Jams, spreads, table sauces and condiments
Tonkotsu Japanese Chilli Ketchup 190ml
190ml · £28.95/L£5.50Tonkotsu Extra Hot Japanese Chilli Oil 190ml
190ml · £31.32/L£5.95Tonkotsu Japanese Chilli Oil 190ml
190ml · £28.95/L£5.50Roni B's Filipino Black Bean Chilli Paste 190ml
190ml · £32.89/L£6.25Roni B's Filipino Garlic Chilli Oil 190ml
190ml · £34.21/L£6.50Lamiri Harissa 200g
200g · £32.50/kg£6.50All Dressed Up House Dressing 250ml
250ml · £22.20/L£5.55Heinz Burger Sauce 400ml
400ml · £8.75/L£3.50Kenko Mayonnaise 500g
500g · £9.90/kg£4.95Kikkoman Less Salt Soy Sauce 150ml
150ml · £22.00/L£3.30PizzaExpress House Light Dressing 235ml
235ml · £14.47/L£3.40Heinz Original Salad Cream 425g
425g · £8.94/kg£3.80Hellmann's Real Mayonnaise 430ml
430ml · £7.79/L£3.35Hellmann's Light Mayonnaise 430ml
430ml · £7.79/L£3.35HP Original Sauce 450g
450g · £9.00/kg£4.05Blue Dragon Sweet Chilli Sauce 380g
380g · £9.74/kg£3.70Waitrose Caesar Dressing 235ml
235ml · £11.06/L£2.60Amoy Light Soy Sauce 150ml
150ml · £15.00/L£2.25Waitrose Cooks' Ingredients Tahini 300g
300g · £11.50/kg£3.45Maille Wholegrain Mustard 210g
210g · £20.48/kg£4.30Maille Traditional Dijon Mustard 215g
215g · £20.00/kg£4.30Heinz Tomato Ketchup 50% Less Sugar & Salt 665g
665g · £6.69/kg£4.45Hellmann's Squeezy Real Mayonnaise 750ml
750ml · £6.33/L£4.75French's Classic Yellow Mustard 397g
397g · £9.95/kg£3.95Waitrose Essential Mayonnaise 379g
379g · £4.35/kg£1.65Waitrose Dark Soya Sauce 283ml
283ml · £5.30/L£1.50Waitrose Reduced Salt Light Soya Sauce 250ml
250ml · £6.00/L£1.50Cholula Chipotle Hot Sauce 150ml
150ml · £19.67/L£2.95Nando's Peri-Peri Medium Sauce 500g
500g · £10.30/kg£5.15Nando's Sweet Chilli Jam 285g
285g · £12.63/kg£3.60The Garlic Farm - Garlic Mayonnaise - 240g
240g · £19.79/kg£4.75White Mausu - Smoky Chilli Oil - 240g
240g · £27.50/kg£6.60Waitrose French Salad Dressing 150ml
£1.75Umami Bros Japanese Style Mayonnaise 350ml
350ml · £19.86/L£6.95All Dressed Up Miso Sesame Dressing 250ml
250ml · £22.00/L£5.50PizzaExp House Dressing 235ml
235ml · £14.47/L£3.40Uni-Eagle Sriracha Hot Chilli Sauce 430ml
430ml · £9.30/L£4.00Hellmann's Roasted Garlic Mayonnaise 430ml
£2.70Gran Luchito Chipotle Salsa 300g
300g · £11.33/kg£3.40Lucy's Dressings - Truffle Mayonnaise - 175g
175g · £35.71/kg£6.25