Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Extra - Goodmayes

Allergens and info

7.30 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Pizza Express Sloppy Giuseppe 292G

    292g · £20.55/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£11.99/kg)
  • Sour Patch Kids Blue Raspberry Flavour Sweets 120G

    120g · £13.33/kg
    £1.60
    £1.50 Clubcard (£12.50/kg)
  • Tesco Gala Apples

    5pk · £0.42 each
    £2.10
    £1.55 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Watermelon Wedges 550G

    550g · £7.82/kg
    £4.30
    £3.50 Clubcard (£6.36/kg)
  • Tesco Garlic Baguette 205g

    205g · £6.59/kg
    £1.35
    £1.15 Clubcard (£5.61/kg)
  • Everest Paneer Block Cheese 226G

    226g · £16.15/kg
    £3.65
    £2.35 Clubcard (£10.40/kg)
  • Smarties Split Pot Vanilla Flavour Yogurt 4X107g

    4pk · £35.51/kg
    £3.80
    £3.25 Clubcard (£30.37/kg)
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g

    4pk · £28.82/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£22.35/kg)
  • Gressingham Duck Breast Fillets 397G

    397g · £29.47/kg
    £11.70
    £8.75 Clubcard (£22.04/kg)
  • Tesco Sliced Greens 300G

    300g · £8.33/kg
    £2.50
    £2.20 Clubcard (£7.33/kg)
  • Nestle Nesquik Strawberry Flavour Cereal 310g

    310g · £13.71/kg
    £4.25
    £3.25 Clubcard (£10.48/kg)
  • SAMYANG CHEESE BULDAK HOT CHICKEN FLAVOUR RAMEN CUP 70G

    70g · £32.86/kg
    £2.30
    £1.95 Clubcard (£27.86/kg)
  • Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg

    1kg · £4.50/kg
    £4.50
    £4.45 Clubcard (£4.45/kg)
  • Tesco Finest Scottish Smoked Salmon Mild and Delicate 100g

    100g · £70.00/kg
    £7.00
    £5.50 Clubcard (£55.00/kg)
  • SABRA HOUMOUS CLASSIC 250G

    250g · £12.40/kg
    £3.10
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Italian Inspired Smoked Selection 120G

    120g · £32.08/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Betty Crocker Coffee Icing 400G

    400g · £9.88/kg
    £3.95
    £3.30 Clubcard (£8.25/kg)
  • Goldfish Chinese Curry Sauce Concentrate 405G

    405g · £10.25/kg
    £4.15
    £3.65 Clubcard (£9.01/kg)
  • Sabra Houmous Garlic Red Pepper 200G

    200g · £15.50/kg
    £3.10
    2 for £4 Clubcard
  • Buldak Carbonara Spicy Hot Chicken Ramen Cup 80g

    80g · £33.13/kg
    £2.65
    £2.05 Clubcard (£25.63/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • The Delicious Dessert Company 2 Millionaire Eclairs

    2pk · £1.85 each
    £3.70
  • Tesco Triple Layer Chocolate Cake 24 Servings

    1pk · £22.00 each
    £22.00
  • Bonne Maman Rhubarb Yoghurt 4x115g

    4pk · £31.74/kg
    £3.65
  • Warburtons Seeds & Grains Bread with Sourdough 400g

    400g · £5.88/kg
    £2.35
  • Tesco Spicy Beef Chilli & Rice 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tarczynski Extra Poultry Kabanos with Pork 130g

    130g · £30.00/kg
    £3.90
  • Disney Princess Garland Cake

    1pk · £18.00 each
    £18.00
  • Tesco British Turkey Breast Mince 2% Fat 500G

    500g · £11.70/kg
    £5.85
  • Gressingham Duck Breast Fillets 397G

    397g · £29.47/kg
    £11.70
    £8.75 Clubcard (£22.04/kg)
  • Shazans Chicken Mini Fillets 500G

    500g · £12.60/kg
    £6.30
  • Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.28 each
    £3.40
  • The Real Seafood Co. Crayfish Tails Ready To Eat 100G

    100g · £60.50/kg
    £6.05
  • Tesco Finest Chicken Pad Thai 380G

    380g · £15.79/kg
    £6.00
  • Tesco British Roast Beef Slices 90g

    90g · £27.22/kg
    £2.45
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 1KG

    1kg · £8.10/kg
    £8.10
  • Tesco Finest 2 Wild Garlic Naan Breads

    2pk · £1.15 each
    £2.30
  • Tesco Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £2.83/kg
    £1.70
  • New York Bakery Co Wholemeal Bagels 5 Pack

    5pk · £0.47 each
    £2.35
    £1.65 Clubcard (£0.33 each)
  • Eatlean Grated Cheese 180g

    180g · £17.78/kg
    £3.20
  • Tesco Prawn Layered Salad 300G

    300g · £10.67/kg
    £3.20
  • Tesco Sliced Brioche Loaf 500G

    500g · £4.20/kg
    £2.10
  • Tesco Cajun Chicken Escalopes 350g

    350g · £17.14/kg
    £6.00
  • Tesco Finest Coleslaw 300g

    300g · £8.17/kg
    £2.45
  • Tesco Finest Beef Stroganoff With Rice 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Pepper Stir Fry 320g

    320g · £7.03/kg
    £2.25
  • Gü Chocolate Melt in the Middle Pudding 2 x 90g

    2pk · £54.44/kg
    £4.90
  • Coco Di Mama Pesto Chicken & Mozzarella Baguette

    1pk · £5.00 each
    £5.00
  • Tesco Cheese & Onion Sandwich

    1pk · £1.60 each
    £1.60
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 650G

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Piatnica High-Protein Cottage Cheese 200g

    200g · £9.00/kg
    £1.80
  • Tesco Mozzarella 200g

    200g · £8.75/kg
    £1.75
  • Tesco Tuna & Sweetcorn 235g

    235g · £9.36/kg
    £2.20
  • Tesco Medium Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Ripe Bananas 5 Pack

    5pk · £0.18 each
    £0.90
  • Everest Paneer Block Cheese 226G

    226g · £16.15/kg
    £3.65
    £2.35 Clubcard (£10.40/kg)
  • Tesco Sliced Edam 250g

    250g · £12.60/kg
    £3.15
  • Creamfields Low Fat Cottage Cheese 300g

    300g · £3.67/kg
    £1.10
  • Tesco Finest Chicken Primavera Tortiglioni 380g

    380g · £15.79/kg
    £6.00
  • Tesco Sweet Vine Ripened Tomatoes 255G

    255g · £6.08/kg
    £1.55
  • Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg

    1kg · £4.50/kg
    £4.50
    £4.45 Clubcard (£4.45/kg)
  • Jason's Everyday Tiger Rolls with Sourdough 4 Pack

    320g · £6.88/kg
    £2.20
  • Tesco Italian Inspired Smoked Selection 120G

    120g · £32.08/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Tesco Finest Scottish Smoked Salmon Mild and Delicate 100g

    100g · £70.00/kg
    £7.00
    £5.50 Clubcard (£55.00/kg)
  • Piatnica Semi-Fat Curd Cheese 250g

    250g · £10.80/kg
    £2.70
  • Tesco Cheese Triple Sandwich

    1pk · £3.50 each
    £3.50
  • Philadelphia Chives Soft Cream Cheese 165G

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Tesco Whole Cucumber Each

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Tesco Granny Smith Apples Minimum 5 Pack

    5pk · £0.42 each
    £2.10
  • Tesco Organic Curly Kale 200G

    200g · £14.25/kg
    £2.85
  • Tesco Brown Onions 3 Pack

    3pk · £0.33 each
    £1.00
  • Rosedene Farms Strawberries 227G

    227g · £8.81/kg
    £2.00
  • Tesco Strawberries 400G

    400g · £7.25/kg
    £2.90
  • Tesco Paneer Cheese 200G

    200g · £11.75/kg
    £2.35
  • Tesco Iceberg Lettuce 200G

    200g · £4.00/kg
    £0.80
  • Tesco Savoy Cabbage Each

    1pk · £0.95 each
    £0.95
  • Tesco Ginger 100g

    100g · £17.50/kg
    £1.75
  • Tesco Gala Apples

    5pk · £0.42 each
    £2.10
    £1.55 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Raspberries 150G

    150g · £17.00/kg
    £2.55

Meal deals

View all (5)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • WASABI DINE Meal Deal for £10 Clubcard Price

    Buy 1 Main, 1 Sauce & 1 Side
    £10.00
    Unlock with Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Extra - Goodmayes

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo