- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with More Card
Earn points and save on your order. Link or sign up now.
Going the extra mile
This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Offers (2465)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Morrisons Penne Mozzarella Pasta Ready Meal 400g
400g · £11.25/kg£4.50Morrisons Chicken Jalfrezi & Rice 400g
400g · £11.25/kg£4.50Bradburys Rough Cut Parmesan 200g
£32.20Morrisons The Best Lasagne Al Forno Ready Meal 400G
400g · £14.25/kg£5.70Morrisons Italian Tomato & Mozzarella Tortelloni Pasta 300g
300g · £9.00/kg£2.70Courgettes 500g
500g · £3.20/kg£1.60Biotiful Kefir Yogurt Madagascan Vanilla 350g
350g · £6.86/kg£2.40The Best Mild Smoked Salmon 100g
100g · £57.00/kg£5.70Morrisons The Best Spaghetti Carbonara Ready Meal 400g
400g · £14.25/kg£5.70Morrisons Pesto Pasta 400g
400g · £11.25/kg£4.50Morrisons The Best Steak Stroganoff & Wild Rice Ready Meal 400g
400g · £14.25/kg£5.70Maggi Chicken Teriyaki Ready Meal 260g
260g · £13.85/kg£3.60Morrisons Mini Cheese & Tomato Pizza 111g
111g · £6.31/kg£0.70Morrisons Butchers Style 8 Cumberland Sausages 454g
454g · £4.85/kg£2.20Morrisons Lamb Chops 320g
320g · £24.38/kg£7.80Morrisons Pinenut & Spinach Pasta 200g
200g · £15.00/kg£3.00Schar Gluten Free Pizza Bases 300g
300g · £13.00/kg£3.90Morrisons Stonebaked Pizza Pepperoni 285g
285g · £12.63/kg£3.60Morrisons Prawn Mayo Sandwich
£3.05Morrisons The Best 10% Greek Yogurt 1kg
1kg · £4.80/kg£4.80Morrisons Market St Seabass Fillets 180g
180g · £36.67/kg£6.60Morrisons Raw Peeled King Prawns 150g
150g · £25.33/kg£3.80Morrisons British Beef Sizzle Steak 320g
320g · £18.91/kg£6.05Individual Ready To Eat Avocado
£1.00Morrisons Garlic Sausage 100g
100g · £20.50/kg£2.05Fyffes Bananas 5pk
5pk · £0.17 each£0.85Morrisons British Diced Beef 430g
430g · £15.47/kg£6.65British Beef Mince Steak 5% 250g
250g · £13.40/kg£3.35Market Street British Flat Iron Steak 283g
283g · £23.32/kg£6.60Arla Skyr Vanilla Icelandic Style Yogurt 450g
450g · £6.67/kg£3.00Morrisons Extra Mature Cheddar 400g
400g · £9.88/kg£3.95Explore Cotton Candy Seedless Grapes 400g
400g · £7.38/kg£2.95Morrisons Unsalted British Butter 250g
250g · £8.80/kg£2.20Morrisons Cauilflower Cheese 400g
400g · £6.75/kg£2.70Morrisons Market St 4 Salmon Fillets 440g
440g · £22.61/kg£9.95Spinach 160g
160g · £6.88/kg£1.10Morrisons Medium Free Range Eggs 12 pack
12pk · £0.28 each£3.40Morrisons Reduced Fat Coleslaw 500g
500g · £3.50/kg£1.75
More Card prices
Cadbury Dairy Milk Buttons Twisted 100g
100g · £23.50/kg£2.352 for £2 loyalty cardCadbury Dairy Milk Orange Giant Buttons 100g
100g · £23.50/kg£2.352 for £2 loyalty cardCadbury White Giant Buttons 100g
100g · £23.50/kg£2.352 for £2 loyalty cardCadbury Dairy Milk Giant Buttons 100g
100g · £24.00/kg£2.402 for £2 loyalty cardMorrisons The Best Nut & Seed Granola Cereal 500g
500g · £7.20/kg£3.60£2.88 loyalty card (£5.76/kg)Morrisons The Best Tomato & Mascarpone Stir Through Pasta Sauce 190g
190g · £11.84/kg£2.25£1.58 loyalty card (£8.32/kg)Morrisons The Best Lightly Salted Crisps 125g
125g · £10.40/kg£1.30£0.91 loyalty card (£7.28/kg)Morrisons The Best Macaroni Cheese 400g
400g · £10.50/kg£4.20£3.36 loyalty card (£8.40/kg)Morrisons The Best Sea Salt & Vinegar Crisps 125g
125g · £12.40/kg£1.55£1.09 loyalty card (£8.72/kg)Morrisons The Best Mature Cheddar & Onion Crisps 125g
125g · £10.80/kg£1.35£0.95 loyalty card (£7.60/kg)Morrisons The Best Parma Ham 70g
70g · £60.00/kg£4.20£2.94 loyalty card (£42.00/kg)Morrisons The Best Butter Chicken Cooking Sauce 340g
340g · £7.65/kg£2.60£1.82 loyalty card (£5.35/kg)Morrisons The Best Rigatoni 500g
500g · £5.20/kg£2.60£2.08 loyalty card (£4.16/kg)Morrisons The Best Chocolate Cake 406g
406g · £9.98/kg£4.05£2.84 loyalty card (£7.00/kg)Morrisons The Best Hot Honey Chilli Sauce 310G
310g · £7.74/kg£2.40£1.68 loyalty card (£5.42/kg)Morrisons The Best White Chocolate Cookies 200g
200g · £15.00/kg£3.00£2.10 loyalty card (£10.50/kg)Veetee Heat & Eat Basmati Rice Pots 2x125g
250g · £5.80/kg£1.45£1.16 loyalty card (£4.64/kg)Morrisons Bbq Sauce 450g
450g · £3.44/kg£1.55£1.24 loyalty card (£2.76/kg)Morrisons Fat Free Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.40/kg£1.20£0.84 loyalty card (£1.68/kg)Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80£2.66 loyalty card (£5.91/kg)
🍫🍫 Mix and Match 🍫🍫
Cadbury Dairy Milk Buttons Twisted 100g
100g · £23.50/kg£2.352 for £2 loyalty cardCadbury Dairy Milk Orange Giant Buttons 100g
100g · £23.50/kg£2.352 for £2 loyalty cardCadbury White Giant Buttons 100g
100g · £23.50/kg£2.352 for £2 loyalty cardCadbury Dairy Milk Giant Buttons 100g
100g · £24.00/kg£2.402 for £2 loyalty card
🌟 The Best 🌟
Morrisons The Best 10 Fairtrade Ristretto Coffee Pods 10 X 52g
520g · £7.50/kg£3.90Morrisons The Best Trentino Pinot Grigio 187ml
187ml · £19.79/L£3.70Morrisons The Best Mini Victoria Sponge Cakes
£3.05Morrisons The Best English Breakfast 100 Tea Bags 250g
250g · £13.20/kg£3.30Morrisons The Best Mixed Radish 200g
200g · £5.75/kg£1.15Morrisons The Best Tomato & Olive Stir In 190g
190g · £11.84/kg£2.25Morrisons The Best Sliced Wiltshire Ham 120g
120g · £32.50/kg£3.90Morrisons The Best Keralan Coconut Curry Cooking Sauce 340g
340g · £8.82/kg£3.00Morrisons The Best Beef Ale & Roasted Onion Crisps 125g
125g · £12.00/kg3 for £3£1.50Morrisons The Best Mini Meringue Shells 12 pack
12pk · £0.20 each£2.40Morrisons The Best Limited Edition Olive Oil 500ml
500ml · £15.12/L10% off£7.56£8.40Morrisons The Best Gluten Free 6 Lincolnshire Thick Sausages 400g
400g · £8.38/kg£3.35Morrisons The Best Banoffee Pie 470g
470g · £14.04/kg£6.60Morrisons The Best Caramelised Balsamic Onion Chutney 205g
205g · £10.24/kg£2.10Morrisons The Best Alsace Gewurztraminer 75Cl
750ml · £19.20/L£14.40Morrisons The Best Meringue Nests 8 pack
8pk · £0.30 each£2.40Morrisons The Best Beef Gravy Granules 200g
200g · £11.50/kg£2.30Morrisons The Best Scotch Beef Quarter Pounder 454g
454g · £11.41/kg10% off£5.18£5.75Morrisons The Best Sultana Scones 4 pack
4pk · £0.63 each£2.50Morrisons The Best Rogan Josh Cooking Sauce 340g
340g · £7.35/kg£2.50
In Store Prices 🏷️🏷️
Vitabiotics Ultra Vitamin C With Zinc Effervescent 20pk
20pk · £0.25 each£5.00Face Facts Menopause Skincare Hydro-Mist Face & Body 100ml
100ml · £29.90/L£2.99Branston Chilli Piccalilli 360g
360g · £6.94/kg£2.50Morrisons LED GLS A60 806 Lumens 7.3W ES 2700K Dimmable
2pk · £2.50 each£5.00Solution Eu Ltd Non Slip Training Seat
£6.00Bed Head Colour Goddess Conditioner 400ml
400ml · £16.25/L£6.50Garnier Olia Dark Blonde 7.0
£10.00Got2b Beach Matt Paste 100ml
100ml · £55.00/L£5.50Wisdom Daily Use Interdental Brushes 30 pack
30pk · £0.10 each£3.00Morrisons Kids Multivitamin & Omega Gummies Orange 60s
60pk · £0.08 each£5.00King C Gillette Beard Trimmer
£43.00John Frieda Volume Lift Thickening Mousse 200ml
200ml · £45.00/L£9.00Clarinaze Allergy Spray 10ml
10ml · £1,000.00/L£10.00Sensodyne Clinical Protect Active White Toothpaste 75ml
75ml · £160.00/L£12.00Herbal Essences Chamomile Core Hair Conditioner 250ml
250ml · £24.00/L£6.00Morrisons The Best Rogan Josh Cooking Sauce 340g
340g · £7.35/kg£2.50NIVEA Q10 Energy Fresh Look Eye Cream
15ml · £1,000.00/L£15.00Cherry Blossom Shoe Polish Dark Tan 40g
40g · £50.00/kg£2.00Bulldog Skincare For Men Original Beard Oil 30ml
30ml · £183.33/L£5.50Lee Kum Kee Hoisin Sauce 210g
210g · £9.67/kg10% off£2.03£2.25
Student Deals 📚
Morrisons Wholegrain Rice 250g
250g · £2.60/kg£0.65Miniature Potatoes 500g
500g · £2.20/kg£1.10Morrisons Chocolate Sponge Puddings 2pk 210g
210g · £14.76/kg£3.10Sweetcorn Cobs 2 pack
2pk · £0.83 each£1.65Morrisons Milk Chocolate Rice Cakes 100g
100g · £19.50/kg£1.95Morrisons Party Fairy Cakes 12pk
12pk · £0.25 each£3.00Morrisons Golden Vegetable Rice 250g
250g · £4.20/kg£1.05Morrisons Cheese & Tomato Pasta Pot
300g · £6.83/kg£2.05Indo Mie Instant Noodles mi Goreng 80g
80g · £14.38/kg£1.15Morrisons Family Toothbrushes Medium 4 pack
4pk · £0.50 each£2.00Regina Blitz Household Towel 2 Rolls
2pk · £2.88 each£5.75Morrisons Non Bio Laundry Pods 21pk
21pk · £0.15 each£3.15Morrisons Bath Sponge 2pk
2pk · £0.80 each£1.60Morrisons Bbq Saucers 70g
70g · £17.86/kg£1.25Potato & Egg Salad 275g
275g · £13.27/kg£3.65Batchelors Pasta N Sauce Cheese & Broccoli 99g
99g · £15.15/kg£1.50Morrisons Macaroni Cheese 400g
400g · £6.13/kg£2.45Morrisons Cotton Laundry Cleanser 1.5 litre
1.5L · £3.27/L£4.90Morrisons Scouring Sponges 8 pack
8pk · £0.18 each£1.45KTC Chopped Tomatoes 400g
400g · £2.13/kg£0.85
McVities
McVities Milk Chocolate Hob Nob Biscuits 262g
262g · £10.11/kg2 for £3£2.65McVities White Chocolate Digestives 232g
232g · £10.47/kg10% off£2.43£2.70McVities Pink Raspberry & Cream Digestives 232g
232g · £12.07/kg2 for £3£2.80McVities Rich Tea Classic Biscuit 300g
300g · £7.67/kg2 for £3£2.30McVities Seriously Chocolate Chocolate Digestives 250g
250g · £11.20/kg2 for £3£2.80McVities Hobnobs Dark Choc 262g
262g · £10.31/kg2 for £3£2.70McVities Ginger Nuts Biscuits 250g
250g · £6.84/kg10% off£1.71£1.90McVities Digestives Milk Chocolate Biscuits 266g
266g · £9.14/kg10% off£2.43£2.70McVities Hob Nobs Original 255g
255g · £7.45/kg2 for £3£1.90McVities White Hobnobs Biscuits 232g
232g · £11.64/kg2 for £3£2.70
Back To Routine
Morrisons From Our Deli Honey Roast Ham 125g
125g · £24.40/kg£3.05Morrisons Sweet Chilli Chicken Slices 160g
160g · £22.50/kg£3.60Pineapple 300g
300g · £8.50/kg£2.55Cleaning Cloths 5 pack
5pk · £0.20 each£1.00New York Bakery Co Plain Bagels 5 pack
5pk · £0.39 each£1.95Morrisons Pink Lady Apples Tray 4 pack
4pk · £0.64 each£2.55Morrisons The Best Whipped Feta Dip With Mint Oil 160g
160g · £20.63/kg£3.30Morrisons Fat Free Natural Yogurt 500g
500g · £2.80/kg£1.40Morrisons Fat Free Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.40/kg£1.20£0.84 loyalty card (£1.68/kg)Morrisons From Our Deli Yorkshire Ham 125g
125g · £24.40/kg£3.05Gingerbread Person
£1.50Walkers Monster Munch Pickled Onion Crisps 6 x 20g
120g · £22.50/kg£2.70Astonish Concentrated Disinfectant Twilight Meadows 300ml
300ml · £4.00/L£1.20Morrisons Finger Rolls
6pk · £0.20 each£1.20Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80£2.66 loyalty card (£5.91/kg)Morrisons The Best Lightly Salted Crisps 125g
125g · £10.40/kg£1.30£0.91 loyalty card (£7.28/kg)Morrisons Savers Raspberry Mini Rolls
6pk · £0.15 each£0.90Morrisons Roast Chicken Slices 180g
180g · £21.11/kg£3.80£2.66 loyalty card (£14.78/kg)Morrisons Savers Lemons 4pk
4pk · £0.28 each£1.10£0.77 loyalty card (£0.19 each)Morrisons Croissants 6 pack
6pk · £0.37 each£2.20