Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Asda Express - Crystal Palace Anerley Road Express Petrol

Allergens and info

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (310)

  • 0

    HARIBO Share the Happy Multipack Bag 352g

    352g · £7.10/kg

    £1.50 off

    £2.50

    £4.00

  • 0

    HARIBO Tangfastics Bag 175g

    175g · £5.71/kg

    £0.60 off

    £1.00

    £1.60

  • 0

    Homefire Kiln Dried Logs

    16.5L · £0.48/L

    2 for £10

    £8.00

  • 0

    Walkers Wotsits Giants Really Cheesy Sharing Snacks Crisps 130g

    130g · £15.38/kg

    £1.15 off

    £2.00

    £3.15

  • 0

    Walkers Wotsits Giants Sweet & Spicy Snacks Crisps 130g

    130g · £15.38/kg

    £1.15 off

    £2.00

    £3.15

  • 0

    MAOAM Joystixx 140g

    140g · £7.14/kg

    £0.55 off

    £1.00

    £1.55

  • 0

    MAOAM Stripes 140g

    140g · £7.14/kg

    £0.55 off

    £1.00

    £1.55

  • 0

    Askeys The Deluxe Waffle 6 Sprinkled Dipped Cones

    6pk · £0.51 each

    2 for £4

    £3.05

  • 0

    HARIBO Starmix Multipack Bag 352g

    352g · £7.10/kg

    £1.30 off

    £2.50

    £3.80

  • 0

    Casillero del Diablo Cabernet Sauvignon 1.5l

    1.5L · £10.00/L

    £7.15 off

    £15.00

    £22.15

  • 0

    J2O Orange & Passion Fruit Still 4 x 250ml

    4pk · £3.00/L

    £1.45 off

    £3.00

    £4.45

  • 0

    Swizzels An Assortment of Family Favourite Sweets 650g

    650g · £6.15/kg

    £1.65 off

    £4.00

    £5.65

  • 0

    The Gym Kitchen Chicken Paella 400g

    400g · £11.50/kg

    2 for £6.50

    £4.60

  • 0

    Pepsi Max 2 Litres

    2L · £1.40/L

    2 for £4

    £2.80

  • 0

    Strongbow Dark Fruit Cider 440ml

    4pk · £3.98/L

    2 for £10

    £7.00

  • 0

    Butterkist Crunchy Toffee Popcorn 170g

    170g · £10.59/kg

    £0.65 off

    £1.80

    £2.45

  • 0

    Fanta Orange 500ml

    500ml · £5.10/L

    2 for £3.75

    £2.55

  • 0

    Absolut Wild Berri Berry Flavoured Vodka 700ml

    700ml · £31.50/L

    £7.50 off

    £22.05

    £29.55

  • 0

    Activia Cherry Yoghurt 4 x 115g (460g)

    460g · £5.54/kg

    £0.85 off

    £2.55

    £3.40

  • 0

    Activia Strawberry Gut Health Yoghurt 4 x 115g (460g)

    460g · £5.54/kg

    £0.85 off

    £2.55

    £3.40

  • View all (310)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Asda Chicken & Bacon Caesar on a Wheat Wrap

    1pk · £3.60 each
    £3.60
  • Arla Protein Salted Caramel Yogurt 200g

    200g · £9.25/kg
    5 for £5
    £1.85
  • Rustlers The Classic Doner Kebab With Garlic Mayo & Chilli Sauce 148g

    148g · £20.27/kg
    £3.00
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable 400g

    400g · £14.25/kg
    £5.70
  • Warburtons 8 Crumpet Thins

    8pk · £0.21 each
    £1.70
  • Asda Simply Ham on Soft White

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Warburtons Original Seeded Batch Bread 800g

    800g · £3.00/kg
    £2.40
  • Asda Roast Chicken Breast Fillets 240g

    240g · £16.25/kg
    3 for £7
    £3.90
  • Pink Lady Cripps Pink

    4pk · £0.80 each
    £3.20
  • Asda Grated Mozzarella 250g

    250g · £12.60/kg
    2 for £5.45
    £3.15
  • Asda 5 Slices Honey Roast Dry Cured Ham 120g

    120g · £23.33/kg
    3 for £7
    £2.80
  • Asda Meal for One Spaghetti & Meatballs 400g

    400g · £10.25/kg
    2 for £6.50
    £4.10
  • Asda Grower's Selection Vine Ripened Tomatoes

    1pk · £1.70 each
    £1.70
  • Mission Wraps Original 367g

    6pk · £0.31 each
    £1.85
  • Warburtons Farmhouse Bread 800g

    800g · £2.50/kg
    £2.00
  • Asda Grower's Selection British Maris Piper Potatoes 1.25kg

    1.25kg · £1.32/kg
    £1.65
  • Asda Extra Tasty Chicken Breast Slices 160g

    160g · £24.38/kg
    £3.90
  • Asda Grated Mature British Cheddar 250g

    250g · £12.60/kg
    2 for £5.45
    £3.15
  • Babybel Mini Original Cheese 6 x 20g (120g)

    120g · £25.42/kg
    £3.05
  • Asda Chosen by You Greek Feta 200g

    200g · £12.75/kg
    £2.55
  • Asda Sliced Mature British Cheddar 10 Slices 250g

    250g · £13.40/kg
    2 for £5.45
    £3.35
  • Richmond Meat-Free 8 Tasty Sausages 304g

    304g · £9.21/kg
    £2.80
  • Warburtons Soft Thick White Toastie Bread 800g

    800g · £2.19/kg
    £1.75
  • Asda Grower's Selection Sweetclems 600g

    600g · £3.25/kg
    £1.95
  • Asda Refreshing & Sweet Seedless Red Grapes 500g

    500g · £5.20/kg
    £2.60
  • ASDA Golden Battered Cod Bites 250g

    250g · £18.60/kg
    £4.65
  • Warburtons 4 Large Sliced Rolls

    4pk · £0.53 each
    £2.10
  • Asda Italian Inspired Spaghetti Carbonara 400g

    450g · £9.11/kg
    £4.10
  • Myprotein Chilli Chipotle Beef with Rice 310g

    300g · £16.50/kg
    £4.95
  • Warburtons Half & Half Medium Bread 800g

    800g · £2.13/kg
    £1.70
  • Asda Spinach & Ricotta Tortelloni 300g

    300g · £8.17/kg
    £2.45
  • ASDA Sweet & Crunchy Tenderstem Broccoli 160g

    160g · £13.13/kg
    £2.10
  • Asda Coleslaw 300g

    300g · £5.33/kg
    £1.60
  • Asda Grower's Selection Sweet Peppers 500g

    3pk · £0.85 each
    £2.55
  • Hartley's 10 Cal Raspberry Flavour Jelly 175g

    175g · £8.00/kg
    £1.40
  • Asda Tuna & Sweetcorn 250g

    250g · £8.80/kg
    £2.20

Best Sellers 📈

View all (32)
  • Calpol SixPlus Sugar-Free Suspension Paracetamol 6+ Years 80ml

    80ml · £56.88/L
    £4.55
    Restricted
  • CESAR Classics Terrine Dog Food Trays Mixed in Loaf 8 x 150g

    1.2kg · £5.67/kg
    £1.40 off
    £6.80£8.20
  • Asda Zesty Lemon Washing Up Liquid 500ml

    500ml · £1.90/L
    £0.95
  • Asda Cucumber

    1pk · £1.25 each
    2 for £1.90
    £1.25
  • Asda Grower's Selection Sweet Peppers 500g

    3pk · £0.85 each
    £2.55
  • Asda Banana Each (Single)

    1pk · £0.35 each
    £0.35
  • Asda 6 Sweet & Creamy Bananas

    6pk · £0.20 each
    2 for £1.90
    £1.20
  • Asda Grower's Selection British Strawberries 227g

    227g · £11.45/kg
    £2.60
  • Asda Refreshing & Sweet Seedless Red Grapes 500g

    500g · £5.20/kg
    £2.60
  • Asda Crisp & Juicy Seedless Green Grapes 500g

    500g · £5.00/kg
    £2.50
  • Asda Creamy & Nutty Avocados

    2pk · £0.80 each
    £1.60
  • Simple Kind to Skin Cleansing Wipes Bio-degradable 25 wipes

    25pk · £0.12 each
    £2.95
  • ASDA Flavourful Lean Beef Steak Mince

    500g · £13.00/kg
    2 for £11
    £6.50
  • ASDA Tender Diced Chicken Breast 400g

    400g · £12.00/kg
    £4.80
  • Cadbury Crunchie Rocks Chocolate 100g

    100g · £26.50/kg
    £2.65
  • Betty Crocker Velvety Vanilla Cake Mix 425g

    425g · £9.41/kg
    £4.00
  • Betty Crocker Triple Chocolate Chunk Brownie Mix 415g

    415g · £9.40/kg
    £3.90
  • Asda Milk Chocolate Digestives 300g

    300g · £5.00/kg
    £1.50
  • Cadbury Fingers Milk Chocolate Biscuits 114 Gr

    114g · £24.56/kg
    £2.80
  • Robinsons Fruit Shoot Apple & Blackcurrant Juice Drink 4 x 200ml

    4pk · £1.88/L
    £1.50

Life in the Express Lane 💚🚀

View all (13)
  • Beer, Ale, Cider

    1pk · £5.50 each
    £5.50
  • Feelin' Fresh

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Fill Your Freezer

    1pk · £7.50 each
    £7.50
  • Heinz Mix & Match

    1pk · £4.65 each
    £4.65
  • Margs & Marghs

    1pk · £7.00 each
    £7.00
  • Meat, Fish and Poultry

    1pk · £11.00 each
    £11.00
  • Meals in Minutes

    1pk · £6.50 each
    £6.50
  • Meal Deal

    1pk · £5.00 each
    £5.00
  • Pasta & Sauce

    1pk · £3.00 each
    £3.00
  • Picnic Picky Bits

    1pk · £7.00 each
    £7.00
  • Premium Meal Deal

    1pk · £6.00 each
    £6.00
  • Spritz Me! 🍊

    1pk · £20.00 each
    £20.00
  • The Big Brekkie

    1pk · £10.00 each
    £10.00

In-Store Price Match

View all (26)
  • Asda Onion Rings 150g

    150g · £9.00/kg
    £1.35
  • Nurofen for Children Strawberry Oral Suspension 3mths to 9yrs Ibuprofen 100ml

    100ml · £50.00/L
    £5.00
    Restricted
  • Calpol SixPlus Fast Melts Paracetamol Strawberry Flavour 6+ Years 12s

    12pk · £0.52 each
    £6.25
    Restricted
  • Asda Paracetamol Plus Caplets 16 Caplets

    16pk · £0.06 each
    £0.90
    Restricted
  • Asda Paracetamol 500mg Capsules 16 Capsules

    16pk · £0.06 each
    £0.90
    Restricted
  • Calpol Infant Oral Suspension Paracetamol For 2+ Months 100ml

    100ml · £40.50/L
    £4.05
    Restricted
  • Harringtons Dry Adult Dog Food, Rich in Lamb & Rice 1.7kg

    1.7kg · £3.97/kg
    £6.75
  • Homefire Kiln Dried Logs

    16.5L · £0.48/L
    2 for £10
    £8.00
  • Aptamil 3 Toddler Milk 1-3 Years 200ml

    200ml · £6.00/L
    £1.20
  • Asda Grower's Selection British Strawberries 227g

    227g · £11.45/kg
    £2.60
  • Asda Sweet & Bursting Blueberries 150g

    150g · £15.67/kg
    £2.35
  • Asda Creamy & Nutty Avocados

    2pk · £0.80 each
    £1.60
  • Asda Fresh Tastes Mango Fingers 140g

    140g · £14.29/kg
    £2.00
  • Asda Fresh Tastes Pineapple Fingers 200g

    200g · £10.25/kg
    £2.05
  • Simple Kind to Skin Cleansing Wipes Bio-degradable 25 wipes

    25pk · £0.12 each
    £2.95
  • ASDA Kind & Gentle 25 Plastic Free Skin Care Wipes

    25pk · £0.05 each
    £1.15
  • Asda Dental Floss Mint Flavour 40m

    1pk · £1.25 each
    £1.25
  • ASDA Flavourful Lean Beef Steak Mince

    500g · £13.00/kg
    2 for £11
    £6.50
  • Kinder Surprise 20g

    20g · £77.50/kg
    £1.55
  • Mr. Freeze Freeze Pops 20 x 45ml

    20pk · £2.22/L
    £2.00

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Asda Express - Crystal Palace Anerley Road Express Petrol

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo