £17.86/kg£2.50Sainsbury's Garlic Baguette x2 338g
338g · £3.70/kg£1.25Sainsbury's Garlic Slices x10 260g
260g · £6.15/kg£1.60
Burgers & Hot Dogs
Sainsbury's 4 Beef Quarter Pounders 454g
454g · £11.56/kg£5.25
Meat & Poultry
Birds Eye 38 Chicken Dippers 697g
697g · £11.55/kg£8.05Birds Eye 24 Chicken Nuggets 379g
379g · £17.94/kg£6.80Sainsbury's Free From Chicken Dippers 400g
400g · £12.13/kg£4.85Birds Eye 2 Gluten Free Southern Fried Chicken in Breadcrumbs 180g
180g · £22.22/kg£4.00Birds Eye 4 Chicken Burgers 200g
200g · £22.00/kg£4.40Birds Eye 2 Crunchy Southern Fried Chicken 180g
180g · £13.89/kg£0.80 off£2.50£3.30Sainsbury's Free From 2 Garlic Chicken Kyivs 260g
260g · £16.15/kg£4.20Birds Eye 2 Chicken Quarter Pounders 227g
227g · £19.82/kg£4.50Birds Eye 2 Crispy Tempura Battered Chicken 170g
170g · £14.71/kg£0.80 off£2.50£3.30Sainsbury's Takeaway Southern Fried Breaded Chicken Thighs 700g
700g · £7.07/kg£4.95Taste Inc. Skinless Chicken Mini Fillets 1kg
1kg · £4.80/kg£4.80Sainsbury's British Plain Chicken Breast Fillet Portions 1kg
1kg · £8.10/kg£8.10Sainsbury's Stamford Street Co. British Frozen Chicken Portions 2kg
2kg · £3.10/kg£6.20Sainsbury's 5% Fat Beef Mince 500g
500g · £17.50/kg£8.75Sainsbury's 20 Thick Pork Sausages 900g
900g · £4.28/kg£3.85Sainsbury's Taste the Difference 4 Ultimate Steak Quarter Pounders 454g
454g · £10.33/kg25% off£4.69£6.25Sainsbury's 8 Beef Burgers 454g
454g · £8.81/kg£4.00Sainsbury's Takeaway 22 Southern Fried Breaded Chicken Pops 190g
190g · £5.79/kg£1.10Sainsbury's 10 Satay Style Chicken Breast Skewers 180g
180g · £15.28/kg£2.75
Seafood
Sainsbury's Skinless and Boneless Wild Salmon Fillets 360g
360g · £13.89/kg£5.00Sainsbury's Skinless & Boneless Cod Fillets 360g
360g · £13.06/kg£4.70Sainsbury's Raw Large King Prawns 180g
180g · £22.22/kg£4.00Sainsbury's Stamford Street Co White Fish Fillets 520g
520g · £6.63/kg£3.45Sainsbury's Stamford Street Co. Prawns 250g
250g · £14.80/kg£3.70Sainsbury's Taste the Difference Raw Peeled Jumbo King Prawns 225g
225g · £28.22/kg£6.35Sainsbury's Skinless and Boneless Haddock Fillets 360g
360g · £21.94/kg£7.90Sainsbury's Fish Pie Mix 350g
350g · £17.71/kg£6.20Sainsbury's 6 Boneless Scottish Salmon Fillets 720g
720g · £24.24/kg£17.45Whitby Seafoods Wholetail Scampi 200g
200g · £29.25/kg£5.85Birds Eye 8 Wonderful Cod Breaded Fish Fingers 240g
240g · £18.75/kg£4.50Birds Eye 12 Gluten Free Alaska Pollock Fish Fingers 360g
360g · £14.17/kg£5.10Birds Eye 4 Wonderful Cod Battered Fish Fillets 400g
400g · £22.13/kg£8.85Sainsbury's 10 Breaded Cod Fillet Fish Fingers 300g
300g · £8.17/kg£2.45Young's Gastro Jumbo Wholetail Scampi 230g
230g · £33.70/kg£7.75Birds Eye 10 Omega 3 Breaded Alaska Pollock Fish Fingers 280g
280g · £6.25/kg£1.75 off£1.75£3.50Sainsbury's Stamford Street Co. 10 Breaded Cod Fish Fingers 250g
250g · £4.80/kg£1.20Birds Eye 4 Breaded Cod Fish Cakes 198g
198g · £12.12/kg£2.40Birds Eye 32 Cod Fish Fingers 896g
896g · £12.44/kg£11.15Birds Eye 4 Wonderful Cod Breaded Fish Fillets 400g
400g · £22.13/kg£8.85Birds Eye 4 Delightful Haddock Breaded Fish Fillets 400g
400g · £22.13/kg£8.85Sainsbury's Battered MSC Cod Fillets x2 300g
300g · £19.50/kg£5.85Sainsbury's 2 Breaded Plaice Fillets 260g
260g · £17.31/kg£4.50Young's Gastro Tempura Battered 2 Light & Crispy Fish Fillets 270g
270g · £27.41/kg£7.40Young's Gastro 2 Sea Salt & Cracked Black Pepper Basa Fillets 310g
2pk · £11.94/kg£7.40Young's Golden Scampi in Our Crispy Breadcrumb 220g
220g · £25.91/kg£5.70Whitby Seafoods Wholetail Scampi 200g
200g · £27.75/kg£5.55Birds Eye 2 Gluten Free Alaska Pollock Fish Fillets 250g
250g · £20.40/kg£5.10Sainsbury's Tempura Prawns x12 156g
156g · £23.72/kg£3.70
Frozen Fruit
Sainsbury's Frozen Blueberries 400g
360g · £11.39/kg£4.10Sainsbury's 315g Frozen Raspberries
315g · £13.02/kg£4.10Stamford Street Co. Berry Mix 1kg
1kg · £4.30/kg£4.30Sainsbury's Frozen Black Forest Fruits 500g
450g · £9.11/kg£4.10Sainsbury's Frozen Strawberries & Blueberries 400g
360g · £11.39/kg£4.10Sainsbury's Frozen Whole Strawberries 350g
350g · £11.71/kg£4.10Sainsbury's Frozen Peach & Nectarine Slices 450g
450g · £9.11/kg£4.10Sainsbury's Frozen Summer Fruits 450g
450g · £9.11/kg£4.10Sainsbury's Mango, Papaya & Pineapple Smoothie Mix 450g
450g · £9.11/kg£4.10Sainsbury's Frozen Mango Chunks 450g
450g · £9.11/kg£4.10Sainsbury's Four Berry Medley Frozen Fruit 1kg
1kg · £6.50/kg£6.50Sainsbury's Frozen Pineapple Chunks 450g
450g · £9.11/kg£4.10
Meat Alternatives
Quorn Southern Fried Bites 300g
300g · £12.00/kg£3.60Quorn 2 Cheese & Broccoli Escalopes 240g
240g · £14.38/kg£3.45Quorn 4 Southern Fried Burgers 252g
252g · £15.28/kg£3.85Quorn Crispy Nuggets 300g
300g · £7.50/kg£0.80 off£2.25£3.05Linda McCartney 2 Mozzarella 1/4lb Burgers Vegetarian 227g
227g · £14.10/kg£3.20Quorn Roast 454g
454g · £11.89/kg£5.40Quorn Mince 300g
300g · £10.33/kg£3.10Quorn Vegan Pieces 280g
280g · £11.79/kg£3.30Quorn Pieces 300g
300g · £9.83/kg£2.95Sainsbury's Spicy Bean Burgers x4 454g
454g · £5.51/kg£2.50Richmond Meat-Free 8 Tasty Sausages 304g
304g · £9.21/kg£2.80Linda McCartney 6 Vegan Sausages 270g
270g · £11.85/kg£3.20Linda McCartney 2 1/4lb Burgers 227g
227g · £13.44/kg£3.05Quorn 24 Crispy Nuggets 476g
476g · £7.67/kg£3.65Sainsbury's Free From Cheese & Onion Crispbakes x2 227g
227g · £13.00/kg£2.95Quorn 12 Sausages 504g
504g · £7.74/kg£3.90Linda McCartney 6 Vegan Red Onion & Rosemary Sausages 270g
270g · £11.85/kg£3.20Quorn Pieces 500g
500g · £6.80/kg£3.40Quorn Mince 500g
500g · £6.80/kg£3.40Sainsbury's Plant Pioneers Pups in Blankets x15 360g
250g · £22.00/kg£5.50
Savoury Pastries
Linda McCartney Country Pies 380g
380g · £9.21/kg£3.50Sainsbury's Plant Pioneers 4 'No Pork' Sausage Rolls 400g
400g · £5.00/kg£2.00Sainsbury's Cocktail Sausage Rolls x50 800g
750g · £3.67/kg£2.75Linda McCartney's 6 Vegetarian Sausage Rolls 342g
342g · £11.26/kg£3.85
Desserts & Sweet Pastries
Sainsbury's Blackforest Gateau 375g
375g · £6.67/kg£2.50Trü Frü Nature's Raspberries Dark Chocolate 200g
200g · £38.00/kg£7.60Sainsbury's Triple Chocolate Gateau 600g
600g · £6.25/kg£3.75Sainsbury's Berry Roulade, Taste the Difference 445g
445g · £16.63/kg£7.40Trü Frü Nature's Strawberries Milk Chocolate 200g
200g · £38.00/kg£7.60Sainsbury's All Butter Pains Au Chocolat 6 x 60g (360g)
6pk · £13.61/kg£4.90Sainsbury's All Butter Croissants 6 x 50g (300g)
6pk · £14.67/kg£4.40
Bread & Pastry Sheets
Schär Gluten-Free 6 White Rolls 348g
348g · £12.64/kg£4.40Crave Sugared Ring Dodoughs 215g
215g · £16.05/kg£3.45Crosta Mollica Garlic & Mozzarella Sourdough Flatbread 229g
229g · £16.38/kg£3.75Wholecreations Dairy and Gluten Free Garlic Bread Baguette 190g
190g · £17.63/kg£3.35
Ice
The Ice Co Super Cubes 1kg
1kg · £1.60/kg£1.60The Ice Co Party Ice Cubes 2kg
2kg · £0.80/kg£1.60The Ice Co Large Polar Cube Premium Ice 1kg
1kg · £1.80/kg£1.80