Lettuce & Salad Bags
Sainsbury's Wild Rocket 60g
60g · £20.83/kg£1.25Sainsbury's Italian Style Salad 100g
100g · £17.00/kg£1.70Sainsbury's Sweet Gem Lettuce
2pk · £0.70 each£1.40Sainsbury's Hearts of Romaine
2pk · £0.73 each£1.45Sainsbury's Bistro Salad 150g
150g · £11.33/kg£1.70Sainsbury's Mixed Leaf Salad 200g
180g · £12.22/kg£2.20Sainsbury's Butterhead Salad 80g
90g · £13.89/kg£1.25Sainsbury's Little Gem Lettuce
2pk · £0.63 each£1.25Sainsbury's Baby Leaf Spinach 200g
200g · £7.00/kg£0.40 off£1.40£1.80Sainsbury's Spinach, Watercress & Rocket Salad 80g
100g · £17.00/kg£1.70Sainsbury's Lambs Lettuce 60g
60g · £20.83/kg£1.25Sainsbury's Baby Leaf Spinach 100g
120g · £11.67/kg£1.40Sainsbury's Young Spinach 260g
260g · £7.31/kg£1.90
Fresh Herbs
Sainsbury's Basil 30g
30g · £28.00/kg£0.84Sainsbury's Flat Leaf Parsley 30g
30g · £28.00/kg£0.84Sainsbury's Dill 20g
20g · £35.00/kg£0.70Sainsbury's Chives 20g
20g · £55.00/kg£1.10Sainsbury's Mint 30g
30g · £23.33/kg£0.70Sainsbury's Thyme 20g
20g · £45.00/kg£0.90Sainsbury's Coriander 30g
30g · £28.00/kg£0.84Sainsbury's Parsley 6g
6g · £208.33/kg£1.25Sainsbury's Inspired to Cook Chopped Parsley Freshly Frozen 50g
50g · £40.00/kg£2.00Sainsbury's Basil
1pk · £2.20 each£2.20Sainsbury's Curly Leaf Parsley 30g
30g · £23.33/kg£0.70
Dressings & Croutons
Heinz Salad Cream Light 30% Less Fat 605g
605g · £8.51/kg£5.15Sainsbury's Caesar Dressing 150ml
150ml · £11.33/L£1.70Pizza Express House Light Dressing 235ml
235ml · £16.60/L£3.90Sainsbury's Oven Baked Garlic & Herb Croutons 100g
100g · £16.00/kg£1.60Sainsbury's Caesar Dressing 150ml
150ml · £11.33/L£1.70Sainsbury's French Style Dressing 150ml
150ml · £11.33/L£1.70Sainsbury's Caesar Dressing 250ml
250ml · £6.00/L£1.50Sainsbury's Stamford Street Co. Salad Cream 420g
420g · £2.50/kg£1.05Heinz Salad Cream Original 425g
425g · £10.00/kg£4.25Sainsbury's Sea Salt & Black Pepper Croutons 100g
100g · £16.00/kg£1.60Heinz Salad Cream Original 605g
605g · £8.51/kg£5.15Sainsbury's Soured Cream Topping 280g
280g · £7.50/kg£2.10Sainsbury's Honey & Mustard Dressing 150ml
150ml · £11.33/L£1.70Sainsbury's Be Good to Yourself French Dressing 250ml
250ml · £6.00/L£1.50Sainsbury's Be Good to Yourself Honey & Mustard Dressing 250ml
250ml · £6.00/L£1.50Hellmann's Real Thousand Island Salad Dressing & Dip 250ml
250ml · £10.60/L£2.65Hellmann's Fat free Vinaigrette 250ml
250ml · £10.60/L£2.65Sainsbury's Inspired to Cook Mediterranean Style Herb Croutons 150g
150g · £13.00/kg£1.95
Tomatoes
Sainsbury's Jubilee Large Vine Tomatoes, Taste the Difference 450g
450g · £5.67/kg£2.55Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g
250g · £8.40/kg25% off£2.10£2.80Sainsbury's Cherry Tomatoes
330g · £3.03/kg£1.00Sainsbury's Taste the Difference Pomodorino Baby Plum Tomatoes
250g · £8.40/kg£2.10Sainsbury's Flavouripe Tomatoes
6pk · £0.18 each£1.10
Cucumbers
Sainsbury's Whole Cucumber
1pk · £1.05 each£1.05Sainsbury's Small Whole Cucumber
180g · £4.17/kg£0.75
Avocados
Sainsbury's Avocado
2pk · £1.03 each£2.05Large Avocado
1pk · £1.35 each£1.35
Peppers
Sainsbury's Taste the Difference Sweet Pointed Pepper
1pk · £1.00 each£1.00Sainsbury's Sweet Peppers
3pk · £0.77 each£2.30Red Pepper
1pk · £0.75 each£0.75Sainsbury's Yellow Pepper
1pk · £0.75 each£0.75
Spring Onions & Celery
Sainsbury's Celery Sticks 250g
250g · £5.40/kg£1.35Sainsbury's Celery
1pk · £0.85 each£0.85Sainsbury's Spring Onions
1pk · £0.85 each£0.85
Chilli, Ginger & Garlic
Sainsbury's Bird Eye Chillies 20g
20g · £40.00/kg£0.80Sainsbury's Red Chillies 65g
65g · £10.77/kg£0.70Sainsbury's Large Garlic
1pk · £0.60 each£0.60