- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Clubcard
Link or sign up now to save on your order
Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Save with Clubcard
Tesco Garlic Baguette 205g
205g · £6.59/kg£1.35£1.15 Clubcard (£5.61/kg)East End Chinese Cinnamon Sticks 100G
100g · £14.00/kg£1.40£1.15 Clubcard (£11.50/kg)Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)Tesco Gala Apples
5pk · £0.42 each£2.10£1.55 Clubcard (£0.31 each)Tesco Green Seedless Grapes Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Tesco Tenderstem & Mixed Vegetables 160G
160g · £14.38/kg£2.303 for 2 ClubcardArla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g
450g · £6.89/kg£3.10£2.00 Clubcard (£4.44/kg)Muller Corner Yogurts - Strawberry, Peach & Apricot 6 x 136g
6pk · £40.44/kg£5.50£4.05 Clubcard (£29.78/kg)Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g
4pk · £28.82/kg£2.45£1.90 Clubcard (£22.35/kg)Tesco Finest Caramelised Nut Selection 150g
150g · £24.67/kg£3.70£2.95 Clubcard (£19.67/kg)Tesco Finest 4 Signature Pork Sausages 440g
440g · £13.52/kg£5.95£4.45 Clubcard (£10.11/kg)Tesco Finest British S/A Pork Belly Slices 500G
500g · £14.00/kg£7.00£5.00 Clubcard (£10.00/kg)Tesco Finest Scottish Smoked Salmon Mild and Delicate 100g
100g · £70.00/kg£7.00£5.50 Clubcard (£55.00/kg)Quorn Vegan Chicken Free Slices 100G
100g · £34.00/kg£3.40£3.00 Clubcard (£30.00/kg)Sabra Houmous Extra 200G
200g · £15.50/kg£3.102 for £4 ClubcardTaste Original Chicken Satay Skewers 96g
96g · £33.85/kg£3.25£2.70 Clubcard (£28.13/kg)SAMYANG CHEESE BULDAK HOT CHICKEN FLAVOUR RAMEN CUP 70G
70g · £32.86/kg£2.30£1.95 Clubcard (£27.86/kg)Tesco Finest Flame Baked Flatbreads Plain 2 Pack
2pk · £1.15 each£2.30£1.85 Clubcard (£0.93 each)Buldak Carbonara Spicy Hot Chicken Ramen Cup 80g
80g · £33.13/kg£2.65£2.05 Clubcard (£25.63/kg)Betty Crocker Coffee Icing 400G
400g · £9.88/kg£3.95£3.30 Clubcard (£8.25/kg)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Tesco Finest Flame Baked Flatbreads Plain 2 Pack
2pk · £1.15 each£2.30£1.85 Clubcard (£0.93 each)Tesco Roast Chicken Mozzarella & Pesto Sandwich
1pk · £3.10 each£3.10Tesco Fat Free Cottage Cheese 300G
300g · £7.33/kg£2.20Tesco Beef Mince 20% Fat 500g
500g · £7.60/kg£3.80Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack
12pk · £0.28 each£3.40Tesco Large Chicken Fillet Pack 1.6Kg
1kg · £12.10/kg£12.10£11.00 Clubcard (£11.00/kg)Tesco Mozzarella & Cheese Mix 250g
250g · £11.60/kg£2.90Tesco British Salted Block Butter 250G
250g · £8.00/kg£2.00The Vegetarian Butcher Impeckable Vegan Chicken Breast 180g
180g · £21.39/kg£3.85Tesco Classic Round Tomatoes 6 Pack
6pk · £0.17 each£1.00Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)Tesco Brown Onions 3 Pack
3pk · £0.33 each£1.00Pizza Express Ready Rolled Pizza Dough 400G
400g · £7.75/kg£3.10Tesco Lean Diced Beef 400G
400g · £17.75/kg£7.10Muller Corner Yogurts - Strawberry, Peach & Apricot 6 x 136g
6pk · £40.44/kg£5.50£4.05 Clubcard (£29.78/kg)Taste Original Chicken Satay Skewers 96g
96g · £33.85/kg£3.25£2.70 Clubcard (£28.13/kg)Mini Babybel Light Cheese Snacks 10 x 20g
10pk · £19.50/kg£3.90Tesco British Chicken Breast Fillets 650G
650g · £7.92/kg£5.15Shazans Chicken Mini Fillets 500G
500g · £12.60/kg£6.30Tesco Blackberries 150G
150g · £22.00/kg£3.30Tesco Mascarpone Cheese 250 G
250g · £12.60/kg£3.15Tesco Lean Pork Mince 5% Fat 500g
500g · £6.20/kg£3.10Tesco Gala Apples
5pk · £0.42 each£2.10£1.55 Clubcard (£0.31 each)Tesco Finest Ribeye Steak 227G
227g · £45.59/kg£10.35Tesco Beef Steak Mince 15% Fat 500G
500g · £11.40/kg£5.70Tesco Blueberries 250G
250g · £12.80/kg£3.20Tesco Butter Brioche Rolls 8 Pack
8pk · £0.24 each£1.95Tesco Beef Rump Steak 255G
255g · £18.43/kg£4.70Tesco Baby Spinach 250G
250g · £6.80/kg£1.70Tesco British Chicken Breast Mini Fillets 400G
400g · £13.25/kg£5.30Isla Delice Halal Turkey Slices 4 Pack 100g
4pk · £33.00/kg£3.30Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack
6pk · £0.35 each£2.10Tesco Wafer Thin Brunswick Ham 125G
125g · £12.80/kg£1.60Tesco Beef Steak Mince 15% Fat 750g
750g · £12.27/kg£9.20Tesco British Chicken Drumsticks 1Kg
1kg · £2.80/kg£2.80Tesco Tenderstem & Mixed Vegetables 160G
160g · £14.38/kg£2.303 for 2 ClubcardArla Protein Mango Yogurt Pouch 200g
200g · £8.75/kg£1.75Two Chicks Liquid Egg Whites 500 Ml
£4.65Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g
450g · £6.89/kg£3.10£2.00 Clubcard (£4.44/kg)Tesco Finest British S/A Pork Belly Slices 500G
500g · £14.00/kg£7.00£5.00 Clubcard (£10.00/kg)Tesco Shredded Iceberg 130G
130g · £5.00/kg£0.65Tesco Finest Scottish Smoked Salmon Mild and Delicate 100g
100g · £70.00/kg£7.00£5.50 Clubcard (£55.00/kg)Tesco Tuna Pasta Bake 400G
400g · £11.00/kg£4.40Tesco Raspberries 150G
150g · £17.00/kg£2.55Tesco Green Seedless Grapes Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Tesco Cherry Tomatoes 300G
300g · £4.33/kg£1.30Tesco Wafer Thin Roast Chicken Slices 400g
400g · £6.63/kg£2.65Tesco Baby Potatoes 1Kg
1kg · £1.15/kg£1.15Shazans Halal Lamb Mince 500G
500g · £14.80/kg£7.40Tesco Strawberries 400G
400g · £7.25/kg£2.90Tesco 2 Sweet Chill Hot Smoked Salmon Fillets 180G
180g · £39.72/kg£7.15Tesco Pork Ribs 700G
700g · £11.07/kg£7.75
Meal deals
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£4.25£3.85 ClubcardLA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price
Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce£6.00Unlock with Clubcard