Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Extra - Orpington

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Tesco Fine Beans 80g

    80g · £21.88/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Oral-B Pro Cross Action Black Electric Toothbrush Replacement Heads 8 pack

    8pk · £5.81 each
    £46.50
    £28.50 Clubcard (£3.56 each)
  • Kellogg's Special K Red Berries Breakfast Cereal 330g

    330g · £14.39/kg
    £4.75
    £4.05 Clubcard (£12.27/kg)
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Tesco Trimmed Tenderstem Broccoli 80G

    80g · £19.38/kg
    £1.55
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Asparagus & Tenderstem Broccoli 190G

    190g · £14.74/kg
    £2.80
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 400G

    400g · £3.38/kg
    £1.35
    £1.10 Clubcard (£2.75/kg)
  • Tesco Gala Apples

    5pk · £0.42 each
    £2.10
    £1.55 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Sliced Red Onion 180G

    180g · £7.22/kg
    £1.30
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Mini Carrots 320G

    320g · £5.47/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Edamame Beans 150G

    150g · £13.00/kg
    £1.95
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Asparagus Tips 125G

    125g · £22.00/kg
    £2.75
    £2.45 Clubcard (£19.60/kg)
  • Mexicana The Original Spicy Cheddar Cheese Bar 185g

    185g · £20.00/kg
    £3.70
    £2.70 Clubcard (£14.59/kg)
  • Birds Eye 2 Battered Fish Fillets 200G

    £3.60
    £2.30 Clubcard
  • Cadbury Dairy Milk Buttons Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Philadelphia Light Low Fat Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Tesco Garlic & Cheese Mushrooms 200g

    200g · £13.75/kg
    £2.75
    3 for 2 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Muller Light Toffee Yogurt 160G

    160g · £8.13/kg
    £1.30
  • This Isn't Pork Plant Based Sausages 270G

    270g · £19.44/kg
    £5.25
  • Purely Organic Eggs Mixed Weight 10 Pack

    10pk · £0.59 each
    £5.90
  • Squeaky Bean Cooking Chorizo Style Sausage 100G

    100g · £35.50/kg
    £3.55
  • Tesco Bread & Butter Pudding 500G

    500g · £11.10/kg
    £5.55
  • Arla Protein Salted Caramel Yogurt 200g

    200g · £8.75/kg
    £1.75
  • Tesco Cooked And Peeled King Prawns 150G

    150g · £29.33/kg
    £4.40
  • Fage Total 0%Fat Greek Recipe Yogurt 950G

    950g · £7.16/kg
    £6.80
  • Tesco Caesar Salad Kit 250G

    250g · £9.20/kg
    £2.30
  • Tesco All Rounder Potatoes 2Kg

    2kg · £0.93/kg
    £1.85
  • SCHAR GLUTEN FREE MINI BAGUETTE MULTIGRAIN 150g

    150g · £32.00/kg
    £4.80
    £4.05 Clubcard (£27.00/kg)
  • Tesco Sweet Potatoes 1Kg

    1kg · £1.40/kg
    £1.40
  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 10 x 20g

    10pk · £195.00/kg
    £3.90
  • Tesco Apple Crumble 500g

    500g · £11.10/kg
    £5.55
  • Tesco Mashed Potato 450G

    450g · £3.00/kg
    £1.35
  • Tesco British Chicken Breast Mini Fillets 400G

    400g · £13.25/kg
    £5.30
  • Rustlers 2 Classic Cheeseburgers 222g

    222g · £15.32/kg
    £3.40
  • Biotiful Gut Health Kefir Milk Drink Mango 500ml

    £2.90
  • Tesco Blueberries 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Tesco Chicken Wings 1KG

    1kg · £2.80/kg
    £2.80
  • Tesco Coconut 80G

    80g · £23.75/kg
    £1.90
  • Tesco Italian Unsmoked Pancetta 2 X65g

    130g · £21.54/kg
    £2.80
  • Tesco Medium Sliced White Bread 800g

    800g · £1.00/kg
    £0.80
  • Tesco Blueberries 500G

    500g · £10.90/kg
    £5.45
  • Philadelphia Light Low Fat Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Tesco Sultana Scones 6 Pack

    6pk · £0.43 each
    £2.60
  • Tesco Gala Apples

    5pk · £0.42 each
    £2.10
    £1.55 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Pork Belly Slices 500g

    500g · £9.60/kg
    £4.80
  • Tesco Organic Whole Cucumber

    1pk · £1.65 each
    £1.65
  • Tesco Asparagus Tips 125G

    125g · £22.00/kg
    £2.75
    £2.45 Clubcard (£19.60/kg)
  • Activia Fibre Gut Health Yoghurt - Walnut & Oat 4x115g

    460g · £8.15/kg
    £3.75
  • Charlie Bigham's Lasagne 690G

    690g · £17.03/kg
    £11.75
  • Pizza Express Sloppy Giuseppe 292G

    292g · £20.55/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£11.99/kg)
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Tesco Ready to Eat Conference Pears 4 Pack

    4pk · £0.73 each
    £2.90
  • Tesco Roast Chicken Slices 180g

    180g · £25.56/kg
    £4.60
    £4.20 Clubcard (£23.33/kg)
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Cadbury Dairy Milk Buttons Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Cooked Ham 400g

    400g · £6.63/kg
    £2.65
  • McVitie's Toasting Waffles 8 Pack

    200g · £11.50/kg
    £2.30
  • Tesco Fresh Chicken Livers 380G

    380g · £5.26/kg
    £2.00
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 400G

    400g · £3.38/kg
    £1.35
    £1.10 Clubcard (£2.75/kg)
  • Tesco Mashed Potato 450g

    450g · £3.00/kg
    £1.35
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Finest Baby Potatoes 750G

    750g · £2.13/kg
    £1.60

Meal deals

View all (4)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • WASABI DINE Meal Deal for £10 Clubcard Price

    Buy 1 Main, 1 Sauce & 1 Side
    £10.00
    Unlock with Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Extra - Orpington

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo