Skip to:ContentFooter
Deliveroo

ASDA - Stonecot

Allergens and info

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Offers (544)

  • 0

    San Miguel Especial Premium Lager 10 x 440ml

    4.4L · £3.33/L

    £3.95 off

    £14.65

    £18.60

  • 0

    Hagen-Dazs Salted Caramel Ice Cream 400g

    460ml · £10.98/L

    £1.80 off

    £5.05

    £6.85

  • 0

    Pepsi Max 24 x 330ml

    £3.50 off

    £12.25

    £15.75

  • 0

    Asda Full-Flavoured 24 Beef Meatballs 672g

    670g · £10.30/kg

    £1 off

    £6.90

    £7.90

  • 0

    Walkers Sensations Roasted Chicken & Thyme Sharing Crisps 150g

    150g · £16.00/kg

    £0.75 off

    £2.40

    £3.15

  • 0

    Nobbly Bobbly Strawberry & Chocolate Nobbly Ice Lolly 4 x 60ml

    240ml · £9.38/L

    £0.75 off

    £2.25

    £3.00

  • 0

    Richmond 8 Thick Pork Sausages 410g

    410g · £4.63/kg

    £0.80 off

    £1.90

    £2.70

  • 0

    Lucozade Energy Drink Orange 4x380ml

    1.52L · £2.30/L

    £0.70 off

    £3.50

    £4.20

  • 0

    Birds Eye 38 Chicken Dippers 697g

    697g · £7.46/kg

    £2 off

    £5.20

    £7.20

  • 0

    Peroni Nastro Azzurro Beer Lager Bottles 10 x 330ml

    3.3L · £5.18/L

    £4.50 off

    £17.10

    £21.60

  • 0

    Ben & Jerry's Strawberry Doughnut-eee Ice Cream Tub 465 ML

    465ml · £11.08/L

    £1.80 off

    £5.15

    £6.95

  • 0

    Asda Exceptional Aberdeen Angus 9oz Rump Steak

    260g · £27.31/kg

    £1.80 off

    £7.10

    £8.90

  • 0

    McVitie's Iced Gems Multipack Biscuits 5 x 23g

    120g · £11.67/kg

    £0.50 off

    £1.40

    £1.90

  • 0

    Asda Exceptional Chocolate Fudge Cake

    1pk · £2.60 each

    £2 off

    £2.60

    £4.60

  • 0

    Mr Kipling 6 Angel Slices

    6pk · £0.34 each

    £1.35 off

    £2.05

    £3.40

  • 0

    Rowntree's Mango 4 x 70ml (280ml)

    280ml · £10.71/L

    2 for £4

    £3.00

  • 0

    Walkers Wotsits Crunchy Really Cheesy Snacks Crisps 140g

    140g · £16.79/kg

    £0.45 off

    £2.35

    £2.80

  • 0

    Capri-Sun Orange 8 x 200ml

    1.6L · £2.03/L

    £0.60 off

    £3.25

    £3.85

  • 0

    Stella Artois Premium Lager Beer Cans 18 x 440ml

    7.92L · £2.45/L

    £3.85 off

    £19.40

    £23.25

  • 0

    Ben & Jerry's Ice Cream Tub Cookie Dough 465ml

    £1.80 off

    £5.15

    £6.95

  • View all (544)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Asda Beef Lasagne 800g

    800g · £6.50/kg
    £5.20
  • Asda Cod Mornay with Buttery Mash 400g

    400g · £10.25/kg
    £4.10
  • Asda Farm Stores Salad Tomatoes

    6pk · £0.21 each
    £1.25
  • ASDA Tender Chicken Breast Fillets 1kg

    1kg · £8.65/kg
    £8.65
  • Asda Grated Red Leicester British Cheese 250g

    250g · £12.60/kg
    2 for £5.45
    £3.15
  • Asda British Unsalted Butter 250g

    250g · £10.00/kg
    £2.50
  • Asda The Veggie One Large Thin Stonebaked Pizza 802g

    890g · £6.97/kg
    £6.20
  • Asda Grower's Selection Blueberries 300g

    300g · £13.50/kg
    £4.05
  • Asda Mild Bistro Salad 170g

    170g · £8.24/kg
    £1.40
  • Asda Creamy Greek Style Yogurt 1kg

    1kg · £2.40/kg
    £2.40
  • ASDA Tender Lean Diced Beef 400g

    400g · £16.25/kg
    £6.50
  • Asda Finely Sliced Oven Baked Dry Cured Ham 120g

    120g · £23.33/kg
    £2.80
  • Najma Original Turkey Slices 150g

    150g · £24.00/kg
    £3.60
  • Lurpak Butter Slightly Salted 200g

    200g · £16.25/kg
    £3.25
  • Asda Garden Gang Super Easy Peelers 500g

    500g · £2.70/kg
    £1.35

Best Sellers

View all (26)
  • Gaviscon Double Action Mint Flavour 12 Chewable Tablets

    12pk · £0.40 each
    £4.80
  • Calpol Infant Sugar-Free Oral Suspension Paracetamol 2+ Months 100ml

    100ml · £44.00/L
    £4.40
    Restricted
  • Calpol SixPlus Sugar-Free Suspension Paracetamol 6+ Years 80ml

    80ml · £56.88/L
    £4.55
    Restricted
  • Betty Crocker Chocolate Chip Cookie Mix 200g

    200g · £13.25/kg
    £2.65
  • Asda Shades So Soft 12 White Long-Lasting Rolls

    12pk · £0.90 each
    £10.75
  • Arla Protein Mango Yogurt Pouch 200g

    200g · £9.25/kg
    £1.85
  • Asda Exceptional Aberdeen Angus 9oz Rump Steak

    260g · £27.31/kg
    £1.80 off
    £7.10£8.90
  • Frubes Kids Strawberry Flavour Yoghurt Tubes 9 x 37g (333g)

    330g · £8.03/kg
    £2.65
  • Exceptional by ASDA Mild & Delicate Scottish Smoked Salmon 100g

    100g · £59.00/kg
    2 for £11
    £5.90
  • Jason's No7 Sprouted Grains Sourdough 450g

    450g · £5.89/kg
    £2.65
  • Yazoo Strawberry Milk Drink 400ml

    400ml · £4.00/L
    5 for £5
    £1.60
  • Birds Eye 22 Chicken Dippers 403g

    403g · £14.64/kg
    £5.90
  • Fage Total 0% Fat Greek Recipe Strained Yoghurt 450g

    450g · £9.89/kg
    £4.45
  • BuzzBallz Lime 'Rita Margarita Cocktail 200ml

    200ml · £26.25/L
    3 for £12.50
    £5.25
  • McVitie's 10 The Original Jaffa Cakes

    110g · £15.91/kg
    £1.75
  • Domestos Extended Germ-Kill Original Bleach 750ml

    750ml · £2.13/L
    £1.60
  • ASDA Tender Beef Braising Steak

    400g · £15.63/kg
    2 for £11
    £6.25
  • Smirnoff No. 21 Vodka Red Label 37.5% vol 70cl

    700ml · £34.21/L
    £23.95
  • BuzzBallz Berry Cherry Limeade 200ml

    200ml · £26.25/L
    3 for £12.50
    £5.25
  • Arla Protein Strawberry Yogurt Pouch 200g

    200g · £8.00/kg
    £1.60

In-Store Price Match

View all (27)
  • Asda Paracetamol 500mg Capsules 16 Capsules

    16pk · £0.06 each
    £0.90
    Restricted
  • Asda Stonebaked Ham & Pineapple Pizza 366g

    366g · £10.93/kg
    2 for £6.50
    £4.00
  • Asda Little Angels 60 Sensitive Baby Wipes

    60pk · £0.01 each
    £0.70
  • Asda Cook Mint 13g

    10g · £125.00/kg
    £1.25
  • Asda Max Strength Cold & Flu Day & Night Capsules 16 Capsules

    16pk · £0.16 each
    £2.55
    Restricted
  • Nurofen for Children Strawberry Oral Suspension 3mths to 9yrs Ibuprofen 100ml

    100ml · £50.00/L
    £5.00
    Restricted
  • Cow & Gate 3 Growing Up Milk Formula 200ml

    200ml · £5.85/L
    £1.17
  • Asda Cook Cider Vinegar 350ml

    350ml · £5.43/L
    £1.90
  • Harringtons Dry Adult Dog Food, Rich in Lamb & Rice 1.7kg

    1.7kg · £3.97/kg
    £6.75
  • Asda Cook Ground Coriander 34g

    30g · £41.67/kg
    £1.25
  • Asda Cook Basil 14g

    10g · £125.00/kg
    £1.25
  • Asda Cook Ground Ginger 28g

    30g · £41.67/kg
    £1.25
  • Asda Cook Rosemary 27g

    30g · £41.67/kg
    £1.25
  • ASDA Clean & Refresh 25 Plastic Free Skincare Wipes

    25pk · £0.05 each
    £1.15
  • Aptamil 3 Toddler Milk 1-3 Years 200ml

    200ml · £6.00/L
    £1.20
  • Asda Cook Thyme 17g

    20g · £62.50/kg
    £1.25
  • Asda Cook Mixed Herbs 12g

    10g · £125.00/kg
    £1.25
  • Asda Cream of Tomato Soup 600g

    600g · £3.75/kg
    £2.25
  • Asda Cook Crushed Chillies 28g

    30g · £41.67/kg
    £1.25
  • Asda Cook Oregano 12g

    10g · £125.00/kg
    £1.25

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo