- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Clubcard
Link or sign up now to save on your order
Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Save with Clubcard
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
£4.25£3.85 ClubcardTesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)Tesco Gala Apples
5pk · £0.42 each£2.10£1.55 Clubcard (£0.31 each)Tesco Finest Rossafina Tomatoes 300g
300g · £8.50/kg£2.552 for £4 ClubcardTesco Finest West Country Butter & Sea Salt 250G
250g · £15.40/kg£3.85£3.20 Clubcard (£12.80/kg)Cathedral City Extra Mature Cheddar Cheese 550 G
550g · £12.91/kg£7.10£5.40 Clubcard (£9.82/kg)Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g
450g · £6.89/kg£3.10£2.00 Clubcard (£4.44/kg)Tesco Chicken Breast Mini Fillets 650g
650g · £10.77/kg£7.00£6.15 Clubcard (£9.46/kg)Tesco Finest Mini San Marzano Tomatoes 220G
220g · £13.64/kg£3.002 for £4 ClubcardTesco Chicken Thighs 2Kg
2kg · £3.73/kg£7.45£6.70 Clubcard (£3.35/kg)Tesco Finest Quarter Pounders 454g
454g · £15.20/kg£6.90£6.15 Clubcard (£13.55/kg)Tesco Smoked Salmon 100g
100g · £47.50/kg£4.75£3.95 Clubcard (£39.50/kg)Tesco Flame Grilled Chicken Breast Mini Fillets 170g
170g · £27.06/kg£4.60£3.00 Clubcard (£17.65/kg)Royal Port Beef & Cheese Patty 140G
140g · £12.14/kg£1.70£1.50 Clubcard (£10.71/kg)Soreen Banana Lunchbox Loaves 5 Pack
150g · £15.33/kg£2.30£1.55 Clubcard (£10.33/kg)Kohinoor Delhi Butter Chicken Cooking Sauce 375G
375g · £7.33/kg£2.75£2.25 Clubcard (£6.00/kg)Haagen-Dazs Vanilla Ice Cream 460Ml
£6.55£5.10 ClubcardTesco Finest Piccobella Tomatoes 220G
220g · £11.59/kg£2.552 for £4 ClubcardHumza Chicken 1Kg
1kg · £9.30/kg£9.30£8.30 Clubcard (£8.30/kg)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g
450g · £6.89/kg£3.10£2.00 Clubcard (£4.44/kg)Warburtons Gluten Free Multiseed Loaf Bread 300g
300g · £9.33/kg£2.80Tesco Happy Birthday Chocolate Cake
1pk · £16.00 each£16.00Tesco Sage & Onion Stuffing 336G
336g · £10.42/kg£3.50New York Bakery Co. Gluten Free Plain Bagels 4 Pack
4pk · £0.89 each£3.55Kohinoor Delhi Butter Chicken Cooking Sauce 375G
375g · £7.33/kg£2.75£2.25 Clubcard (£6.00/kg)Jason's Protein Sourdough Sunflower Seeded Bread 580g
580g · £5.69/kg£3.30Tesco British Chicken Thigh Fillets 1Kg
1kg · £8.10/kg£8.10Cadbury Dairy Milk Button & Chunk Desserts 4x75g
4pk · £62.00/kg£4.65Tesco Chicken Thighs 2Kg
2kg · £3.73/kg£7.45£6.70 Clubcard (£3.35/kg)Tesco Finest Quarter Pounders 454g
454g · £15.20/kg£6.90£6.15 Clubcard (£13.55/kg)Tesco Gnocchi 500G
500g · £5.00/kg£2.50Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 750g
750g · £10.87/kg£8.15Tesco Flame Grilled Chicken Breast Mini Fillets 170g
170g · £27.06/kg£4.60£3.00 Clubcard (£17.65/kg)Tesco Cooked And Peeled King Prawns 150G
150g · £29.33/kg£4.40Tesco Finest Green Grapes Seedless 500G
500g · £7.10/kg£3.55Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack
12pk · £0.27 each£3.25Cathedral City Extra Mature Cheddar Cheese 550 G
550g · £12.91/kg£7.10£5.40 Clubcard (£9.82/kg)Mini Babybel Original Cheese Snacks 10 x 20g
10pk · £180.00/kg£3.60Cheestrings Twisted Cheese Snacks 8Pk 160G
8pk · £180.00/kg£3.60Tesco Roast Chicken Drumsticks 350g
350g · £11.43/kg£4.00Tesco Finest Scottish Loch Trout Fillets 260g
260g · £31.15/kg£8.10Royal Port Beef & Cheese Patty 140G
140g · £12.14/kg£1.70£1.50 Clubcard (£10.71/kg)Tesco Beef Mince 20% Fat 500g
500g · £7.60/kg£3.80Tesco Mashed Potato 450G
450g · £3.00/kg£1.35Puck Cheese Spread Alternative 240G
240g · £9.58/kg£2.30Tesco Smoked Salmon 100g
100g · £47.50/kg£4.75£3.95 Clubcard (£39.50/kg)Tesco Giant Pumpkin Each
1pk · £4.95 each£4.95Tesco Blueberries 250G
250g · £11.60/kg£2.90Tesco Chicken Breast Mini Fillets 650g
650g · £10.77/kg£7.00£6.15 Clubcard (£9.46/kg)Tesco Tenderstem Broccoli 200G
200g · £9.50/kg£1.90Tesco British Unsalted Butter 250G
250g · £8.00/kg£2.00Tesco Mature Cheddar 400G
400g · £8.63/kg£3.45Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)Tesco British Chicken Breast Fillets 350g
350g · £8.57/kg£3.00Tesco Ripe Bananas 5 Pack
5pk · £0.18 each£0.90Tesco Ripe & Ready Avocado
1pk · £0.85 each£0.85Tgi Fridays Buffalo Chicken Wings 500G
500g · £12.00/kg£6.00Najma Halal Turkey Chorizo Slice 80G
80g · £30.63/kg£2.45Tesco Gala Apples
5pk · £0.42 each£2.10£1.55 Clubcard (£0.31 each)Leerdammer Light Cheese Slices 160g
160g · £19.38/kg£3.10Tesco Sweet Easy Peelers 600g
600g · £2.83/kg£1.70Tesco British Chicken Breast Fillets 650G
650g · £7.92/kg£5.15Tesco Large Free Range Eggs 12 Pack
12pk · £0.33 each£3.95
Meal deals
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£4.25£3.85 Clubcard