Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - North Feltham Rd

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • Dove Men+Care Clean Comfort 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard
  • Pizza Express American Pizza 250G

    250g · £24.00/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£14.00/kg)
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Tesco Diced Butternut 400g

    400g · £5.38/kg
    £2.15
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Mini Carrot 320G

    320g · £5.47/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Edam Cheese 10 Slice 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Pukka All Steak Pie

    1pk · £2.75 each
    £2.75
    £2.45 Clubcard (£2.45 each)
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Président French Brie Cheese 200g

    200g · £19.75/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£15.00/kg)
  • Patak's Indian Garlic & Coriander Mini Naan Breads 4 Pack

    4pk · £0.83 each
    £3.30
    £2.30 Clubcard (£0.58 each)
  • Cadbury Flake Milk Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Deliciously Ella Chocolate Dipped Fruit And Nuts 90g

    90g · £42.22/kg
    £3.80
    £3.00 Clubcard (£33.33/kg)
  • Dove Advanced Care Go Fresh Pomegranate 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard
  • Oreo Spooky Vanilla Flavour Chocolate Sandwich Biscuits 154g

    154g · £12.99/kg
    £2.00
    £1.40 Clubcard (£9.09/kg)
  • Bisca Danish Butter Cookies 454g

    454g · £13.00/kg
    £5.90
    £5.10 Clubcard (£11.23/kg)
  • Graze Chorizo and Honey Nut Crunch 120g

    120g · £30.83/kg
    £3.70
    £2.95 Clubcard (£24.58/kg)
  • Walkers Sensations Balsamic Vinegar & Caramelised Onion Sharing Crisps 150g

    150g · £21.00/kg
    £3.15
    £2.00 Clubcard (£13.33/kg)
  • Zombie Variety Fruit Snack Bar Multipack 4x25g

    4pk · £134.00/kg
    £3.35
    £3.00 Clubcard (£120.00/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Tesco Raspberries 150G (C)

    150g · £17.00/kg
    £2.55
  • Tesco Salad Tomatoes 360G (C)

    360g · £2.78/kg
    £1.00
  • Tesco Cauliflower Cheese 350G

    350g · £6.71/kg
    £2.35
  • Cadbury Flake Milk Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Tesco Soft White Hot Dog Rolls 6 Pack

    6pk · £0.18 each
    £1.10
  • Lemons 3Pack Express

    3pk · £0.65 each
    £1.95
  • Cucumber Whole Each (C)

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.33 each
    £2.00
  • Tesco Broccoli 375G

    375g · £2.53/kg
    £0.95
  • Tesco Mini Carrot 320G

    320g · £5.47/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Puck Cheese Spread Alternative 240G

    240g · £9.58/kg
    £2.30
  • Tesco Sweet & Easy Peel Clementines 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
  • Yop Strawberry Yoghurt Drink 500g

    500g · £3.50/kg
    £1.75
  • Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread 800g

    800g · £1.75/kg
    £1.40
  • Tesco Finest Belgian Sugar Waffles 90g

    90g · £15.56/kg
    £1.40
  • Tesco Diced Butternut 400g

    400g · £5.38/kg
    £2.15
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Onken Mango & Passion Fruit Yogurt 450G

    450g · £5.00/kg
    £2.25
  • Président French Brie Cheese 200g

    200g · £19.75/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£15.00/kg)
  • Warburtons Soft White Sandwich Rolls 6 Pack

    6pk · £0.22 each
    £1.30
  • Tesco Finest Baby Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Lindahls Kvarg - Raspberry 150g

    150g · £11.00/kg
    £1.65
  • Tesco Lean Diced Beef 400G

    400g · £17.75/kg
    £7.10
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Tesco 0% Fat Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Pizza Express American Pizza 250G

    250g · £24.00/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£14.00/kg)
  • Tesco 2 Mini Melton Mowbray Pork Pies 100G

    100g · £14.00/kg
    £1.40
  • Najma Halal Premium Smoked Turkey Rashers 130G

    130g · £33.08/kg
    £4.30
  • Tesco Chicken & Bacon Sub

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Tesco Edam Cheese 10 Slice 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Activia Natural Yoghurt & Red Berries Chia Muesli Breakfast Topper with Spoon 165g

    165g · £13.94/kg
    £2.30
  • Tesco Spaghetti & Meatballs 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Jaffa Orange Minimum 4 Pack (C)

    5pk · £0.63 each
    £3.15
  • Lindahls Protein Pudding Chocolate 140G

    140g · £12.86/kg
    £1.80
  • Tesco Finest 12 Pork Chipolata 375G

    375g · £10.00/kg
    £3.75
  • Tesco Spaghetti Bolognese 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Spreadable Brussels Pate 175g

    175g · £4.86/kg
    £0.85
  • Tesco Mixed Peppers 420G (C)

    420g · £5.24/kg
    £2.20
  • Patak's Indian Garlic & Coriander Mini Naan Breads 4 Pack

    4pk · £0.83 each
    £3.30
    £2.30 Clubcard (£0.58 each)
  • Tesco Finest Sunflower & Pumpkin Sliced White Bread Loaf 600g

    600g · £3.00/kg
    £1.80
  • Tesco Chicken & Bacon Sandwich (C)

    1pk · £2.35 each
    £2.35
  • Tesco Finest Quarter Pounders 4 Beef Burgers 454g

    454g · £15.20/kg
    £6.90
  • Simply Doughnuts Mini Classic and Sugar Ring 8 Pack

    8pk · £0.25 each
    £2.00
  • Najma Smoked Turkey Rasher Slice 150G

    150g · £28.00/kg
    £4.20
  • The Gym Kitchen High Protein Banana Pancakes 4 pack

    200g · £14.25/kg
    £2.85
  • Tesco Classic Egg Waffles 6 pack

    250g · £10.40/kg
    £2.60
  • Pukka All Steak Pie

    1pk · £2.75 each
    £2.75
    £2.45 Clubcard (£2.45 each)
  • The Collective Suckies Strawberry Kids Yoghurt Pouch 90g

    90g · £14.44/kg
    £1.30
  • Tuna & Sweetcorn Sandwich

    1pk · £2.35 each
    £2.35
  • Tesco Cauliflower Each

    1pk · £1.40 each
    £1.40
  • Tesco White Pitta Bread 6 Pack

    6pk · £0.10 each
    £0.60
  • Tesco All Butter Croissants 8 Pack

    8pk · £0.34 each
    £2.75

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - North Feltham Rd

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo