Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Bromley

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Cadbury Flake Milk Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Deliciously Ella Chocolate Dipped Fruit And Nuts 90g

    90g · £42.22/kg
    £3.80
    £3.00 Clubcard (£33.33/kg)
  • ProActiv Spread - Buttery Taste 250g

    250g · £14.40/kg
    £3.60
    £3.10 Clubcard (£12.40/kg)
  • Dove Men+Care Clean Comfort 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard
  • Tesco Mozzarella & Cheese Mix 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 10 Slices, 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Warburtons Tiger Bread Bloomer 600g

    600g · £3.67/kg
    £2.20
    £2.00 Clubcard (£3.33/kg)
  • Warburtons Toasting Breakfast Muffins 4 Pack

    4pk · £0.43 each
    £1.70
    £1.50 Clubcard (£0.38 each)
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • Kerrygold Salted Butter Stick 100g

    100g · £26.50/kg
    £2.65
    £2.30 Clubcard (£23.00/kg)
  • Dove Advanced Care Go Fresh Pomegranate 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard
  • Tesco 12 Pigs in Blankets 240g

    240g · £12.50/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard
  • Walkers Sensations Balsamic Vinegar & Caramelised Onion Sharing Crisps 150g

    150g · £21.00/kg
    £3.15
    £2.00 Clubcard (£13.33/kg)
  • Oreo Spooky Vanilla Flavour Chocolate Sandwich Biscuits 154g

    154g · £12.99/kg
    £2.00
    £1.40 Clubcard (£9.09/kg)
  • Graze Chorizo and Honey Nut Crunch 120g

    120g · £30.83/kg
    £3.70
    £2.95 Clubcard (£24.58/kg)
  • Birds Eye 8 Breaded Cod Fish Fingers 240g

    240g · £22.92/kg
    £5.50
    £4.50 Clubcard (£18.75/kg)
  • Tesco 8 Crispy Tempura King Prawns 140g

    140g · £18.93/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 10 Halloumi-Style Fries 170G

    170g · £16.18/kg
    £2.75
    3 for 2 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Blueberries 150G

    150g · £14.67/kg
    £2.20
  • Tesco Mozzarella & Cheese Mix 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Happy Birthday Chocolate Cake

    1pk · £16.00 each
    £16.00
  • Tesco Sweet Potatoes 1Kg (C)

    1kg · £1.40/kg
    £1.40
  • Rachel's Organic Divine Rice 2 X150g

    2pk · £18.33/kg
    £2.75
  • Clay Oven Bakery Hand Stretched Mini Naans Garlic & Coriander 4 PACK 240g

    240g · £11.25/kg
    £2.70
  • Le Rustique Pasteurised Camembert 250G

    250g · £17.20/kg
    £4.30
  • Warburtons Toasting Breakfast Muffins 4 Pack

    4pk · £0.43 each
    £1.70
    £1.50 Clubcard (£0.38 each)
  • Tesco Homebake Part Baked White Baguettes 2 Pack

    300g · £6.00/kg
    £1.80
  • Tesco Smoked Back Bacon Rashers 300G

    300g · £5.50/kg
    £1.65
  • Warburtons Original Farmhouse 800g

    800g · £2.38/kg
    £1.90
  • Tesco Finest 14 Month Parma Ham 50G

    50g · £57.00/kg
    £2.85
  • Tesco Finest 12 Pork Chipolata 375G

    375g · £10.00/kg
    £3.75
  • Warburtons Thick Sliced Seeded Batch Bread 800g

    800g · £3.06/kg
    £2.45
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.33 each
    £2.00
  • Tesco Unsmoked Back Bacon Rashers 10 Pack 300g

    300g · £5.50/kg
    £1.65
  • Tunnock's Milk Chocolate Tea Cakes 6 x 24g

    6pk · £56.25/kg
    £1.35
  • Tesco Plain White Tortilla Wraps 8 Pack

    8pk · £0.20 each
    £1.60
  • Warburtons Tiger Bread Bloomer 600g

    600g · £3.67/kg
    £2.20
    £2.00 Clubcard (£3.33/kg)
  • Tesco Chicken & Bacon Pasta Bake 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Lyle's Golden Syrup Chocolate Flapjack 50g

    50g · £43.00/kg
    £2.15
  • Tesco Limited Edition Salt & Pepper Chicken Dragon Roll 167g

    167g · £20.36/kg
    £3.40
  • Dairylea Cheese Spread Triangles 8 pack 8x15.6G

    125g · £18.40/kg
    £2.30
  • Cadbury Flake Milk Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Jason's Recipe No 08 White Sourdough Ciabattin Bread 580g

    580g · £4.40/kg
    £2.55
  • Tesco 2 Garlic Baguettes 410g

    410g · £5.49/kg
    £2.25
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 45g

    45g · £30.00/kg
    £1.35
  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Genius Gluten Free Pancakes 6 pack

    6pk · £0.53 each
    £3.15
  • Tesco Finest Sweet Pointed Peppers 180g

    180g · £12.50/kg
    £2.25
  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 10 Slices, 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • La Famiglia Rana 'Nduja & Mozzarella Filled Pan Fry Gnocchi 280g

    280g · £12.32/kg
    £3.45
  • ProActiv Spread - Buttery Taste 250g

    250g · £14.40/kg
    £3.60
    £3.10 Clubcard (£12.40/kg)
  • Tesco Chicken Chow Mein 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Tuna Crunch Sub

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Warburtons Gluten Free Super Soft Sliced Square Rolls 4 pack

    4pk · £0.83 each
    £3.30
  • Ginsters Original Cornish Pasty 227G

    227g · £13.00/kg
    £2.95
  • The Gym Kitchen Chicken & Chorizo Meatballs 160g

    160g · £28.75/kg
    £4.60
  • Tesco Fully Loaded Battered Chicken, BBQ & Jalapeno Cheese Sauce Wrap

    1pk · £4.60 each
    £4.60
  • Tesco Finest Slow Cooked Roast Chicken Breast 3 Slices 100g

    100g · £46.50/kg
    £4.65
  • The Collective Suckies Banana Yogurt 90G

    90g · £14.44/kg
    £1.30
  • Tesco Soft Cheese Plain Full Fat 200G

    200g · £9.00/kg
    £1.80
  • Tesco Pink Lady Apple Pot 80G

    80g · £23.75/kg
    £1.90
  • Tesco Finest Baby Potatoes 750G (C)

    750g · £2.13/kg
    £1.60
  • Tesco Finest Mac & Four Cheese 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Warburtons Half And Half Medium Bread 800G

    800g · £2.19/kg
    £1.75
  • Tesco Just Ham Sandwich

    1pk · £1.60 each
    £1.60
  • Tesco Pomegranate Seeds 80G

    80g · £23.75/kg
    £1.90
  • Tesco Finest Part Baked White Baguettes with Sourdough 2 Pack 250g

    250g · £9.60/kg
    £2.40
  • Gü Chocolate Melt in the Middle Pudding 2 x 90g

    2pk · £54.44/kg
    £4.90
  • Fage Total 0% Fat Greek Recipe Yogurt 150G

    150g · £14.00/kg
    £2.10
  • Tesco Finest All Butter Sultana Scones 4 Pack

    4pk · £0.73 each
    £2.90
  • Kerrygold Salted Butter Stick 100g

    100g · £26.50/kg
    £2.65
    £2.30 Clubcard (£23.00/kg)
  • Tesco Broccoli 375G

    375g · £2.53/kg
    £0.95

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Bromley

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo