Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Pinner

Allergens and info

4.40 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Quaker Oat So Simple Golden Syrup Porridge Sachets 20x36g

    20pk · £175.00/kg
    £6.30
    £4.25 Clubcard (£118.06/kg)
  • Cadbury Milk Chocolate Caramel Mini Rolls Cakes 10 pack

    10pk · £0.52 each
    £5.15
    £3.50 Clubcard (£0.35 each)
  • Carmex Moisturising Strawberry Lipbalm SPF15 4.25g

    4g · £937.50/kg
    £3.75
    £2.65 Clubcard (£662.50/kg)
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Sweet Gem Lettuce

    2pk · £0.63 each
    £1.25
    £1.00 Clubcard (£0.50 each)
  • Bertolli Original Spread 450G

    450g · £9.00/kg
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£8.00/kg)
  • Plenish Enriched Oat Drink with added Vitamins & Calcium 1L

    £2.90
    £2.00 Clubcard
  • Fage Fruits Thick & Smooth Strained Yoghurt - Mango & Passion Fruit 380g

    380g · £9.61/kg
    £3.65
    £3.00 Clubcard (£7.89/kg)
  • Tesco Finest Pork Loin Steaks 400G

    400g · £19.50/kg
    £7.80
    £3.95 Clubcard (£9.88/kg)
  • Muller Corner Red Fruits & Blackberry Yogurts 6 X 136G

    6pk · £40.44/kg
    £5.50
    £4.05 Clubcard (£29.78/kg)
  • Tesco Finest Scottish Smoked Salmon Mild and Delicate 100g

    100g · £70.00/kg
    £7.00
    £5.50 Clubcard (£55.00/kg)
  • Dove Advanced Care Original 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £3.15 Clubcard
  • Cadbury Mini Fingers Chocolate Biscuits 5 x 19.3g

    97g · £21.13/kg
    £2.05
    £1.50 Clubcard (£15.46/kg)
  • Yorkshire Provender Roast Chicken & Lentil with Butternut Squash Soup 560g

    560g · £7.59/kg
    £4.25
    £3.80 Clubcard (£6.79/kg)
  • Tesco Roast Chicken Slices 180g

    180g · £25.56/kg
    £4.60
    £4.20 Clubcard (£23.33/kg)
  • Warburtons Thin Sliced Seeded Protein Bagels 4 Pack

    4pk · £0.59 each
    £2.35
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack

    6pk · £0.73 each
    £4.35
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • Quaker Oat So Simple Original Big Pack Porridge Sachets 22x27g

    594g · £11.28/kg
    £6.70
    £4.25 Clubcard (£7.15/kg)
  • Yorkshire Provender Tomato & Red Pepper with Wensleydale Cheese Soup 560g

    560g · £7.59/kg
    £4.25
    £3.80 Clubcard (£6.79/kg)
  • Dove Women Cotton & Sea Minerals 72h Roll-On Antiperspirant Deodorant 50ml

    £4.20
    £2.25 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Prime Cut Kosher Salt Beef 110g

    110g · £71.36/kg
    £7.85
  • Muller Corner Red Fruits & Blackberry Yogurts 6 X 136G

    6pk · £40.44/kg
    £5.50
    £4.05 Clubcard (£29.78/kg)
  • Tesco Greek Salad 185G

    185g · £20.27/kg
    £3.75
  • Belazu Mediterranean Halkidiki & Kalamata Olives with Sun Dried Tomatoes 140g

    140g · £40.71/kg
    £5.70
  • Tesco Lean Diced Beef 400G

    400g · £17.75/kg
    £7.10
  • Tesco Finest Exotic Mixed Mushrooms 150G

    150g · £17.67/kg
    £2.65
  • Tesco Breaded Chicken Poppers 300g

    300g · £15.17/kg
    £4.55
  • Quorn Sausages 336G

    £2.60
  • Fage Fruits Thick & Smooth Strained Yoghurt - Mango & Passion Fruit 380g

    380g · £9.61/kg
    £3.65
    £3.00 Clubcard (£7.89/kg)
  • Tesco Garlic & Herb Chicken Kievs 375g

    375g · £15.73/kg
    £5.90
  • Taste Original Chicken Satay Skewers 200g

    200g · £26.00/kg
    £5.20
  • Najma Smoked Turkey Rasher Slice 150G

    150g · £28.00/kg
    £4.20
  • Cully And Sully Chicken And Leek Risotto 400G

    400g · £9.50/kg
    £3.80
  • Tesco 2 Boneless Salmon Fillets 260G

    260g · £22.50/kg
    £5.85
  • Anchor Lighter Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g

    400g · £11.75/kg
    £4.70
  • Tesco Raspberries 250G

    250g · £17.00/kg
    £4.25
  • Tesco Whole Cucumber Each

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Tesco Finest Free Range British Chicken Thighs & Drumsticks 600g

    600g · £9.50/kg
    £5.70
  • Tesco Large Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.34 each
    £4.05
  • Tesco Butter Brioche Rolls 8 Pack

    8pk · £0.24 each
    £1.95
  • Saint Agur Blue Cheese 150G

    150g · £30.00/kg
    £4.50
  • Tesco Little Gem Lettuce Twin Pack

    2pk · £0.45 each
    £0.90
  • Ms Molly's Belgian Chocolate Eclairs 2 Pack

    2pk · £0.55 each
    £1.10
  • Beretta Whole Salami Milano 120G

    120g · £24.58/kg
    £2.95
  • Tesco Finest Coffee & Amaretto Tiramisu 2x85g

    2pk · £54.71/kg
    £4.65
  • Tesco Ripe Bananas 5 Pack

    5pk · £0.18 each
    £0.90
  • Tesco Sweet Peppers 500G

    500g · £4.60/kg
    £2.30
  • H.W. Nevills Plain Croissants 8 Pack

    8pk · £0.26 each
    £2.10
  • Old El Paso Crunchy 12 Taco Shells 135g

    135g · £20.74/kg
    £2.80
  • GetPRO 25g Protein Yoghurt Pouch - Banana 200g

    200g · £10.25/kg
    £2.05
  • Creamfields Mature White Cheddar 400G

    400g · £7.63/kg
    £3.05
  • Tesco 6 Bratwurst Sausages 540g

    540g · £8.33/kg
    £4.50
  • Tesco Extra Large Cauliflower Each

    1pk · £2.80 each
    £2.80
  • Tesco Chicken Breast Pieces 750g

    750g · £9.93/kg
    £7.45
  • Tesco Mature Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Fresh Cream Horns 2 Pack, 110 G

    2pk · £42.73/kg
    £2.35
  • Tesco Finest Scottish Smoked Salmon Mild and Delicate 100g

    100g · £70.00/kg
    £7.00
    £5.50 Clubcard (£55.00/kg)
  • Tesco Beef Mince 20% Fat 500g

    500g · £7.60/kg
    £3.80
  • Tesco Wafer Thin Roast Chicken Slices 400g

    400g · £6.63/kg
    £2.65
  • Yorkshire Provender Roast Chicken & Lentil with Butternut Squash Soup 560g

    560g · £7.59/kg
    £4.25
    £3.80 Clubcard (£6.79/kg)
  • Actimel Strawberry Immunity Live Yoghurt Drink Multipack 8X100g

    8pk · £0.61 each
    £4.85
  • Tesco British Mature Cheddar Cheese 10 Slices, 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco British Chicken Thighs 1Kg

    1kg · £3.95/kg
    £3.95
  • The Collective Suckies Strawberry Kids Yoghurt Pouch 90g

    90g · £14.44/kg
    £1.30
  • Tesco Brown Onions 3 Pack

    3pk · £0.33 each
    £1.00
  • Nightingale Farms Peppers 375G

    375g · £6.40/kg
    £2.40
  • Stork Original Baking Spread 1Kg

    1kg · £4.95/kg
    £4.95
  • Tesco Mascarpone Cheese 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
  • Creamfields Red Leicester Cheese 400G

    400g · £7.63/kg
    £3.05
  • Munch Bunch Double Up Fromage Frais Strawberry Vanilla 4 x 85g (340g)

    4pk · £25.88/kg
    £2.20
  • Yorkshire Provender Tomato & Red Pepper with Wensleydale Cheese Soup 560g

    560g · £7.59/kg
    £4.25
    £3.80 Clubcard (£6.79/kg)
  • Tesco Grated Four Cheese 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Tesco Iceberg Lettuce 200G

    200g · £4.00/kg
    £0.80
  • Tesco Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £2.83/kg
    £1.70
  • Tesco Roast Chicken Thighs 450g

    450g · £10.00/kg
    £4.50
  • Old El Paso Extra Thin Large Tortilla Wraps 192g

    £2.75

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Pinner

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo