Skip to:ContentFooter
Deliveroo

ASDA Superstore - Leyton

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (2404)

  • 0

    Coca-Cola Original Taste 12 x 330ml Cans

    3.96L · £1.88/L

    29% off

    £7.46

    £10.50

  • 0

    SensationsThai Sweet Chilli Multipack Crisps 5x25g

    125g · £21.36/kg

    2 for £3.70

    £2.67

  • 0

    Walkers Prawn Cocktail Multipack Crisps 6 x 25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    Walkers Roast Chicken Multipack Crisps 6x25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    Asda Succulent Boneless Chicken Thigh Fillets 650g

    650g · £11.46/kg

    3 for £14.75

    £7.45

  • 0

    ASDA Flavourful Reduced Fat Beef Steak Mince 500g (Typically Less Than 12% Fat)

    500g · £11.70/kg

    3 for £14.75

    £5.85

  • 0

    Asda Tender Chicken Breast Fillets 600g

    600g · £9.25/kg

    3 for £14.75

    £5.55

  • 0

    innocent 100% pure Coconut Water 1 Litre

    1L · £2.47/L

    53% off

    £2.47

    £5.25

  • 0

    Frozen Dr Oetker Ristorante Mozzarella Cheese Pizza 335g

    335g · £6.45/kg

    44% off

    £2.16

    £3.85

  • 0

    Diet Coke Bottle 2L

    2L · £1.28/L

    2 for £3.70

    £2.55

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar 2L Bottle

    2L · £1.28/L

    2 for £3.70

    £2.55

  • 0

    Walkers Salt & Vinegar Multipack Crisps 6x25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    ASDA Thin Cut Beef Steaks

    400g · £14.00/kg

    3 for £14.75

    £5.60

  • 0

    Asda Prime Beef Rump Steak 255g

    255g · £21.37/kg

    3 for £14.75

    £5.45

  • 0

    Exceptional by ASDA 12 Italian Inspired Meatballs 340g

    340g · £17.94/kg

    3 for £14.75

    £6.10

  • 0

    Asda Long Life Whole Milk 1 Litre

    1L · £1.35/L

    18% off

    £1.35

    £1.65

  • 0

    Strings & Things Cheestrings 80g

    80g · £23.63/kg

    16% off

    £1.89

    £2.25

  • 0

    Walkers SensationsThai Sweet Chilli Sharing Bag Crisps 150g

    150g · £14.47/kg

    30% off

    £2.17

    £3.10

  • 0

    Walkers Smoky Bacon Multipack Crisps 6x25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    Diet Coke Cola 2L Bottle

    2L · £1.28/L

    2 for £3.70

    £2.55

  • View all (2404)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Chef's Value 30 Medium Eggs

    30pk · £0.19 each
    £5.70
  • Kitchen Value Eggs 805g

    15pk · £0.20 each
    £2.95
  • Free From by Asda Brown Sliced Loaf 535g

    535g · £4.37/kg
    £2.34
  • Bom Bahia by Asda King Prawn Bhuna 400g

    400g · £16.88/kg
    £6.75
  • ASDA Half Salmon Side 500g

    500g · £21.50/kg
    £10.75
  • The Gym Kitchen Thai Green Chicken Ready Meal 400g

    400g · £11.75/kg
    £4.70
  • Exceptional by ASDA Delicate & Flavoursome 2 Scottish Salmon Fillets 240g

    240g · £31.46/kg
    3 for £14.75
    £7.55
  • Patak's The Original Chicken Tikka Masala with Rice 400g

    400g · £13.75/kg
    £5.50
  • Asda Classic Chicken Breast Slices 450g

    450g · £13.67/kg
    £6.15
  • ASDA Blueberries 500g

    500g · £10.62/kg
    £5.31
  • The Bakery at Asda 6 Garlic & Coriander Mini Naans 282g

    282g · £5.82/kg
    18% off
    £1.64£2.00
  • Old El Paso Small Gluten Free Corn Taco Tortilla Wraps x10 208g

    208g · £11.54/kg
    £2.40
  • Crosta Mollica 6 Durum Wheat Midi Piadina Flatbreads 240g

    240g · £10.21/kg
    £2.45
  • ASDA Tender Chicken Breast Mini Fillets 400g

    400g · £12.25/kg
    £4.90
  • Arla Protein Vanilla Yogurt 450g

    450g · £4.89/kg
    £2.20
  • ASDA British Chicken Breast Fillets

    2kg · £8.15/kg
    £16.30
  • Asda Exceptional Mixed Seed Sourdough Loaf 500g

    500g · £6.00/kg
    £3.00
  • Asda Raspberries 150g

    150g · £13.53/kg
    £2.03
  • ASDA Organic 5 Fairtrade Bananas

    5pk · £0.30 each
    18% off
    £1.48£1.80
  • ASDA Seedless Mixed Grapes 500g

    500g · £4.90/kg
    £2.45
  • OMV! Deliciously Vegan by Asda 2 No Chicken Kievs 280g

    280g · £10.36/kg
    £2.90
  • Asda Fat Free Cottage Cheese 300G

    300g · £6.53/kg
    £1.96
  • Riya's Paneer 500g

    500g · £9.94/kg
    8% off
    £4.97£5.40
  • Exceptional by ASDA 2 Caramelised Red Onion & Mozzarella Flatbreads 220g

    220g · £11.27/kg
    20% off
    £2.48£3.10
  • Shazans Halal Chicken Breast Fillets 450g

    450g · £11.56/kg
    £5.20
  • The Bakery at Asda Malted Bread Bloomer Thick Sliced 800G

    800g · £3.06/kg
    £2.45
  • Shazans Chicken Drumsticks & Thighs

    1kg · £5.45/kg
    3 for £14.75
    £5.45
  • Asda Romaine Lettuce Hearts 2pk

    2pk · £0.75 each
    £1.50
  • Asda Greek Yoghurt 500g

    500g · £2.80/kg
    £1.40

Feast with the Faithful

View all (30)
  • Aero Bubbles Peppermint Mint Chocolate Sharing Bag 92G

    92g · £26.09/kg
    £2.40
  • Asda Chicken Korma with Pilau Rice Meal for 1 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Doritos Chilli Heatwave Tortilla Chips Sharing Crisps 180g

    180g · £12.06/kg
    2 for £3.70
    £2.17
  • Cadbury Dairy Milk Buttons Chocolate Pieces 100 Gr

    100g · £24.00/kg
    £2.40
  • Diet Coke Bottle 2L

    2L · £1.28/L
    2 for £3.70
    £2.55
  • Chicago Town Takeaway Stuffed Crust Pepperoni Medium Pizza 490g

    490g · £6.29/kg
    23% off
    £3.08£4.00
  • Asda Italian Beef Bolognese Pasta BakeReady Meal 800g

    800g · £6.18/kg
    11% off
    £4.94£5.55
  • Frozen Chicago Town Cheese & Tomato Pizza Subs 250g

    250g · £9.40/kg
    4 for £6.15
    £2.35
  • Haribo Tangfastics Sweets Bag 175g

    175g · £7.20/kg
    19% off
    £1.26£1.55
  • Asda Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g

    400g · £6.00/kg
    £2.40
  • Asda Sweet Popcorn 100G

    100g · £11.00/kg
    £1.10
  • Asda Mild Salsa Dip 300G

    300g · £6.20/kg
    £1.86
  • Revels Milk Chocolate with Raisins, Coffee & Orange Bites Pouch Bag 101g

    101g · £21.29/kg
    £2.15
  • Chicago Town Meat Supreme Pizza Subs 2 x 125g (250g)

    250g · £9.40/kg
    4 for £6.15
    £2.35
  • Chicago Town Takeaway Large Cheesy Stuffed Pepperoni Pizza

    640g · £6.30/kg
    34% off
    £4.03£6.10
  • Doritos Tangy Cheese Tortilla Chips Sharing Crisps 180g

    180g · £12.06/kg
    2 for £3.70
    £2.17
  • Dr Pepper 8 x 330ml Cans

    2.64L · £1.64/L
    22% off
    £4.33£5.55
  • Asda Italian Pepperoni Pennette Bake Ready Meal 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • ASDA 2 Garlic & Coriander Naans

    2pk · £0.50 each
    £1.00
  • Coca-Cola Zero Sugar 2L Bottle

    2L · £1.28/L
    2 for £3.70
    £2.55

Tickled Pink

View all (25)
  • Pukka Chicken & Mushroom Pie

    212g · £9.81/kg
    33% off
    £2.08£3.10
  • Swizzels Drumstick Squashies Original Raspberry & Milk Flavour 140g

    140g · £7.50/kg
    £1.05
  • Dove Pink Beauty Bar 2x 90 g

    180g · £13.39/kg
    £2.41
  • Mr Kipling Angel Slices Cakes 6 Pack

    6pk · £0.56 each
    £3.35
  • Albert Bartlett Rooster Potatoes 2kg

    2kg · £1.23/kg
    £2.45
  • Whitby Seafoods Scampi 360g

    370g · £11.68/kg
    9% off
    £4.32£4.75
  • Napolina Rigatoni Pasta 500g

    500g · £3.70/kg
    £1.85
  • Jacob's Crinklys Prawn Cocktail 6x23g

    138g · £11.30/kg
    37% off
    £1.56£2.48
  • The Bakery at Asda Pink Drip Cake

    1pk · £19.70 each
    £19.70
  • Sanex Skin Therapy Anti-Dryness Shower Gel Body Wash 450ml

    450ml · £15.00/L
    3 for £12.30
    £6.75
  • St Pierre 4 Brioche Burger Buns 4pk

    4pk · £0.55 each
    27% off
    £2.19£3.00
  • Walkers Classic Pack 20 x 25g

    500g · £10.02/kg
    23% off
    £5.01£6.51
  • Kellogg's Corn Flakes 670g

    670g · £6.42/kg
    2 for £6.15
    £4.30
  • Extra Watermelon Flavour Sugarfree Chewing Gum Bottle 46 pieces

    64g · £46.88/kg
    £3.00
  • Rowntree's Fruit Pastilles Ice Lollies 8x65ml

    520ml · £5.94/L
    37% off
    £3.09£4.90
  • itsu hoisin duck 8 bao buns 256g

    256g · £18.95/kg
    £4.85
  • Mr Kipling French Fancies Cakes 8 Pack

    8pk · £0.31 each
    £2.45
  • Mr Kipling 6 Viennese Whirls

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Wall's 12 Cocktail Pork Sausage Rolls

    240g · £6.38/kg
    35% off
    £1.53£2.35
  • Little Moons Very Berry Mochi Sorbet Refreshos 192g (6 x 32g)

    192g · £22.76/kg
    29% off
    £4.37£6.15

Too Early for Christmas? Never!

View all (21)
  • Cadbury Dairy Milk Christmas Little Robins Bag 77 g

    77g · £24.03/kg
    £1.85
  • M&M's Xmas Santa Chocolate Bag 234g

    234g · £15.81/kg
    £3.70
  • Reese's Peanut Butter Milk & White Miniatures Advent Calendar 245g

    245g · £32.65/kg
    £8.00
  • Kinder Milk Chocolate Christmas Mini Figures 6 x 15g

    90g · £34.44/kg
    £3.10
  • Maltesers Reindeer Gingerbread Chocolate Christmas Mini Treats Bag 59g

    59g · £26.27/kg
    £1.55
  • Snickers Large Selection Chocolate Gift Box 184.5g

    185g · £26.56/kg
    £4.90
  • Milkybar Reindeer White Chocolate Christmas Figure 44g

    44g · £28.41/kg
    £1.25
  • Cadbury Dairy Milk Christmas Chocolate Buttons Tube 72g

    72g · £34.03/kg
    £2.45
  • HARIBO Selection Box 182g

    182g · £17.03/kg
    £3.10
  • ASDA 6 Tasty Iced Mince Pies

    6pk · £0.38 each
    £2.30
  • Quality Street 550g

    550g · £10.64/kg
    £5.85
  • Kinder Milk Chocolate Christmas Santa Gift 110g

    110g · £25.00/kg
    £2.75
  • Lindt Santa Sleigh Christmas Milk Chocolate 5 x 50g

    50g · £74.00/kg
    £3.70
  • Cadbury Roses Chocolate Assortment Tub 475 g

    475g · £12.95/kg
    £6.15
  • Mr Kipling Christmas Fruit Cake Slices 6 Pack

    6pk · £0.52 each
    £3.10
  • Maltesers Reindeer Chocolate Christmas Advent Calendar 108g

    104g · £35.58/kg
    £3.70
  • Mr Kipling Christmas Deep Filled Mince Pies 6 Pack

    6pk · £0.62 each
    £3.70
  • Milkybar White Chocolate Advent Calendar 85g

    85g · £36.47/kg
    £3.10
  • Lindt Lindor Assorted Mini Chocolate Advent Calendar 117g

    117g · £73.50/kg
    £8.60
  • Dean's Shortbread Stars 140g

    140g · £17.71/kg
    £2.48

Off to Uni

View all (28)
  • Starbucks Multiserve Caffè Latte Iced Coffee 750ml

    750ml · £4.13/L
    28% off
    £3.10£4.30
  • George Home Metal Butterfly Can Opener

    1pk · £0.80 each
    £0.80
  • Quaker Oat So Simple Protein Original Porridge Sachets 8 x 37.75g

    308g · £14.94/kg
    3 for £7.40
    £4.60
  • Pot Noodle Beef & Tomato 90 g

    90g · £10.00/kg
    £0.90
  • Pot Noodle Original Curry 90 g

    90g · £10.00/kg
    £0.90
  • Bens Original Chinese Style Microwave Rice 220g

    220g · £7.73/kg
    3 for £3.70
    £1.70
  • Flash Spray Wipe Done Antibac Apple Blossom Cleaning Spray 800ml

    800ml · £4.25/L
    £3.40
  • George Home Toilet Brush

    1pk · £1.70 each
    £1.70
  • Napolina Fusilli Pasta 500g

    500g · £3.70/kg
    £1.85
  • Cruzcampo Sevilla 10 x 440ml

    4.4L · £3.88/L
    2 for £26.20
    £17.05
  • Ariel Washing Liquid, 72 Washes, Original

    2.42L · £5.60/L
    £13.55
  • Pukka Pads Sherbet A5 Jotta Notebook (Styles May Vary)

    1pk · £3.26 each
    £3.26
  • Birds Eye 12 Chicken Dippers 220g

    220g · £16.59/kg
    4 for £6.15
    £3.65
  • George Home Utensil Set

    1pk · £3.69 each
    £3.69
  • Heinz Beanz in a Rich Tomato Sauce Family Pack 6 x 415g

    2.49kg · £2.59/kg
    2 for £10
    £6.45
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Cheese, Leek & Ham Flavour Pasta Sachet 99g

    99g · £15.15/kg
    4 for £4.30
    £1.50
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Mac 'n' Cheese Pasta Sachet 99g

    99g · £15.15/kg
    4 for £4.30
    £1.50
  • Asda Zesty Lemon Washing Up Liquid 500ml

    500ml · £1.70/L
    £0.85
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Tomato, Onion & Herb 99g

    99g · £15.15/kg
    4 for £4.30
    £1.50
  • Madrí Excepcional 10 x 440ml

    4.4L · £4.44/L
    £19.55

Autumn Comforts

View all (26)
  • Asda Bake at Home 4 Cinnamon Swirls 318g

    318g · £11.86/kg
    18% off
    £3.77£4.60
  • Exceptional by ASDA Beef Gravy Granules 200g

    200g · £11.50/kg
    £2.30
  • Ambrosia Devon Custard Dessert Can 400g

    400g · £5.13/kg
    2 for £2.85
    £2.05
  • Monin Caramel Syrup 250ml

    250ml · £14.60/L
    £3.65
  • Mug Shot Pasta Snack Creamy Cheese 68g

    68g · £8.82/kg
    £0.60
  • Asda Chunky Minestrone Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • ASDA Cottage Pie 800g

    800g · £6.18/kg
    11% off
    £4.94£5.55
  • Asda Tomato & Basil Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Asda Chicken & Mushroom Soup 600G

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Monin Hazelnut Syrup 25cl

    250ml · £16.00/L
    £4.00
  • Aunt Bessie's 18 Golden Yorkshire Puddings 342g

    342g · £10.94/kg
    11% off
    £3.74£4.20
  • Mug Shot Macaroni Cheese Flavour Pasta 62g

    68g · £8.82/kg
    £0.60
  • Options Belgian Choc 220g

    220g · £16.00/kg
    47% off
    £3.52£6.65
  • The Bakery at ASDA Delicious Apple Crumble 500g

    500g · £9.80/kg
    £4.90
  • Kenco Smooth Instant Coffee 190g

    190g · £38.84/kg
    28% off
    £7.38£10.25
  • Taylors of Harrogate Yorkshire Gold 80 Tea Bags 250g

    250g · £19.60/kg
    £4.90
  • Asda Carrot & Coriander Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Asda Oatie Crumbles 300g

    300g · £2.33/kg
    18% off
    £0.70£0.85
  • Ovaltine Original 300g

    300g · £17.67/kg
    £5.30
  • Mug Shot Pasta Snack Tomato & Herb 64g

    64g · £9.38/kg
    £0.60

Indulge In Something Exceptional

View all (28)
  • Exceptional by Asda 6 Triple Chilli Pork Sausages 400g

    400g · £9.75/kg
    2 for £6.15
    £3.90
  • Exceptional by ASDA Pinot Grigio Trentino 75cl

    750ml · £12.33/L
    3 for £26.20
    £9.25
  • Exceptional by Asda Vine Ripened Tomatoes

    4pk · £0.64 each
    £2.55
  • Exceptional by ASDA Mild & Delicate Scottish Smoked Salmon 100g

    100g · £58.50/kg
    3 for £14.75
    £5.85
  • Exceptional by ASDA Spanish Chorizo 225g

    225g · £14.44/kg
    £3.25
  • Exceptional by ASDA 12 Italian Inspired Meatballs 340g

    340g · £17.94/kg
    3 for £14.75
    £6.10
  • Exceptional by ASDA Sweet Pointed Peppers

    2pk · £0.93 each
    10% off
    £1.85£2.05
  • Exceptional by ASDA Malbec 75cl

    750ml · £12.33/L
    3 for £26.20
    £9.25
  • Exceptional by Asda 4 Sliced Brioche Burger Buns

    4pk · £0.45 each
    £1.80
  • Exceptional by Asda Authentic Greek Yogurt 500g

    500g · £5.80/kg
    £2.90
  • Exceptional by ASDA 4 All-Butter Pains Au Chocolat

    4pk · £0.74 each
    £2.95
  • Asda Exceptional Manchego DOP 150g

    150g · £32.67/kg
    3 for £8.60
    £4.90
  • ASDA Exceptional Best in Season Easy Peelers 600g

    600g · £3.10/kg
    27% off
    £1.86£2.55
  • Exceptional by ASDA Aberdeen Angus 8oz Sirloin Steak 227g

    227g · £32.82/kg
    24% off
    £7.45£9.80
  • Exceptional by ASDA Triple Cooked Beef Dripping Skin-on Chunky Chips 750g

    750g · £4.93/kg
    £3.70
  • Exceptional by ASDA British Aberdeen Angus Lean Beef Mince

    500g · £15.90/kg
    £7.95
  • Exceptional by ASDA British Potatoes 2kg

    2kg · £1.40/kg
    £2.80
  • Exceptional by Asda 6 Bacon & Maple Syrup Pork Sausages 400g

    400g · £9.75/kg
    2 for £6.15
    £3.90
  • Exceptional by Asda Classic Coleslaw 300g

    300g · £6.97/kg
    5% off
    £2.09£2.20
  • Exceptional by Asda Apple & Blackcurrant Crumble Cake

    1pk · £4.90 each
    £4.90

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo