Lettuce & Salad Bags
Waitrose Baby Spinach 120g
120g · £12.08/kg£1.45Essential Spinach 260g
260g · £5.88/kg15% off£1.53£1.80Duchy Organic Spinach 200g
200g · £13.25/kg£2.65Waitrose Romaine Lettuce 2s
1pk · £1.53 each10% off£1.53£1.70Waitrose Butterhead Salad 120g
120g · £15.00/kg£1.80Waitrose Lambs Lettuce 90g
90g · £27.78/kg£2.50Waitrose Wild Rocket 90g
90g · £20.00/kg£1.80Waitrose Babyleaf Salad 120g
120g · £12.50/kg£1.50Waitrose Watercress 80g
80g · £22.50/kg£1.80Waitrose Sweet & Crunchy Side Salad 175g
175g · £12.57/kg£2.20Essential Little Gem Lettuce 2s
1pk · £0.99 each10% off£0.99£1.10Waitrose Babyleaf Herb Salad 100g
100g · £25.00/kg£2.50Waitrose Wild Rocket Salad 110g
110g · £21.36/kg£2.35Essential Salad Mixed 100g
100g · £14.50/kg£1.45Duchy Organic Babyleaf & Rocket Salad 100g
100g · £35.00/kg£3.50
Fresh Herbs
Cooks' Ingredients Chives 20g
20g · £55.00/kg£1.10Cooks' Ingredients Flat Leaf Parsley 25g
25g · £36.00/kg10% off£0.90£1.00Cooks' Ingredients Mint 25g
25g · £36.00/kg10% off£0.90£1.00Cooks' Ingredients Turmeric 100g
100g · £21.50/kg£2.15Cooks' Ingredients Aromatic Coriander 25g
25g · £40.00/kg£1.00Cooks' Ingredients Basil 25g
25g · £36.00/kg10% off£0.90£1.00Cooks' Ingredients Thyme 20g
20g · £55.00/kg£1.10Cooks' Ingredients Rosemary 20g
20g · £55.00/kg£1.10Cooks' Ingredients Curly Leaf Parsley 25g
25g · £36.00/kg10% off£0.90£1.00Cooks' Ingredients Thai Basil 20g
20g · £55.00/kg£1.10
Dressings & Croutons
Waitrose Caesar Dressing 235ml
235ml · £13.19/L£3.10Cooks' Ingredients Croutons 100g
100g · £18.00/kg£1.80Waitrose Caesar Dressing 150ml
150ml · £12.00/L£1.80Waitrose Ciabatta Croutons 100g
100g · £16.00/kg£1.60Heinz Original Salad Cream 425g
425g · £9.76/kg£4.15Waitrose Honey & Mustard Dressing 235ml
235ml · £13.19/L£3.10Pizza Express light dressing 235ml
235ml · £15.74/L£3.70
Tomatoes
Essential Tomatoes 6s
1pk · £1.25 each£1.25
Cucumbers
Waitrose Loose Cucumber each
1pk · £1.15 each15% off£1.15£1.35
Avocados
Perfectly Ripe Avocados 2s
1pk · £1.96 each15% off£1.96£2.30Waitrose Perfectly Ripe Large Avocado each
1pk · £1.30 each£1.30
Peppers
Waitrose Loose Peppers each
1pk · £0.80 each£0.80
Spring Onions & Celery
Essential Green Celery Each
1pk · £0.94 each15% off£0.94£1.10Essential Bunched Salad Onions each
1pk · £0.81 each15% off£0.81£0.95
Chilli, Ginger & Garlic
Cooks' Ingredients Mixed Thai Chillies 30g
30g · £60.00/kg£1.80Cooks' Ingredients Green Chillies 50g
50g · £22.00/kg£1.10Cooks' Ingredients Red Chillies 50g
50g · £15.00/kg£0.75Cooks' Ingredients Fresh Ginger 100g
100g · £16.00/kg£1.60Cooks' Ingredients Garlic Each
1pk · £0.65 each£0.65