Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Extra - Orpington

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Tesco Chicken Tikka Masala Meal For One 500g

    500g · £11.00/kg
    £5.50
    £3.90 Clubcard (£7.80/kg)
  • Cathedral City Sausage & Bean Bake 400g

    400g · £13.13/kg
    £5.25
    £4.70 Clubcard (£11.75/kg)
  • Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight

    10pk · £0.48 each
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£0.33 each)
  • Yeo Valley Greek Style Natural Yogurt 950G

    950g · £6.11/kg
    £5.80
    £3.50 Clubcard (£3.68/kg)
  • Muller X MYProtein CRUNCH Vanilla Yogurt (with protein chocolate balls) 180g

    180g · £13.06/kg
    £2.35
    £2.00 Clubcard (£11.11/kg)
  • Tesco Finest Yogurt Mango, Passionfruit & Coconut 425g

    425g · £8.47/kg
    £3.60
    £2.45 Clubcard (£5.76/kg)
  • Yeo Valley Organic Little Yeos No Added Sugar Kids Yogurt 6x42g

    6pk · £63.10/kg
    £2.65
    £2.15 Clubcard (£51.19/kg)
  • Tesco Finest 4 Signature Pork Sausages 440g

    440g · £13.52/kg
    £5.95
    £4.45 Clubcard (£10.11/kg)
  • Tesco Steamed Salmon Fillets 180G

    180g · £39.72/kg
    £7.15
    £6.40 Clubcard (£35.56/kg)
  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £1.75 Clubcard (£3.89/kg)
  • Quorn Vegan Chicken Free Slices 100G

    100g · £34.00/kg
    £3.40
    £3.00 Clubcard (£30.00/kg)
  • RICHMOND MEAT FREE FROZEN 12 VEGGIE TASTY SAUSAGES 456G

    456g · £7.24/kg
    £3.30
    £2.55 Clubcard (£5.59/kg)
  • Beretta Salamini Classic 85G

    2pk · £78.57/kg
    £3.30
    £2.50 Clubcard (£59.52/kg)
  • Tesco BBQ Roast Chicken Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
    £3.85 Clubcard (£22.65/kg)
  • Tesco Finest Caesar & Smoked Bacon Coleslaw 270g

    270g · £18.33/kg
    £4.95
    3 for £10 Clubcard
  • Tesco Finest Bloomer Ancient Grains 700g

    700g · £3.79/kg
    £2.65
    £2.15 Clubcard (£3.07/kg)
  • Tesco Finest All Butter Pain Au Chocolat 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Cathedral City Macaroni Cheese 400g

    400g · £13.13/kg
    £5.25
    £4.70 Clubcard (£11.75/kg)
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
    £2.00 Clubcard (£4.44/kg)
  • Little Dish Mild Chicken Korma Kids Meal 200G

    200g · £20.00/kg
    £4.00
    £3.65 Clubcard (£18.25/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 5x45g

    5pk · £107.78/kg
    £4.85
  • Tesco Cottage Pie 750G

    750g · £7.20/kg
    £5.40
  • Tesco Finest Hand Plaited Brioche Loaf 400g

    400g · £10.13/kg
    £4.05
  • Tesco Mini Mozzarella Pearls 210G

    210g · £12.86/kg
    £2.70
  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Finest Coffee & Amaretto Tiramisu Dessert 400g

    400g · £16.25/kg
    £6.50
  • Muller X MYProtein CRUNCH Vanilla Yogurt (with protein chocolate balls) 180g

    180g · £13.06/kg
    £2.35
    £2.00 Clubcard (£11.11/kg)
  • Arla LactoFREE Soft Cheese 200g

    200g · £11.00/kg
    £2.20
  • Tesco Crispy Salad 220g

    220g · £10.00/kg
    £2.20
  • Tesco Boneless Salmon Half Side 500g

    500g · £20.50/kg
    £10.25
  • Tesco Paneer Cheese 200G

    200g · £11.75/kg
    £2.35
  • Tesco British Turkey Breast Mince 2% Fat 500G

    500g · £11.70/kg
    £5.85
  • Beretta Salamini Classic 85G

    2pk · £78.57/kg
    £3.30
    £2.50 Clubcard (£59.52/kg)
  • Tesco Chicken Tikka Masala Meal For One 500g

    500g · £11.00/kg
    £5.50
    £3.90 Clubcard (£7.80/kg)
  • Tesco Little Gem Lettuce Twin Pack

    2pk · £0.45 each
    £0.90
  • Tesco Finest Bake at Home White Bloomer with Sourdough 400g

    400g · £7.25/kg
    £2.90
  • Island Sun Dried Salted Skinless & Boneless Saltfish 250G

    250g · £20.80/kg
    £5.20
  • Tesco Prawn Mayonnaise Sandwich

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Tesco Wild Rocket 60G

    60g · £20.83/kg
    £1.25
  • Tesco Grated Four Cheese 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Tesco British Mature Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Tesco British Mild Grated Cheddar Cheese 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Tesco Finest All Butter Pain Au Chocolat 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Tesco Chicken Jalfrezi With Pilau Rice 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Tesco Organic Spinach 200G

    200g · £13.75/kg
    £2.75
  • Tesco Finest Greek Yoghurt 1KG

    1kg · £5.05/kg
    £5.05
  • Graham's Natural Cottage Cheese Full Fat 300G

    300g · £7.33/kg
    £2.20
  • Tesco Steamed Salmon Fillets 180G

    180g · £39.72/kg
    £7.15
    £6.40 Clubcard (£35.56/kg)
  • Tesco Finest Sweet Pointed Peppers 180g

    180g · £12.50/kg
    £2.25
  • Cadbury Dairy Milk Chocolate Dessert with Oreo Biscuit Pieces 345g

    345g · £12.03/kg
    £4.15
  • Yeo Valley Greek Style Natural Yogurt 950G

    950g · £6.11/kg
    £5.80
    £3.50 Clubcard (£3.68/kg)
  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco Chocolate Choux Buns 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
    £1.80 Clubcard (£0.90 each)
  • Tesco British Cooked Ham Slices 120g

    120g · £20.42/kg
    £2.45
  • Tesco Hot & Spicy Chicken Tenders 305g

    305g · £17.87/kg
    £5.45
  • Tesco Thin Cut Beef Steaks 395G

    395g · £15.06/kg
    £5.95
  • Tesco Chicken Bacon & Lettuce Sandwich

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Dairylea Cheese Slices x8 150g

    150g · £15.33/kg
    £2.30
  • Tesco Finest Jacket Potatoes 4 Pack

    4pk · £0.55 each
    £2.20
  • Tesco Whole Cucumber Each

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Tesco Finest Caesar & Smoked Bacon Coleslaw 270g

    270g · £18.33/kg
    £4.95
    3 for £10 Clubcard
  • Nightingale Farms Peppers 375G

    375g · £6.40/kg
    £2.40
  • Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight

    10pk · £0.48 each
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£0.33 each)
  • Tesco Finest Baby Tomatoes on the Vine 400g

    400g · £11.25/kg
    £4.50
  • Tesco Finest Sliced Green Olive & Rosemary Sourdough Bread 400g

    400g · £6.50/kg
    £2.60
  • Muller Corner Strawberry Yogurt 136G

    136g · £8.46/kg
    £1.15
  • The Jolly Hog 12 Smoked Streaky Bacon Rashers 180g British & Outdoor Bred

    180g · £25.00/kg
    £4.50
  • Tesco Watermelon

    1pk · £4.70 each
    £4.70

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Extra - Orpington

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo