Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Meopham

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • Quorn Vegan Smoky Ham Free Slice 100G

    100g · £34.00/kg
    £3.40
    £3.00 Clubcard (£30.00/kg)
  • Tesco Spanish Inspired Selection 120G

    120g · £32.08/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Dove Men+Care Clean Comfort 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard
  • Bio&Me Cocoa Gluten Free Porridge Pot 58g

    58g · £32.76/kg
    £1.90
    £0.85 Clubcard (£14.66/kg)
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Mixed Vegetables 225G (C)

    250g · £8.80/kg
    £2.20
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Finest Shiitake Mushrooms 125g

    125g · £18.80/kg
    £2.35
    £2.10 Clubcard (£16.80/kg)
  • Tesco Chopped Soy & Miso Salad Kit 295g

    295g · £10.85/kg
    £3.20
    £2.80 Clubcard (£9.49/kg)
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g

    400g · £13.50/kg
    £5.40
    £4.25 Clubcard (£10.63/kg)
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Tesco Chopped Caesar Salad Kit 260g

    260g · £12.31/kg
    £3.20
    £2.80 Clubcard (£10.77/kg)
  • Alpro Barista Coconut Chilled Dairy Free Drink 750ml

    £2.00
    £1.75 Clubcard
  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £1.75 Clubcard (£3.89/kg)
  • Activia Rhubarb Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    4pk · £32.17/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£17.39/kg)
  • Tesco Simply Smashed Avocado 100G

    100g · £17.50/kg
    £1.75
    £1.50 Clubcard (£15.00/kg)
  • Activia Kefir Strawberry Gut Health Yoghurt Drink 280ml

    £2.15
    £1.40 Clubcard
  • Arctic Coffee Cafe Latte 1 Litre

    £3.00
    £2.70 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Oatly Whole Oat Drink Chilled 1L

    £3.10
    £2.40 Clubcard
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
    £2.00 Clubcard (£4.44/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • St Pierre Sesame Seeds Brioche Burger Buns 4 Pack

    4pk · £0.99 each
    £3.95
  • Tesco Chicken Breast Fillets 650g (c)

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco Lean Pork Mince 5% Fat 500G

    500g · £6.20/kg
    £3.10
  • Tesco British Chicken Breast Mini Fillets 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
  • Tesco Mini Watermelon

    1pk · £3.30 each
    £3.30
  • Tesco 12 Beef Meatballs 336G

    336g · £14.58/kg
    £4.90
  • Crosta & Mollica Margherita Pizza 403g

    403g · £18.98/kg
    £7.65
  • Tesco Mature Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Activia Kefir Strawberry Gut Health Yoghurt Drink 280ml

    £2.15
    £1.40 Clubcard
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.35 each
    £2.10
  • Nestle Rolo Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)
  • Loose Oranges

    1pk · £0.50 each
    £0.50
  • Dairylea Cheese Slices x8 150g

    150g · £15.33/kg
    £2.30
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Unsmoked Back Bacon Rashers 10 Pack 300g

    300g · £5.50/kg
    £1.65
  • Tesco Iceberg Lettuce Each (C)

    1pk · £0.95 each
    £0.95
  • Tesco Finest Buttermilk Pancakes 4 pack

    4pk · £0.60 each
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£0.54 each)
  • Cucumber Whole Each (C)

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Arla Protein on the go Strawberry yogurt 200g

    200g · £7.50/kg
    £1.50
  • Warburtons Crumpets 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
    £0.90 Clubcard (£0.15 each)
  • Munch Bunch Double Up Fromage Frais Strawberry Vanilla 4 x 85g (340g)

    4pk · £25.88/kg
    £2.20
  • Tesco Blueberries 150G

    150g · £14.67/kg
    £2.20
  • Tesco Large Fruit Platter 350G

    350g · £13.29/kg
    £4.65
  • Tesco Finest Sticky Toffee Pudding Meal Deal 230g

    230g · £20.00/kg
    £4.60
  • La Famiglia Rana Spinach & Ricotta Ravioli 250g

    250g · £13.80/kg
    £3.45
  • Tesco Mixed Vegetables 225G (C)

    250g · £8.80/kg
    £2.20
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Finest 14 Month Parma Ham 50G

    50g · £57.00/kg
    £2.85
  • Wildlife Choobs Strawberry Raspberry & Apricot Kids Yoghurt Tubes 6x37g

    6pk · £39.19/kg
    £1.45
  • Fage Total 0% Fat Greek Recipe Yogurt 150G

    150g · £14.00/kg
    £2.10
  • Oykos Strawberry Luxury Greek Style Yoghurt Dessert 4x110g

    4pk · £26.82/kg
    £2.95
  • Nomadic Low Fat Yogurt & Oat Clusters - Strawberry 169g

    169g · £14.20/kg
    £2.40
  • Warburtons Soft White Pitta Breads 4 Pack

    4pk · £0.41 each
    £1.65
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g

    400g · £13.50/kg
    £5.40
    £4.25 Clubcard (£10.63/kg)
  • Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread 400g

    400g · £2.50/kg
    £1.00
  • Tesco Beetroot & Feta Grain Bowl 380g

    380g · £12.50/kg
    £4.75
  • Quorn Vegan Smoky Ham Free Slice 100G

    100g · £34.00/kg
    £3.40
    £3.00 Clubcard (£30.00/kg)
  • Tesco Small Melton Mowbray Pork Pie 145G

    145g · £16.90/kg
    £2.45
  • Tesco Smooth Smoked Salmon Pate 100g

    100g · £21.50/kg
    £2.15
  • Pizza Express American Pizza 250G

    250g · £24.00/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£14.00/kg)
  • Tesco Just Ham Sandwich

    1pk · £1.60 each
    £1.60
  • Grapefruit Each

    1pk · £0.60 each
    £0.60
  • Tesco Hoisin Duck Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • itsu hoisin duck dragon roll 203g

    203g · £23.89/kg
    £4.85
  • Tesco Spanish Inspired Selection 120G

    120g · £32.08/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Tesco Finest Coleslaw 300g (C)

    300g · £8.17/kg
    £2.45
  • MULLERICE PROTEIN Vanilla 180g

    180g · £8.61/kg
    £1.55
  • Ski Strawberry Mousse 4 X60g

    4pk · £31.67/kg
    £1.90
  • Warburtons Danish Lighter Small White Sliced Bread 400g

    400g · £4.13/kg
    £1.65
  • Tesco Finest Spanish Chorizo 225G

    225g · £15.11/kg
    £3.40
  • Tesco Broccoli 375G

    375g · £2.53/kg
    £0.95
  • Tesco Feta Semi Dried Tomato Pasta 290G

    290g · £11.03/kg
    £3.20
  • Soreen Original Fruited Malt Loaf 260g

    260g · £7.50/kg
    £1.95
    £1.70 Clubcard (£6.54/kg)
  • Hartley's Orange Jelly 125g

    125g · £8.00/kg
    £1.00

Meal deals

View all (4)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Meopham

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo