- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Offers (345)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
ASDA Tender Lean Diced Beef 400g
400g · £16.25/kg£6.50ASDA Tender Chicken Breast Mini Fillets 400g
400g · £13.13/kg£5.25Strings & Things Cheestrings 4 x 20g (80g)
80g · £27.50/kg£2.20Asda Halloumi 225g
225g · £12.44/kg£2.80Asda Take-Out Club Mozzarella Sticks 240g
240g · £15.42/kg2 for £6£3.70Activia Strawberry Gut Health Yoghurt 4 x 115g
460g · £7.39/kg£3.40ASDA Classic Italian Salami & Cheese Selection 100g
100g · £36.00/kg3 for £7£3.60Pukka All Steak Pie
209g · £10.53/kg£0.60 off£2.20£2.80Dairylea Dunkers Jumbo Tubes 3 x 41g (123g)
120g · £23.75/kg£2.85Babybel Mini Original Cheese 6 x 20g (120g)
120g · £25.42/kg£3.05Richmond Meat-Free 8 Tasty Sausages 304g
304g · £9.21/kg£2.80Asda British Mature Cheddar 400g
400g · £10.13/kg2 for £5.45£4.05Onken 0% Fat Strawberry 450g
450g · £4.11/kg£0.60 off£1.85£2.45Asda Stonebaked Spicy Fajita Chicken Pizza 365g
365g · £10.96/kg2 for £6.50£4.00ASDA Grapes & Strawberries 90g
90g · £17.78/kg£1.60Asda Chicken & Bacon Caesar on a Wheat Wrap
1pk · £3.60 each£3.60Cathedral City Mature Cheddar 350g
350g · £9.54/kg£1.11 off£3.34£4.45Asda Tuna Mayo on Soft White
1pk · £1.90 each£1.90Asda Little Gem Lettuce
2pk · £0.48 each£0.95Asda Garlic & Herb Flatbread 245g
245g · £10.00/kg£2.45Asda Grower's Selection 5 Medium Oranges
5pk · £0.41 each£2.05Lurpak Butter Slightly Salted 200g
200g · £16.25/kg£3.25Asda Sliced Mild British Cheddar 10 Slices 250g
250g · £12.60/kg2 for £5.45£3.15Philadelphia Plain Cream Cheese-soft 165g
165g · £12.97/kg£0.71 off£2.14£2.85Asda 16 Tasty Seafood Sticks 250g
250g · £6.60/kg£1.65Asda Grated Mozzarella 250g
250g · £12.60/kg2 for £5.45£3.15Asda Exceptional 6 Cumberland Pork Sausages 400g
400g · £9.75/kg£3.90Asda Creamy & Flavoursome Sweet Potatoes 1kg
1kg · £1.95/kg£1.95Asda Refreshing & Sweet Seedless Red Grapes 500g
500g · £5.20/kg£2.60Asda Grower's Selection Vine Ripened Tomatoes
1pk · £1.70 each£1.70Warburtons Farmhouse Bread 800g
800g · £2.00/kg£0.40 off£1.60£2.00Muller Corner Vanilla Yogurt Chocolate Balls 124g
124g · £8.87/kg5 for £5£1.10Warburtons Thick Slice Soft Tiger Bloomer 600g
600g · £3.42/kg£2.05Frubes Assorted Yogurt Tubes 9 x 37g (333g)
333g · £7.96/kg£2.65Wall's 4 Pork Sausage Rolls 220g
220g · £11.82/kg£2.60Asda Cucumber
1pk · £1.25 each2 for £1.90£1.25Muller Corner Strawberry Yogurt 136g
136g · £8.09/kg5 for £5£1.10Warburtons Soft Thick White Toastie Bread 800g
800g · £2.19/kg£1.75Pink Lady Cripps Pink
4pk · £0.80 each£3.20Pasta & Sauce
1pk · £3.00 each£3.00ASDA Pink Lady Apple and Grapes 100g
100g · £19.00/kg£1.90Warburtons The True Taste of Wholemeal Bread 800g
800g · £2.13/kg£1.70Asda Grower's Selection British Strawberries 227g
227g · £11.45/kg£2.60Asda Crisp & Juicy Seedless Green Grapes 500g
500g · £5.00/kg£2.50Arla Protein Raspberry Yogurt 200g
200g · £9.25/kg£1.85Asda Creamy & Nutty Avocados
2pk · £0.80 each£1.60Asda Grower's Selection British Maris Piper Potatoes 1.25kg
1.25kg · £1.32/kg£1.65Asda Grower's Selection British Carrots 500g
500g · £1.40/kg£0.70Asda Exceptional 8 Unsmoked Back Bacon Rashers 240g
240g · £17.71/kg£4.25Asda Italian Fresh Egg Tagliatelle 500g
500g · £4.90/kg£2.45Muller Light Smooth Toffee Yogurt 160g
160g · £6.88/kg5 for £5£1.10Attack a Snak Chicken 'n Cheese Wrap Kit with Tomato Ketchup 86g
86g · £26.16/kg£2.25
Best Sellers 📈
Calpol Infant Sugar-Free Oral Suspension Paracetamol 2+ Months 100ml
100ml · £44.00/L£4.40RestrictedCalpol SixPlus Sugar-Free Suspension Paracetamol 6+ Years 80ml
80ml · £56.88/L£4.55RestrictedAsda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets
16pk · £0.04 each£0.60RestrictedAsda Shades So Soft 6 White Long-Lasting Rolls
6pk · £0.88 each£5.25Asda Shades Everyday Kitchen Towels 2 Rolls
2pk · £1.55 each£3.10Catsan Hygiene Non-Clumping Odour Control Cat Litter 5L
5L · £1.01/L£1.01 off£5.04£6.05PEDIGREE RODEO Chicken Dog Treats 7 Sticks
120g · £17.08/kg£2.05Asda Zesty Lemon Washing Up Liquid 500ml
500ml · £1.90/L£0.95Asda Cucumber
1pk · £1.25 each2 for £1.90£1.25Asda Grower's Selection Sweet Peppers 500g
3pk · £0.85 each£2.55Asda Banana Each (Single)
1pk · £0.35 each£0.35Asda 6 Sweet & Creamy Bananas
6pk · £0.20 each2 for £1.90£1.20Asda Grower's Selection British Strawberries 227g
227g · £11.45/kg£2.60Asda Refreshing & Sweet Seedless Red Grapes 500g
500g · £5.20/kg£2.60Asda Crisp & Juicy Seedless Green Grapes 500g
500g · £5.00/kg£2.50Asda Creamy & Nutty Avocados
2pk · £0.80 each£1.60Simple Kind to Skin Cleansing Wipes Bio-degradable 25 wipes
25pk · £0.12 each£2.95ASDA Flavourful Reduced Fat Beef Steak Mince 500g
500g · £13.20/kg£6.60ASDA Tender Diced Chicken Breast 400g
400g · £12.00/kg£4.80Cadbury Crunchie Rocks Chocolate 100g
100g · £26.50/kg£2.65
Cosy Nights In🍂
Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Coated Sharing Peanuts 150g
150g · £23.00/kg£3.45That’s Nuts Walkers Smoky Bacon Coated Peanuts Grab Bag 40g
40g · £31.25/kg£1.25Thats Nuts Walkers Salt & Vinegar Coated Peanuts Grab Bag 40g
40g · £31.25/kg£1.25Butterkist Sweet & Salty Popcorn 100g
100g · £23.50/kg£2.35Walkers BBQ Sauce Grab Bag Crisps 45g
45g · £30.00/kg£1.35Walkers Bugles Southern Style BBQ Sharing Snacks Crisps 110g
110g · £16.82/kg£1.85Galaxy Counters Milk Chocolate Buttons Pouch Bag 112g
112g · £21.43/kg£2.40Cadbury Drinking Hot Chocolate 500g
500g · £11.20/kg£5.60Nescafe Gold Caramel Latte Coffee Sachets 8 x 17g (136g)
119g · £24.37/kg£2.90GU Banoffee Cheesecake 2 x 86g (172g)
172g · £24.71/kg£4.25GU Salted Caramel Cheesecake 2 x 82g (164g)
164g · £28.66/kg£4.70
Life in the Express Lane 💚🚀
Beer, Ale, Cider
1pk · £5.50 each£5.50Feelin' Fresh
1pk · £1.90 each£1.90Fill Your Freezer
1pk · £7.50 each£7.50Heinz Mix & Match
1pk · £4.65 each£4.65Margs & Marghs
1pk · £7.00 each£7.00Meat, Fish and Poultry
1pk · £11.00 each£11.00Meals in Minutes
1pk · £6.50 each£6.50Meal Deal
1pk · £5.00 each£5.00Pasta & Sauce
1pk · £3.00 each£3.00Picnic Picky Bits
1pk · £7.00 each£7.00Premium Meal Deal
1pk · £6.00 each£6.00Spritz Me! 🍊
1pk · £20.00 each£20.00The Big Brekkie
1pk · £10.00 each£10.00Yogurt Bowl
1pk · £6.00 each£6.00
In-Store Price Match
Asda Onion Rings 150g
150g · £9.00/kg£1.35Nurofen for Children Strawberry Oral Suspension 3mths to 9yrs Ibuprofen 100ml
100ml · £50.00/L£5.00RestrictedCalpol SixPlus Fast Melts Paracetamol Strawberry Flavour 6+ Years 12s
12pk · £0.52 each£6.25RestrictedAsda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets
16pk · £0.04 each£0.60RestrictedAsda Allergy & Hayfever Relief 30 Tablets
30pk · £0.12 each£3.60Asda Shades So Soft 6 White Long-Lasting Rolls
6pk · £0.88 each£5.25Asda Hero Adult Dog Light with Chicken, Rice & Veg 2.5kg
2.5kg · £1.48/kg£3.70Harringtons Dry Adult Dog Food, Rich in Lamb & Rice 1.7kg
1.7kg · £3.97/kg£6.75Homefire Kiln Dried Logs
16.5L · £0.48/L2 for £10£8.00Fairy Original Washing Up Liquid Green with LiftAction 320ML
320ml · £3.91/L£1.25Asda Original Thick Bleach 750ml
750ml · £1.40/L£1.05Asda Grower's Selection British Strawberries 227g
227g · £11.45/kg£2.60Asda Sweet & Bursting Blueberries 150g
150g · £15.67/kg£2.35Asda Creamy & Nutty Avocados
2pk · £0.80 each£1.60Asda Fresh Tastes Mango Fingers 140g
140g · £14.29/kg£2.00Asda Fresh Tastes Pineapple Fingers 200g
200g · £10.25/kg£2.05Simple Kind to Skin Cleansing Wipes Bio-degradable 25 wipes
25pk · £0.12 each£2.95ASDA Succulent Chicken Thighs 1.1kg
1.1kg · £4.09/kg£4.50Kinder Surprise 20g
20g · £77.50/kg£1.55Asda Pancake Shaker 155g
155g · £9.68/kg£1.50
Deals You'll Love 💚
Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Sharing Bag Crisps 150grams
150g · £21.00/kg£3.15Walkers Sensations Roasted Chicken & Thyme Sharing Crisps 150g
150g · £21.00/kg£3.15KP Original Salted Peanuts 250g
250g · £15.40/kg£3.85KP Dry Roasted Peanuts 250g
250g · £15.40/kg£3.85McCoy's Classic Variety Multipack Crisps 6 Pack
150g · £19.67/kg£2.95McCoy's Flame Grilled Steak Flavour Potato Crisps 6 x 25g
150g · £19.67/kg£2.95Benylin Chesty Coughs (Non-Drowsy)
150ml · £49.33/L£7.40RestrictedSudafed Blocked Nose Spray
15ml · £433.33/L£6.50RestrictedDreamies Cat Treat Biscuits with Tasty Chicken 6x200g
200g · £17.00/kg£0.80 off£3.40£4.20Catsan Hygiene Non-Clumping Odour Control Cat Litter 5L
5L · £1.01/L£1.01 off£5.04£6.05Whiskas Cat Food with Delicious Chicken 1+ 800g
800g · £5.33/kg£1.19 off£4.26£5.45Pedigree Dentastix Daily Oral Care Medium 10-25kg 5 Sticks 128g
130g · £12.46/kg£0.48 off£1.62£2.10Asda 20 Tie Top Bin Bags 75 Litres
20pk · £0.20 each£0.46 off£4.09£4.55Pampers Baby-Dry Nappy Pants Size 5, 33 Nappies, 12kg-17kg, Essential Pack
33pk · £0.40 each£2.63 off£13.32£15.95Pampers Premium Protection New Baby Size 3, 40 Nappies, 6kg-10kg, Essential Pack
40pk · £0.32 each£12.65Cadbury 5 Milk Chocolate Mini Rolls
5pk · £0.46 each£0.78 off£2.32£3.10Cadbury Raspberry Mini Rolls Cakes x5
5pk · £0.46 each£0.78 off£2.32£3.10NIVEA MEN Protect & Care Deep Cleaning Face Wash 100ml
100ml · £61.50/L£6.15Simple Kind to Skin Hydrating Light Moisturiser 125ml
125ml · £38.40/L£4.80Simple Kind to Skin Moisturising Facial Wash 150ml
150ml · £32.00/L£4.80