Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Pinner

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    £6.00
    Clubcard
  • Tesco Milled Flax Seed Mix 175G

    175g · £13.71/kg
    £2.40
    £1.90 Clubcard (£10.86/kg)
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    £7.00
    Clubcard
  • Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
    £1.75 Clubcard (£2.92/kg)
  • Tesco Finest Mini San Marzano Tomatoes 220G

    220g · £13.64/kg
    £3.00
    2 for £4 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Cathedral City Mature Cheddar Cheese 550 G

    550g · £12.91/kg
    £7.10
    £5.40 Clubcard (£9.82/kg)
  • Tesco Gouda Slices 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Tesco Finest Piccobella Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg

    1kg · £4.50/kg
    £4.50
    £4.45 Clubcard (£4.45/kg)
  • Tesco Finest Pork Cocktails 225g

    225g · £19.78/kg
    £4.45
    3 for £10 Clubcard
  • Air Wick Pure Aerosol Spray Mediterranean Sun Air Freshener 250ml

    £3.85
    £2.95 Clubcard
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Mr Kipling Lemon Cake Slices 6 Pack

    6pk · £0.60 each
    £3.60
    £2.20 Clubcard (£0.37 each)
  • Dove Advanced Care Original 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £3.15 Clubcard
  • Walkers Sensations Balsamic Vinegar & Caramelised Onion Sharing Crisps 150g

    150g · £21.00/kg
    £3.15
    £2.00 Clubcard (£13.33/kg)
  • Heinz Sweet Potato & Beef Hotpot Baby Food Tray 200g

    200g · £13.25/kg
    £2.65
    £2.20 Clubcard (£11.00/kg)
  • Tesco Finest Mixed Baby Tomatoes 250G

    250g · £10.20/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Soreen Banana Lunchbox Loaves 5 Pack

    150g · £15.33/kg
    £2.30
    £1.55 Clubcard (£10.33/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Arla Skyr Icelandic Style Yogurt - Vanilla 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
  • The Real Seafood Co. 16 Cocktail Blinis 135g

    135g · £25.56/kg
    £3.45
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 1KG

    1kg · £8.00/kg
    £8.00
  • Tesco 2 Roast Cooked Chicken Breast Fillets 245 G

    245g · £19.80/kg
    £4.85
  • Tesco British Barn Eggs 10 Pack

    10pk · £0.23 each
    £2.30
  • Cathedral City Mature Cheddar Cheese 550 G

    550g · £12.91/kg
    £7.10
    £5.40 Clubcard (£9.82/kg)
  • Muller Corner Strawberry Yogurt with White Chocolate Shortcake Balls 124g

    124g · £8.87/kg
    £1.10
  • Tesco Finest Rosemary & Sea Salt Focaccia 280g

    280g · £18.04/kg
    £5.05
  • Wasabi Chicken Katsu Curry With Rice 450G

    450g · £13.89/kg
    £6.25
  • Tesco Finest 5% Aberdeen Angus Steak Mince 500G

    500g · £17.60/kg
    £8.80
  • Tesco Finest Steak Ragu 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco British Honey Roast Ham Slices 400g

    400g · £13.88/kg
    £5.55
  • Richmond Meat-Free Sausages 8 Pack 304g

    304g · £9.21/kg
    £2.80
  • Fage Total 5% Fat Greek Recipe Yogurt 950G

    950g · £7.16/kg
    £6.80
  • Tesco Finest Chicken, King Prawn & Chorizo Paella 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Mushroom Stir Fry 320g

    320g · £7.03/kg
    £2.25
  • Tesco Italian Pecorino Cheese 170 G

    170g · £28.53/kg
    £4.85
  • The Pizza Company Pepperoni Party Pizza 620g

    620g · £11.85/kg
    £7.35
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g

    400g · £13.50/kg
    £5.40
    £4.25 Clubcard (£10.63/kg)
  • Tesco Finest Mortadella Bologna With Pistachio 130g

    130g · £28.46/kg
    £3.70
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Shazans Halal Beef Mince 500G

    500g · £14.10/kg
    £7.05
  • Tesco Boneless Salmon Half Side 500g

    500g · £20.50/kg
    £10.25
  • Leerdammer Light Cheese Slices 160g

    160g · £19.38/kg
    £3.10
  • Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg

    1kg · £4.50/kg
    £4.50
    £4.45 Clubcard (£4.45/kg)
  • Tesco Organic Whole Cucumber

    1pk · £1.50 each
    £1.50
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 165G

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Tesco finest Free Range 12 Golden Yolk Eggs

    12pk · £0.45 each
    £5.45
  • Tesco Baby Spinach 250G

    250g · £6.80/kg
    £1.70
  • Tesco British Chicken Thigh Fillets 1Kg

    1kg · £8.10/kg
    £8.10
  • Tesco Grated Parmigiano Reggiano 100G

    100g · £35.50/kg
    £3.55
  • Unearthed Stuffed Green Peppers 150g

    150g · £31.33/kg
    £4.70
  • Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
    £1.75 Clubcard (£2.92/kg)
  • Tesco Oven Chips 450g

    450g · £9.22/kg
    £4.15
  • Tesco Blueberries 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Cotton Candy Seedless Grapes 400g

    400g · £7.75/kg
    £3.10
  • Tesco Sweetcorn Cobettes 4 Pack

    4pk · £0.43 each
    £1.70
  • Tesco Finest Echalion Shallots 400G

    400g · £5.25/kg
    £2.10
  • Kerrygold Pure Irish Salted Butter 200g

    200g · £17.75/kg
    £3.55
  • Tesco Chicken Casserole 300G

    300g · £10.50/kg
    £3.15
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Onken Set Natural Yogurt 1kg

    1kg · £3.65/kg
    £3.65
  • Tesco Greek Style Folded Flatbreads 4 Pack 340g

    340g · £5.74/kg
    £1.95
  • Tesco Gouda Slices 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Finest Pork Cocktails 225g

    225g · £19.78/kg
    £4.45
    3 for £10 Clubcard
  • Tesco Strawberries 400G

    400g · £7.25/kg
    £2.90
  • Tesco Chicken Wings 1KG

    1kg · £2.80/kg
    £2.80
  • Tesco Finest Dine In Green Vegetable Medley 220g

    220g · £17.05/kg
    £3.75
  • Tesco Sweet Potatoes 1Kg

    1kg · £1.40/kg
    £1.40
  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Pinner

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo