Chips, Fries & Potatoes
No.1 Frozen Triple Cooked Chips 750g
750g · £5.60/kg£4.20Essential Frozen French Fries 900g
900g · £1.67/kg£1.50Waitrose Frites 300g
300g · £7.77/kg25% off£2.33£3.10Waitrose Frozen Potato Rosti 750g
750g · £5.73/kg£4.30Essential Frozen Straight Cut Oven Chips 900g
900g · £2.00/kg£1.80Birds Eye The Original Potato Waffles 10s 567g
567g · £5.20/kg£2.95Waitrose Halloumi Fries 170g
170g · £22.94/kg£3.90
Side Dishes
itsu Vegetable Fusion Gyoza 20s 270g
270g · £20.00/kg£5.40itsu Chicken Soup Dumplings 168g
168g · £18.33/kg20% off£3.08£3.85itsu Chicken Gyoza 12s 240g
240g · £22.50/kg£5.40Waitrose Frozen Beer Battered Onion Rings 350g
350g · £10.29/kg£3.60Waitrose Extra Mature Cheddar & Emmental Souffles Strength 2 2x80g
160g · £32.19/kg£5.15
Frozen Vegetables
Essential Frozen British Petits Pois 725g
725g · £2.76/kg£2.00Cooks' Ingredients Frozen Diced Onions 500g
500g · £3.70/kg£1.85Essential Frozen British Garden Peas 725g
725g · £2.00/kg£1.45Essential Frozen Supersweet Sweetcorn 750g
750g · £2.27/kg£1.70Essential Frozen Whole Leaf Spinach 750g
750g · £2.40/kg£1.80Essential Frozen British Broccoli Florets 900g
900g · £2.00/kg£1.80Essential Frozen British Broad Beans 500g
500g · £3.70/kg£1.85Essential Mixed Vegetables 1Kg
1kg · £1.55/kg£1.55all plants Butterbean & Green Nourish Bowl 290g
290g · £12.41/kg£3.60Cooks' Ingredients Diced Carrot & Swede 600g
600g · £2.83/kg£1.70
Pizza
Crosta Mollica Pizza Margherita 403g
403g · £17.87/kg£7.20Dr. Oetker Mozzarella Ristorante Pizza 335g
335g · £4.99/kg55% off£1.67£3.70Crosta Mollica Pizzeria Margherita Pizza 403g
403g · £19.35/kg£7.80Crosta Mollica 2 Frozen Margherita Sourdough Pizzas 436g
436g · £16.51/kg£7.20Schär Gluten Free Pizza Margherita 300g
300g · £13.67/kg£4.10Dr. Oetker Ristorante Pizza Pepperoni-Salame 320g
320g · £6.25/kg55% off£2.00£4.45Crosta Mollica 2 Frozen Vegana Sourdough Pizzas 502g
502g · £14.34/kg£7.20Crosta Mollica Margherita Vesuvio Pizza Bites 270g
270g · £21.85/kg£5.90Crosta Mollica 2 Frozen Stromboli Sourdough Pizzas 434g
434g · £16.59/kg£7.20Crosta Mollica Pizzeria Fiorentina Pizza 443g
443g · £17.61/kg£7.80
Ready Meals
Waitrose Frozen Beef Lasagne 400g
400g · £10.50/kg2 for £7.20£4.20Waitrose Frozen Chicken & King Prawn Paella for 2 800g
800g · £8.25/kg£6.60Waitrose Frozen Pea & Asparagus Risotto for 2 800g
800g · £7.19/kg£5.75Waitrose Frozen Macaroni Cheese 400g
400g · £10.50/kg2 for £7.20£4.20Waitrose Frozen Cottage Pie 400g
400g · £10.50/kg2 for £7.20£4.20Waitrose Frozen Vegetable Lasagne 400g
400g · £10.50/kg2 for £7.20£4.20Aunt Bessie's Frozen Toad in the Hole 190g
190g · £14.21/kg£2.70
Burgers & Hot Dogs
all plants Golden Sweet Potato Veggie Burger 160g
160g · £14.75/kg25% off£2.36£3.15
Meat & Poultry
Waitrose Frozen Breaded Chicken Breast Chunks 300g
300g · £16.33/kg£4.90Waitrose Frozen Breaded Chicken Breast Mini Fillets 380g
380g · £13.68/kg£5.20Essential Frozen Chicken Steaks 4 380g
380g · £8.55/kg£3.25Essential Frozen Chicken Goujons 625g
625g · £7.68/kg£4.80Birds Eye 38 Chicken Dippers 697g
697g · £10.90/kg£7.60Waitrose Frozen Southern Fried Chicken Mini Fillets 380g
380g · £13.68/kg£5.20Waitrose Barbecue Chicken Bites 250g
250g · £18.00/kg£4.50Essential 2 Frozen Garlic Chicken Kyivs 284g
284g · £10.21/kg£2.90No.1 Wild Garlic Chicken Kyiv with Jersey Butter 440g
440g · £22.50/kg£9.90
Seafood
Waitrose Essential ASC Cooked King Prawn 250g
250g · £22.80/kg£5.70Waitrose Frozen Line Caught Cod Fillets MSC 475g
475g · £31.58/kg£15.00Waitrose Essential MSC Peeled Prawns 300g
300g · £24.00/kg£7.20Waitrose Frozen 2 Thai Prawn Fish Cakes 230g
230g · £19.57/kg£4.50Waitrose 6 Frozen Breaded Cod Fingers 330g
330g · £16.36/kg£5.40Birds Eye 8 Cod Breaded Fish Fingers 240g
240g · £22.29/kg£5.35Waitrose 6 Breaded Haddock Fingers 330g
330g · £16.36/kg£5.40Young's Gastro Jumbo Wholetail Scampi 230g
230g · £39.13/kg£9.00Waitrose Frozen 6 Battered Haddock Fish Fingers 330g
330g · £16.36/kg£5.40Waitrose Frozen 2 Breaded Cod Fillets 300g
300g · £20.00/kg£6.00Waitrose 10 Tempura King Prawns 120g
120g · £32.50/kg£3.90Birds Eye Gluten Free Fish Fingers 360g
360g · £13.89/kg£5.00Young's Gastro Wholetail Scampi 220g
220g · £40.00/kg£8.80Waitrose 2 Breaded Haddock Fillets 300g
300g · £20.00/kg£6.00Waitrose Breaded Chunky Haddock 350g
350g · £23.14/kg£8.10Essential 10 Frozen Cod Fish Fingers MSC 300g
300g · £14.83/kg£4.45Waitrose Frozen 2 Smoked Haddock Fish Cakes 230g
230g · £19.13/kg£4.40Waitrose Raw Squid Rings 250g
250g · £37.40/kg£9.35Waitrose 2 Battered Cod Fillets 300g
300g · £20.00/kg£6.00
Frozen Fruit
Essential Frozen Berries 1Kg
1kg · £5.70/kg£5.70Essential Frozen Blueberries 400g
400g · £9.88/kg£3.95Essential Frozen Strawberries 400g
400g · £9.88/kg£3.95Essential Frozen Mango Chunks 450g
450g · £8.78/kg£3.95Essential Frozen Dark Sweet Pitted Cherries 400g
400g · £10.50/kg£4.20Waitrose Frozen British Raspberries 300g
300g · £15.83/kg£4.75Essential Frozen Raspberries 350g
350g · £12.00/kg£4.20Waitrose Frozen Forest Fruit Mix 450g
450g · £8.67/kg£3.90Waitrose Frozen British Summer Fruits 300g
300g · £15.83/kg£4.75Waitrose Frozen Strawberry & Banana Smoothie Mix 480g
480g · £8.65/kg£4.15
Meat Alternatives
Quorn Vegetarian Crispy Nuggets 300g
300g · £11.83/kg£3.55Moving Mountains Plant Based No Chicken Burgers 180g
180g · £20.00/kg£3.60GoodLife Frozen Vegan Spicy Bean Burgers 454g
454g · £9.25/kg£4.20Quorn Vegetarian Mince 300g
300g · £11.83/kg£3.55Linda McCartney's Vegan Red Onion & Rosemary Sausages 270g
270g · £11.48/kg£3.10Linda McCartney's Frozen Vegan Sausages 270g
270g · £9.19/kg20% off£2.48£3.10Linda McCartney's Vegan Vegemince 500g
500g · £8.30/kg£4.15Waitrose PlantLiving 2 Ultimate No Meat Burgers 210g
210g · £13.10/kg£2.75Linda McCartney Vegetable Burger 200g
1pk · £3.10 each£3.10Quorn Vegetarian Pieces 200g
200g · £17.50/kg£3.50Quorn Mince 200g
200g · £17.50/kg£3.50Quorn Vegetarian Pieces 300g
300g · £11.83/kg£3.55Linda McCartney's 2 Frozen Vegetarian Mozzarella 1/4lb Burgers 227g
227g · £10.93/kg20% off£2.48£3.10THIS Isn't Roast Chicken & Stuffing 325g
325g · £24.62/kg£8.00PlantLiving: Frozen Mushroom Wellington with Seeded Stuffing 450g
450g · £11.73/kg20% off£5.28£6.60
Savoury Pastries
Alesis Filo Spinach Twist Pie 400g
400g · £11.00/kg£4.40Waitrose Frozen Chicken, Ham Hock & Leek Pie For 2 400g
400g · £13.20/kg20% off£5.28£6.60Linda McCartney's 2 Frozen Deep Dish Country Pies 380g
380g · £9.34/kg£3.55Waitrose Frozen 15 Cocktail Sausage Rolls 285g
285g · £13.68/kg£3.90Waitrose Frozen Slow-Cooked Beef & Ale Pie For 2 400g
400g · £13.80/kg20% off£5.52£6.90
Desserts & Sweet Pastries
Waitrose 6 Frozen Pains aux Raisins 576g
576g · £9.90/kg£5.70Waitrose 8 Frozen Pains au Chocolat 480g
480g · £12.50/kg£6.00Waitrose Frozen Raspberry Meringue Roulade 450g
450g · £16.00/kg£7.20Coppenrath & Wiese Apple Strudel 600g
600g · £5.58/kg£3.35TruFru Strawberries White & Milk Chocolate 200g
200g · £36.00/kg£7.20No.1 Frozen Sicilian Lemon Meringue Pie 480g
480g · £16.88/kg£8.10TruFru Raspberries White & Dark Chocolate 200g
200g · £36.00/kg£7.20Waitrose Frozen Normandy Apple Tart 440g
440g · £15.91/kg£7.00Magnum Bonbon Salted Caramel & Almond Ice Cream Snack 204ml
204ml · £27.94/L£5.70Waitrose Greek Style Honey Ripple Frozen Yogurt 480ml
480ml · £8.75/L£4.20No.1 Frozen Tarte aux Fruits 665g
665g · £12.18/kg£8.10Waitrose Frozen French Lemon Tart 435g
435g · £16.09/kg£7.00Waitrose Frozen Apricot and Almond Tart 490g
490g · £14.29/kg£7.00No.1 Frozen French Apple Tarte Tatin 545g
545g · £14.86/kg£8.10Waitrose New York Vanilla Cheesecake 540g
540g · £9.06/kg15% off£4.89£5.75
Bread & Pastry Sheets
Essential 2 Garlic Baguettes 338g
338g · £3.85/kg£1.30
Ice
The Ice Co° Premium Ice Cubes 2Kg
2kg · £0.93/kg£1.85