Skip to:ContentFooter
Deliveroo

ASDA - Stonecot

Allergens and info

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (563)

  • 0

    San Miguel Especial Premium Lager 10 x 440ml

    4.4L · £3.33/L

    £3.95 off

    £14.65

    £18.60

  • 0

    Andrex Family Soft 24 Rolls

    24pk · £0.47 each

    £2.70 off

    £11.25

    £13.95

  • 0

    Hagen-Dazs Salted Caramel Ice Cream 400g

    460ml · £10.98/L

    £1.80 off

    £5.05

    £6.85

  • 0

    Pepsi Max 24 x 330ml

    £3.50 off

    £12.25

    £15.75

  • 0

    Asda Full-Flavoured 24 Beef Meatballs 672g

    670g · £10.30/kg

    £1 off

    £6.90

    £7.90

  • 0

    Walkers Sensations Roasted Chicken & Thyme Sharing Crisps 150g

    150g · £16.00/kg

    £0.75 off

    £2.40

    £3.15

  • 0

    Nobbly Bobbly Strawberry & Chocolate Nobbly Ice Lolly 4 x 60ml

    240ml · £9.38/L

    £0.75 off

    £2.25

    £3.00

  • 0

    Lucozade Energy Drink Orange 4x380ml

    1.52L · £2.30/L

    £0.70 off

    £3.50

    £4.20

  • 0

    FELIX As Good As it Looks Ocean Feasts Wet Cat Food 40x85g

    3.4kg · £4.65/kg

    £2.95 off

    £15.80

    £18.75

  • 0

    Peroni Nastro Azzurro Beer Lager Bottles 10 x 330ml

    3.3L · £5.18/L

    £4.50 off

    £17.10

    £21.60

  • 0

    Ben & Jerry's Strawberry Doughnut-eee Ice Cream Tub 465 ML

    465ml · £11.08/L

    £1.80 off

    £5.15

    £6.95

  • 0

    Asda Exceptional Aberdeen Angus 9oz Rump Steak

    260g · £27.31/kg

    £1.80 off

    £7.10

    £8.90

  • 0

    McVitie's Iced Gems Multipack Biscuits 5 x 23g

    120g · £11.67/kg

    £0.50 off

    £1.40

    £1.90

  • 0

    Birds Eye 38 Chicken Dippers 697g

    697g · £7.46/kg

    £2 off

    £5.20

    £7.20

  • 0

    Mr Kipling 6 Angel Slices

    6pk · £0.34 each

    £1.35 off

    £2.05

    £3.40

  • 0

    Richmond 8 Thick Pork Sausages 410g

    410g · £4.63/kg

    £0.80 off

    £1.90

    £2.70

  • 0

    Asda Exceptional Chocolate Fudge Cake

    1pk · £2.60 each

    £2 off

    £2.60

    £4.60

  • 0

    Walkers Wotsits Crunchy Really Cheesy Snacks Crisps 140g

    140g · £16.79/kg

    £0.45 off

    £2.35

    £2.80

  • 0

    Stella Artois Premium Lager Beer Cans 18 x 440ml

    7.92L · £2.45/L

    £3.85 off

    £19.40

    £23.25

  • 0

    Ben & Jerry's Ice Cream Tub Cookie Dough 465ml

    £1.80 off

    £5.15

    £6.95

  • View all (563)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Asda Farm Stores Salad Tomatoes

    6pk · £0.21 each
    £1.25
  • Asda Cod Mornay with Buttery Mash 400g

    400g · £10.25/kg
    £4.10
  • Asda British Mild Cheddar 400g

    400g · £10.13/kg
    2 for £5.45
    £4.05
  • Ginsters Peppered Steak Slice 170g

    170g · £16.47/kg
    £2.80
  • Asda Grower's Selection Giant Pomegranate

    1pk · £2.05 each
    £2.05
  • ASDA Tender Lean Diced Beef 400g

    400g · £16.25/kg
    £6.50
  • ASDA Tender Chicken Breast Fillets 1kg

    1kg · £8.65/kg
    £8.65
  • Asda British Mature Cheddar 400g

    400g · £10.13/kg
    2 for £5.45
    £4.05
  • Exceptional by ASDA British Potatoes 2kg

    2kg · £1.35/kg
    £2.70
  • Asda Main for Two Chicken Tikka Masala 400g

    400g · £9.63/kg
    £0.85 off
    £3.85£4.70
  • Asda Buttery Classic Mash 400g

    400g · £2.88/kg
    £1.15
  • ASDA Seedless Mixed Grapes 500g

    500g · £5.20/kg
    £2.60
  • Asda 20 Flavoursome Smoked Streaky Bacon Rashers 400g

    400g · £9.38/kg
    £3.75

In-Store Price Match

View all (27)
  • Asda Paracetamol 500mg Capsules 16 Capsules

    16pk · £0.06 each
    £0.90
    Restricted
  • Asda Stonebaked Ham & Pineapple Pizza 366g

    366g · £10.93/kg
    2 for £6.50
    £4.00
  • Asda Little Angels 60 Sensitive Baby Wipes

    60pk · £0.01 each
    £0.70
  • Asda Cook Mint 13g

    10g · £125.00/kg
    £1.25
  • Asda Max Strength Cold & Flu Day & Night Capsules 16 Capsules

    16pk · £0.16 each
    £2.55
    Restricted
  • Nurofen for Children Strawberry Oral Suspension 3mths to 9yrs Ibuprofen 100ml

    100ml · £50.00/L
    £5.00
    Restricted
  • Cow & Gate 3 Growing Up Milk Formula 200ml

    200ml · £5.85/L
    £1.17
  • Asda Cook Cider Vinegar 350ml

    350ml · £5.43/L
    £1.90
  • Harringtons Dry Adult Dog Food, Rich in Lamb & Rice 1.7kg

    1.7kg · £3.97/kg
    £6.75
  • Asda Cook Ground Coriander 34g

    30g · £41.67/kg
    £1.25
  • Asda Cook Basil 14g

    10g · £125.00/kg
    £1.25
  • Asda Cook Ground Ginger 28g

    30g · £41.67/kg
    £1.25
  • Asda Cook Rosemary 27g

    30g · £41.67/kg
    £1.25
  • ASDA Clean & Refresh 25 Plastic Free Skincare Wipes

    25pk · £0.05 each
    £1.15
  • Aptamil 3 Toddler Milk 1-3 Years 200ml

    200ml · £6.00/L
    £1.20
  • Asda Cook Thyme 17g

    20g · £62.50/kg
    £1.25
  • Asda Cook Mixed Herbs 12g

    10g · £125.00/kg
    £1.25
  • Asda Cream of Tomato Soup 600g

    600g · £3.75/kg
    £2.25
  • Asda Cook Crushed Chillies 28g

    30g · £41.67/kg
    £1.25
  • Asda Cook Oregano 12g

    10g · £125.00/kg
    £1.25

Best Sellers

View all (27)
  • Gaviscon Double Action Mint Flavour 12 Chewable Tablets

    12pk · £0.40 each
    £4.80
  • Calpol Infant Sugar-Free Oral Suspension Paracetamol 2+ Months 100ml

    100ml · £44.00/L
    £4.40
    Restricted
  • Calpol SixPlus Sugar-Free Suspension Paracetamol 6+ Years 80ml

    80ml · £56.88/L
    £4.55
    Restricted
  • Betty Crocker Chocolate Chip Cookie Mix 200g

    200g · £13.25/kg
    £2.65
  • Asda Shades So Soft 12 White Long-Lasting Rolls

    12pk · £0.90 each
    £10.75
  • Arla Protein Mango Yogurt Pouch 200g

    200g · £9.25/kg
    £1.85
  • Asda Exceptional Aberdeen Angus 9oz Rump Steak

    260g · £27.31/kg
    £1.80 off
    £7.10£8.90
  • Frubes Kids Strawberry Flavour Yoghurt Tubes 9 x 37g (333g)

    330g · £8.03/kg
    £2.65
  • Exceptional by ASDA Mild & Delicate Scottish Smoked Salmon 100g

    100g · £59.00/kg
    2 for £11
    £5.90
  • Jason's No7 Sprouted Grains Sourdough 450g

    450g · £5.89/kg
    £2.65
  • Yazoo Strawberry Milk Drink 400ml

    400ml · £4.00/L
    5 for £5
    £1.60
  • Birds Eye 22 Chicken Dippers 403g

    403g · £14.64/kg
    £5.90
  • Fage Total 0% Fat Greek Recipe Strained Yoghurt 450g

    450g · £9.89/kg
    £4.45
  • BuzzBallz Lime 'Rita Margarita Cocktail 200ml

    200ml · £26.25/L
    3 for £12.50
    £5.25
  • McVitie's 10 The Original Jaffa Cakes

    110g · £15.91/kg
    £1.75
  • Domestos Extended Germ-Kill Original Bleach 750ml

    750ml · £2.13/L
    £1.60
  • ASDA Tender Beef Braising Steak

    400g · £15.63/kg
    2 for £11
    £6.25
  • Smirnoff No. 21 Vodka Red Label 37.5% vol 70cl

    700ml · £34.21/L
    £23.95
  • BuzzBallz Berry Cherry Limeade 200ml

    200ml · £26.25/L
    3 for £12.50
    £5.25
  • Arla Protein Strawberry Yogurt Pouch 200g

    200g · £8.00/kg
    £1.60

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo