Our Fruit Range
Waitrose Baby New Potatoes 750g
750g · £2.73/kg£2.05Waitrose Perfectly Ripe Large Mango Each
£2.70Cooks' Ingredients Parsley 10g
10g · £180.00/kg£1.80Waitrose Jalapeno Chillies 100g
100g · £15.50/kg£1.55Waitrose Chestnut Mushrooms 450g
450g · £5.56/kg£2.50Waitrose Baby Parsnips 300g
300g · £8.67/kg£2.60Waitrose Seedless Grape Selection 400g
400g · £7.13/kg£2.85Waitrose Button Mushrooms 200g
200g · £7.25/kg£1.45Waitrose Melon Slices 280g
280g · £11.25/kg£3.15Waitrose Essential Mixed Salad 100g
100g · £13.00/kg£1.30Waitrose Trimmed Salad Onions 125g
125g · £12.80/kg£1.60Waitrose Sweet Kingdom Orange Mini Carrots 240g
240g · £7.92/kg£1.90Waitrose Broccoli Crown 300g
300g · £4.50/kg£1.35Waitrose Wild Rocket 90g
90g · £16.67/kg£1.50Waitrose Perfectly Ripe Conference Pear 4 per pack
4pk · £0.65 each£2.60Waitrose Essential Tomatoes 6 per pack
6pk · £0.20 each£1.20Waitrose Essential Aubergine 1ea
£1.05Waitrose Cooks' Ingredients Red Chillies 50g
50g · £15.00/kg£0.75Waitrose Small Fairtrade Bananas 7 per pack
7pk · £0.20 each£1.40Waitrose Perfectly Ripe Mango 2 per pack
2pk · £1.83 each£3.65Waitrose Courgettes 500g
500g · £4.50/kg£2.25Waitrose Essential Butternut Squash 1ea
£2.15Waitrose Extra Large Avocado 1ea
£1.90Waitrose Extra Large Oranges 4 per pack
4pk · £1.00 each£4.00Waitrose Trimmed Fine Green Beans 200g
200g · £8.50/kg£1.70Waitrose Plums 4 per pack
4pk · £0.69 each£2.75Waitrose Red Onions 3 per pack
3pk · £0.33 each£1.00Waitrose Essential Raspberries 150g
150g · £16.67/kg£2.50Waitrose Essential Easy Peelers Oranges 600g
600g · £3.00/kg£1.80Waitrose Ruby Gem Lettuce 2s
2pk · £0.75 each£1.50Waitrose Fruit Berry Medley 230g
230g · £13.70/kg£3.15Fullgreen Cauliflower Rice 200g
200g · £12.25/kg£2.45Waitrose Asparagus Tips 100g
100g · £22.50/kg£2.25Waitrose Essential Little Gem Lettuce 2s
2pk · £0.48 each£0.95Waitrose Green Seedless Grapes 500g
500g · £5.20/kg£2.60Waitrose Essential Carrots 1kg
1kg · £0.80/kg£0.80Waitrose Essential Loose Cauliflower 1ea
£1.65Waitrose Essentials Mixed Peppers
£1.80Waitrose Essentials Cherry Tomatoes 400g
500g · £3.20/kg£1.60Waitrose Sweet & Tender Stir Fry 300g
£2.75Waitrose British Strawberries 230g
400g · £8.63/kg£3.45Waitrose No.1 Speciality British Strawberries 227g
227g · £17.62/kg£4.00Waitrose Red Seedless Grapes 500g
500g · £6.00/kg£3.00Waitrose Classic Vine Tomatoes 450g
450g · £3.33/kg£1.50Waitrose Mixed Berries 190g
190g · £16.32/kg£3.10Waitrose British Extra Large Potatoes 4s
4pk · £0.49 each£1.95Waitrose Watermelon 300g
300g · £11.67/kg£3.50Waitrose Baby Pak Choi 90g
90g · £24.44/kg£2.20Leafy Rainbow Prepared Salad 290g
290g · £15.17/kg£4.40Waitrose Peas, Sweetcorn, Carrots & Broccoli 350g
350g · £7.00/kg£2.45Waitrose Wild Garlic Baby Potatoes 400g
400g · £7.75/kg£3.10Waitrose Sweet Cos Lettuce 1ea
£1.75Waitrose Essential Iceberg Lettuce each
£1.15Waitrose Caesar Salad 250g
250g · £10.60/kg£2.65Waitrose Lambs Lettuce 90g
£2.25Waitrose Baby Beetroot 250g
£1.10Waitrose Essential Red Grapefruit 1ea
£0.75Waitrose Essential Lemon 1ea
£0.40Waitrose Large Passion Fruit 2 pack
£3.20Waitrose French Breakfast Salad Radishes 150g
£1.60Waitrose Essential Pointed Spring Cabbage 1ea
£1.50Waitrose Essentials Limes 5s
5pk · £0.34 each£1.70Waitrose Chilled Fresh Ready to Eat Edamame 160g
160g · £11.25/kg£1.80Waitrose Halloween Carving Pumpkin
£2.50Waitrose Red Romano Peppers 180g
180g · £10.00/kg£1.80Waitrose Essential Cucumber 1ea
£1.00Cooks' Ingredients Mint 25g
25g · £68.00/kg£1.70Waitrose Raspberries 225g
225g · £18.44/kg£4.15Waitrose Essential Celery 1ea
£1.00Waitrose British Large Flat Mushrooms 250g
£1.50Waitrose Mango & Strawberry 225g
225g · £15.56/kg£3.50