- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with More Card
Earn points and save on your order. Link or sign up now.
Offers (2182)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Morrisons Minced Beef Hotpot Ready Meal 400G
400g · £11.25/kg£4.50Morrisons The Best Steak Burger 340g
340g · £15.88/kg£5.40Morrisons Diced Chicken Breast Fillets 600g
600g · £9.50/kg£5.70Morrisons Grated Mozzarella Cheese 500g
500g · £11.20/kg£5.60Morrisons Medium Free Range Eggs 12 pack
12pk · £0.28 each£3.40Morrisons British 15% Beef Mince 500g
500g · £12.00/kg£6.00Two Chicks Free Range Liquid Egg White 500g
500g · £8.40/kg£4.20Morrisons Wafer Thin Chicken 400g
400g · £7.50/kg£3.00Biotiful Kefir Strawberry 1L
1L · £4.20/L£4.20Crosta Mollica Organic Wholeblend Piadina 300g
5pk · £0.48 each£2.40Unwaxed Lemon 4 pk
4pk · £0.38 each£1.50Chuckle 12 Large Free Range Eggs For Farmers
12pk · £0.34 each£4.10Morrisons Feta Cubes 435g
435g · £7.36/kg£3.20Morrisons Salmon Fillets 220g
220g · £23.86/kg£5.25Mashed Potato 400g
400g · £3.13/kg£1.25Morrisons British Beef Steak Mince 5% Fat 500g
500g · £12.40/kg£6.20Morrisons Large Free Range Eggs 12 pack
12pk · £0.33 each£3.95Morrisons Chicken Thigh Fillets 1kg
1kg · £8.40/kg£8.40Morrisons Whole Chicken Large 1.7-1.9Kg
1.7kg · £3.91/kg£6.65Morrisons 4 British Beef Quarter Pounders 454g
454g · £10.68/kg£4.85Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80£2.66 loyalty card (£5.91/kg)Morrisons British Chicken Thighs 1kg
1kg · £4.15/kg£4.15Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 950g
950g · £7.47/kg£7.10Lindahls Kvarg Raspberry Yoghurt 150g
150g · £11.67/kg£1.75Purely Organic Free Range Eggs
10pk · £0.63 each£6.25Morrisons Market St Seabass Fillets 180g
180g · £36.67/kg£6.60My Protein Mixer Cookies & Cream Chocolate 140g
140g · £15.00/kg£2.10British Extra Tasty Whole Chicken 1.6kg
1.6kg · £5.09/kg£8.15Pink Lady Apples 6 Pack
6pk · £0.42 each30% off£2.49£3.55Corn Cobettes 4 pack
4pk · £0.40 each£1.60Morrisons Market St 4 Salmon Fillets 440g
440g · £22.61/kg£9.95British Beef Mince Steak 5% 250g
250g · £13.40/kg£3.35Fage Total 0% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80Morrisons 4 Breaded Chicken Steaks 500g
500g · £9.60/kg£4.80Morrisons Mature Cheddar 400g
400g · £9.88/kg£3.95
More Card prices
Morrisons The Best Nut & Seed Granola Cereal 500g
500g · £7.20/kg£3.60£2.88 loyalty card (£5.76/kg)Morrisons The Best Tomato & Mascarpone Stir Through Pasta Sauce 190g
190g · £11.84/kg£2.25£1.58 loyalty card (£8.32/kg)Morrisons The Best Lightly Salted Crisps 125g
125g · £10.40/kg£1.30£0.91 loyalty card (£7.28/kg)Morrisons The Best Macaroni Cheese 400g
400g · £10.50/kg£4.20£3.36 loyalty card (£8.40/kg)Morrisons The Best Parma Ham 70g
70g · £60.00/kg£4.20£2.94 loyalty card (£42.00/kg)Morrisons The Best Butter Chicken Cooking Sauce 340g
340g · £7.65/kg£2.60£1.82 loyalty card (£5.35/kg)Morrisons The Best Rigatoni 500g
500g · £5.20/kg£2.60£2.08 loyalty card (£4.16/kg)Morrisons The Best Chocolate Cake 406g
406g · £9.98/kg£4.05£2.84 loyalty card (£7.00/kg)Morrisons The Best Hot Honey Chilli Sauce 310G
310g · £7.74/kg£2.40£1.68 loyalty card (£5.42/kg)Morrisons The Best Sea Salt & Vinegar Crisps 125g
125g · £12.40/kg£1.55£1.09 loyalty card (£8.72/kg)Morrisons The Best White Chocolate Cookies 200g
200g · £15.00/kg£3.00£2.10 loyalty card (£10.50/kg)Veetee Heat & Eat Basmati Rice Pots 2x125g
250g · £5.80/kg£1.45£1.16 loyalty card (£4.64/kg)Morrisons Bbq Sauce 450g
450g · £3.44/kg£1.55£1.24 loyalty card (£2.76/kg)Morrisons Fat Free Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.40/kg£1.20£0.84 loyalty card (£1.68/kg)Morrisons Roast Chicken Slices 180g
180g · £21.11/kg£3.80£2.66 loyalty card (£14.78/kg)Morrisons Savers Lemons 4pk
4pk · £0.28 each£1.10£0.77 loyalty card (£0.19 each)Cadbury Milk Chocolate Fingers
114g · £23.68/kg£2.70£1.89 loyalty card (£16.58/kg)Jacobs Mini Cheddars Original 6 X 23g
138g · £16.67/kg£2.30£1.61 loyalty card (£11.67/kg)Morrisons The Best Mature Cheddar & Onion Crisps 125g
125g · £10.80/kg£1.35£0.95 loyalty card (£7.60/kg)Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80£2.66 loyalty card (£5.91/kg)
🌟 The Best 🌟
Morrisons The Best Trentino Pinot Grigio 187ml
187ml · £19.79/L£3.70Morrisons The Best Mini Victoria Sponge Cakes
£3.05Morrisons The Best English Breakfast 100 Tea Bags 250g
250g · £13.20/kg£3.30Morrisons The Best Mixed Radish 200g
200g · £5.75/kg£1.15Morrisons The Best Tomato & Olive Stir In 190g
190g · £11.84/kg£2.25Morrisons The Best Sliced Wiltshire Ham 120g
120g · £32.50/kg£3.90Morrisons The Best Beef Ale & Roasted Onion Crisps 125g
125g · £12.00/kg3 for £3£1.50Morrisons The Best Mini Meringue Shells 12 pack
12pk · £0.20 each£2.40Morrisons The Best Limited Edition Olive Oil 500ml
500ml · £15.12/L10% off£7.56£8.40Morrisons The Best Gluten Free 6 Lincolnshire Thick Sausages 400g
400g · £8.38/kg£3.35Morrisons The Best Caramelised Balsamic Onion Chutney 205g
205g · £10.24/kg£2.10Morrisons The Best Alsace Gewurztraminer 75Cl
750ml · £19.20/L£14.40Morrisons The Best Meringue Nests 8 pack
8pk · £0.30 each£2.40Morrisons The Best Beef Gravy Granules 200g
200g · £11.50/kg£2.30Morrisons The Best Scotch Beef Quarter Pounder 454g
454g · £11.41/kg10% off£5.18£5.75Morrisons The Best Sultana Scones 4 pack
4pk · £0.63 each£2.50Morrisons The Best Jalapeno Chilli Jam Chutney 230g
215g · £9.77/kg£2.10Morrisons The Best Fruity Moroccan Couscous 220g
220g · £12.68/kg10% off£2.79£3.10Morrisons The Best Cod Loin 250g
250g · £34.60/kg£8.65Morrisons The Best Balsamic Vinegar Of Modena 250ml
250ml · £29.16/L10% off£7.29£8.10
In Store Prices 🏷️🏷️
Ueshima Tokyo Roast Ground Coffee 200g
200g · £25.00/kg£5.00Branston Chilli Piccalilli 360g
360g · £6.94/kg£2.50Morrisons LED GLS A60 806 Lumens 7.3W ES 2700K Dimmable
2pk · £2.50 each£5.00Bed Head Colour Goddess Conditioner 400ml
400ml · £16.25/L£6.50Garnier Olia Dark Blonde 7.0
£10.00Got2b Beach Matt Paste 100ml
100ml · £55.00/L£5.50Morrisons Kids Multivitamin & Omega Gummies Orange 60s
60pk · £0.08 each£5.00King C Gillette Beard Trimmer
£43.00Head & Shoulders Core Itchy 2 In 1 330ml
330ml · £15.15/L£5.00John Frieda Volume Lift Thickening Mousse 200ml
200ml · £45.00/L£9.00Herbal Essences Chamomile Core Hair Conditioner 250ml
250ml · £24.00/L£6.00Cherry Blossom Shoe Polish Dark Tan 40g
40g · £50.00/kg£2.00Bulldog Skincare For Men Original Beard Oil 30ml
30ml · £183.33/L£5.50Lee Kum Kee Hoisin Sauce 210g
210g · £9.67/kg10% off£2.03£2.25Rubicon Sparkling Passion Fruit 500ml
500ml · £3.90/L£1.95LOreal Men Expert Hydra Energetic Mens With Spf 15 And Vitamin C 50ml
50ml · £240.00/L£12.00Aussie Colour Mate Conditioner 200ml
200ml · £22.50/L£4.50Colgate Total Plaque Pro Release Fresh Mint Toothpaste 75ml
75ml · £80.00/L£6.00Little Freddie Chicken Casserole 7 Months+ 130g
130g · £14.62/kg£1.90Nice N Easy Medium Honey Blonde 8G
8g · £1,000.00/kg£8.00
Student Deals 📚
Morrisons Wholegrain Rice 250g
250g · £2.60/kg£0.65Morrisons Chocolate Sponge Puddings 2pk 210g
210g · £10.33/kg30% off£2.17£3.10Sweetcorn Cobs 2 pack
2pk · £0.58 each30% off£1.16£1.65Morrisons Milk Chocolate Rice Cakes 100g
100g · £13.70/kg30% off£1.37£1.95Morrisons Party Fairy Cakes 12pk
12pk · £0.18 each30% off£2.10£3.00Morrisons Golden Vegetable Rice 250g
250g · £4.20/kg£1.05Indo Mie Instant Noodles mi Goreng 80g
80g · £10.13/kg30% off£0.81£1.15Morrisons Family Toothbrushes Medium 4 pack
4pk · £0.50 each£2.00Regina Blitz Household Towel 2 Rolls
2pk · £2.02 each30% off£4.03£5.75Morrisons Non Bio Laundry Pods 21pk
21pk · £0.11 each30% off£2.21£3.15Morrisons Bath Sponge 2pk
2pk · £0.56 each30% off£1.12£1.60Morrisons The Best Mini Victoria Sponge Cakes
£3.05Morrisons Bbq Saucers 70g
70g · £17.86/kg£1.25Morrisons The Best Spaghetti Bolognese 400g
400g · £10.08/kg30% off£4.03£5.75Batchelors Pasta N Sauce Cheese & Broccoli 99g
99g · £10.61/kg30% off£1.05£1.50Morrisons Macaroni Cheese 400g
400g · £4.30/kg30% off£1.72£2.45Morrisons Cotton Laundry Cleanser 1.5 litre
1.5L · £3.27/L£4.90KTC Chopped Tomatoes 400g
400g · £1.50/kg30% off£0.60£0.85Skyn Elite Condoms 10s
10pk · £0.90 each30% off£8.96£12.80Dr Oetker Natural Vanilla Extract 35ml
35ml · £57.14/L£2.00
McVities
McVities Milk Chocolate Hob Nob Biscuits 262g
262g · £10.11/kg2 for £3£2.65McVities Digestives The Light One Cinnamon Flavour Biscuits 250g
250g · £9.20/kg2 for £3£2.30McVities White Chocolate Digestives 232g
232g · £10.47/kg10% off£2.43£2.70McVities Pink Raspberry & Cream Digestives 232g
232g · £12.07/kg2 for £3£2.80McVities Rich Tea Classic Biscuit 300g
300g · £7.67/kg2 for £3£2.30McVities Seriously Chocolate Chocolate Digestives 250g
250g · £11.20/kg2 for £3£2.80McVities Hobnobs Dark Choc 262g
262g · £10.31/kg2 for £3£2.70McVities Ginger Nuts Biscuits 250g
250g · £6.84/kg10% off£1.71£1.90McVities Digestives Milk Chocolate Biscuits 266g
266g · £9.14/kg10% off£2.43£2.70McVities Hob Nobs Original 255g
255g · £7.45/kg2 for £3£1.90McVities White Hobnobs Biscuits 232g
232g · £11.64/kg2 for £3£2.70McVities Jaffa Digestives 250g
250g · £11.00/kg2 for £3£2.75
Back To Routine
Morrisons Sweet Chilli Chicken Slices 160g
160g · £15.75/kg30% off£2.52£3.60Cleaning Cloths 5 pack
5pk · £0.20 each£1.00Morrisons Pink Lady Apples Tray 4 pack
4pk · £0.45 each30% off£1.79£2.55Morrisons Fat Free Natural Yogurt 500g
500g · £1.96/kg30% off£0.98£1.40Morrisons Fat Free Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.40/kg£1.20£0.84 loyalty card (£1.68/kg)Morrisons From Our Deli Yorkshire Ham 125g
125g · £17.12/kg30% off£2.14£3.05Gingerbread Person
30% off£1.05£1.50Walkers Monster Munch Pickled Onion Crisps 6 x 20g
120g · £15.75/kg30% off£1.89£2.70Morrisons Finger Rolls
6pk · £0.20 each£1.20Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80£2.66 loyalty card (£5.91/kg)Morrisons The Best Lightly Salted Crisps 125g
125g · £10.40/kg£1.30£0.91 loyalty card (£7.28/kg)Morrisons Savers Raspberry Mini Rolls
6pk · £0.15 each£0.90Morrisons Roast Chicken Slices 180g
180g · £21.11/kg£3.80£2.66 loyalty card (£14.78/kg)Morrisons Savers Lemons 4pk
4pk · £0.28 each£1.10£0.77 loyalty card (£0.19 each)Morrisons Croissants 6 pack
6pk · £0.26 each30% off£1.54£2.20Morrisons Wafer Thin Honey Cured Ham 170g
170g · £7.24/kg30% off£1.23£1.75Walkers Wotsits Giants Cheese Crisps Snacks 130g
130g · £16.46/kg30% off£2.14£3.05Morrisons British Thinly Sliced Honey Roast Ham 120g
120g · £14.33/kg30% off£1.72£2.45Morrisons British Thinly Sliced Cooked Ham 120g
120g · £14.00/kg30% off£1.68£2.40Cadbury Milk Chocolate Fingers
114g · £23.68/kg£2.70£1.89 loyalty card (£16.58/kg)