Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Asda Express - Limehouse

Allergens and info

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Offers (377)

  • 0

    Lurpak Slightly Salted Spreadable 400g

    200g · £8.35/kg

    £1.43 off

    £1.67

    £3.10

  • 0

    HARIBO Share the Happy Multipack Bag 352g

    352g · £7.10/kg

    £1.50 off

    £2.50

    £4.00

  • 0

    HARIBO Tangfastics Bag 175g

    175g · £5.71/kg

    £0.60 off

    £1.00

    £1.60

  • 0

    Walkers Wotsits Giants Really Cheesy Sharing Snacks Crisps 130g

    130g · £15.38/kg

    £1.15 off

    £2.00

    £3.15

  • 0

    Walkers Wotsits Giants Sweet & Spicy Snacks Crisps 130g

    130g · £15.38/kg

    £1.15 off

    £2.00

    £3.15

  • 0

    MAOAM Joystixx 140g

    140g · £7.14/kg

    £0.55 off

    £1.00

    £1.55

  • 0

    MAOAM Stripes 140g

    140g · £7.14/kg

    £0.55 off

    £1.00

    £1.55

  • 0

    Askeys The Deluxe Waffle 6 Sprinkled Dipped Cones

    6pk · £0.51 each

    2 for £4

    £3.05

  • 0

    HARIBO Starmix Multipack Bag 352g

    352g · £7.10/kg

    £1.30 off

    £2.50

    £3.80

  • 0

    Casillero del Diablo Cabernet Sauvignon 1.5l

    1.5L · £10.00/L

    £7.15 off

    £15.00

    £22.15

  • 0

    J2O Apple & Raspberry Still 4 x 250ml

    4pk · £3.00/L

    £1.45 off

    £3.00

    £4.45

  • 0

    J2O Orange & Passion Fruit Still 4 x 250ml

    4pk · £3.00/L

    £1.45 off

    £3.00

    £4.45

  • 0

    Swizzels An Assortment of Family Favourite Sweets 650g

    650g · £6.15/kg

    £1.65 off

    £4.00

    £5.65

  • 0

    Pepsi Max 2 Litres

    2L · £1.40/L

    2 for £4

    £2.80

  • 0

    Strongbow Dark Fruit Cider 440ml

    4pk · £3.98/L

    2 for £10

    £7.00

  • 0

    Butterkist Crunchy Toffee Popcorn 170g

    170g · £10.59/kg

    £0.65 off

    £1.80

    £2.45

  • 0

    Fanta Orange 500ml

    500ml · £5.10/L

    2 for £3.75

    £2.55

  • 0

    ASDA Bom Bahia Onion Bhajis 200g

    200g · £20.00/kg

    2 for £6

    £4.00

  • 0

    Absolut Wild Berri Berry Flavoured Vodka 700ml

    700ml · £31.50/L

    £7.50 off

    £22.05

    £29.55

  • 0

    Activia Cherry Yoghurt 4 x 115g (460g)

    460g · £5.54/kg

    £0.85 off

    £2.55

    £3.40

  • View all (377)

Best Sellers 📈

View all (17)
  • CESAR Classics Terrine Dog Food Trays Mixed in Loaf 8 x 150g

    1.2kg · £5.67/kg
    £1.40 off
    £6.80£8.20
  • Fairy Max Power Washing Up Liquid 660ML

    660ml · £6.59/L
    £0.55 off
    £4.35£4.90
  • Asda Cucumber

    1pk · £1.25 each
    2 for £1.90
    £1.25
  • Asda 6 Sweet & Creamy Bananas

    6pk · £0.20 each
    2 for £1.90
    £1.20
  • Fillipo Sansovino Prosecco D.O.C. Rose 75cl

    750ml · £14.40/L
    3 for 25% off
    £10.80
  • Exceptional by ASDA Prosecco Brut 75cl

    750ml · £12.07/L
    £1.75 off
    £9.05£10.80
  • Exceptional by ASDA Prosecco Rose Brut 75cl

    750ml · £12.07/L
    £1.75 off
    £9.05£10.80
  • Fillipo Sansovino Prosecco 75cl

    750ml · £13.93/L
    3 for 25% off
    £10.45
  • BuzzBallz Lime 'Rita Margarita Cocktail 200ml

    200ml · £26.25/L
    3 for £12.50
    £5.25
  • BuzzBallz Berry Cherry Limeade 200ml

    200ml · £26.25/L
    3 for £12.50
    £5.25
  • BuzzBallz Chili Mango Cocktails 200ml

    200ml · £26.25/L
    3 for £12.50
    £5.25
  • Birds Eye 12 Chicken Dippers 220g

    220g · £16.82/kg
    3 for £7.50
    £3.70
  • Birds Eye 10 The Original Potato Waffles 567g

    567g · £5.11/kg
    3 for £7.50
    £2.90
  • Asda 5 Slices Honey Roast Dry Cured Ham 120g

    120g · £23.33/kg
    3 for £7
    £2.80
  • Warburtons 6 Crumpets

    6pk · £0.13 each
    £0.26 off
    £0.79£1.05
  • Yazoo Strawberry Milk Drink 400ml

    400ml · £4.00/L
    5 for £5
    £1.60
  • Yazoo Banana Milk Drink 400ml

    400ml · £4.00/L
    5 for £5
    £1.60

In-Store Price Match

View all (4)
  • Asda Stonebaked Spicy Fajita Chicken Pizza 365g

    365g · £10.96/kg
    2 for £6.50
    £4.00
  • Asda Stonebaked Margherita Pizza 305g

    305g · £13.11/kg
    2 for £6.50
    £4.00
  • Asda Stonebaked Vegetable Supreme Pizza 350g

    350g · £11.43/kg
    2 for £6.50
    £4.00
  • ASDA Stonebaked Pepperoni Pizza 310g

    310g · £12.90/kg
    2 for £6.50
    £4.00

Deals You'll Love 💚

View all (111)
  • Andrex Family Soft 9 Rolls

    9pk · £0.53 each
    £1.25 off
    £4.80£6.05
  • Regina Blitz Household Towel

    1pk · £3.15 each
    £1.05 off
    £3.15£4.20
  • CESAR Classics Terrine Dog Food Trays Mixed in Loaf 8 x 150g

    1.2kg · £5.67/kg
    £1.40 off
    £6.80£8.20
  • Fairy Max Power Washing Up Liquid 660ML

    660ml · £6.59/L
    £0.55 off
    £4.35£4.90
  • Febreze Bathroom, Continuous Air Freshener Lenor Spring Awakening 1 Count

    1pk · £2.50 each
    £0.60 off
    £2.50£3.10
  • Asda 20 Tie Top Bin Bags 75 Litres

    20pk · £0.20 each
    £0.46 off
    £4.09£4.55
  • Pampers Baby-Dry Nappy Pants Size 5, 33 Nappies, 12kg-17kg, Essential Pack

    33pk · £0.40 each
    £2.63 off
    £13.32£15.95
  • Richmond 8 Thick Pork Sausages 410g

    410g · £4.93/kg
    £0.68 off
    £2.02£2.70
  • Heck 6 Chicken Italia Chipolatas 255g

    255g · £13.33/kg
    £1 off
    £3.40£4.40
  • Quorn 14 Cocktail Sausages 140g

    140g · £13.07/kg
    £0.57 off
    £1.83£2.40
  • Quorn Picnic Eggs 140g

    140g · £13.07/kg
    £0.57 off
    £1.83£2.40
  • Cadbury Dairy Milk Chocolate Bar-bundle 108 Gr

    70g · £30.00/kg
    £0.40 off
    £2.10£2.50
  • KitKat Chunky Bars 4 x 40g (160g)

    160g · £13.38/kg
    £0.71 off
    £2.14£2.85
  • The BAKERY at ASDA 16 Double Chocolate Mini Muffins

    16pk · £0.19 each
    £0.40 off
    £3.10£3.50
  • Asda The Bakery 20 Flapjack Mini Bites 240g

    20pk · £0.14 each
    £0.40 off
    £2.80£3.20
  • Persil Wonder Wash Bio Liquid Laundry Odour Defy 837 ml (31 washes)

    837ml · £9.40/L
    £0.88 off
    £7.87£8.75
  • Louvel Fontaine Champagne Brut 75cl

    750ml · £33.73/L
    £4 off
    £25.30£29.30
  • Kylie Minogue Prosecco Rose 75cl

    750ml · £16.00/L
    £4 off
    £12.00£16.00
  • Exceptional by ASDA Prosecco Brut 75cl

    750ml · £12.07/L
    £1.75 off
    £9.05£10.80
  • Exceptional by ASDA Prosecco Rose Brut 75cl

    750ml · £12.07/L
    £1.75 off
    £9.05£10.80

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Asda Express - Limehouse

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo