Chilled Meat Alternatives
THIS Isn't Chicken Kyiv 250g
250g · £23.80/kg£5.95Quorn Picnic Eggs 140g
140g · £14.50/kg25% off£2.03£2.70Quorn Garlic & Herb Bites 180g
180g · £18.33/kg£3.30Dole Tropical Gold Pineapple Slices 432g
272g · £5.88/kg£1.60THIS Extra Firm Mushroom "Tofu" 200g
200g · £18.00/kg£3.60This Isn't Bacon Plant-Based Rashers 120g
120g · £37.08/kg£4.45THIS Isn't Pork Plant-Based Sausages 270g
270g · £17.59/kg£4.75Squeaky Bean Pastrami Style Slices 90g
90g · £42.22/kg£3.80Quorn Cocktail Sausages 140g
140g · £14.21/kg25% off£1.99£2.65Beyond Meat Beyond Burger 226g
226g · £16.90/kg33% off£3.82£5.70Beyond Meat Beyond Burger Plant-Based Burger 226g
226g · £22.79/kg£5.15Squeaky Bean Vegan Chargrilled Cajun Mini Fillets 120g
120g · £35.83/kg£4.30THIS Isn't Chicken Plant-Based Pieces 170g
170g · £26.18/kg£4.45Cauldron 6 Lincolnshire Vegetarian Sausages 276g
276g · £14.13/kg£3.90Waitrose Vegetarian Aubergine & Feta Burgers 210g
210g · £16.90/kg£3.55Quorn Vegan Chicken Slices 100g
100g · £38.00/kg£3.80Quorn Vegetarian 8 Sausages 336g 336g
336g · £10.57/kg£3.55Beyond Meat Beyond Plant-Based Meatballs 200g
200g · £24.50/kg£4.90Fable Pulled Shiitake Mushrooms 180g
180g · £26.39/kg£4.75THIS Isn't Beef Burgers 226g
226g · £21.02/kg£4.75THIS Isn't Beef Plant-Based Mince 250g
250g · £17.80/kg£4.45THIS Isn't Chicken Kebab Pieces 170g
170g · £25.29/kg£4.30Squeaky Bean Tuna Flakes 120g
120g · £28.33/kg20% off£3.40£4.25La Vie Plant-Based Smoked Bacon 120g
120g · £37.08/kg£4.45THIS Isn't Pork Cocktail Sausages 140g
140g · £26.43/kg£3.70La Vie Plant-Based Smoked Ham 100g
100g · £38.00/kg£3.80Richmond 8 Vegan Meat Free Sausages 304g
304g · £9.87/kg£3.00Squeaky Bean Crispy Bacon 50g
50g · £70.00/kg£3.50all plants Smoky Black Bean Veggie Burger 160g
160g · £14.75/kg25% off£2.36£3.15Richmond 8 Vegan Meat Free Smoked Bacon Rashers 120g
120g · £24.17/kg£2.90THIS Isn't Picnic Eggs 140g
140g · £25.71/kg£3.60Quorn Vegan Smoky Ham Free Slices 100g
100g · £38.00/kg£3.80Linda McCartney Smash Burger 170g
1pk · £2.10 each£2.10Waitrose Sweet Potato Falafels 192g
192g · £25.00/kg3 for £10.80£4.80Juicy Marbles Meaty Meat 180g
180g · £40.00/kg£7.20Richmond Vegan Meat Free No Chicken Pieces 165g
165g · £20.61/kg£3.40Juicy Marbles 2x Thick-Cut Filet Plant-Based Steaks 226g
226g · £33.85/kg25% off£7.65£10.20Waitrose Plant Living No Chorizo Sausages 280g
280g · £12.86/kg£3.60THIS Isn't Fillet Steak 220g
220g · £38.18/kg£8.40Plant Living Spicy Bean Burgers 190g
190g · £18.68/kg£3.55Quorn Vegetarian Roast 400g
400g · £10.75/kg£4.30
Tofu
Clearspring Organic Tofu 300g
300g · £5.87/kg20% off£1.76£2.20The Tofoo Co. Naked Tofu 280g
280g · £7.79/kg25% off£2.18£2.90Taifun Organic Smoked Tofu 200g
200g · £32.50/kg£6.50Cauldron Marinated Tofu Pieces 160g
160g · £25.00/kg£4.00Tiba Tempeh Organic Original 200g
200g · £12.75/kg25% off£2.55£3.40The Tofoo Co. Tempeh 200g
200g · £13.50/kg25% off£2.70£3.60The Tofoo Co. Stir Fry Tofu 280g
280g · £12.68/kg£3.55Tiba Tempeh Smoky 220g
220g · £12.64/kg25% off£2.78£3.70The Tofoo Co. Naked Tofu XL 450g
450g · £9.89/kg£4.45Tiba Tempeh Southern Style Protein Bites 60g
60g · £24.00/kg20% off£1.44£1.80Tiba Tempeh Roasted Protein Bites 60g
60g · £24.00/kg20% off£1.44£1.80
Frozen Meat Alternatives
GoodLife Frozen Vegan Spicy Bean Burgers 454g
454g · £9.25/kg£4.20Tivall Vegan Ingredients Corn Schnitzel 332g
332g · £14.46/kg£4.80Tivall Vegan Ingredients Schnitzel 332g
332g · £14.46/kg£4.80Tivall Vegan Ingredients Vegan Nuggets 306g
306g · £15.69/kg£4.80Quorn Cheese & Broccoli Escalopes 240g
240g · £12.67/kg20% off£3.04£3.80Moving Mountains Plant Based No Chicken Burgers 180g
180g · £20.00/kg£3.60Quorn Vegetarian Crispy Nuggets 300g 300g
300g · £11.83/kg£3.55Birds Eye Green Cuisine 10 Vegetarian Fingers 284g
284g · £6.34/kg£1.80Richmond Meat Free Tasty Sausages 304g
304g · £7.24/kg20% off£2.20£2.75Linda McCartney's Frozen Vegan Sausages 270g
270g · £9.19/kg20% off£2.48£3.10Linda McCartney's Vegan Vegemince 500g
500g · £8.30/kg£4.15Quorn Vegetarian Pieces 200g
200g · £13.00/kg£2.60Tivall Vegetarian Frankfurters 297g
297g · £16.16/kg£4.80Tivall Vegan Ingredients Vegan Burgers 332g
332g · £14.46/kg£4.80Tivall Vegetarian Cocktail Sausages 280g
280g · £17.14/kg£4.80Quorn Vegetarian Pieces 300g
300g · £11.83/kg£3.55Quorn Vegetarian Mince 300g
300g · £11.83/kg£3.55Waitrose PlantLiving 2 Ultimate No Meat Burgers 210g
210g · £13.10/kg£2.75Waitrose PlantLiving No Chicken Pieces 300g
300g · £9.17/kg2 for £4.20£2.75Waitrose PlantLiving No Meat Meatballs 380g
380g · £7.11/kg2 for £4.20£2.70Linda McCartney Vegetable Burger 200g
1pk · £2.10 each£2.10Quorn Mince 200g
200g · £13.00/kg£2.60Linda McCartney's Vegan Red Onion & Rosemary Sausages 270g
270g · £11.48/kg£3.10Linda McCartney's 2 Frozen Vegetarian Mozzarella 1/4lb Burgers 227g
227g · £10.93/kg20% off£2.48£3.10PlantLiving: Frozen Mushroom Wellington with Seeded Stuffing 450g
450g · £11.73/kg20% off£5.28£6.60