Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Potters Bar

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Tesco Finest Cacio e Pepe Pasta Salad 215g

    215g · £18.60/kg
    £4.00
    2 for £6.50 Clubcard
  • Tesco Potato and Cheese Croquettes 240g

    240g · £12.50/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard
  • Oral-B Pro Cross Action Black Electric Toothbrush Replacement Heads 8 pack

    8pk · £5.81 each
    £46.50
    £28.50 Clubcard (£3.56 each)
  • Kellogg's Special K Red Berries Breakfast Cereal 330g

    330g · £14.39/kg
    £4.75
    £4.05 Clubcard (£12.27/kg)
  • Crosta & Mollica Stonebaked Flatbread - Roast Garlic & Mozzarella 229g

    229g · £19.65/kg
    £4.50
    £3.60 Clubcard (£15.72/kg)
  • Tesco Carrot Batons 400G

    400g · £3.25/kg
    £1.30
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Asparagus & Tenderstem Broccoli 190G

    190g · £14.74/kg
    £2.80
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Mini Carrots 320G

    320g · £5.47/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Pilgrims Choice Extra Mature Cheddar Cheese 350 G

    350g · £16.00/kg
    £5.60
    £4.45 Clubcard (£12.71/kg)
  • Tesco Traditional Sliced Runner Beans 160G

    160g · £14.69/kg
    £2.35
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco British Mature Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco 6 Mini Garlic Stuffed Mushrooms 185g

    185g · £13.24/kg
    £2.45
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Chicken Breast Mini Fillets 650g

    650g · £10.77/kg
    £7.00
    £6.15 Clubcard (£9.46/kg)
  • Tesco Finest Atlantic White Anchovies with Lemon 145g

    145g · £37.24/kg
    £5.40
    3 for £10 Clubcard
  • Tesco Sweet Potato & Potato Mash 450g

    450g · £5.11/kg
    £2.30
    3 for 2 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Tesco Tempura Cauliflower Bites 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85
    3 for 2 Clubcard
  • Bearfields Carved Deli Ham 100g

    100g · £42.50/kg
    £4.25
    £3.50 Clubcard (£35.00/kg)
  • Tesco Large Chicken Fillet Pack 1.6Kg

    1kg · £12.10/kg
    £12.10
    £11.00 Clubcard (£11.00/kg)
  • Tesco Tenderstem & Mixed Vegetables 160G

    160g · £14.38/kg
    £2.30
    3 for 2 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Charlie Bigham's Macaroni Cheese with Crispy Bacon 670g

    670g · £17.54/kg
    £11.75
  • Tesco Scotch Eggs 4 Pack 454G

    454g · £6.39/kg
    £2.90
  • Tesco 2 Caramelised Onion Scotch Eggs 227g

    227g · £8.81/kg
    £2.00
  • The Mussel Shack Cooked Seafood 200g

    200g · £24.75/kg
    £4.95
  • Anchor Lighter Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g

    400g · £11.75/kg
    £4.70
  • Charlie Bigham's Cottage Pie 650G

    650g · £18.08/kg
    £11.75
  • McVitie's Chocolate Toasting Waffles 8 Pack 200g

    200g · £11.50/kg
    £2.30
  • Tesco 2 Boneless Salmon Fillets 260G

    260g · £22.50/kg
    £5.85
  • ProActiv Light Spread 450g

    450g · £14.78/kg
    £6.65
  • Tesco British Corned Beef 110g

    110g · £22.27/kg
    £2.45
  • Tesco Finest Cacio e Pepe Pasta Salad 215g

    215g · £18.60/kg
    £4.00
    2 for £6.50 Clubcard
  • Chevington Grated Light Cheese 400G

    400g · £18.38/kg
    £7.35
  • Tesco British Chicken Thigh Fillets 1Kg

    1kg · £9.20/kg
    £9.20
  • Charlie Bigham's Shepherd's Pie 650G

    650g · £18.08/kg
    £11.75
  • Tesco 2 Baked Potatoes With Cheddar 450G

    450g · £8.56/kg
    £3.85
  • Oykos Temptations Blueberry Cheesecake Luxury Greek Style Yoghurt 2x110g

    2pk · £19.50/kg
    £1.95
  • Arla Skyr Icelandic Style Yogurt - Vanilla 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
  • Cheestrings Original 8Pk Cheese Snacks 160G

    8pk · £180.00/kg
    £3.60
  • Tesco Finest Mushroom Pappardelle 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Crosta & Mollica Regina Pizza 448g

    448g · £17.08/kg
    £7.65
  • Tesco Diced Beef 400G

    400g · £14.38/kg
    £5.75
  • Mattessons 6 Unsmoked Turkey Rashers 150g

    150g · £20.67/kg
    £3.10
  • Tesco Finest Cottage Pie 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Stewing Steak 400G

    400g · £15.75/kg
    £6.30
  • Eastmans Cooked Chicken Roll Slices 250g

    250g · £8.80/kg
    £2.20
  • Tesco Chicken Breast Mini Fillets 650g

    650g · £10.77/kg
    £7.00
    £6.15 Clubcard (£9.46/kg)
  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes Cheese Snacks 6 pack 6x41G

    246g · £18.50/kg
    £4.55
  • Tesco Finest Atlantic White Anchovies with Lemon 145g

    145g · £37.24/kg
    £5.40
    3 for £10 Clubcard
  • Tesco Feta Cubes 410G

    410g · £9.39/kg
    £3.85
  • The Gym Kitchen High Protein Banana Pancakes 4 pack

    200g · £14.25/kg
    £2.85
  • Tesco Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Mattessons 6 Turkey Rashers Lightly Smoked 150g

    150g · £20.67/kg
    £3.10
  • Tesco Spinach 500G

    500g · £4.70/kg
    £2.35
  • Squeaky Bean Tuna Style Flakes 120g

    120g · £35.83/kg
    £4.30
  • Tesco Sweet Peppers 500G

    500g · £4.60/kg
    £2.30
  • Tesco Beef & Pork Mince 23% Fat 500g

    500g · £10.00/kg
    £5.00
  • Crosta & Mollica Stonebaked Flatbread - Roast Garlic & Mozzarella 229g

    229g · £19.65/kg
    £4.50
    £3.60 Clubcard (£15.72/kg)
  • Creamfields Grated Cheddar 500G

    500g · £6.70/kg
    £3.35
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 750g

    750g · £10.93/kg
    £8.20
  • Aagrah Garlic & Coriander Naan (2 x 200g)

    2pk · £14.25/kg
    £2.85
    £2.25 Clubcard (£11.25/kg)
  • Quorn Vegan Smoky Ham Free Slice 100G

    100g · £34.00/kg
    £3.40
    £3.00 Clubcard (£30.00/kg)
  • Tesco British Chicken Drumstick Fillets 600g

    600g · £6.83/kg
    £4.10
  • Tesco Ginger 100g

    100g · £15.00/kg
    £1.50
  • Tesco Lemon Fool 114g

    114g · £11.40/kg
    £1.30
  • Pilgrims Choice Extra Mature Cheddar Cheese 350 G

    350g · £16.00/kg
    £5.60
    £4.45 Clubcard (£12.71/kg)
  • Tesco Finest Spaghetti Carbonara 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Tenderstem Broccoli & Mangetout Stir Fry 200g

    200g · £17.50/kg
    £3.50
  • Bearfields Carved Deli Ham 100g

    100g · £42.50/kg
    £4.25
    £3.50 Clubcard (£35.00/kg)
  • Tesco Lactose Free Greek Yogurt 400G

    400g · £5.25/kg
    £2.10
  • Tesco British Mature Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Smoked Salmon Canapes 12 Pack 100g

    100g · £42.50/kg
    £4.25
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.35 each
    £2.10
  • Tesco Apple, Grape & Cheese Snack Pack 110g

    110g · £17.27/kg
    £1.90
  • Bay Fishmongers King Prawns 150G

    150g · £21.67/kg
    £3.25
  • Tesco Large Chicken Fillet Pack 1.6Kg

    1kg · £12.10/kg
    £12.10
    £11.00 Clubcard (£11.00/kg)

Meal deals

View all (5)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • WASABI DINE Meal Deal for £10 Clubcard Price

    Buy 1 Main, 1 Sauce & 1 Side
    £10.00
    Unlock with Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Potters Bar

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo