Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Save with Clubcard
    Save with Clubcard
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • New
    New
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Custard, Cream & Jelly Desserts

  • Tesco Belgian Chocolate Profiteroles 12 Pack

    12pk · £0.41 each
    £4.95
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Tesco Finest Belgian Chocolate Creme Eclairs 2 Pack

    2pk · £2.30 each
    £4.60
  • Ms Molly's Belgian Chocolate Eclairs 2 Pack

    2pk · £0.55 each
    £1.10
  • Tesco Chocolate Choux Buns 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
    £1.80 Clubcard (£0.90 each)
  • Tesco Finest Dine In Salted Caramel Profiteroles 6pk

    124g · £37.50/kg
    £4.65
  • Ambrosia Devon Custard 150G

    150g · £8.33/kg
    £1.25
  • Tesco Ready To Serve Custard 400G

    400g · £3.75/kg
    £1.50
  • Ambrosia Low Fat Custard 400G

    400g · £5.13/kg
    £2.05
  • Ambrosia Devon Custard 400G

    400g · £5.13/kg
    £2.05
  • Tesco Ready To Serve Custard 1Kg

    1kg · £1.60/kg
    £1.60
  • Tesco Finest Vanilla Custard 500g

    500g · £7.50/kg
    £3.75
  • Ambrosia Light 30% Less Sugar & Fat Custard 500G

    500g · £5.60/kg
    £2.80
  • Tesco Fresh Custard 500G

    500g · £5.90/kg
    £2.95
  • Ambrosia Ready To Eat Devon Custard 4 X 120G

    4pk · £30.83/kg
    £3.70
    £3.20 Clubcard (£26.67/kg)
  • The Delicious Dessert Company 2 Millionaire Eclairs

    2pk · £1.85 each
    £3.70
  • The Delicious Dessert Company Sticky Toffee Eclairs 2 Pack

    2pk · £1.85 each
    £3.70
  • Tesco Finest Dine In Mixed Berry Trifles 2x150G

    2pk · £31.00/kg
    £4.65
  • Cocon Assorted Fruit Jelly Pudding 6 X 80G

    6pk · £33.75/kg
    £2.70
  • Tesco Gooseberry Fool 114g

    114g · £11.40/kg
    £1.30
  • Cadbury Dairy Milk Buttons Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Cadbury Flake Milk Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Dole Fruit In Orange Flavour Jelly - Mandarins 4 x 123g

    4pk · £23.98/kg
    £2.95
  • Tesco Strawberry Trifles 3 x 135g (405g)

    405g · £5.06/kg
    £2.05
  • Cadbury Dairy Milk Trifle 2 x 90g

    2pk · £28.89/kg
    £2.60
  • Muller Light Dessert Milk Chocolate 4x90g

    4pk · £30.00/kg
    £2.70
  • Hartley's 10 Cal Raspberry Jelly 175g

    175g · £6.86/kg
    £1.20
  • Tesco Strawberry Trifle 600G

    600g · £7.58/kg
    £4.55
  • Tesco Finest Coffee & Amaretto Tiramisu Dessert 400g

    400g · £16.25/kg
    £6.50
  • Tesco Tiramisu 2 x 85g

    170g · £16.47/kg
    £2.80
  • Tesco Chocolate Sundae 125g

    125g · £16.80/kg
    £2.10
  • Tesco Tiramisu Dessert 500g

    500g · £9.30/kg
    £4.65
  • Tesco Finest Coffee & Amaretto Tiramisu 2x85g

    2pk · £54.71/kg
    £4.65
  • Ms Molly's Jelly & Custard Dessert 3 Pack 375G

    375g · £3.33/kg
    £1.25
  • Hartley's Strawberry Jelly 125g

    125g · £8.00/kg
    £1.00
  • Hartley's Sugar Free Raspberry Jelly 125g

    115g · £8.70/kg
    £1.00
  • Nestle Rolo Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)
  • Tesco Finest Mixed Berry Trifle 550g

    550g · £11.91/kg
    £6.55
    £5.85 Clubcard (£10.64/kg)
  • Tesco Raspberry Trifle 600g

    600g · £7.58/kg
    £4.55
  • Cadbury Dairy Milk Caramel Trifle 550G

    550g · £9.00/kg
    £4.95

Sponge Puddings

  • Tesco Finest Sticky Toffee Pudding Meal Deal 230g

    230g · £20.00/kg
    £4.60
  • Tesco Sticky Toffee Pudding 400G

    400g · £13.88/kg
    £5.55
  • Tesco Finest Sticky Toffee Pudding 400 g

    400g · £17.13/kg
    £6.85
    £5.35 Clubcard (£13.38/kg)
  • Tesco Bread & Butter Pudding 500G

    500g · £11.10/kg
    £5.55
  • Auntys Sticky Toffee Steamed Puddings 2 X 95G

    95g · £20.53/kg
    £1.95
  • Auntys Spotted Dick Steamed Puddings 2 Pack 190G

    95g · £20.53/kg
    £1.95
  • Gü Chocolate Melt in the Middle Pudding 2 x 90g

    2pk · £54.44/kg
    £4.90
  • Auntys Golden Syrup Steamed Puddings 2 X 95G

    95g · £20.53/kg
    £1.95
  • Tesco Bread & Butter Puddings 2 Pack 120g

    2pk · £28.75/kg
    £3.45

Cheesecakes

  • Tesco Finest New York Vanilla Cheesecake 500g

    500g · £12.60/kg
    £6.30
  • Gu Strawberry & Clotted Cream Cheesecake Dessert (2x82g)

    2pk · £59.76/kg
    £4.90
  • Gu New York Cheesecake Dessert (2x70g)

    2pk · £60.00/kg
    £4.20
  • Gu Spanish Lemon Cheesecake Dessert (2x85g)

    2pk · £57.65/kg
    £4.90
  • Gu Salted Caramel Cheesecake Dessert (2x82g)

    2pk · £59.76/kg
    £4.90
  • Gü Zillionaire Cheesecake Dessert 2 x 84.5g

    2pk · £58.33/kg
    £4.90
    £3.45 Clubcard (£41.07/kg)
  • Tesco Finest Dark Chocolate Mirror Glazed Cheesecake 500g

    500g · £12.60/kg
    £6.30
  • Tesco Finest 2 Sticky Toffee Cheesecake Slices 180g

    2pk · £47.22/kg
    £4.25
  • Tesco Finest Passionfruit & Raspberry Cheesecake 500g

    500g · £12.60/kg
    £6.30
  • Tesco Vanilla Cheesecake 500g

    500g · £12.00/kg
    £6.00
    £5.70 Clubcard (£11.40/kg)
  • Tesco Lemon Cheesecake 500g

    500g · £12.00/kg
    £6.00
    £5.70 Clubcard (£11.40/kg)
  • Tesco Strawberry Cheesecake 3 X 100G

    3pk · £32.50/kg
    £3.25
  • Tesco Finest Dark Chocolate Mirror Glaze Cheesecake Slices 180g

    2pk · £51.67/kg
    £4.65
  • Tesco Raspberry Cheesecake 500g

    500g · £12.00/kg
    £6.00
    £5.70 Clubcard (£11.40/kg)
  • English Cheesecake Company 2 Vanilla & Biscoff Cheesecake Slices 180g

    180g · £27.22/kg
    £4.90

Chilled Desserts

  • Tesco Finest Sicilian Lemon & Stem Ginger Possets 2 x 93g

    2pk · £50.00/kg
    £4.65
  • Royal Rassomalai Dessert 500G

    500g · £9.90/kg
    £4.95
    £3.95 Clubcard (£7.90/kg)
  • Cadbury Dairy Milk Pots Of Joy Chocolate Dessert 4X60g

    4pk · £49.17/kg
    £2.95
  • Rachel's Organic Divine Rice 2 X150g

    2pk · £18.33/kg
    £2.75
  • Ambrosia Rice Pudding 150G

    150g · £8.33/kg
    £1.25
  • Ambrosia Ready To Eat Creamed Rice Pudding 4 X 120G

    4pk · £30.83/kg
    £3.70
    £3.20 Clubcard (£26.67/kg)
  • Tesco Chocolate Mousse 6 x 55g

    6pk · £22.73/kg
    £1.25
  • Aero Chocolate Mousse 4 X59g

    4pk · £41.53/kg
    £2.45
  • Tesco Finest Belgian Chocolate Mousse 100G

    100g · £16.00/kg
    £1.60
  • Tesco Strawberry Mousse 6 x 55g

    6pk · £22.73/kg
    £1.25
  • Bonne Maman Chocolate Mousse Dessert 2x70g

    2pk · £35.00/kg
    £2.45

Cakes

  • Ms Molly's Madeira Celebration Cake

    1pk · £6.00 each
    £6.00
  • Tesco Finest Coffee and Walnut Cake

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Tesco Slinky White Chocolate face Caterpillar cake

    1pk · £12.35 each
    £12.35
  • Tesco Genoa Fruit Cake

    1pk · £3.30 each
    £3.30
  • Tesco Finest Chocolate Cake 6 Servings

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Tesco Half & Half Cake

    1pk · £21.00 each
    £21.00
  • Tesco Finest Lemon Drizzle Cake

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Tesco Happy Birthday Chocolate Cake

    1pk · £16.00 each
    £16.00
  • Tesco Finest Carrot Cake 6 Servings

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Tesco Finest Victoria Sponge Cake

    1pk · £5.25 each
    £5.25

Crumbles, Pies & Tarts

  • Tesco Finest Tarte Au Citron 450G

    450g · £15.22/kg
    £6.85
  • Tesco Free From Assorted Jam Tarts 6 Pack

    6pk · £0.53 each
    £3.15
  • Tesco Free From Cherry Bakewell Tarts 4 Pack

    4pk · £0.79 each
    £3.15
  • Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack

    6pk · £0.73 each
    £4.35
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • Tesco Egg Custard Tarts 4 Pack

    4pk · £0.34 each
    £1.35
  • Tesco Assorted 6 Jam Fruity Tarts

    6pk · £0.21 each
    £1.25
  • Tesco Treacle Tart 395g

    395g · £14.05/kg
    £5.55
  • Tesco Free From Caramelised Apple Crumble Pies 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
  • Tesco 2 Rhubarb Crumbles 270g

    2pk · £25.56/kg
    £3.45
  • Tesco Bramley Apple Pies 6 Pack

    6pk · £0.30 each
    £1.80
  • Tesco Free From Bramley Apple Pies 4 Pack

    4pk · £0.79 each
    £3.15
  • Tesco Apple Lattice Pie 500G

    500g · £9.10/kg
    £4.55
  • Tesco 2 Apple Crumbles 270g

    2pk · £25.56/kg
    £3.45
  • Tesco Apple Crumble 500g

    500g · £11.10/kg
    £5.55
  • Mr Kipling Deliciously Good Toffee Apple Pies 6 Pack

    6pk · £0.50 each
    £3.00
    £1.80 Clubcard (£0.30 each)
  • Tesco Finest Zingy Raspberry, Passion Fruit and Pistachio Tarts 160g

    2pk · £66.25/kg
    £5.30

Canned Desserts

  • Tesco Rice Pudding 400G

    400g · £3.25/kg
    £1.30
  • Ambrosia Low Fat Rice Pudding 400G

    400g · £5.13/kg
    £2.05
  • Ambrosia Rice Pudding 400G

    400g · £5.13/kg
    £2.05
  • Royal Gulabjam Dessert 500G

    500g · £9.90/kg
    £4.95
    £3.95 Clubcard (£7.90/kg)
  • View Ice Cream

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo