Berries
No.1 Speciality Blueberries 225g
225g · £21.11/kg£4.75Waitrose Blueberries 300g
300g · £16.00/kg£4.80Waitrose Blackberries 150g
150g · £23.33/kg£3.50Waitrose Raspberries 225g
225g · £20.00/kg£4.50Waitrose Raspberries 150g
150g · £20.00/kg£3.00Waitrose Strawberries 230g
230g · £13.04/kg£3.00No.1 Speciality Strawberries 227g
227g · £21.15/kg£4.80Waitrose Blueberries 150g
150g · £17.67/kg£2.65Duchy Organic Blueberries 125g
125g · £25.60/kg£3.20No. 1 Italian Gorgonzola DOP Piccante Blue Cheese Strength 6 200g
200g · £23.00/kg£4.60No.1 Speciality Raspberries 150g
150g · £25.33/kg£3.80
Bananas
Essential Fairtrade Bananas 5s
1pk · £1.20 each£1.20Duchy Organic Fairtrade Bananas 6s
1pk · £2.35 each£2.35Waitrose Small Fairtrade Bananas 7s
1pk · £1.50 each£1.50
Citrus Fruit
Waitrose Large Oranges 6s
1pk · £4.45 each£4.45Waitrose Extra Large Oranges 4s
1pk · £4.45 each£4.45£3.56 loyalty card (£3.56 each)Waitrose Red Grapefruit Each
1pk · £0.72 each15% off£0.72£0.85Waitrose Loose Lemons each
1pk · £0.55 each£0.55Waitrose Loose Limes each
1pk · £0.34 each15% off£0.34£0.40Essential Limes 5s 5s
1pk · £1.66 each15% off£1.66£1.95Duchy Organic Unwaxed Lemons 3s
1pk · £2.65 each£2.65Waitrose Seedless Easy Peelers 600g
600g · £5.33/kg£3.20Essential Easy Peelers 600g
600g · £3.15/kg10% off£1.89£2.10Duchy Organic Oranges Min 4
1pk · £2.90 each£2.90Cooks' Ingredients Unwaxed Lemons 4s
1pk · £2.30 each£2.30Waitrose Tangerines 600g
600g · £5.00/kg2 for £5.40£3.00
Apples & Pears
Duchy Organic Gala Apples Min 4
1pk · £2.95 each£2.95Waitrose Pink Lady Apples 4s
1pk · £3.15 each£3.15Waitrose Pink Lady Apples 6s
1pk · £3.60 each£3.60Essential Mini Apples 6s
1pk · £1.20 each£1.20Essential Pears 5s
1pk · £2.40 each£2.40Husband Anniversary Pear each
1pk · £4.20 each£4.20Waitrose Blush Pears 4s
1pk · £3.35 each£3.35Waitrose Granny Smith Apples 6s
1pk · £2.65 each£2.65Waitrose Royal Gala Apples 4s
1pk · £2.65 each£2.65Waitrose Braeburn Apples minimum 5
1pk · £2.20 each£2.20Waitrose Conference Pears 4s
1pk · £3.00 each£3.00Waitrose Perfectly Ripe Green Williams Pears 4s
1pk · £4.20 each£4.20
Grapes
Waitrose Green Seedless Grapes 500g
500g · £6.00/kg£3.00Waitrose Red Seedless Grapes 500g
500g · £6.00/kg£3.00Waitrose Seedless Grape Selection 400g
400g · £8.00/kg£3.20
Prepared Fruit
Waitrose Berry Medley 230g
230g · £13.13/kg15% off£3.02£3.55Waitrose Orange Melon Chunks 250g
250g · £12.08/kg15% off£3.02£3.55Waitrose Mango & Blueberries 225g
225g · £19.11/kg£4.30Waitrose Pineapple 275g
275g · £10.98/kg15% off£3.02£3.55Waitrose Kiwi 120g
120g · £20.83/kg3 for £6£2.50Waitrose Pink Lady Apple & Grapes 115g
115g · £21.74/kg3 for £6£2.50Waitrose Apple & Salted Caramel 110g
110g · £22.73/kg£2.50GOOD TO GO Coconut Chunks 80g
80g · £23.75/kg£1.90Waitrose Classic Fruit Salad 310g
310g · £12.26/kg20% off£3.80£4.75Essential Frozen Pineapple Chunks 500g
500g · £7.90/kg£3.95Waitrose Mango Chunks 280g
280g · £16.07/kg£4.50Waitrose Mango Chunks 450g
450g · £12.78/kg£5.75Waitrose Watermelon Fingers 600g
600g · £10.50/kg£6.30Waitrose Watermelon 300g
300g · £14.83/kg£4.45Waitrose Pineapple 500g
500g · £9.50/kg£4.75Waitrose Melon Slices 280g
280g · £12.68/kg£3.55Waitrose Pomegranate 210g
210g · £17.38/kg£3.65Waitrose Pomegranate 350g
350g · £13.57/kg£4.75Waitrose Mango & Watermelon Fingers 300g
300g · £15.83/kg£4.75Waitrose Pineapple, Melon and Mango Fingers 240g
240g · £17.50/kg£4.20Waitrose Rainbow Fruit Salad 285g
285g · £16.67/kg£4.75GOOD TO GO Pineapple 120g
120g · £17.50/kg£2.10GOOD TO GO Pomegranate Seeds 90g
90g · £23.33/kg£2.10GOOD TO GO Mango 130g
130g · £16.15/kg£2.10Waitrose Strawberry and Grape 115g
115g · £18.26/kg£2.10GOOD TO GO Melon Chunks 120g
120g · £17.50/kg£2.10GOOD TO GO Pink Lady Apple Slices 80g
80g · £26.25/kg£2.10
Other Fruit
Waitrose Peaches Min 4
1pk · £4.20 each£4.20Waitrose Cantaloupe Melon Each
1pk · £3.55 each2 for £5.40£3.55Waitrose Mini Watermelon Each
1pk · £4.25 each£4.25£3.40 loyalty card (£3.40 each)Essential Galia Melon Each
1pk · £2.75 each2 for £5.40£2.75Waitrose Perfectly Ripe Golden Kiwi 4s
1pk · £4.60 each2 for £6£4.60Waitrose Passion Fruit 3s
1pk · £1.90 each£1.90Waitrose Perfectly Ripe Mango 2s
1pk · £3.70 each£3.70Waitrose Perfectly Ripe Large Solo Papaya Each
1pk · £4.30 each£4.30Waitrose Extra Large Pomegranate each
1pk · £3.90 each£3.90Waitrose Yellow Flesh Nectarines Min 4
1pk · £3.70 each£3.70Waitrose Dragon Fruit Each
1pk · £4.80 each£4.80Waitrose Supersweet Medium Pineapple Each
1pk · £2.05 each£2.05Waitrose Speciality Figs 200g
200g · £20.00/kg£4.00Waitrose Large Passion Fruit 2s
1pk · £3.60 each2 for £6£3.60