Berries
Waitrose Blueberries 500g
500g · £13.20/kg£6.60No.1 Speciality Blueberries 225g
225g · £21.11/kg£4.75Waitrose Ready To Eat Blueberries 115g
115g · £21.74/kg£2.50Duchy Organic Blueberries 125g
125g · £25.60/kg£3.20No. 1 Italian Gorgonzola DOP Piccante Blue Cheese Strength 6 200g
200g · £23.00/kg£4.60Cooks' Ingredients Redcurrants 100g
100g · £36.00/kg£3.60Waitrose Mixed Berries 190g
190g · £19.47/kg£3.70Waitrose Wonderfully Wonky British Strawberries 250g
250g · £9.60/kg£2.40No.1 Speciality Raspberries 150g
150g · £25.33/kg£3.80Essential Raspberries 150g
150g · £18.00/kg£2.70
Bananas
Essential Fairtrade Bananas 5s
1pk · £1.20 each£1.20Duchy Organic Fairtrade Bananas 6s
1pk · £2.35 each£2.35Waitrose Small Fairtrade Bananas 7s
1pk · £1.13 each25% off£1.13£1.50
Citrus Fruit
Waitrose Large Oranges 6s
1pk · £4.45 each£4.45No.1 Ippolito Oranges Minimum 3
1pk · £4.20 each£4.20Waitrose Extra Large Oranges 4s
1pk · £4.45 each£4.45Waitrose Large Orange Each
1pk · £0.95 each£0.95Waitrose Blush Oranges Minimum 4
1pk · £3.85 each2 for £4.80£3.85Duchy Organic Oranges Min 4
1pk · £2.90 each£2.90Essential Oranges 5s
1pk · £1.85 each10% off£1.85£2.05Waitrose Red Grapefruit Each
1pk · £0.72 each15% off£0.72£0.85Sweet Sunrise Grapefruit 2Each
1pk · £1.80 each£1.80Cooks' Ingredients Unwaxed Lemons 8s
1pk · £3.12 each20% off£3.12£3.90Cooks' Ingredients Unwaxed Lemons 4s
1pk · £2.30 each£2.30Essential Lemons 5s
1pk · £1.62 each15% off£1.62£1.90Duchy Organic Unwaxed Lemons 3s
1pk · £2.65 each£2.65Waitrose Loose Limes each
1pk · £0.34 each15% off£0.34£0.40Essential Limes 5s 5s
1pk · £1.66 each15% off£1.66£1.95Waitrose Loose Lemons each
1pk · £0.55 each£0.55Cooks' Ingredients Unwaxed Limes 4s
1pk · £2.40 each£2.40Waitrose Seedless Easy Peelers 600g
600g · £5.33/kg2 for £4.80£3.20Essential Mini Easy Peelers 500g
500g · £3.40/kg£1.70Waitrose Easy Peelers Box 1kg
1kg · £5.15/kg£5.15Waitrose Tangerines 600g
600g · £5.00/kg2 for £4.80£3.00No.1 Speciality Easy Peelers 600g
600g · £6.00/kg£3.60Essential Easy Peelers 600g
600g · £3.15/kg10% off£1.89£2.10Waitrose Queen Easy Peelers 600g
600g · £5.17/kg2 for £4.80£3.10Duchy Organic Easy Peelers 600g
600g · £5.00/kg£3.00
Apples & Pears
Waitrose Royal Gala Apples 6s
1pk · £2.30 each£2.30Waitrose Pink Lady Apples 6s
1pk · £3.60 each2 for £4.80£3.60Waitrose Pink Lady Apples 4s
1pk · £3.15 each£3.15Waitrose Granny Smith Apples 6s
1pk · £2.39 each10% off£2.39£2.65Duchy Organic Gala Apples Min 4
1pk · £2.95 each£2.95Waitrose British Egremont Russet Apples 5s
1pk · £3.10 each£3.10Essential Mini Apples 6s
1pk · £1.20 each£1.20Waitrose Braeburn Apples minimum 5
1pk · £2.20 each£2.20Waitrose British Cox Apples 4s
1pk · £2.70 each£2.70Waitrose Jazz Apples 4s
1pk · £2.70 each10% off£2.70£3.00Waitrose British Cox Apples 6s
1pk · £2.40 each£2.40Waitrose Jazz Apples Minimum 5
1pk · £3.20 each£3.20Waitrose Best of British Apples 4s
1pk · £2.70 each£2.70Waitrose Royal Gala Apples 4s
1pk · £2.39 each10% off£2.39£2.65Waitrose Perfectly Ripe Conference Pear 4s
1pk · £3.10 each£3.10Husband Anniversary Pear each
1pk · £4.20 each£4.20Waitrose Perfectly Ripe Rocha Pears 4s
1pk · £3.05 each£3.05Waitrose Conference Pears 4s
1pk · £2.40 each20% off£2.40£3.00Duchy Organic Pears 4s
1pk · £3.60 each£3.60Essential Pears 5s
1pk · £2.40 each£2.40Waitrose Perfectly Ripe Green Williams Pears 4s
1pk · £4.20 each£4.20
Grapes
Waitrose Seedless Grape Selection 400g
400g · £8.00/kg£3.20Waitrose Green Seedless Grapes 500g
500g · £6.00/kg2 for £4.80£3.00Waitrose Red Seedless Grapes 500g
500g · £6.00/kg2 for £4.80£3.00Waitrose Black Seedless Grapes 400g
400g · £8.50/kg2 for £4.80£3.40Waitrose Cotton Candy Grapes 400g
400g · £9.63/kg£3.85Waitrose Candy Seedless Grapes 400g
400g · £9.63/kg£3.85
Prepared Fruit
Waitrose Mango Chunks 280g
280g · £16.07/kg£4.50Waitrose Pomegranate 210g
210g · £17.38/kg£3.65Waitrose Watermelon Fingers 600g
600g · £10.50/kg£6.30Waitrose Mango Chunks 450g
450g · £12.78/kg£5.75Waitrose Watermelon 300g
300g · £12.60/kg15% off£3.78£4.45Waitrose Melon Slices 280g
280g · £10.79/kg15% off£3.02£3.55Waitrose Pineapple 275g
275g · £10.98/kg15% off£3.02£3.55Dole Fruit in Jelly Mandarins 4x123g
492g · £4.88/kg20% off£2.40£3.00Waitrose Orange Melon Chunks 250g
250g · £12.08/kg15% off£3.02£3.55Waitrose Mango & Blueberries 125g
125g · £20.00/kg£2.50Waitrose Apple & Salted Caramel 110g
110g · £22.73/kg£2.50Waitrose Pink Lady Apple, Mango, Strawberry & Blueberry 265g
265g · £17.92/kg£4.75GOOD TO GO Watermelon Chunks 120g
120g · £17.50/kg£2.10Waitrose Berry Medley 230g
230g · £13.13/kg15% off£3.02£3.55GOOD TO GO Melon Chunks 120g
120g · £17.50/kg£2.10GOOD TO GO Mango 130g
130g · £16.15/kg£2.10Waitrose Classic Fruit Salad 310g
310g · £12.26/kg20% off£3.80£4.75GOOD TO GO Pineapple 120g
120g · £17.50/kg£2.10Waitrose Rainbow Fruit Salad 285g
285g · £14.18/kg15% off£4.04£4.75GOOD TO GO Pomegranate Seeds 90g
90g · £23.33/kg£2.10GOOD TO GO Pink Lady Apple Slices 80g
80g · £26.25/kg£2.10
Other Fruit
Waitrose Perfectly Ripe Diamond Blush Nectarines 4s
1pk · £4.80 each£4.80Waitrose Yellow Flesh Nectarines Min 4
1pk · £3.70 each£3.70Duchy Organic Plums 350g
350g · £9.71/kg£3.40£2.55 loyalty card (£7.29/kg)Waitrose Peaches Min 4
1pk · £4.20 each£4.20Essential Home Ripening Plums 400g
400g · £4.85/kg10% off£1.94£2.15Waitrose Plums min 4
1pk · £3.10 each2 for £4.80£3.10Waitrose Mini Watermelon Each
1pk · £4.25 each£4.25Waitrose Extra Large Watermelon Each
1pk · £5.40 each£5.40Essential Galia Melon Each
1pk · £2.75 each£2.75Waitrose Honeydew Melon Each
1pk · £2.39 each10% off£2.39£2.65Waitrose Piel De Sapo Melon Each
1pk · £4.20 each£4.20No.1 Matice Melon Each
1pk · £4.75 each£4.75Waitrose Perfectly Ripe Golden Kiwi 4s
1pk · £4.60 each2 for £6£4.60Waitrose Dragon Fruit Each
1pk · £4.80 each£4.80Duchy Organic Gold Kiwi Fruit 4s
1pk · £4.75 each£4.75No.1 Speciality Mango Each
1pk · £4.50 each£4.50Waitrose Perfectly Ripe Kiwi 4s
1pk · £3.40 each£3.40Waitrose Perfectly Ripe Mango 2s
1pk · £3.70 each£3.70Waitrose Passion Fruit 3s
1pk · £1.90 each£1.90Waitrose Supersweet Medium Pineapple Each
1pk · £2.05 each£2.05£1.44 loyalty card (£1.44 each)Waitrose King Gold Kiwi each
1pk · £1.20 each£1.20Waitrose King Green Kiwi each
1pk · £1.20 each£1.20Duchy Organic Kiwi Fruit 4s
1pk · £3.60 each£3.60Waitrose Speciality Figs Traypack 300g
300g · £18.00/kg£5.40