Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Asda Express - Limehouse

Allergens and info

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (341)

  • 0

    Cruzcampo Sevilla 10 x 440ml

    10pk · £3.01/L

    £4 off

    £13.35

    £17.35

  • 0

    MOTH Espresso Martini 125ml

    125ml · £47.20/L

    3 for £9

    £5.90

  • 0

    MOTH Margarita 125ml

    125ml · £47.20/L

    3 for £9

    £5.90

  • 0

    Yellow Tail Pinot Grigio 187ml

    187ml · £24.33/L

    3 for £9

    £4.55

  • 0

    Strongbow Dark Fruit Cider 440ml

    4pk · £3.98/L

    2 for £10

    £7.00

  • 0

    Strongbow Original Apple Cider Can 4.5% ABV 4 x 440ml

    4pk · £3.61/L

    2 for £10

    £6.35

  • 0

    Westons Stowford Press Sweet Apple Orchard Cider 4 x 440ml

    1.76L · £3.13/L

    2 for £10

    £5.50

  • 0

    Tooth & Claw Cat Amongst Tropical IPA 440ml

    440ml · £9.89/L

    2 for £5.50

    £4.35

  • 0

    Vocation Brewery Special Edition Death by Cherries Fruit Sour 440ml

    440ml · £10.11/L

    2 for £5.50

    £4.45

  • 0

    Beavertown Neck Oil Session IPA 440ml

    440ml · £9.66/L

    2 for £5.50

    £4.25

  • 0

    Corona 10 Extra Cans 440ml

    10pk · £3.09/L

    £4 off

    £13.60

    £17.60

  • 0

    Au Vodka Cherryade 330ml

    330ml · £15.30/L

    3 for £9

    £5.05

  • 0

    Au Vodka Pink Lemonade 330ml

    330ml · £15.30/L

    3 for £9

    £5.05

  • 0

    WKD Original Cherry Ice Vodka Mix 700ml

    700ml · £6.93/L

    3 for £9

    £4.85

  • 0

    Thatchers Vintage Founder's Cider 500ml

    500ml · £7.40/L

    2 for £5.50

    £3.70

  • 0

    Kopparberg Sweet Vintage Pear Premium Cider 500ml

    500ml · £7.20/L

    2 for £5.50

    £3.60

  • 0

    Thatchers Katy Somerset Cider 500ml

    500ml · £7.00/L

    2 for £5.50

    £3.50

  • 0

    Absolut Wild Berri Berry Flavoured Vodka 700ml

    700ml · £31.50/L

    £7.50 off

    £22.05

    £29.55

  • 0

    Butter Side Up Chardonnay 75cl

    750ml · £15.80/L

    £3.15 off

    £11.85

    £15.00

  • 0

    San Miguel Especial Premium Lager 10 x 440ml

    10pk · £3.43/L

    £3.50 off

    £15.10

    £18.60

  • View all (341)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • ASDA Tender Lean Diced Beef 400g

    400g · £16.25/kg
    £6.50
  • Shazans Chicken Mini Fillets 500g

    500g · £11.40/kg
    2 for £11
    £5.70
  • Shazans Peri Peri Chicken Drumsticks 900g

    900g · £6.28/kg
    £5.65
  • Asda Salmon & Prawn Sushi

    1pk · £2.05 each
    £2.05
  • ASDA Tender Chicken Breast Mini Fillets 400g

    400g · £13.13/kg
    £5.25
  • Asda Creamy Greek Style Yogurt 500g

    500g · £2.70/kg
    5 for £5
    £1.35
  • Asda Egg & Cress on Malted Bread

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Asda Grower's Selection Vine Ripened Tomatoes

    1pk · £1.70 each
    £1.70
  • Asda Iceberg Lettuce 200g

    200g · £6.50/kg
    2 for £1.90
    £1.30
  • Asda Sweet Chilli Chicken Breast Slices 160g

    160g · £24.38/kg
    3 for £7
    £3.90
  • Asda Grower's Selection British Strawberries 227g

    227g · £11.45/kg
    £2.60
  • ASDA Flavourful Reduced Fat Beef Steak Mince 500g

    500g · £13.20/kg
    £6.60
  • Asda Grower's Selection Honeydew Melon

    1pk · £2.55 each
    £2.55
  • Asda Grated Mozzarella 250g

    250g · £12.60/kg
    2 for £5.45
    £3.15
  • Asda Sweet & Fruity Baby Plum Tomatoes 300g

    300g · £4.33/kg
    2 for £1.90
    £1.30
  • Asda Sliced Mature British Cheddar 10 Slices 250g

    250g · £13.40/kg
    2 for £5.45
    £3.35
  • Asda Grower's Selection Raspberries 150g

    150g · £19.33/kg
    £2.90
  • Asda Royal Gala Apples

    6pk · £0.33 each
    £1.95
  • Asda Italian Inspired Spaghetti Carbonara 400g

    450g · £9.11/kg
    £4.10
  • Asda Refreshing & Sweet Seedless Red Grapes 500g

    500g · £5.20/kg
    £2.60
  • Asda 10 Mini Chicken Breast Skewers 120g

    120g · £24.58/kg
    3 for £7
    £2.95
  • Asda Take-Out Club Garlic Mushrooms 300g

    300g · £12.33/kg
    2 for £6
    £3.70
  • Tahira Turkey Pizza Salami with Beef 125g

    125g · £23.20/kg
    £2.90
  • Asda Crisp & Juicy Seedless Green Grapes 500g

    500g · £5.00/kg
    £2.50
  • Asda Creamy & Nutty Avocados

    2pk · £0.80 each
    £1.60
  • Arla Protein Salted Caramel Yogurt 200g

    200g · £9.25/kg
    5 for £5
    £1.85
  • Hilalturk Chicken Frankfurters 300g

    300g · £9.67/kg
    £2.90
  • Asda Tuna Mayo on Soft White

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Asda 2 Chicken Tikka Slices 300g

    300g · £7.33/kg
    £2.20
  • Rustlers Spicy Chicken Fillet Burger with Ranch Sauce 159g

    159g · £23.90/kg
    £3.80
  • Najma Original Turkey Slices 150g

    150g · £24.00/kg
    £3.60
  • Asda Bom Bahia Chicken Tikka Masala 400g

    400g · £16.75/kg
    £6.70
  • Asda 4 Soft & Sweet Kiwi Fruit

    4pk · £0.60 each
    £2.40
  • Asda Meal for One Fish Pie 400g

    400g · £10.25/kg
    2 for £6.50
    £4.10
  • Tahira Hot Dogs Chicken & Turkey Sausages 500kg

    500g · £7.40/kg
    £3.70
  • Asda Mozzarella 215g

    125g · £12.00/kg
    5 for £5
    £1.50
  • Asda Grower's Selection 5 Medium Oranges

    5pk · £0.41 each
    £2.05
  • Asda Meal for One Hunter's Chicken 400g

    400g · £10.25/kg
    2 for £6.50
    £4.10
  • Asda Sweet & Delicate Conference Pears 4 Pack

    4pk · £0.70 each
    £2.80
  • Part-Baked Bread 2 Baguettes 300g

    2pk · £0.80 each
    £1.60
  • Asda Meal for One Chicken Jalfrezi with Pilau Rice 400g

    400g · £10.25/kg
    2 for £6.50
    £4.10
  • ASDA 10 Unsmoked Back Bacon Rashers 310g

    310g · £8.06/kg
    £2.50
  • Lancashire Farm Natural Bio Yogurt 1kg

    1kg · £2.65/kg
    £2.65
  • Asda Classic Chicken Breast Slices 160g

    160g · £24.38/kg
    3 for £7
    £3.90
  • Cathedral City Mature Cheddar 350g

    350g · £9.54/kg
    £1.11 off
    £3.34£4.45
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.00/kg
    £2.70

Best Sellers 📈

View all (32)
  • Asda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets

    16pk · £0.04 each
    £0.60
    Restricted
  • Asda Shades So Soft 6 White Long-Lasting Rolls

    6pk · £0.88 each
    £5.25
  • Asda Shades Everyday Kitchen Towels 2 Rolls

    2pk · £1.28 each
    £0.55 off
    £2.55£3.10
  • CESAR Classics Terrine Dog Food Trays Mixed in Loaf 8 x 150g

    1.2kg · £5.67/kg
    £1.40 off
    £6.80£8.20
  • Asda Zesty Lemon Washing Up Liquid 500ml

    500ml · £1.90/L
    £0.95
  • Asda Cucumber

    1pk · £1.25 each
    2 for £1.90
    £1.25
  • Asda Grower's Selection Sweet Peppers 500g

    3pk · £0.85 each
    £2.55
  • Asda Grower's Selection British Strawberries 227g

    227g · £11.45/kg
    £2.60
  • Asda Refreshing & Sweet Seedless Red Grapes 500g

    500g · £5.20/kg
    £2.60
  • Asda Crisp & Juicy Seedless Green Grapes 500g

    500g · £5.00/kg
    £2.50
  • Asda Creamy & Nutty Avocados

    2pk · £0.80 each
    £1.60
  • Simple Kind to Skin Cleansing Wipes Bio-degradable 25 wipes

    25pk · £0.12 each
    £2.95
  • ASDA Flavourful Reduced Fat Beef Steak Mince 500g

    500g · £13.20/kg
    £6.60
  • The Happy Egg Co. Free Range 6 Large

    6pk · £0.52 each
    £3.10
  • ASDA Tender Diced Chicken Breast 400g

    400g · £12.00/kg
    £4.80
  • Cadbury Crunchie Rocks Chocolate 100g

    100g · £26.50/kg
    £2.65
  • Betty Crocker Triple Chocolate Chunk Brownie Mix 415g

    415g · £9.40/kg
    £3.90
  • Cadbury Fingers Milk Chocolate Biscuits 114 Gr

    114g · £24.56/kg
    £2.80
  • McVitie's 10 The Original Jaffa Cakes

    110g · £15.91/kg
    £1.75
  • Jammie Dodgers Raspberry Flavour 140g

    140g · £7.50/kg
    £1.05

Cosy Nights In🍂

View all (9)
  • Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Coated Sharing Peanuts 150g

    150g · £23.00/kg
    £3.45
  • That’s Nuts Walkers Smoky Bacon Coated Peanuts Grab Bag 40g

    40g · £31.25/kg
    £1.25
  • Thats Nuts Walkers Salt & Vinegar Coated Peanuts Grab Bag 40g

    40g · £31.25/kg
    £1.25
  • Walkers BBQ Sauce Grab Bag Crisps 45g

    45g · £30.00/kg
    £1.35
  • Walkers Bugles Southern Style BBQ Sharing Snacks Crisps 110g

    110g · £16.82/kg
    £1.85
  • Galaxy Counters Milk Chocolate Buttons Pouch Bag 112g

    112g · £21.43/kg
    £2.40
  • Nescafe Gold Caramel Latte Coffee Sachets 8 x 17g (136g)

    119g · £24.37/kg
    £2.90
  • GU Banoffee Cheesecake 2 x 86g (172g)

    172g · £24.71/kg
    £4.25
  • GU Salted Caramel Cheesecake 2 x 82g (164g)

    164g · £28.66/kg
    £4.70

Life in the Express Lane 💚🚀

View all (14)
  • Beer, Ale, Cider

    1pk · £5.50 each
    £5.50
  • Feelin' Fresh

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Fill Your Freezer

    1pk · £7.50 each
    £7.50
  • Heinz Mix & Match

    1pk · £4.65 each
    £4.65
  • Margs & Marghs

    1pk · £7.00 each
    £7.00
  • Meat, Fish and Poultry

    1pk · £11.00 each
    £11.00
  • Meals in Minutes

    1pk · £6.50 each
    £6.50
  • Meal Deal

    1pk · £5.00 each
    £5.00
  • Pasta & Sauce

    1pk · £3.00 each
    £3.00
  • Picnic Picky Bits

    1pk · £7.00 each
    £7.00
  • Premium Meal Deal

    1pk · £6.00 each
    £6.00
  • Spritz Me! 🍊

    1pk · £20.00 each
    £20.00
  • The Big Brekkie

    1pk · £10.00 each
    £10.00
  • Yogurt Bowl

    1pk · £6.00 each
    £6.00

In-Store Price Match

View all (23)
  • Asda Onion Rings 150g

    150g · £9.00/kg
    £1.35
  • Calpol SixPlus Fast Melts Paracetamol Strawberry Flavour 6+ Years 12s

    12pk · £0.52 each
    £6.25
    Restricted
  • Asda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets

    16pk · £0.04 each
    £0.60
    Restricted
  • Asda Max Strength Cold & Flu Day & Night Capsules 16 Capsules

    16pk · £0.16 each
    £2.55
    Restricted
  • Asda Paracetamol 500mg Capsules 16 Capsules

    16pk · £0.06 each
    £0.90
    Restricted
  • Asda Shades So Soft 6 White Long-Lasting Rolls

    6pk · £0.88 each
    £5.25
  • Asda Hero Adult Dog Gravy Selection Meaty & Poultry 6 x 400g (2.4kg)

    2.4kg · £1.92/kg
    £4.60
  • Aptamil 3 Toddler Milk 1-3 Years 200ml

    200ml · £6.00/L
    £1.20
  • Asda Grower's Selection British Strawberries 227g

    227g · £11.45/kg
    £2.60
  • Asda Sweet & Bursting Blueberries 150g

    150g · £15.67/kg
    £2.35
  • Asda Creamy & Nutty Avocados

    2pk · £0.80 each
    £1.60
  • Asda Fresh Tastes Mango Fingers 140g

    140g · £14.29/kg
    £2.00
  • Asda Fresh Tastes Pineapple Fingers 200g

    200g · £10.25/kg
    £2.05
  • Simple Kind to Skin Cleansing Wipes Bio-degradable 25 wipes

    25pk · £0.12 each
    £2.95
  • ASDA Succulent Chicken Thighs 1.1kg

    1.1kg · £4.09/kg
    £4.50
  • Barratt Flumps 20g

    20g · £25.00/kg
    £0.50
  • Eazy Pop Magicorn Salted Microwave Popcorn 85g

    85g · £12.94/kg
    £1.10
  • Asda Pancake Shaker 155g

    155g · £9.68/kg
    £1.50
  • Goldenfry Farmhouse Style Dumpling Mix 142g

    142g · £10.56/kg
    £1.50
  • Fox's Favourites Raspberry & Vanilla Jam 'n' Cream 150g

    150g · £8.33/kg
    £1.25

Deals You'll Love 💚

View all (136)
  • Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Sharing Bag Crisps 150grams

    150g · £21.00/kg
    £3.15
  • KP Original Salted Peanuts 250g

    250g · £15.40/kg
    £3.85
  • McCoy's Classic Variety Multipack Crisps 6 Pack

    150g · £19.67/kg
    £2.95
  • McCoy's Flame Grilled Steak Flavour Potato Crisps 6 x 25g

    150g · £19.67/kg
    £2.95
  • Nexium Control Heartburn & Indigestion Tablets, 7 Tablets

    7pk · £1.24 each
    £8.70
  • Anadin Extra Soluble Pain Relief Tablets 12s

    12pk · £0.42 each
    £5.00
    Restricted
  • Germolene Antiseptic Cream 55g

    55g · £68.18/kg
    £3.75
  • Voltarol Joint & Back Pain Relief Gel 2.32% 50g

    50g · £293.00/kg
    £14.65
    Restricted
  • Benylin Chesty Coughs (Non-Drowsy)

    150ml · £49.33/L
    £7.40
    Restricted
  • Sudafed Blocked Nose Spray

    15ml · £433.33/L
    £6.50
    Restricted
  • Grenade White Chocolate Cookie Flavour Protein Bar 60g

    60g · £54.17/kg
    £3.25
  • Grenade Chocolate Chip Salted Caramel Flavour Protein Bar 60g

    60g · £54.17/kg
    £3.25
  • Grenade Oreo 60g

    60g · £54.17/kg
    £3.25
  • Grenade Oreo White 60g

    60g · £54.17/kg
    £3.25
  • Asda Shades Everyday Kitchen Towels 2 Rolls

    2pk · £1.28 each
    £0.55 off
    £2.55£3.10
  • Dreamies Cat Treat Biscuits with Tasty Chicken 6x200g

    200g · £17.00/kg
    £0.80 off
    £3.40£4.20
  • Whiskas Cat Food with Delicious Chicken 1+ 800g

    800g · £5.33/kg
    £1.19 off
    £4.26£5.45
  • CESAR Classics Terrine Dog Food Trays Mixed in Loaf 8 x 150g

    1.2kg · £5.67/kg
    £1.40 off
    £6.80£8.20
  • Asda Ultimate All in 1 Citrus Dishwasher Tablets 40 x 12.5g (500g)

    40pk · £11.00/kg
    £0.75 off
    £5.50£6.25
  • Febreze Bathroom, Continuous Air Freshener Lenor Spring Awakening 1 Count

    1pk · £2.50 each
    £0.60 off
    £2.50£3.10

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Asda Express - Limehouse

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo